MF 70 4 takt motor

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
marcus
Příspěvky: 10
Registrován: ned čer 09, 2013 10:13 pm
Bydliště: Vendryně

Re: MF 70 4 takt motor

#151 Nový příspěvek od marcus »

Nazdar Mravenecku!!
PROSÍM ukaž jak ti ta tvá MF 70 nebo FM 70 ;) funguje.
Založ vlákno o svém stroji, udělej nějaké fotky a natoc video pak ti dám 8) .
Jinak po přečtení tvých příspěvků , tě beru jako jedince ,kterým říkám HUBA JEDE RUCE STOJÍ.
Velice rad se ti o mluvím pokud se pletu.

marcus
Příspěvky: 10
Registrován: ned čer 09, 2013 10:13 pm
Bydliště: Vendryně

Re: MF 70 4 takt motor

#152 Nový příspěvek od marcus »

Zdar Jaryfiro ten motor gx 120 má jak sem zjišťoval něco mezi 3,5-4,0 HP. GX 200 6,5 HP je srovnatelný vykonove s původním. Záleží na co chceš Mfku používat. Jinak prohlídka naší MF není žádný problém ,bydlim 10 km od tebe.
Momentálně taham za MFkou vlečku.

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: MF 70 4 takt motor

#153 Nový příspěvek od jarynfira »

V podstatě jen na obraceč sena. Přišel bych se příležitostně mrknout...necháme to na jaro. Dík.
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: MF 70 4 takt motor

#154 Nový příspěvek od other-side »

Ahoj ve spolek

vidím, že jste tu řešili i různé motory, taky jsem se k tomuto tématu dostal, takže i když to ještě nemám 100% tně uzavřené, já jsem motor vyřešil koupí asi už 57. čínské kopie slavných Hond :) , které jsou v různých barevných odstínech k dostání jak v ČR tak i v jiných státech

konkrétně jsem objednal http://shop.wiltec.info/product_info.ph ... motor.html

http://shop.wiltec.info/product_info.ph ... motor.html

(dal jsem dva odkazy, nevím který má větší jistotu)

platil jsem PayPal 15.12. pozdě večer a dne 18.12. dopoledne byl motor doma, cena celkem cca 3500Kč (asi 6euro platba PayPal)

tuto variantu jsem zvolil, neb nemám důvěru v podobné nabídky na Aukru zvl. typu German/Hecht a podobně a tenhle motor vypadal podle foto docela dobře

zatím jsem ho nestartoval, ale jeho vzhled je opravdu docela obstojný, už to není jako starší číny dělaný ledabyle

pokud se stroj ve fréze osvědčí, resp spíš se osvědčí práce s frézou, je pravděpodobný, že kopím nějakou Hondu GX 200 a víc nebo něco od B&S, tenhle motor je hlavně na zkoušku

Lifan je možno koupit i v ČR, ale je o něco dražší

toť má prvotní zkušenost, bohužel doteď jsem vždy skončil buď u Hondy nebo Stihl, neb levný věci obvykle moc nefungují, tak jsem sám zvědav.........

mraveneček
Příspěvky: 1320
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: MF 70 4 takt motor

#155 Nový příspěvek od mraveneček »

j.kubec píše:Motory na MF70 byly nepovedené a konstrukčně zastaralé. S některýmy motory byly problémy už při výrobě co jsem se bavil s chlapama co je v Jičíně vyráběly. Jinak MFky máme doma už 30 let. Měnily se každé tři roky gufera, parkrát elektrika, stálý problém se zasekavajícímy se karburátory a v parném létě se přehřívaly. Každý rok však posekaly a obracely seno na 5ha. Po výměně motoru podstatně lepší stroj.
Uzávěrku si nedovedu u MF dost dobře představit. Je v tom přeci šnekový převod na pevnou nápravu!! Kakže na co uzávěrku?
Právě, mě vadí že jsou kola napevno spojené. Proto bych chtěl vyřešit do kol volnoběžky.
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

mraveneček
Příspěvky: 1320
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: MF 70 4 takt motor

