WINEA,CABRIO,VEGA II

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5591
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2761 Nový příspěvek od thovt »

lukas513 píše:Další problém na Cabriu mi odešel alternátor výrobce Iskra AAG1338 14V 33A, 11.201.500 odešel diodový můstek po rozdělání jsem se nestačil divit co je to za výrobrk jeden momolit takže oprava nelze... řešil někdo náhradu třebe z favorita protože made in slovenia nebrat, na netu jsem nic nenašel a šálka podporovat nebudu

Ahoj navedu co stím , celkem jednoduchá věc , obecně alternátor je 3 fazový. Usměrněn je podle obrázku http://www.tonko.eu/ele/sites/default/f ... age029.png . Máš možnosti použít 6 diod nebo můstek kompaktní. Když použiješ jednotlivé diody 40 A nic stím nezkazíš, mužeš to vykuchat se starého alternátoru.

http://www.pselectronic.cz/k1103-0403-3 ... azovy.html

O detaily napiš mi do sz pokud máš zájem.

Uživatelský avatar
Boniek
Příspěvky: 691
Registrován: stř led 05, 2011 3:44 pm
Bydliště: Pardubice

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2762 Nový příspěvek od Boniek »

Mám na Cabriu převodovku bez redukcí, na některé práce je to moc rychlé. Nevíte někdo zda se dá redukce do převodovky dodat dodatečně a jak je to náročné?

Uživatelský avatar
bawor
Příspěvky: 1358
Registrován: ned bře 15, 2009 2:14 am
Bydliště: Strakonice

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2763 Nový příspěvek od bawor »

To bys musel vyměnit celou převodovku což není zas takový problém a získal by jsi i přední vývoďák, zavolej do Agroservisu možná budou mít zachovalou převodovku z ňáké přestavby na nový model.

Uživatelský avatar
lukas513
Příspěvky: 122
Registrován: ned srp 07, 2011 7:41 pm
Bydliště: Haná

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2764 Nový příspěvek od lukas513 »

Problém to samozřejmně není ale nová přijde na 45tis vč práce a za starou nebude vědět co by chtěl asi tak

Uživatelský avatar
l(a)k(a)tom
Příspěvky: 512
Registrován: pon zář 05, 2011 6:19 pm
Bydliště: Louny

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2765 Nový příspěvek od l(a)k(a)tom »

bawor píše:To bys musel vyměnit celou převodovku což není zas takový problém a získal by jsi i přední vývoďák, zavolej do Agroservisu možná budou mít zachovalou převodovku z ňáké přestavby na nový model.
třeba ta moje by tam někde ještě mohla pobíhat :)

Uživatelský avatar
l(a)k(a)tom
Příspěvky: 512
Registrován: pon zář 05, 2011 6:19 pm
Bydliště: Louny

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2766 Nový příspěvek od l(a)k(a)tom »

dotaz do pléna ke spojce ... dneska se mi nepodařilo zařadit přes spojku, usoudil jsem, že nerozepíná ... šroubkem na bowdenu napnul bowden asi o 0,5 cm a rozepíná. Máte s tím nějaké zkušenosti ? Je to normální, bežná údržba, nebo je to signál něčeho dalšího? (560 MTH). Na horním konci je bowden už bez rezervy, na dolním konci má ještě celý šroub k donastavení. Díky za zkušenosti 8).

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5591
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2767 Nový příspěvek od thovt »

časem se opotřebovává spojková lamela, natahuje lanko, nějaká vůle časem vzniká, malou vůli nechat, aby nezačala klouzat spojka.

Bimbas
Příspěvky: 4
Registrován: úte dub 14, 2015 1:16 pm
Bydliště: okres Námestovo

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2768 Nový příspěvek od Bimbas »

Zdravíčko potrebujem radu ohľadom štartovania za studena
mám cabrio 36HP je to čisto nový traktor, motor má problém naskočiť strašne dymí dusí ho štarty su dlhé neuspešné asi na 5ty raz chytí ked sa zohreje štartuje na brnk.. ževraj malo žhavenia
tlačídlo žhavenia držím 10s niekedy aj dlhšie kontrolka oleja a mazania nezhasína :vztek: kluč je v polohe 5 može byt aj 0... tlačidlo žhavenia pustím ručný plyn je v strednej polohe pridávam nožným... spušťam štart a nič
volal som všade kde sa dá pýtal sa ...pozeral som návod tam je to biedne opísané....mal niekto takýto problem? to mam žhaviť minutu?
prosím poradte :roll: :-/

creative
Příspěvky: 2851
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2769 Nový příspěvek od creative »

Není lepší se obrátit na výrobce. Já mám jen dvouvál, bez žhavení a chytá na převalení i v zimě. Mám 160 mth. Něco máš špatně.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2770 Nový příspěvek od Antony30011 »

