Cirkule - tož ukažte ty vaše vynáleze na čem špihlete dřevo

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Miniagro
Příspěvky: 154
Registrován: ned lis 30, 2014 3:06 pm
Bydliště: Polensko

Re: cirkulě-tož ukažte ty vaše vynálěze na čem špihlěte dřev

#181 Nový příspěvek od Miniagro »

Je blbost stát proti pile,každý kdo dostane mezi voči sukem nebo třískou zjistí,že je lepší stát trochu bokem a nejni v tom žádný problém.Totéž platí i o řezání v rukavicích a o pile bez krytů.Myslím si, že pro bezpečnost je lepší kryž je pila trochu vidět jak se točí,proto bych bral spodní kolíbku.Je to síla zvyku.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: cirkulě-tož ukažte ty vaše vynálěze na čem špihlěte dřev

#182 Nový příspěvek od DYK »

Takže myslíš pilu jako je třeba HOP?!
Ani Ola mě sem k tomu, k pile nic nenapíše? K této pile. Ale zase z provedení stolu kolíbky bych měl strach, že si někdo šáhne do řezu, pokud to teda není nějak jištěný - ruce na správných místech, pak jde hýbat s kolíbkou.

Obrázek
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Pavel
Příspěvky: 8352
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: cirkulě-tož ukažte ty vaše vynálěze na čem špihlěte dřev

#183 Nový příspěvek od Pavel »

tady stal ve vsi taky jeden proti kotoucy utrhly se mu dva zuby a uz jel na siti mel je v ramenu kryt nekryt mel origo vyrobu tak mel stesti dostal pojistku ale jedna prihoda kolega v praci rezal na pile na stole polinka manželka mu chtěla pomoct tak sla z druhé strany nez stacil něco rict tak dostal polinkem mezi oci ten mel pane moncla ale rikal ze mel nejakej cas od manželky co chtěl aby syto vyzehlila

Uživatelský avatar
kůrovec
Příspěvky: 723
Registrován: stř pro 31, 2008 3:57 pm
Bydliště: Benešov u Semil

Re: cirkulě-tož ukažte ty vaše vynálěze na čem špihlěte dřev

#184 Nový příspěvek od kůrovec »

kenybz píše:nebylo by to moc bezpečné moselo by to byt s výklopným stolem tak jak tu je to video jak borci řežů na také pile se spalovacím motorem ale aj tak stát ksichtem před roztočeným kotoučem to by nebylopro mě
To je tohleto: Už jsem to sem někam někdy dával. Docela se mě tohle provedení kolíbky líbí. Ale stát ksichtem proti roztočenýmu kotouči,to teda ne. :nene:

Uživatelský avatar
kůrovec
Příspěvky: 723
Registrován: stř pro 31, 2008 3:57 pm
Bydliště: Benešov u Semil

Re: cirkulě-tož ukažte ty vaše vynálěze na čem špihlěte dřev

#185 Nový příspěvek od kůrovec »

Taky dobrý:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: cirkulě-tož ukažte ty vaše vynálěze na čem špihlěte dřev

#186 Nový příspěvek od DYK »

kůrovec píše:
kenybz píše:nebylo by to moc bezpečné moselo by to byt s výklopným stolem tak jak tu je to video jak borci řežů na také pile se spalovacím motorem ale aj tak stát ksichtem před roztočeným kotoučem to by nebylopro mě
To je tohleto: Už jsem to sem někam někdy dával. Docela se mě tohle provedení kolíbky líbí. Ale stát ksichtem proti roztočenýmu kotouči,to teda ne. :nene:
Je to asi jeden z příkladů, které Kenybz myslel. Tady ten rychlý řez dělá nejen doststečný výkon pohonu, ale i "tvrdý" kotouč. Ono je to těžký, vždycky něco hrozí, ale je fakt, že někdy míň a někdy se jeden diví, že se ještě nic nestalo. Po kokosu může při řezání něčím dostat každý.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

vašík
Příspěvky: 1882
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: cirkulě-tož ukažte ty vaše vynálěze na čem špihlěte dřev

#187 Nový příspěvek od vašík »

známému se kotouč roztrhl že nestál proti tak ho vzal jen na klíční kost ruka schromla :tyty:

creative
Příspěvky: 2851
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: cirkulě-tož ukažte ty vaše vynálěze na čem špihlěte dřev

#188 Nový příspěvek od creative »

Robo píše:Cirkulu fotit nebudu, vypadá prakticky jak všechny ostatní, ale dám sem obrázek něčeho, co je momentálně ve výrobě. Někteří možná poznají, co z toho bude (jestli to dodělám :) ).
Obraz076.jpg
Tak jak je toto daleko?

fronterman
Příspěvky: 260
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:50 pm
Bydliště: Rožňava

Re: cirkulě-tož ukažte ty vaše vynálěze na čem špihlěte dřev

#189 Nový příspěvek od fronterman »

DYK píše:Jak to myslíš? Každá pila má větší prořez než sílu kotouče, takže po uříznutí má prostřední kus mezi kotouči vůli, nebo by měl mít.
fronterman píše:Nechcel by som vidieť, keby sa tam ten stredný klátik nedajbože skrižoval. Stať sa môže všeličo...
Tak to myslím, že napríklad taká dobrá žilovatá, pokrútená štiepa, dubová, alebo hrabová, môže mať na metri rôznu hrúbku. Stane sa to, že jeden kotúč už štiepu prerezal, ale druhý nie. Akonáhle sa prvý klátik uvoľní, môže dôjsť k pootočeniu tých dvoch neprerezaných a ...
Keď nejdem oproti, tak aspoň vyčnievam z radu.

