Zetor 25K od Zbyňka

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
majster alex
Příspěvky: 199
Registrován: sob led 14, 2012 11:34 am
Bydliště: frydek-mistek

Re: Zetor 25K od Zbyňka

#16 Nový příspěvek od majster alex »

Nechci rýpat, ale to zorané pole je otřesné. To se snad nemůže nikomu líbit. Je to jak zryte od divočáku. Je třeba naštelovat pluh a taky jet rovně. Pole je hrbaté a brázdy křivé. Styděl bych se za to a ani bych to nefotil a nedával sem.

JoeF1
Příspěvky: 376
Registrován: sob črc 04, 2009 9:45 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 25K od Zbyňka

#17 Nový příspěvek od JoeF1 »

Nechci rýpat ale napsat to musím
Že je to krpaté? A co hlavně že sklidí. Taky to nikdy nemám podle pravítka s 25kou. Se ukaž ty, tady pokud nejsi jen blekota.

Jinak ta hydraulika by mě taky moc zajímala. Nějaké fotky jak to tam máš jestli je to možné

Uživatelský avatar
Juro123
Příspěvky: 125
Registrován: stř lis 24, 2010 3:23 pm
Bydliště: okolie PE

Re: Zetor 25K od Zbyňka

#18 Nový příspěvek od Juro123 »

majster alex píše:Nechci rýpat, ale to zorané pole je otřesné. To se snad nemůže nikomu líbit. Je to jak zryte od divočáku. Je třeba naštelovat pluh a taky jet rovně. Pole je hrbaté a brázdy křivé. Styděl bych se za to a ani bych to nefotil a nedával sem.
Normálne poorané,videl som aj horšie. Ale veď na jar to kultivátor zrovná a zahladí!

zbynek_
Příspěvky: 144
Registrován: ned úno 10, 2013 5:18 pm
Bydliště: Humpolec

Re: Zetor 25K od Zbyňka

#19 Nový příspěvek od zbynek_ »

Nevím co se ti nezdá, já to mám zorané nejlíp jak mi to moje možnosti dovolí. a jestli je to malinko křivý tak mi na tom zas tak nesejde, nejsem tak náročný jako ty.... Navíc až to přetáhnu kultákem a bránama tak se to krásně vyhladí. :)

Jinak tu hydrauliku mám vyvedenou z boku z čerpadla hadicí přes olejový filtr vlastní výroby do rozvaděče a z něj to vede zpět do traktoru do puvodního rozvaděče na ramena. Ten filtr má uvnitř sítko protože se mi v hydraulice loupe nátěr a ty cucky tam dělali bordel...( přepouštěcí ventílek zustaval viset)

Obrázek

Obrázek

zbynek_
Příspěvky: 144
Registrován: ned úno 10, 2013 5:18 pm
Bydliště: Humpolec

Re: Zetor 25K od Zbyňka

#20 Nový příspěvek od zbynek_ »

Nevíte prosím někdo jaký olej patří do převodovky a kolik ho tam asi je? někde jse slyšel že pp44 tak jestli má někdo zkušenost zda se osvědčil :) :) dík

zbynek_
Příspěvky: 144
Registrován: ned úno 10, 2013 5:18 pm
Bydliště: Humpolec

Re: Zetor 25K od Zbyňka

#21 Nový příspěvek od zbynek_ »

Potřeboval bych poradit od nějakého majitele 25ky zda je normální když řadím ze 4 na 5 tak že to jde dost přes zuby. Něco podobného mám když chci dát čtyřku na rozjezd a nemám zrovna volnoběh, to to jde taky dost přes zuby. :prace: Na volnoběh tam skočí dobře. Nejdřív jsem podezříval převodovku, že tam by mohl být problém, ted mi zas známý řikal jestli není problém ve spojce, ale ta vystavuje dobře tak nevím. Nebo je to u těhle starších strojů normální? :-/

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9185
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zetor 25K od Zbyňka

#22 Nový příspěvek od Sniper »

Záleží jak moc vytočíš motor, protože ten má těžký setrvák a nepomůže ani 2x vyšlápnutí spojky. Pokud to jde, řaď spíše v nízkých otáčkách a ne rychle po sobě, pak to tak neškrtne. Chce to cvik, přeci jen je to přímý zub a těžký setrvák motoru ;-) Mi takhle vždy křápne šestka, když vytočím pětku na silnici.

Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3530
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor 25K od Zbyňka

#23 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Dělá to každá pětadváca , jak píše kolega, záleží na stylu jízdy.Motor má těžký a velký setrvák a ten když vytočíš hodně tak ten zas hodně dlouho drží otáčky .Nevytáčet motor a řadit v nižších otáčkách , nebo delej podržet spojku ...té to ale moc neprospěje , raději menší otáčky.
Libor :-)

zbynek_
Příspěvky: 144
Registrován: ned úno 10, 2013 5:18 pm
Bydliště: Humpolec

Re: Zetor 25K od Zbyňka

#24 Nový příspěvek od zbynek_ »

Díky. Jak tak sleduji tvé video, tak tobě tam jdou ty kvalty docela luxusně. Já třeba za jízdy z malejch do velkejch přejdu jen stěží. Né že bych to technicky nezvlád, to mi docela jde :rally: , ale jak začnu přesouvat vydličku mezi neutrálama tak to je první skřípot zubů a když chci dát čtyřku tak to je druhej skřípot. Kolikrát se mi to ani nepovede(a to se snažím docela hbitě a silně, podle toho to taky řve) a musím skoro zastavit abych to mohl dokonat.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9185
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zetor 25K od Zbyňka

#25 Nový příspěvek od Sniper »

zbynek_: To video není mé, ale jednoho borce z Finska.
Na Káčku se ti ani nemůže podařit tak dobře řadit, protože ten traktor má malý rozsah, tím pádem malou rychlost a málo času na přeřazení, jiné poměry a závislosti, je to tedy více citlivé na vytočený motor. Řadit se má v klidu, lehce a švihem, nic nervat na silu :tyty: a ono to v klidu půjde, zbytečně nevytáčet motor a řadit spíše v nízkých otáčkách. Mi se občas podaří dát ze 3 na 4 tak čistě, hladce a šupem, jako bych v osobáku řadil 3-4 ;-) Ale většinou nízkou řadu používám jako "redukovanou" na poli a v lese a po silnici jezdím na řadu vysokou 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

rourek
Příspěvky: 229
Registrován: stř úno 02, 2011 12:26 pm
Bydliště: Jižní čechy

Re: Zetor 25K od Zbyňka

#26 Nový příspěvek od rourek »

Ahoj zbyňo, traktůrek máš pěkný.
Tedka jsme s jedním známým znovu dělali převodovku na áčku a taky jsme řešili, že mu nešla řadit 4 z klidu jinak než přes zuby. Výsledek laborování byl ten, že se přes kolo stálého záběru unášela (díky hustému PP44 a hlavně nově vyrobenému moc přesnému bronzovému pouzdru) ve vysokých otáčkách celá předlohová hřídel a tím pádem nezapadaly zoubky. byla varianta nalít tam řidší olej, ale nakonec jsme to ještě jednou rozhodili a udělala se větší vůle na tom futru. Zlepšilo se i řazení mezi malou a velkou řadou.
To jen tak na vysvětlenou.. at se daří :)
Těžká práce stroji patří, proč se dřít, když dělá za tři..

zbynek_
Příspěvky: 144
Registrován: ned úno 10, 2013 5:18 pm
Bydliště: Humpolec

Re: Zetor 25K od Zbyňka

#27 Nový příspěvek od zbynek_ »

Dík za postřehy :) Aha no to mne taky mohlo napadnout že když je tam cizí popisek že to není tvé video :) Ale skáčou mu tam libově. Na našem zetoru je převodovka jediné místo které ještě nebylo třeba opravovat, tudíž ani moc netuším jak to tam vypadá. Akorát asi 2x mi vyskočila prostřední vydlička při zařazené rychlosti a musel jsem sundat řadičku abych ji nahodil zpět jinak to nejelo. Ale jestli je to u káček normálka že ty kvalty jdou hůře, tak asi těžko něco vymyslím.
Schválně až někam pojedu, tak zkusím pořídit podobmé video aby bylo možno porovnat... 8)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9185
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zetor 25K od Zbyňka

#28 Nový příspěvek od Sniper »

zbynek_ píše:Ale jestli je to u káček normálka že ty kvalty jdou hůře, tak asi těžko něco vymyslím.
No ony nejdou hůře mechanicky, ale řadí se složitěji díky tomu, že je traktor o hodně pomalejší vuči áčku při stejných otáčkách, tím pádem vznikají větší rozdíly otáček kol v převodovce, ale to se časem naučíš. Základ je nevytáčet, pokud nemusíš a cvakat to tam všechno pod 1.000 ot/min.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“