MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
palino070
Příspěvky: 33
Registrován: pon kvě 23, 2011 10:25 pm
Bydliště: Prešov

Re: MINI 070, 075

#3091 Nový příspěvek od palino070 »

Flydali máš pravdu,mal som tiež problém,minik išiel iba na sytic,najprv bolo vadne tesnenie medzi karburatorom a kolenom do valca,a teraz znovu medzi kolenom a valcom.Tiež po zohriati začal kapat motor,keď ochladol naštartoval a opäť po zohriati zdochol.V zime pri odhrnovani snehu to nerobilo.Pravdepodobne. sa blok tak nenahrial,aby sa spoje uvoľnili.Takže skúste vymeniť tesnenia,malo by to pomôcť.

Michal Samek
Příspěvky: 14
Registrován: úte lis 11, 2014 1:02 pm
Bydliště: Tasovice

Re: MINI 070, 075

#3092 Nový příspěvek od Michal Samek »

Ahoj všichni koupil jsme mini 075 ,skvělý stroj ,ale ted se mi vyskytl menší problém s hydraulikou ,je tu někdo kdo by dokázal poradit?? at už s opravou nebo kde opravu shánět??

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#3093 Nový příspěvek od Tom »

Co s tím máš? Sedmdesátpětku měl i jeden člen fora Strafnik... Přispíval i do tohoto vlákna, výsledkem jeho práce jsou i stránky o Minících http://www.mt8-mini.4fan.cz/index.php
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Primacino
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 12, 2014 12:19 am
Bydliště: Blansko

Re: MINI 070, 075

#3094 Nový příspěvek od Primacino »

Ahoj všichni.
Získala jsem starý MT8 70. Může mi někdo poradit? Řadící páka mi vypadává dole z toho kloubu kdy chci zařadit zpátečku, protože kloub je kousek ulomený. Nevíte kde bych ten díl sehnala? Nemá ho někdo?
Díky za rady.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#3095 Nový příspěvek od Tom »

Jsou tam použité komponenty z řazení Škoda 120. Jestli ti vypadává ta "kulička" co je na konci řadicí páky z toho jejího uložení v "hřídeli", která jde směrem k převodovce, tak mě pomohlo to trošku vyvařit, pohrát si s tím uložením. Ta kulička bude OK, to uložení bude špatné. Ale bacha, může se stát, že když budeš nadvařovat moc, tak to pak zase nebude řadit... Takže tě pak čeká zase broušení. Ale nakonec to klapne 8)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

palino070
Příspěvky: 33
Registrován: pon kvě 23, 2011 10:25 pm
Bydliště: Prešov

Re: MINI 070, 075

#3096 Nový příspěvek od palino070 »

Ahojte,mám možnosť kupit minika bez motora,koľko má podľa vás cenu?Je dosť zničený,bez náradia.

minimátor
Příspěvky: 126
Registrován: sob bře 15, 2014 9:27 pm
Bydliště: zlín

Re: MINI 070, 075

#3097 Nový příspěvek od minimátor »

těžko říct, pokud je to šrot, tak 10000,-ale to jej jasný, že ty chceš dobře koupit a prodávající dobře prodat :)

minimátor
Příspěvky: 126
Registrován: sob bře 15, 2014 9:27 pm
Bydliště: zlín

Re: MINI 070, 075

#3098 Nový příspěvek od minimátor »

já budu asi muset prodat :'( bo jsem původně koupil na sečení a není možné sehnat sekačku, takže asi půjdu do zahr. traktoru, což není můj šálek svařeného vína,ale abych dal 30000,-za mulč, tak to je trošičku velký luxus, takže, kdyby někdo věděl o zájemci na traktor MT8/070 MOTOR BERLAN nachystáno na elektro start, jinak chytá na šupa se špagátem, s vlečkou, kypřičem, rotavátorem a pluhem obrácákem, tak sem s ním, bo je totálně NEVYUŽITÝ (65000).popř mě doporučte někoho, kdo prodá sekačku pod nebo za miníka.diky.

