Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Fortschritt E930/931

#1471 Nový příspěvek od romus145 »

taky přemyslovi děkuju, koupil sem tam věci na ferdu no sice za 400, ale ferda si to zaslouží :)
Věrný člen agresorů.com

Uživatelský avatar
PavelTDi
Příspěvky: 33
Registrován: čtv bře 13, 2014 8:15 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Fortschritt E930/931

#1472 Nový příspěvek od PavelTDi »

Tak sem se konečně dostal k traktůrku a asi sem to vyřešil . . . :-) .
Když sem poprvé sundával zapalování ( kvůli výměně gufera klikovky ) , všiml sem si , že stator zapalování není na rysce ( vůči karteru ) . Když sem dal stator na rysku , motor nešel nastartovat ( s původním rotorem magneta ) . Tak sem to vrátil a dál neřešil . . .
No a když sem namontoval novej rotor magneta , stator sem už nechal tam , kde byl . Motor v pohodě startoval . . . ale dělal výše popsanou rutiku .
Včera sem ten stator vrátil na rysky a vypadá to , že motor jde daleko líp do otáček ( z volnoběhu ) a míň kouří . Takže diagnóza zní - moc velký předstih zapalování .
Škoda , že už to neotestuju v zátěži , na zahradě už mám hotovo . . .

malotraktor
Příspěvky: 2117
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#1473 Nový příspěvek od malotraktor »

PavelTDi píše:Tak sem se konečně dostal k traktůrku a asi sem to vyřešil . . . :-) .
Když sem poprvé sundával zapalování ( kvůli výměně gufera klikovky ) , všiml sem si , že stator zapalování není na rysce ( vůči karteru ) . Když sem dal stator na rysku , motor nešel nastartovat ( s původním rotorem magneta ) . Tak sem to vrátil a dál neřešil . . .
No a když sem namontoval novej rotor magneta , stator sem už nechal tam , kde byl . Motor v pohodě startoval . . . ale dělal výše popsanou rutiku .
Včera sem ten stator vrátil na rysky a vypadá to , že motor jde daleko líp do otáček ( z volnoběhu ) a míň kouří . Takže diagnóza zní - moc velký předstih zapalování .
Škoda , že už to neotestuju v zátěži , na zahradě už mám hotovo . . .
Asi mě na "novém" stroji čeká něco podobného. Nejde pořádně do otáček. Ani na volnoběh, ani v zátěži. Chytne pěkně, ještě uvažuju o ucpaném výfuku, ale prvně mrknu na zapalování. Ještě jsem letos neoral tak mám kde zkoušet.
Nevěř všemu co si myslíš

přemysl
Příspěvky: 129
Registrován: sob bře 10, 2012 1:39 pm
Bydliště: PZ

Re: Fortschritt E930/931

#1474 Nový příspěvek od přemysl »

Pro Malotraktora--------Ach synku synku
doma-li jsi?
Ach synku synku
doma-li jsi?
tatíček se ptá oral-li jsi ,
tatíček se ptá oral-li jsi.

Oral jsem, oral, ale málo.
Oral jsem, oral, ale málo.
kolečko se mi polámalo,
kolečko se mi polámalo.

Když se ti zlámalo, dej ho spravit.
Když se ti zlámalo, dej ho spravit,
nauč se synečku hospodařit,
nauč se synečku hospodařit.

Jak se mám naučit hospodařit,
jak se mám naučit hospodařit,
když se mi dílečko nechce dařit,
když se mi dílečko nechce dařit.

Pro Killer ,romus145 -děkují za pochvalu,dá se to najít jako písnička ach synku ,synku pro malotraktora.Že se nestydí, ještě nemá zoráno :321:

malotraktor
Příspěvky: 2117
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#1475 Nový příspěvek od malotraktor »

Pro Přemysl: :friends: Nevím jestli Ti to něco říká, ale jsou fakt ještě i takoví co chodí denně do práce :)
Navíc se snažím teď dát trochu dohromady Transita a to mi zabírá moc času.
Když jsem ještě zahrádku ryl rýčem dělal jsem to s oblibou mezi vánocema a Novým rokem. Možná to letos tak dopadne i s orbou. Jen potom mám problém poznat jestli ořu "teprv" a nebo "už".
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#1476 Nový příspěvek od Killer Koly »

me taky orani jeste ceka. stavba domu je prednejsi, dokud nemrzne, delam na baraku...a jeste chodim do prace :prace:
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#1477 Nový příspěvek od Niko01 »

Ja teda uz mam poorane, ale zase mne uz vykukuje plevel co sem zaoral :vztek: , neni sa kam ponahlad.No ale este mna ceka orba u svokra, u teti a u fotra...Rano o 4:30 du do prace a ono je 14 C jako na jaro....ze. :typek:
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Fortschritt E930/931

#1478 Nový příspěvek od romus145 »

já mám zorané napůl, Zbývá mě už jen půlka druhé zahrady protože při první půlce se mě pokazilo ono zmiňované lanko plynu :( :smich:
Věrný člen agresorů.com

paphaa
Příspěvky: 56
Registrován: úte zář 24, 2013 11:20 am
Bydliště: Štúrovo

Re: Fortschritt E930/931

#1479 Nový příspěvek od paphaa »

Toto som ulovil v sim-be 8)

Obrázek

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#1480 Nový příspěvek od Niko01 »

Paphaa no neviem, neviem ci bude na 100% fachat...Na simsonackom fore ten filter dost krytizovali...vyskusaj a daj potom vediet co a ako...Tiez som mal nutkanie ho kupit ale po precitani co a ako som od neho upustil...
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

vašík
Příspěvky: 1879
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#1481 Nový příspěvek od vašík »

Já ten fitr na ferdoj mám.Mám nepruchozí to těleso.Ferda sním jezdí už druhou sezonu.

malotraktor
Příspěvky: 2117
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#1482 Nový příspěvek od malotraktor »

Hoši nebijte mě za blbou otázku. Co je ta krabička na cívce? Když jem ji odšrouboval a dráty spojil jde motor bez problémů. Bylo to na svorce cívky která je kostřená. Ostatní stroje to nemají.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#1483 Nový příspěvek od Niko01 »

Regulator otacek motora.Ja to na jednem ferdovi taky vyhodil.Sluzi to na to aby ti motor zbytecne neletel do vysokych otacek...jak budu mat trochu casu tak bych neco skusil vyrobit z novych elektrosucastek a pak to tam prasknem znova.Ale jak pisu,klidne to mozes vyndat a jenom ten modry drat daj na priamo do tyristora...
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

tonyfarmerE930
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 08, 2014 8:42 pm
Bydliště: šurany

Re: Fortschritt E930/931

#1484 Nový příspěvek od tonyfarmerE930 »

Zdar všetkým , rozobral som motor a idem meniť ložiská kupovali ste zo sim-ba.sk ložiská ? ja mam na motore ešte všetky origoš DDR

tonyfarmerE930
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 08, 2014 8:42 pm
Bydliště: šurany

Re: Fortschritt E930/931

#1485 Nový příspěvek od tonyfarmerE930 »

Vedeli by ste mi odfotiť tie držiaky na tie krity a približné rozmery ? :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“