Vari System

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#1021 Nový příspěvek od DYK »

Nevím, třeba jsem to nepochopil, ale platí se jedno pojištění. Jedině tato sestava může na komunikace a je to jako jeden celek. Ovšem to vše za předpokladu schváleného a továrního vozíku. Kdo nemá TP od výrobce, může ho vydat obec s přenesenou působností. Nevyžadují se třeba žádné byť náznaky osvětlení, ale byť o 100% lepší vozík vlastní výroby proti továrnímu nemá šanci na papíry. No a konkrétní cena pojištění, to je asi jak která pojišťovna.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

přemysl
Příspěvky: 129
Registrován: sob bře 10, 2012 1:39 pm
Bydliště: PZ

Re: Vari System

#1022 Nový příspěvek od přemysl »

Tak já se ptal proto,že v pojištovně za tuto sestavu samozřejmě s TP chtějí 900kč ročně a mě se to zdá dost.Na E pojištění kde slibujou 70% slevu 8) chtějí 1350kč.Ano jak která .Pořád berou tabulku traktor s přívěsem.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#1023 Nový příspěvek od DYK »

Tak to jsou kokoti. To není traktor s vlekem a ano na e-pojištění není nejlevnější pojištění. Vari s návěsem, je přesná terminologie je jeden celek. Když odbočím, tak lze Zetora pojistit za skoro dvět set a za sto pade, to vše cca. V tom TP k Vari by mělo být vodítko, kam správně zařadit tento strojek.
Taky bych se klidně obrátil na výrobce v diskuzním foru a na straně 3 najít vhodné zařazení příspěvku s dotazem, kam mají pojišťovny zařadit onen stroj při sjednávání povinného ručení. Třeba TADY?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

přemysl
Příspěvky: 129
Registrován: sob bře 10, 2012 1:39 pm
Bydliště: PZ

Re: Vari System

#1024 Nový příspěvek od přemysl »

Taky jsem jim do závodu dnes napsal-----Není to tím, že do technického průkazu píšete traktor z vlekem a pojišťovna to vrazí mezi traktory a při tom to dáte do skupiny R – ostatní vozidla, která nelze zařadit do výše uvedených kategorií .Zatím nevím co vymyslím,zdá se mi ,že 900kč za ručení je moc.S pozdravem

Kdyby to dali do samojízdných pracovních strojů.......Ale to je to kdyby,co já vím třeba jim to nekdo nadiktoval jako podmínku atd.Přesto Dyku děkuju za shodný názor na problem. .Nebudu psát,že o peníze nejde.Jde o princip a o prachy taky.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#1025 Nový příspěvek od DYK »

Ale to je v pohodě, nic se neděje. Stejně tam, kde ti nabídli tu sumu už nepůjdeš, tak zajdi k jinému "pojišťovákovi". Nevynechal bych ČPP.
Jen teda nevím, kdo MY píšeme něco do TP. Já a snad ani nikdo jiný z rodiny nic podobného neděláme, pokud vím.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
boyten
Příspěvky: 561
Registrován: ned led 20, 2013 8:26 pm
Bydliště: Bulhary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#1026 Nový příspěvek od boyten »

v Čpp bys to měl dle stáří vozidla, bonusu řidiče, bydliště do cca 400,- ročně....
Terra/Vari + MINI + spousta krámů k tomu všemu :-D. _____ Zde fotky Terra. _____ Zde fotky MINI. _____ Moje vlákno o MiniBoyovi.

Chris
Příspěvky: 17
Registrován: pon kvě 26, 2014 8:29 pm
Bydliště: BA

Re: Vari System

#1027 Nový příspěvek od Chris »

tak ako pisal vyssie, treba nastavit a potom VARI ide samo, staci sa ho len drzat.

VARI DMJ-315 s DSK317, vyoravaci pluh z agzatu(upraveny na tiahlo VARI)

Sice bolo mokro, ale chcel som oskusat techniku, pred velkym vyoravanim, ktora odhalila niekolko chyb.
-mal som zle nastavany pluh
-sviecku z 4T (L15YC, namiesto L17C), potom nechcel nastartovat, asi ta zla sviecka klakla. Na novej ma uplne ine tlaky, startuje na 5cm potiahnuti snury, lepsi zvuk a aj vyssi vykon.
- bolo moc mokro, na konci je potok a z bola tam poda, taka mokra, ze sa nabalilo blato na kolesa a uz som to musel tlacit.

