Domace taktory na cesty-legalne

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
peter bendr
Příspěvky: 2523
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#241 Nový příspěvek od peter bendr »

tie značky maju platnosť iba sk uzemi :friends: ak som tomu dobre pochopil ;-)

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#242 Nový příspěvek od ford109 »

Obnovujem po case temu...

Otazka č.1: idem prihlasit V3S,bol som na DI kde som si prevzal tlaciva,vsetko v pohode,trosku vyzvedali ze co chcem prihlasit,kade chodit a tak ... vsetko v pohode,bez namietok... No problem je ten ze uz som dostal 2 upozornenia od okolia ze je veelky problem vybavit vynimku na cestu 1. a 2. triedy. Potrebujem sa pohybovat na urcitom useku ktory je zlozeny presne z tychto dvoch typov ciest... tu cestu 1. triedy by som vedel obist po polnych cestach...

Otazka č.2: Mozno by som raz chcel prihlasit aj vlecku,mam 2,jedna za auto klasika v beznych rozmeroch,druha je na drevo za traktor brzdena. No a na urcitych strankach som sa docital ze na vlecku netreba vynimku a clovek s nou moze veselo jazdit po hoc akych cestach na C znacke... aka je pravda ? Kto ma skusenost ? Samozrejme na kazdu samostatnu znacku.

Cize,kto ma ake skusenosti ?

Ďakujem a ospravedlnujem sa za pismo... :zapomel:
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#243 Nový příspěvek od Tom-Tom »

Čau chcel by som sa spýtať či tým V3S máš na mysli auto alebo doma robený traktor s týchto dielov.Viem že na to nadávali na DI, že na klasickú V3S sa nebudú dostávať "C" značky, lebo je to fabricky vyrábaný stroj a nie doma robený.Ale teraz k tvojej otázke.Ja som nemal problém vybaviť výnimku na prejazd po ceste 1/11 v Čadci aj keď sa niektorý ludia čudovali, že som to dostal.Nemám ešte hotové ani svetlá ani nič.Chodiť to chodí a brzdí to tiež.Je tam ohraničené kedy sa môžeš zúčastnovať cestnej premávky.(Dni od pondelka do nedele aj čas od kedy do kedy.) za nezníženej vyditeľnosti. Stačí doniesť papiere o vybavení "C" značiek a 3 fotky.Z každej strany ako na značky.
S tou vlečkou ti nepomôžem ešte som sa o to nezaujímal.

Tomáš

Stormreg
Příspěvky: 77
Registrován: úte lis 04, 2014 1:48 pm
Bydliště: okolie Humenného

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#244 Nový příspěvek od Stormreg »

Akého typu mi treba vodičák ? Stačí B ?

peter bendr
Příspěvky: 2523
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#245 Nový příspěvek od peter bendr »

teraz už je samizda zmena v tom zakone a už sa neda dostať "C" na fabricke vyrobky ale niesom si isty niečo kolegovia v robote hovorili otom , ktory teraz riešia tie "C" značky na svoje domarobene

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#246 Nový příspěvek od ford109 »

Klasicka V3S... tuna tak maju normalne... ide mi o tu vynimku... vodicak treba Tcko... este aj na DI som povedal ze V3Ska a v pohode bez poznamok to bolo... a to k tej vynimke,cize prv vybavim normalne znacky,potom poistka a potom co ? za kym ist ? a s cim ?
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#247 Nový příspěvek od Tom-Tom »

Čaute na doma robený traktor treba len vodičáč typu "B" ale keď tu ford 109 chce prihlásiť V3S tak to asi žiaden policajt nezhltne, že to je auto (traktor,dodávka, atd) do 3,5 tony... :D Takého hlúpeho som ešte nevidel.Asi som ešte moc mladý...
K tým papierom.Ja som najprv zašiel na DI vypísal papiere čo mi tam dali. Priniesol som 3 fotky. Odfotený dotyčný stroj z troch strán.Z predu, z boku a zo zadu. Dostal som papiere s ktorými som zašiel za pánom čo má nastarosti vybavenie výnimok a schvalovanie rôznych náležitostí okolo dopravy.Jemu treba na vybavenie doniesť tiež 3 fotky a za dva týždne som mal vybavenú výnimku na prejazd na cestu 1 triedy.Na "C" značky nepotrebuješ mať spravenú poistku ale keď by sa niečo stalo tak je lepšie keď ju máš.