#156 Nový příspěvek od mraveneček »

petr laz píše:
j.kubec píše:Motory na MF70 byly nepovedené a konstrukčně zastaralé. S některýmy motory byly problémy už při výrobě co jsem se bavil s chlapama co je v Jičíně vyráběly. Jinak MFky máme doma už 30 let. Měnily se každé tři roky gufera, parkrát elektrika, stálý problém se zasekavajícímy se karburátory a v parném létě se přehřívaly. Každý rok však posekaly a obracely seno na 5ha. Po výměně motoru podstatně lepší stroj.
Uzávěrku si nedovedu u MF dost dobře představit. Je v tom přeci šnekový převod na pevnou nápravu!! Kakže na co uzávěrku?
MRAVENECKOJ
Mate vubec MF 70 jak pise Kubec mf ma pevnou hridel a snek. Obe kola jedou stale stejne.
Jenom jedna moznost ze mate nemeckej oryginal ten sem pred casem vydel a to je upne neco jineho nez MF 70 a taky je podstatne lepe zpracovan, na nem bych zadne upravi uz vubec nedelal.
Uzávěrku už všechny mf ky mají z výroby. Nějak vyřešit volnoběžky do kol, nebo diferák do šnekového kola.
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

mraveneček
Příspěvky: 1320
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: MF 70 4 takt motor

#157 Nový příspěvek od mraveneček »

Kohonzik píše:
mraveneček píše:
Hefi píše:Zdravím Vás :)
tiež som riešil problém z nespoľahlivým motorom u mf-ky vymena sviečky každých 30 m, dal som ju aj do servisu kde vymenili elektriku vypýtali si za to 130€ a nič kosačka robila stále to isté. Prestalo ma to baviť stále na nej niečo čistiť riešiť a liať do nej litre benzínu :shock: :vztek: Dúfal som že sa dá ten motor vymeniť bez toho aby som platil nehorázne sumy a našťastie som našiel toto fórum. Ďakujem Pánom 1mates, konesak, epep, jožin a ďalším ktorý ten problém v podstate vyriešili za mňa. Naozaj kompletný návod ako si prerobiť mf-ku. Nuž tak som zakúpil motor od hondy 200sx (keď som ho mál už doma tak sa vyriešil problém zo zanášaním sviečky u toho starého motora :cert: to už tak raz býva :D ) dal som si vysústružiť veľkú prírubu a medzikus prírubu k motoru som dal vyrezať kvapalinovým prúdom (vodným lúčom), zvaril som si to dokopy, natrel namontoval, upravil riadidlá a hojsa na kosenie a obracanie 8) . Nuž po pol sezónnom využívaní si to pochvaľujem výborné riešenie mohol som to už dávno tak spraviť. Štartovanie super, menej hluku (ten zvuk je priam lahodiaci môjmu uchu :wink: ), menej modrého dymu, menšia spotreba a to o dosť. Jediná vec ktorá ma trápi je blbnutie lanka na plyne ktoré mi nevracia naspäť keď uberiem plyn je tam slabá pružinka ktorá naťahuje naspäť páčku plynu (maticu som povolil ale podľa všetkého sa pod páčku dostal prach a už to viac dre) to vyriešim pridaním ďalšej silnejšej pružinky. Ešte chcem dokúpiť snežnú frézu. Máte niekto skúsenosti či sa to vôbec oplatí ??? :co?:
O to tady vlastně asi jde.


S motorem mf 70 měls vyhodit i vlastní ruce. Má fm70 je stará 18 roků. Původní motor, původní gufera a svíčka jezdí už několik sezon. Taky vozím rezervní, může se hodit. Nechápu co vám na tom motoru pořád vadí. Spíš chci řešit uzávěrku na nápravě kol. A to kvůli jízdě s vozíkem po silnici. Zahradu mám několik kilometrů daleko.
Pánové Mf-ky jsou kus od kusu. Jedny jezděj a leje se do nich jen palivo a druhý jsou k zlosti majitelům. Otec má Mf-ku z roku 79 a není problém. Druhou má z roku 85 a byly s ní jen problémy.
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

mraveneček
Příspěvky: 1320
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: MF 70 4 takt motor

#158 Nový příspěvek od mraveneček »