Obrázek
Obrázek

O tyzden na velku vyoravacku so spravnym nastavenim pluhu a pripravenou technikou to slo ako po masle. VARI vyoraval aj sam, stacilo sa ho fakt len drzat.
Za 4 hod sa vyoralo to, co sa vykopavalo 4 dni. Preseknutych zemaikov bolo fakt minimum a netrebalo ani moc s motykou prehrabovat.

Este som zvedavy ako mu pojde oranie. :) 8)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#1028 Nový příspěvek od DYK »

Pro ostatní ten motor nemá ani 5 koní a orání dole kopcom určitě, zpět nevím jistě. Nedokážu odhadnout svah vs půda.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

přemysl
Příspěvky: 129
Registrován: sob bře 10, 2012 1:39 pm
Bydliště: PZ

Re: Vari System

#1029 Nový příspěvek od přemysl »

DYK píše:Ale to je v pohodě, nic se neděje. Stejně tam, kde ti nabídli tu sumu už nepůjdeš, tak zajdi k jinému "pojišťovákovi". Nevynechal bych ČPP.
Jen teda nevím, kdo MY píšeme něco do TP. Já a snad ani nikdo jiný z rodiny nic podobného neděláme, pokud vím.
Koukám Dyku,že jsme si nerozuměli.//Taky jsem jim do závodu dnes napsal-----Není to tím, že do technického průkazu píšete traktor z vlekem a pojišťovna to vrazí mezi traktory ...atd. To byla citace toho co jsem psal do závodu, ne tobě.
Jinak pojištění u ČPP 360kč 8) .

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#1030 Nový příspěvek od DYK »

Jo v pohodě, to se stane, že nepochopím správně.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Vari System

#1031 Nový příspěvek od jarynfira »

http://autobazar.avizo.cz/prodam-tera-v ... 57560.html

Tenhle motor chlapi je tera nebo vari? Jeden z nich má delší válec, že?
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

chobotek
Příspěvky: 11247
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Vari System

#1032 Nový příspěvek od chobotek »

Vari DMJ-315
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

mraveneček
Příspěvky: 1320
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Vari System

#1033 Nový příspěvek od mraveneček »

přemysl píše:
MaxC píše:Tak jsem z tohoto pomocníka dost nešťastný. Když jsem tu kdysi řešil zda si na své pole 300 m2 koupit traktor nebo malotraktor bylo mi řečeno že na toto stačí Vari, které jsem si tedy zakoupil včetně příslušenství. Po dvou sezonách vidím že orba je stále dřina, vyorávací radlice brambory pořádně nevyoorá, takže motyka to jistí. Brány a kultivátor také zbytečné příslušenství, hrábě jsou lepší. Ovorávací radličky fungují jen do doby než naroste nať, pak už překáží převodovka. Co funguje dobře je rotovátor a prý i bubnová sekačka, tu zatím nemám, protože je problém sehnat nějakou starší za rozumné peníze. Takže uvažuji že se vrátím k původní myšlence koupit TKčko.
Problem a zklamání taky může být to ,že to neumíte .Proč to nevyorá brambory?Jde to mělko nebo hluboko ?Proč chcete ohrnovat brambory do nekonečna .?Kde máte radlice vzadu vpředu?Já dělám řádky a zahrnutí předkem a ohrnutí zadkem ,aby kola byly výš a netrhaly nať.Dřina to tak trochu je,ale to políčko je 10x30m?Na to chcete traktor TK?Na obrázku máte kozu.Začínají se mi tato zvířata líbit.Vyplatí se to ?5 kusů víc ne.Teď koukám aby to nebyla ovce.Tak bude ostuda no.
Na proorávání s natí sundám velká kola, nasadím proorávací a před to namontuju jednu radličku a jezdím v jedné brázdě. Pohoda stačí občas kouknout na stránky vari v Libici co nabízejí.
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#1034 Nový příspěvek od chavier »

jarynfira píše:http://autobazar.avizo.cz/prodam-tera-v ... 57560.html

Tenhle motor chlapi je tera nebo vari? Jeden z nich má delší válec, že?
starý Jikov s plechovou nádrží neměl bezkontaktní zapalování, když tak mě Dyku oprav.

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Vari System

#1035 Nový příspěvek od jarynfira »

chobotek píše:Vari DMJ-315
Tady tenhle jsem dostal ke klečím a pokud dobře vidím, tak je tam přerušovač :).
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“