K tej V3S.Ja osobne by som nedráždil s jej postavením na "C" značky.Už teraz je dosť policajtov nielen dopravákov ale aj obyčajných ktorý na to nadávajú, že sa spravila výnimka na doma robený traktor a stroj a ludia stále prihlasujú rôzne fabrické stroje.(V3S, GAZ, atd... .)Ono sa nadajboh niečo stane a tak ako sa rýchlo spravili "C" značky ešte rýchlejšie môžu zmiznúť.Veď sme v okolí asi jediný štát v ktorom takéto niečo je.

Tomáš

Uživatelský avatar
dzango
Příspěvky: 795
Registrován: stř bře 14, 2012 12:39 am
Bydliště: Dolny Kubin

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#248 Nový příspěvek od dzango »

pani dnes sa mi dostalo do usi zevraj ceckove znacky koncia, nebudu sa uz vydavat na domarobene stroje a stroje bez technickeho preukazu? co je na tom pravdy? je to vraj koli tomu dovodu co tu spomyna kolega vyzsie ze sa prihlasovali same tovarenske vyrobky len aby mohli na cestu

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#249 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

Tomu never to je kačica.Tie V3S a fabricke je pravda že saprihlasuju a nie len to ale aj kradnute bohužial.poistovne a aj štat majú z toho pekný biznis .Počul som že na V3S a podobné auta sa to ma zrušit nechajme sa prekvapit
Dobre už bolo

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#250 Nový příspěvek od ford109 »

viem o dalsich dvoch ludoch ze maju na V3Skach tieto znacky... od nich mam ze treba Tcko na to... no nic,posnazim sa,snad dostanem vynimku... ale aj ta vlecka by ma zaujimala...

k tomu ze je to tovarenske... berte to tak ze vsetko ma dve strany,na jednej strane kradnute stroje,na druhej je to pomoc ludom v krajoch kde nemaju na normalne znacky,myto,C vodicak.... proste je to pomoc dost velka by som povedal,no zas aj statnu pokladnicu treba nejako naplnat,plni to vsak ucel... a ak by mal niekto problem,je tam navijak=lesni stroj,a dat tam nejaku radlicu nieje az taky problem a hned to nebude tovarenske... je to len hra slovicok :)
(nemam nic proti nikomu,neberte to nikto zle :friends: )
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Uživatelský avatar
megy74
Příspěvky: 464
Registrován: pon bře 10, 2014 6:28 pm
Bydliště: Slovakia

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#251 Nový příspěvek od megy74 »

U nás v SNV som výnimku na kríženie cesty ll. triedy nedostal, vraj je to nemožné :-/ , no na vlečku
som C- značku vybavil v pohode - 3 x foto, žiadosť a hotovo
"Keď olej - tak MOGUL, keď nakopať - tak do gúľ "
"Keď šport - tak lyže, keď lízať - tak p..."

https://www.youtube.com/user/megy7411

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewtopic.php?t=65414

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3466
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#252 Nový příspěvek od harijaro »

na kríženie cesty bych sa vysral na výnimku. horšie je to ked potrebuješ po tej ceste prejsť zo 2-3 km si môžeš byť istý že ťa stopnú :smich:

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#253 Nový příspěvek od ford109 »

Zajtra idem na DI poziadat o znacky... Daj pan boh nech ich ziskam :obchod: :pc:
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#254 Nový příspěvek od ford109 »

Bol som,zatial len znacky,viac menej vsetko v poriadku... vraj sa do 30dni ozvu ze co a ako...
No otazka: Jazdite len po cestach ktore ste napisali na ziadost alebo aj mimo bez problemov (samozrejme po 3 triede)...?

A vlecka,tiez len 3 trieda alebo bez vynimky kdekolvek ?
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Uživatelský avatar
megy74
Příspěvky: 464
Registrován: pon bře 10, 2014 6:28 pm
Bydliště: Slovakia

Re: Domace taktory na cesty-legalne

#255 Nový příspěvek od megy74 »

harijaro píše:na kríženie cesty bych sa vysral na výnimku. horšie je to ked potrebuješ po tej ceste prejsť zo 2-3 km si môžeš byť istý že ťa stopnú :smich:
Teraz je už jar, ale tu je popri ceste zeleno aj keď padne 30cm snehu, nehovoriac o lete, -- toľko je tých zelených. Jednoducho pomáhajú a chránia.
"Keď olej - tak MOGUL, keď nakopať - tak do gúľ "
"Keď šport - tak lyže, keď lízať - tak p..."

https://www.youtube.com/user/megy7411

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewtopic.php?t=65414

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“