Hefi píše:
mraveneček píše:
Hefi píše:Zdravím Vás :)
tiež som riešil problém z nespoľahlivým motorom u mf-ky vymena sviečky každých 30 m, dal som ju aj do servisu kde vymenili elektriku vypýtali si za to 130€ a nič kosačka robila stále to isté. Prestalo ma to baviť stále na nej niečo čistiť riešiť a liať do nej litre benzínu :shock: :vztek: Dúfal som že sa dá ten motor vymeniť bez toho aby som platil nehorázne sumy a našťastie som našiel toto fórum. Ďakujem Pánom 1mates, konesak, epep, jožin a ďalším ktorý ten problém v podstate vyriešili za mňa. Naozaj kompletný návod ako si prerobiť mf-ku. Nuž tak som zakúpil motor od hondy 200sx (keď som ho mál už doma tak sa vyriešil problém zo zanášaním sviečky u toho starého motora :cert: to už tak raz býva :D ) dal som si vysústružiť veľkú prírubu a medzikus prírubu k motoru som dal vyrezať kvapalinovým prúdom (vodným lúčom), zvaril som si to dokopy, natrel namontoval, upravil riadidlá a hojsa na kosenie a obracanie 8) . Nuž po pol sezónnom využívaní si to pochvaľujem výborné riešenie mohol som to už dávno tak spraviť. Štartovanie super, menej hluku (ten zvuk je priam lahodiaci môjmu uchu :wink: ), menej modrého dymu, menšia spotreba a to o dosť. Jediná vec ktorá ma trápi je blbnutie lanka na plyne ktoré mi nevracia naspäť keď uberiem plyn je tam slabá pružinka ktorá naťahuje naspäť páčku plynu (maticu som povolil ale podľa všetkého sa pod páčku dostal prach a už to viac dre) to vyriešim pridaním ďalšej silnejšej pružinky. Ešte chcem dokúpiť snežnú frézu. Máte niekto skúsenosti či sa to vôbec oplatí ??? :co?:




S motorem mf 70 měls vyhodit i vlastní ruce. Má fm70 je stará 18 roků. Původní motor, původní gufera a svíčka jezdí už několik sezon. Taky vozím rezervní, může se hodit. Nechápu co vám na tom motoru pořád vadí. Spíš chci řešit uzávěrku na nápravě kol. A to kvůli jízdě s vozíkem po silnici. Zahradu mám několik kilometrů daleko.


Mraveneček gratulujem ti k že si si kúpil tak vydarenú kosačku :pohar: . Určite bola vyrobená v stredu, dva týždne po celozávodnej dovolenke :prace: . Trošku nechápem tvojej reakcií keď mi odporúčaš vyhodiť ruky. Obsahom tejto témy je práve výmena motora, každý kto sa pre výmenu rozhodol to urobil preto že mal dôvod !!! pekne to vystihol Kohonzík. Hold niektoré stroje majú svoje nedostatky boli spomenuté už aj na predchádzajúcich stranách (si to prečítaj). Ja som spokojný s tým ako to teraz funguje 8) . Ži a nechaj žiť ;-) Práci zdar
Tak sa ti omlouvám. Všechno je to v rukách. I u těch co to montují ve fabrikách.
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

mraveneček
Příspěvky: 1320
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: MF 70 4 takt motor

#159 Nový příspěvek od mraveneček »

marcus píše:Nazdar Mravenecku!!
PROSÍM ukaž jak ti ta tvá MF 70 nebo FM 70 ;) funguje.
Založ vlákno o svém stroji, udělej nějaké fotky a natoc video pak ti dám 8) .
Jinak po přečtení tvých příspěvků , tě beru jako jedince ,kterým říkám HUBA JEDE RUCE STOJÍ.
Velice rad se ti o mluvím pokud se pletu.
u tebe je to jak
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

aumirek
Příspěvky: 3948
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MF 70 4 takt motor

#160 Nový příspěvek od aumirek »

mraveneček píše:
petr laz píše:
j.kubec píše:Motory na MF70 byly nepovedené a konstrukčně zastaralé. S některýmy motory byly problémy už při výrobě co jsem se bavil s chlapama co je v Jičíně vyráběly. Jinak MFky máme doma už 30 let. Měnily se každé tři roky gufera, parkrát elektrika, stálý problém se zasekavajícímy se karburátory a v parném létě se přehřívaly. Každý rok však posekaly a obracely seno na 5ha. Po výměně motoru podstatně lepší stroj.
Uzávěrku si nedovedu u MF dost dobře představit. Je v tom přeci šnekový převod na pevnou nápravu!! Kakže na co uzávěrku?
MRAVENECKOJ
Mate vubec MF 70 jak pise Kubec mf ma pevnou hridel a snek. Obe kola jedou stale stejne.
Jenom jedna moznost ze mate nemeckej oryginal ten sem pred casem vydel a to je upne neco jineho nez MF 70 a taky je podstatne lepe zpracovan, na nem bych zadne upravi uz vubec nedelal.
Uzávěrku už všechny mf ky mají z výroby. Nějak vyřešit volnoběžky do kol, nebo diferák do šnekového kola.
mraveneček kdepak jsi viděl nějakou tu MF s uzávěrkou respektive ukaž mi stroj co nemá diferák ale má uzávěrku trošku zajímavé má prostě pohon šnekovou převodovkou tuším že marcus tě odhadl
dobře
Ps navíc u uzávěrky snad není potřeba volnoběžka v kole prostě ji jen vypneš

marcus
Příspěvky: 10
Registrován: ned čer 09, 2013 10:13 pm
Bydliště: Vendryně

Re: MF 70 4 takt motor

#161 Nový příspěvek od marcus »

