WINEA,CABRIO,VEGA II

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vinea 30Hp Comfort
Příspěvky: 3585
Registrován: pát úno 13, 2009 2:52 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2791 Nový příspěvek od Vinea 30Hp Comfort »

thovt:vidím že nějakou zkušenost s lombarďákama máš,tak tě přesvědčovat nebudu
ZETOR 5211

Uživatelský avatar
adam_pitak
Příspěvky: 691
Registrován: stř kvě 18, 2011 2:01 pm
Bydliště: Orava

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2792 Nový příspěvek od adam_pitak »

deniels píše:
thovt píše:To nejdůležitější je startovat motor na plný plyn,okamžiku jak se rozeběhne plyn nastavit střední otáčky. Toto platí pro diesel motory bez řídící jednotky motoru( elektronika).
:smich: :smich: :smich: :D :vysmech:
tiež rozmýšľam či som z niečoho nafetovaný alebo nahúlený :smich:
Mieeeer

Uživatelský avatar
adam_pitak
Příspěvky: 691
Registrován: stř kvě 18, 2011 2:01 pm
Bydliště: Orava

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2793 Nový příspěvek od adam_pitak »

Bimbas píše:Zdravíčko potrebujem radu ohľadom štartovania za studena
máš ho v záruke tak naháňaj predajcu... najskôr asi Predos
Bimbas píše:mám cabrio 36HP je to čisto nový traktor
tak vitaj medzi nami... :friends:
Mieeeer

Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2794 Nový příspěvek od deniels »

Thovte.. zkus se zamyslet nez neco napises...

To ze si prectes navod.. neznamena, ze tomu hned rozumis... Pokud vim.. tak nemas traktor, co ma motor lombardini... Tak nevim, proc tady nekomu radis ohledne zhaveni kdyz nemas lombardini....


A to jak si psal o te spojce.. Kazdy vi,... kdyz pouzivas spojku, tak se sjizdi...

Nejvic zkusenosti tady ma VINEA30Hp COMFORT a BAWOR... Od tech bych si nechal poradit :) To je muj posledni komentař tady do sekce Malotraktoru :)
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

Bimbas
Příspěvky: 4
Registrován: úte dub 14, 2015 1:16 pm
Bydliště: okres Námestovo

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2795 Nový příspěvek od Bimbas »

Robte si srandu dalej :cert: ....som začiatočník behám od kedy mi prišiel traktor po úradoch, momentálne má čaká kontrola originality, samý stres nevedel som čo skôr, pôvodne to mala byť štvorkolka, alebo AGT 835 od rehosu....
v tom strese prehliadol som pár vecí.... pri štarte som mal ručný plyn niekde na polovici nožný som daval naplno
čo sa týka kontroliek ked mi vysvetloval šálek v krátkosti štart tak začal spínacou skrinkou poloha 1-5 čim sa aj zapínajú svetlá
zafixoval som si polohu 5 čiže pristrojovka je zo svetlami osvetlená...preto tie kontrolky atď...
žhavil som primerane
takže chyba bola asi len v tom ručnom plyne....
zajtra to skusím poriadne....

ďakujem thovt-ovi za ochotu

a Adama Pitaka som skúšal kontaktovať telefonicky...

je mi jedno kto to číta, pre mňa zamňa aj Prostějov...

Keďže prichádza čas orby, sadenia brambor, atď.... traktor je nový ako 100-125mth najlepšie zabehať ?
samozrejme treba mi orať , les atď....je to zataž na funglovku

Uživatelský avatar
adam_pitak
Příspěvky: 691
Registrován: stř kvě 18, 2011 2:01 pm
Bydliště: Orava

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2796 Nový příspěvek od adam_pitak »

mňa si isto nekontaktoval, skôr moju sestru a moju starkú :D
nikto si ale nerobí srandu, ak máš problém so žhavičmi tak to treba riešiť v rámci záruky
zábeh je najlepšie vytáčať do otáčok, hlavne keď ideš orať hlbšie s dvojákom (zaťaženie 75% motora alebo tak nejak to bolo do 25mth) a tiež premazávať prostredný kĺb (dve maznice pod traktorom)

mimochodom moja včerajšia orba:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/159 ... .21.50.jpg
Mieeeer

Uživatelský avatar
TRACK MT8
Příspěvky: 801
Registrován: úte bře 30, 2010 11:33 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2797 Nový příspěvek od TRACK MT8 »

deniels píše:Thovte.. zkus se zamyslet nez neco napises...

To ze si prectes navod.. neznamena, ze tomu hned rozumis... Pokud vim.. tak nemas traktor, co ma motor lombardini... Tak nevim, proc tady nekomu radis ohledne zhaveni kdyz nemas lombardini....


A to jak si psal o te spojce.. Kazdy vi,... kdyz pouzivas spojku, tak se sjizdi...

Nejvic zkusenosti tady ma VINEA30Hp COMFORT a BAWOR... Od tech bych si nechal poradit :) To je muj posledni komentař tady do sekce Malotraktoru :)
ty nevím, ale nepřijde mi na tom startování na plný plyn nic divného, a ta rozprava o té spojce mi sice unikla ale že se při požívání sjíždí stím bych souhlasil.