Miniagro
Příspěvky: 154
Registrován: ned lis 30, 2014 3:06 pm
Bydliště: Polensko

Re: cirkulě-tož ukažte ty vaše vynálěze na čem špihlěte dřev

#190 Nový příspěvek od Miniagro »

Zrovna včera byl v příloze Deníku test kolébkových cirkulárek v cenách 13200-17000 Kč .Kotouče 70 cm,některé i vidiové a prořez 22,23 cm.Psali bezpečné. Myslím si ,že je to dobrá cena. Doma pokud něco skátíme s klukem ,tak to jde hned na 50cm.Je to lehčí na nakládáí i na štípání.Pak to srovnáme a do kotelny to doveze už kdokoliv kotoučem.Celkově to dá míň práce a dřevo je furt připravené.

pista1
Příspěvky: 514
Registrován: sob kvě 04, 2013 8:40 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: cirkulě-tož ukažte ty vaše vynálěze na čem špihlěte dřev

#191 Nový příspěvek od pista1 »

Já se pasuju s touhe strojovnou :)
Moje motto je:
Když to nejde silou, musí se použít větší síla :) Někdy ovšem pak trvá delší dobu, než se to zas dá dokupy :)

Můj Běs
Fotky:
Traktor
Vlek

creative
Příspěvky: 2851
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: cirkulě-tož ukažte ty vaše vynálěze na čem špihlěte dřev

#192 Nový příspěvek od creative »

Musím říct, že mi jde mráz po zádech, když vidím, jak si to dřevo odebíráš. Myslím, že si rukou moc nevážíš.

Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Re: cirkulě-tož ukažte ty vaše vynálěze na čem špihlěte dřev

#193 Nový příspěvek od Adler »

To video mě připomenulo jeden nesmrtelný vtip :vysmech:
Letí orel, pohoda, klídek a najednou stáhne křídla a stříhne to kolmo po hlavě dolů...Letí, letí a 15cm nad zemí to vybere... 
Vidí to vrabčák a říká: Orle, orle, to bylo super, jak to děláš? Nauč mě to!!! 
Orel říká: Prostě letíš, pak stáhneš křídla, valíš to kolmo dolů a těsně nad zemí to vybereš... 
Ale hlavně: musíš to mít tak trochu v piči! 
Tak letí spolu, najednou stáhnou křídla a valí to kolmo dolů k zemi a těsně nad zemí to vyberou... 
Vidí to medvěd a říká: Týýý jo, to je hustý! Jak to děláte? 
To chci taky umět. 
A vrabčák mu říká: Prostě letíš, pak stáhneš křídla, valíš to a těsně nad zemí to vybereš... 
Ale hlavně: musíš to mít tak trochu v piči! 
Tak medvěd vyleze na útes, rozeběhne se, skočí a valí to kolmo dolů s orlem a vrabčákem. 
A jak tak letí, říká vrabčák medvědovi: 
Hele, medvěde, máš ty vůbec nějaký křídla? 
Medvěd odpoví: Ne, nemám. 
A vrabčák: No ty vole! Ty to máš dobře v píči!
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

Miniagro
Příspěvky: 154
Registrován: ned lis 30, 2014 3:06 pm
Bydliště: Polensko

Re: cirkulě-tož ukažte ty vaše vynálěze na čem špihlěte dřev

#194 Nový příspěvek od Miniagro »

Ještě když jsem byl na učňáku v prvním jaru,přišel třeťák co byl doma na praksi a řekl mistrovi,že v práci starý chlap řezal na pile tvrdý hranolek asi 5x5 cm ,dlouhý asi 50 cm.Zadní zuby ho chytily ,hranolek vylítl, dal chlapovi do čela a bylo po něm.Mistr jak to uslyšel vyskočil ze žídle ,dal nám bažantům nástup a proběhlo následující školení.Jo, to se řekne krajska,každej si myslí,že to nic néní.Kus štángle z keplo,staró pilo a zabiják hotové,rozchod.My jsme sice nevěděli jestli se máme smát, nebo brečet ale úplně to stačilo a pamatuju si to celý život.

Lipták
Příspěvky: 52
Registrován: ned zář 01, 2013 10:28 pm
Bydliště: haná

Re: cirkulě-tož ukažte ty vaše vynálěze na čem špihlěte dřev

#195 Nový příspěvek od Lipták »

creative píše:Musím říct, že mi jde mráz po zádech, když vidím, jak si to dřevo odebíráš. Myslím, že si rukou moc nevážíš.

Kdyby jenom ruk, dyť on cpe břuch skoro až kotouč ještě má plandavy tryčko to stačí nějaka nitka a uvidí svoje vnitřnosti na vlastní oči

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“