Vari System

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#1006 Nový příspěvek od chavier »

Nenašel by se dobrák s motorem Vari s bezkontaktním zapalováním, který by byl ochoten vyzkoušet můj zapalovací modul VAPE? Zaslal bych poštou...

Stojím před rozhodnutím, zda riskovat a koupit ten zapalovací modul, nebo rovnou celé kontaktní zapalovaní Iskra.

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Vari System

#1007 Nový příspěvek od jarynfira »

Já bych ti to odzkoušel.
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#1008 Nový příspěvek od chavier »

jarynfira píše:Já bych ti to odzkoušel.
čím blíže k sobě, tím složitější se potkat. Mohl bych ti to poslal poštou i s těmi nálepkami.
nabídl se mi ještě Lišák, tak nevím

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Vari System

#1009 Nový příspěvek od jarynfira »

Zavez to dnes do Těšína na nádraží manželce a večer to mám. Máš to 3 km. Přiber sebou stahovák na setrvačník. Domluvme se po telefonu. (602593896)
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#1010 Nový příspěvek od chavier »

jarynfira píše:Zavez to dnes do Těšína na nádraží manželce a večer to mám. Máš to 3 km. Přiber sebou stahovák na setrvačník. Domluvme se po telefonu. (602593896)
stahovák jsem nechal vyrobit, pak se domluvíme.
:friends:

chceš celý motor, nebo jen zapalování?

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Vari System

#1011 Nový příspěvek od jarynfira »

Mě stačí jen zapalováníˇa stahovák, já to ho odzkouším. Žena má dnes noční od 18 hodin a v pátek zase noční.
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
MaxC
Příspěvky: 92
Registrován: stř bře 28, 2012 3:26 pm
Bydliště: Benešov

Re: Vari System

#1012 Nový příspěvek od MaxC »

Tak jsem z tohoto pomocníka dost nešťastný. Když jsem tu kdysi řešil zda si na své pole 300 m2 koupit traktor nebo malotraktor bylo mi řečeno že na toto stačí Vari, které jsem si tedy zakoupil včetně příslušenství. Po dvou sezonách vidím že orba je stále dřina, vyorávací radlice brambory pořádně nevyoorá, takže motyka to jistí. Brány a kultivátor také zbytečné příslušenství, hrábě jsou lepší. Ovorávací radličky fungují jen do doby než naroste nať, pak už překáží převodovka. Co funguje dobře je rotovátor a prý i bubnová sekačka, tu zatím nemám, protože je problém sehnat nějakou starší za rozumné peníze. Takže uvažuji že se vrátím k původní myšlence koupit TKčko.

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Vari System

#1013 Nový příspěvek od jarynfira »

S TKčkem to, pokud se týče brambor, taky není žádná sláva. Nesedí ti rozteč kol na 60cm řádky, takže maximálně zaořeš hnůj, pokud budeš mít rotavátor tak to na jaře upravíš a maximálně nařádkuješ. Má to ale jednu podstatnou vadu 8) , je to kloubák, takže je kumšt to udržet v přímém směru.
Kosení jedině s lištou.
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

přemysl
Příspěvky: 129
Registrován: sob bře 10, 2012 1:39 pm
Bydliště: PZ

Re: Vari System

#1014 Nový příspěvek od přemysl »

MaxC píše:Tak jsem z tohoto pomocníka dost nešťastný. Když jsem tu kdysi řešil zda si na své pole 300 m2 koupit traktor nebo malotraktor bylo mi řečeno že na toto stačí Vari, které jsem si tedy zakoupil včetně příslušenství. Po dvou sezonách vidím že orba je stále dřina, vyorávací radlice brambory pořádně nevyoorá, takže motyka to jistí. Brány a kultivátor také zbytečné příslušenství, hrábě jsou lepší. Ovorávací radličky fungují jen do doby než naroste nať, pak už překáží převodovka. Co funguje dobře je rotovátor a prý i bubnová sekačka, tu zatím nemám, protože je problém sehnat nějakou starší za rozumné peníze. Takže uvažuji že se vrátím k původní myšlence koupit TKčko.
Problem a zklamání taky může být to ,že to neumíte .Proč to nevyorá brambory?Jde to mělko nebo hluboko ?Proč chcete ohrnovat brambory do nekonečna .?Kde máte radlice vzadu vpředu?Já dělám řádky a zahrnutí předkem a ohrnutí zadkem ,aby kola byly výš a netrhaly nať.Dřina to tak trochu je,ale to políčko je 10x30m?Na to chcete traktor TK?Na obrázku máte kozu.Začínají se mi tato zvířata líbit.Vyplatí se to ?5 kusů víc ne.Teď koukám aby to nebyla ovce.Tak bude ostuda no.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#1015 Nový příspěvek od Antony30011 »

MaxC píše:Tak jsem z tohoto pomocníka dost nešťastný. Když jsem tu kdysi řešil zda si na své pole 300 m2 koupit traktor nebo malotraktor bylo mi řečeno že na toto stačí Vari, které jsem si tedy zakoupil včetně příslušenství. Po dvou sezonách vidím že orba je stále dřina, vyorávací radlice brambory pořádně nevyoorá, takže motyka to jistí. Brány a kultivátor také zbytečné příslušenství, hrábě jsou lepší. Ovorávací radličky fungují jen do doby než naroste nať, pak už překáží převodovka. Co funguje dobře je rotovátor a prý i bubnová sekačka, tu zatím nemám, protože je problém sehnat nějakou starší za rozumné peníze. Takže uvažuji že se vrátím k původní myšlence koupit TKčko.
Vitej v klubu ;-) a jeste k bramboram - s TK se daj brambory vyborne sazet sazecem, staci koupit nebo vyrobit - viz Tom. Ja o vari zjistil ouplne to same. Je to stroj, ktery je nutno tlacit aby se v pude hnul. Na seceni super, ale do pola to neni delany. Ke kloubaku ale musim uznat, ze udrzet ho na vrstevnici je fakt skoro nemoznej ukol

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#1016 Nový příspěvek od DYK »

Jasně, TK je na parcelu o rozloze třeba 15x20m (píše 300m2) úplně ideální. 8) Jiní Vari nemusejí na svých zahradkách ani držet a oře to, jinde je to problém.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Vari System

#1017 Nový příspěvek od jarynfira »

Je to hodně o tom, jaká je půda. Já mám dosti těžkou a když jsem oral TKčkem s jednoradličákem do hloubky víc než 20 cm, tak jednoválec dostával zabrat. Teď s tím dvouválcem půl plynu a dvojka.
Varinou jsem to zkoušel před pár týdny na zahrádce po česneku a taky to šlo, jen jsem se docela udřel. Nemám natrénováno to otočení :) . Jo a převodovku jsem měl naopak a jezdil jsem na zpátečku. Šlo to tak lépe.
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#1018 Nový příspěvek od DYK »

Jasně, na zpátečku. Jinak se nedá. Zamkni si jedno kolo na volnoběžce a druhý nech na pohyb zvoleným směrem. Pak se na konci otočíš " na zpátečku" nebo prostě opačný chod kolem toho neuzamčenýho bez mordování se.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Vari System

#1019 Nový příspěvek od jarynfira »

To mě nenepadlo, měl jsem na obou volnoběžku. Vyzkouším, dík.
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

přemysl
Příspěvky: 129
Registrován: sob bře 10, 2012 1:39 pm
Bydliště: PZ

Re: Vari System

#1020 Nový příspěvek od přemysl »

Zdravím.Má někdo povinné ručení na vari+vlek a kolik to stálo?

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“