Uživatelský avatar
adam_pitak
Příspěvky: 691
Registrován: stř kvě 18, 2011 2:01 pm
Bydliště: Orava

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2798 Nový příspěvek od adam_pitak »

TRACK MT8 píše:ty nevím, ale nepřijde mi na tom startování na plný plyn nic divného
mne hej keď po žhavení a teda dobrom štarte motor ide krásne na voľnobeh
Mieeeer

Bimbas
Příspěvky: 4
Registrován: úte dub 14, 2015 1:16 pm
Bydliště: okres Námestovo

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2799 Nový příspěvek od Bimbas »

adam_pitak píše:mňa si isto nekontaktoval, skôr moju sestru a moju starkú :D
nikto si ale nerobí srandu, ak máš problém so žhavičmi tak to treba riešiť v rámci záruky
zábeh je najlepšie vytáčať do otáčok, hlavne keď ideš orať hlbšie s dvojákom (zaťaženie 75% motora alebo tak nejak to bolo do 25mth) a tiež premazávať prostredný kĺb (dve maznice pod traktorom)

mimochodom moja včerajšia orba:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/159 ... .21.50.jpg
tvoje videá som videl na youtube pekná prácička :ano:
ide o to že moja šikovná babička mimo mojej pritomnosti zobrala telefonny zoznam vedela už meno a hned prvému volala koho našla...dovolala sa tvojej babke kt. dala 2 čísla na kt. som volal večer lebo že mate vela prace na poli...

tak dufam že sa podarí v pohode naštartovať...čo sa týka eletriky na pohlad vyzerá byť všetko ok (konektory) ....žhavici svíčky uvidi sa zajtra :chytry:

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5591
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2800 Nový příspěvek od thovt »

deniels píše:Thovte.. zkus se zamyslet nez neco napises...

To ze si prectes navod.. neznamena, ze tomu hned rozumis... Pokud vim.. tak nemas traktor, co ma motor lombardini... Tak nevim, proc tady nekomu radis ohledne zhaveni kdyz nemas lombardini....


A to jak si psal o te spojce.. Kazdy vi,... kdyz pouzivas spojku, tak se sjizdi...

Nejvic zkusenosti tady ma VINEA30Hp COMFORT a BAWOR... Od tech bych si nechal poradit :) To je muj posledni komentař tady do sekce Malotraktoru :)
Motor lombardini, znám z práce, publikovat fotky elektrocentrály je dost nezajímavé, obsluhu a údržbu znám, protože jsem měl školení na elektrocentrály 3f asi tu moc lidí nezajímá.

Start motoru,
nastavení plné dávky paliva, je kvůli lepší tepelné reakci, aby lépe směs vybuchlá,
když je motor teplý chytne minimální dávku paliva,

U traktoru co p.Šálek prodává je žhavení jednoduché otočit klíčkem a čekat buď je teplota správná nebo opakovat proces ,u elektrocentrály s motorem lombardini mají automatické žhavení změří teplotu, zvolí optimální start a běží .

Bohužel p.Šálek nemontuje motory s touto funkcí,z důvodu finanční dostupnosti, dnes u aut i traktoru je automatické žhavení a další technologie je standart.
Mánualy k traktorům od p. Šálka jsou vágní.

Kdybys měl zkušenost startovat diesel klikou, je to sice zastaralá metoda, pochopil bys velice rychle jak funguje diesel. Tak by ses nedivil.
Mám diesel motory seřízené tak že po půl roce odstavení přijdu zmáčknu start jedou i když mrzne.



Hodně lidí děla chyby nechtějí si to připustit ani si to nechat vysvětlit, také nejsem dokonalí rád si vyslechnu názor od toho forum je a nemám potřebu někoho urážet, ale přimět k diskusi. Proč ?

Uživatelský avatar
TRACK MT8
Příspěvky: 801
Registrován: úte bře 30, 2010 11:33 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2801 Nový příspěvek od TRACK MT8 »

adam_pitak píše:
TRACK MT8 píše:ty nevím, ale nepřijde mi na tom startování na plný plyn nic divného
mne hej keď po žhavení a teda dobrom štarte motor ide krásne na voľnobeh
tak mi řekni proč se dá předsuvník vstřiku na starých díslech např zetor 7011 atd, dát jen při plném plynu když by se měl motor startovat na volnoběh to nedává logiku vetší dávka paliva pro start je jen dobře.

Uživatelský avatar
adam_pitak
Příspěvky: 691
Registrován: stř kvě 18, 2011 2:01 pm
Bydliště: Orava

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2802 Nový příspěvek od adam_pitak »

odcitujem ťa: "starých díslech"
a mimochodom nie je motor 7001 bez žhavenia???
Mieeeer

Marek2
Příspěvky: 45
Registrován: sob srp 04, 2012 7:43 pm
Bydliště: Olomouc

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2803 Nový příspěvek od Marek2 »

adam_pitak píše:odcitujem ťa: "starých díslech"
a mimochodom nie je motor 7001 bez žhavenia???
Je bez žhavení se sitičem - jak jednoduché.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2804 Nový příspěvek od DYK »

Možná bych byl opatrnější při hledání pojmenování motorů Zetor. Jsou to motory s přímým vstřikem paliva, tedy něčím, o čem se některým Lombardini ani nezdá dodnes. A přidavač paliva funguje daleko dřív než při plném plynu. A mám-li být konkrétní pak na traktoru Zetor 7011 a tedy motoru 7001 stačí nastavení do půlny ručního plynu a čudl normálně cvakne - uvolní a pootočí se elementy na startovací dávku, tedy normálně funguje. A pokud jste deda alespoň trošku technicky zaměření, vynecháte označení "sytič" pro přidavač paliva pro nafrové motory.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2805 Nový příspěvek od Antony30011 »

Vinea 30Hp Comfort píše:thovt:vidím že nějakou zkušenost s lombarďákama máš,tak tě přesvědčovat nebudu
Kdyby jen s lombardakama ;-) :D :D

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“