Zdar Mravenečku!
Sorry za reakci a k tvé strojovně: MF nemá diferák, ale bronzový snekový převod rovnou na kola. Na vestavbu nějakého mini diferenciálu
bych se vykašlal z důvodu nedostatku místa v převodovce.Řešením by byly ty volnoběžky,jako u sekaček VARI. Mám LÍZU 60 s volnobežkama ,
seču a zatáčím jednou rukou a v druhé ruce cigáro :joint:
Takže hurá do dílny Mravenečku :prace: a ať jde prace od ruky 8)
Dej pak vědět jak jsi dopad.
Jinak všem zdejším TRANSPLANTAČNÍM TÝMÚM přeji hodně zdaru do nového roku a naším pacientům hodně motohodin.
Letos jsem měl Tři pacienty MF-70 byla mrcha a teď je to zlatíčko, pak T4 K10 C r.v.68 voperovan motor z TZ4 K14 budu opravovat ještě brzdy
a nezabirající zadní převodovku,třetí traktor původně s motorem a převodovkou z 1203 a zadkem V3S dostane nové srdíčko z FAVORITA převodovka
se zavařeným diferákem z favorita.
Tak AŤ ŽIJOU NAŠI PACIENTI.

Uživatelský avatar
Pepa Brdy
Příspěvky: 444
Registrován: sob úno 04, 2012 7:42 am
Bydliště: hranice PJ,PB,RO
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 70 4 takt motor

#162 Nový příspěvek od Pepa Brdy »

Tak jsem taky konečně objednal 4takt. Na zkoušku mám asi nejlevnější co lze sehnat. Od firmy KAXL Bílovec kopii hondy GX200. Přímo na jejich stránkách je za 3099kč, ale přes aukro lze u té samé firmy koupit za 2699 kč. Přišel mi akorát před svátky, teď zaúkoluju soustružníka a uvidíme. Jen se trochu bojím držet ten motor jen za 4 šrouby M8 kolem hřídele,aby se to nevylomilo. Motor má asi 15kg plus 0.5l oleje plus 3l benzínu. K tomu vibrace, co myslíte?
ZETOR 5645, 4011,DAF 45.250 (možnost přepravy traktorů a strojů do 7t), MAN TGL 12.210, MB Actros 1840,vzv LINDE H25D,2x MF70, JAWA-ČZ175/356, JAWA250/559

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3808
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 70 4 takt motor

#163 Nový příspěvek od exot »

8 šroub udrží v tahu 1,3 t pokud to budeš mít přišroubované k tuhé přírubě tak bych se toho rozhodně nebál;)
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: MF 70 4 takt motor

#164 Nový příspěvek od 123 »

exot píše:8 šroub udrží v tahu 1,3 t pokud to budeš mít přišroubované k tuhé přírubě tak bych se toho rozhodně nebál;)
Já jo. Copak šroub, ale tomu hliníku na motoru, do kterýho bude přišroubovanej bych moc nevěřil, na těchhle motorech mi ty odlitky připadají takové "řídké", mám obavu že ten blok nebude o moc silnější než tak natřikrát přeložený alobal. A čínské závity to je kapitola sama pro sebe.
Pod ty patky na motoru bys tam nějaký další držák nevymyslel?

Uživatelský avatar
Pepa Brdy
Příspěvky: 444
Registrován: sob úno 04, 2012 7:42 am
Bydliště: hranice PJ,PB,RO
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 70 4 takt motor

#165 Nový příspěvek od Pepa Brdy »

Myslel jsem aby se nevytrhly šrouby z bloku. Čínská slitina nejasného složení bude mít určitě menší pevnost než jakákoli ocel. Jeden, myslím slovenský, kolega přispěvovatel má přírubu spojenou s plechem pod motor. Pro jistotu. Rozmyslím to a pak dám fotky
ZETOR 5645, 4011,DAF 45.250 (možnost přepravy traktorů a strojů do 7t), MAN TGL 12.210, MB Actros 1840,vzv LINDE H25D,2x MF70, JAWA-ČZ175/356, JAWA250/559

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“