U 47hp motoru se minutu nežhavilo ani při občasném startu v zimě :-/

Uživatelský avatar
bawor
Příspěvky: 1358
Registrován: ned bře 15, 2009 2:14 am
Bydliště: Strakonice

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2771 Nový příspěvek od bawor »

Bimbas píše:Zdravíčko potrebujem radu ohľadom štartovania za studena
mám cabrio 36HP je to čisto nový traktor, motor má problém naskočiť strašne dymí dusí ho štarty su dlhé neuspešné asi na 5ty raz chytí ked sa zohreje štartuje na brnk.. ževraj malo žhavenia
tlačídlo žhavenia držím 10s niekedy aj dlhšie kontrolka oleja a mazania nezhasína :vztek: kluč je v polohe 5 može byt aj 0... tlačidlo žhavenia pustím ručný plyn je v strednej polohe pridávam nožným... spušťam štart a nič
volal som všade kde sa dá pýtal sa ...pozeral som návod tam je to biedne opísané....mal niekto takýto problem? to mam žhaviť minutu?
prosím poradte :roll: :-/
Vem zkoušečku a zkontroluj jestli jde na žhavící svíčky vůbec proud, může být vypadlí kabel od spínače

Uživatelský avatar
l(a)k(a)tom
Příspěvky: 512
Registrován: pon zář 05, 2011 6:19 pm
Bydliště: Louny

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2772 Nový příspěvek od l(a)k(a)tom »

Antony30011 píše:U 47hp motoru se minutu nežhavilo ani při občasném startu v zimě :-/
mám 36 HP, startuju celou zimu i v mrazech, žhavím 8-10 sec, traktor i v nejhorším mrazu naskočí nejhůř na 2. pokus, točím max 3 sec, většinou naskočí 1 válec a do 2 otáček všechny

prohlédnul bych nahrubo elektriku, taky už jsem párkrát našel vypadlý konektor (třeba na houkačce)

Uživatelský avatar
Boniek
Příspěvky: 691
Registrován: stř led 05, 2011 3:44 pm
Bydliště: Pardubice

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2773 Nový příspěvek od Boniek »

l(a)k(a)tom píše:dotaz do pléna ke spojce ... dneska se mi nepodařilo zařadit přes spojku, usoudil jsem, že nerozepíná ... šroubkem na bowdenu napnul bowden asi o 0,5 cm a rozepíná. Máte s tím nějaké zkušenosti ? Je to normální, bežná údržba, nebo je to signál něčeho dalšího? (560 MTH). Na horním konci je bowden už bez rezervy, na dolním konci má ještě celý šroub k donastavení. Díky za zkušenosti 8).
Spojka mne takhle trápila soustavně. Nakonec byly oba napínací šrouby na maximum, ale stejně přestala vypínat. Vyměnil jsem lamelu, přítlačák, lanko i bowden, ale stejně se mi nedařilo to vyštelovat, buď se stále unášelo ložisko nebo to úplně nevypínalo. Příčina byla nejspíš v tom, že ožvýkaly plechy, které jsou na konci lanka u pedálu a takový kousek plocháče navařený před pedálem o který se ty plechy při sešlápnutí pedálu opřou (viz šipka na fotu) a vytvoří to vlastně páku, která prodlouží dráhu lanka. Lanko tak vlastně bylo krátké ani při úplném sešlápnutí pedálu nestačilo k vypnutí spojky. Navařil jsem delší páku přímo na pedál a je to výrazně lepší. Podívej se zda to nemáš taky ožvýkané.

Obrázek

Uživatelský avatar
Boniek
Příspěvky: 691
Registrován: stř led 05, 2011 3:44 pm
Bydliště: Pardubice

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2774 Nový příspěvek od Boniek »

lukas513 píše:Problém to samozřejmně není ale nová přijde na 45tis vč práce a za starou nebude vědět co by chtěl asi tak
45tis - :tyty: , kdeže loňské sněhy jsou, volal jsem k Šálkovi, nabízí jen výměnu za novou převodovku se synchrem za 120tis za předek, výměna předku i zadku (vlastně celá přestavba) za 280tis. Šel jsem do vrtule :jazyk:, to je mimo moje možnosti. Po nějaké diskusi připustili, že by byla možná výměna za převodovku, která jim zbyde po něčí přestavbě, ale žádnou nemají a cenu mi nedali, že závisí na tom za kolik vykoupí převodovku od původního majitele. :typek: .
Tak pánové, pokud někdo uvažujete o přestavbě, dejte vědět, měl bych zájem o převodovku s redukcemi. Díky.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: VINEA,CABRIO,VEGA II

#2775 Nový příspěvek od Tom »

:shock: Mě loni říkali 70 za převodovku, ten co od něho mám Vegu, tak říkal, že ho ta přestavba stála 35 tisíc... tzn. že starou vykupují za 35... To je raketa jak sviňa, to co tady píšeše :shock:
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“