Flydali
Příspěvky: 244
Registrován: čtv čer 27, 2013 8:27 pm
Bydliště: okr. Kyjov

Re: MINI 070, 075

#3099 Nový příspěvek od Flydali »

palino070 píše:Ahojte,mám možnosť kupit minika bez motora,koľko má podľa vás cenu?Je dosť zničený,bez náradia.
... max bych dal 8.000-10.000,-Kč, ale mrkni na Minimatorovu nabídku, tam máš už všechno ....!!!! a cena ?..... Mrkni se na jiné nabídky a porovnej si to .... Čau.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#3100 Nový příspěvek od Tom »

Na torzu Miníka je potřeba dávat pozor na pár věcí... Funkčnost uzávěrky (lze vyzkoušet i na nejzdícím traktoru), jestli není pokroucená (kopnutá) přední náprava, jestli má mechanismus vývoďáku a hydrojednotku. Na kapotáž to nejezdí, zbytek je lehce opravitelný. Já jsem svého Miniho koupil v dost zuboženém, ale relativně kompletním a po drobných úkonech funkčním stavu za 5. Ale taková nabídka... to není každý den...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Jar.Ka
Příspěvky: 442
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: MINI 070, 075

#3101 Nový příspěvek od Jar.Ka »

minimátor píše:já budu asi muset prodat :'( bo jsem původně koupil na sečení a není možné sehnat sekačku, takže asi půjdu do zahr. traktoru, což není můj šálek svařeného vína,ale abych dal 30000,-za mulč, tak to je trošičku velký luxus, takže, kdyby někdo věděl o zájemci na traktor MT8/070 MOTOR BERLAN nachystáno na elektro start, jinak chytá na šupa se špagátem, s vlečkou, kypřičem, rotavátorem a pluhem obrácákem, tak sem s ním, bo je totálně NEVYUŽITÝ (65000).popř mě doporučte někoho, kdo prodá sekačku pod nebo za miníka.diky.
http://www.agrozetshop.cz/rotacni-sekac ... 54-c-1044/

minimátor
Příspěvky: 126
Registrován: sob bře 15, 2014 9:27 pm
Bydliště: zlín

Re: MINI 070, 075

#3102 Nový příspěvek od minimátor »

to je jak sajda :driver: ideální na sečení mezi stromy :-) ale dík za odkaz.

minimátor
Příspěvky: 126
Registrován: sob bře 15, 2014 9:27 pm
Bydliště: zlín

Re: MINI 070, 075

#3103 Nový příspěvek od minimátor »

Zdarte, nemáte někdo zájem o radlici na sníh ARZ 524? Prodávám za 6000,-

Igor starší
Příspěvky: 90
Registrován: stř zář 25, 2013 8:27 pm
Bydliště: Senec

Re: MINI 070, 075

#3104 Nový příspěvek od Igor starší »

Zdravím všetkých po dlhšej dobe.
Konečne sa mi podarilo urobiť video orby s mojim dvojáčikom a vopred sa ospravedlňujem za zvukovú kulisu, ktorú robí zahlbovacie koliesko, no už je to tam.
Video som robil hlavne kvôli tomu, aby som videl pluh v akcii, lebo pri orbe toho človek moc nevidí. Teraz viem, že zadný pluh som mal asi o 2 - 3 cm vyššie ako predný.
Keď som pri orbe kontroloval zahĺbenie pluhov, tak to bolo v poriadku. No zabudol som na to, že pri ťahu sa preklopí dopredu a to je ten rozdiel, ktorý vidím teraz na
videu. Inak som s ním spokojný. Mini s ním nemá žiadne problémy či na dvojke, alebo trojke. Hĺbka orby 20 - 24 cm čo je pre mňa veľmi uspokojujúce. V konečnom dôsledku
s týmito hlavami sa hlbšie ani ísť nedá.
Takže ak si chce niekto pozrieť moju orbu:
http://youtu.be/T5TVJLN-0ik

bully
Příspěvky: 7
Registrován: čtv říj 21, 2010 11:30 am

Re: MINI 070, 075

#3105 Nový příspěvek od bully »

Pozdravujem vsetkych. Chcem sa opytat, ci neviete, kto by urobil celkovy servis minika 070. Samozrejme, za primeranu odplatu. Ja nie som strojarsky zdatny, ale miniho mam rad a nechcem sa ho vzdat. Zaobera sa tym niekto vobec? Moj stroj sa nachadza na zapadnom Slovensku. Ak to nik nerobi, nech sa do toho pusti niekto fundovany. Urcite je medzi ludmi kopec strojov, ktore by sa dali zachranit a este by nieco porobili. Jasne, ze je problem s nahradnymi dielmi, ale mnoho z nich sa da vyrobit. Aj ked je to drahe, ale kolko majitelov by do toho islo aj tak...??!! Kolki z nas by radsej udrziavali svoje mini70 ako setrili a kupovali nejaku malu kubotu... :)

Ak viete o niekom, dajte prosim kontakt do sukromnej spravy.


Dakujem

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“