Naviják - diskuze

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zetor5645
Příspěvky: 53
Registrován: čtv zář 20, 2007 9:04 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Naviják

#766 Nový příspěvek od zetor5645 »

Zdeněk B. píše:Co tam máš za lano a kolik metrů?
Mám tam 10ku lano asi 30 metrů zatim mělo by se tam snad vejít kolem 50ale to je max

Uživatelský avatar
zetor5645
Příspěvky: 53
Registrován: čtv zář 20, 2007 9:04 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Naviják

#767 Nový příspěvek od zetor5645 »


MartinR
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 24, 2008 5:47 pm

Re: Naviják

#768 Nový příspěvek od MartinR »

tak jak sem se tak dival na to video tak zlata zubová spojka ale jinak navijak 8)

Uživatelský avatar
zetor5645
Příspěvky: 53
Registrován: čtv zář 20, 2007 9:04 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Naviják

#769 Nový příspěvek od zetor5645 »

to bych neřek dneská jsem tu lamelu vysoušel autogenem a vychcalo z ní tak půl litru oleja proto klouzala teď chodí jak z praku :D byla brochcaná olejem jak plína :vysmech: protože na tom navijáku z čeho to je byli ložiska co jsou v bubnu byli mazaný přímo z převodovky no a jelikož byl v prdeli simering tak olej tek na lamelu no.ALE ted už je to OK

JH
Příspěvky: 339
Registrován: čtv led 03, 2008 11:09 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Naviják

#770 Nový příspěvek od JH »

Tak se mi konečně podařilo dokončit přestavbu navijáku a hned jsme ho vyzkoušeli při tahání starých okrasných thují. Volné odvíjení lana funguje na jedničku, sice bych už do toho asi znova nešel. Utěsnit V3S naviják aby netekl olej kolem bubnu je asi neřešitelný problém. :pistol: Prostě volné odvíjení a těsnost nejde dohromady.Tak hold občas to co vykape doleju. Lano je namotané obráceně a vyvedené přes horní rolnu, což má velice pozitivní vliv při navíjení, na zarývání štítu do země,na rychlost navíjení a na obsluhu. Při použití řádkovače měl naviják snahu se nadzvedávat, což bylo způsobeno nízkým vyvedením lana.
Řazení volného odvíjení lana a brzda je ovládaná pneumaticky z traktoru.
Přílohy
DSC00582.JPG
DSC00581.JPG

Z 15
Příspěvky: 23
Registrován: ned lis 23, 2008 1:50 pm

Re: Naviják

#771 Nový příspěvek od Z 15 »

To wintrej a spol:potrebujem rozmeri zillackeho bubna pre stavbu/mam len prevodovku/.Wintrej ty maš doma nahradny bez lana,poprosim okotovať,alebo kto má možnosť

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 618
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Naviják

#772 Nový příspěvek od Rad 5 »

JH: Jak jsi řešil volné odvíjení lana? Chci taky V3S naviják předělat na samovolné odvíjení. Tak přemýšlím nad různými variantami jak toho docílit.

JH
Příspěvky: 339
Registrován: čtv led 03, 2008 11:09 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Naviják

#773 Nový příspěvek od JH »

Ahoj Nějaké foto je na 55.stránce a odkaz na přestavbu , návod a výkresy je nahttp://www.nasetraktory.com/forum/viewt ... wrapheader .Samozřejmě to dá kupu práce naviják musíš celý rozebrat, vyrobit podle výkresu řadící segment a řadící vidličku vše musí být přesně vyrobené, jinak se to muže zakusovat. Dále je třeba vyvrtat do bubnu díry cca 12,5 mm pro kolíky a vyrobit kroužek , který bude držet ozubené kolo na bubnu a celé to s vrtat a sešroubovat . Pak se musí vyvrtat dva otvory do deklu pro řadící vidličku a je dobré to utěsnit o-kroužkem jinak bude trochu téct olej . A ještě bych zapomněl na obroušení jednoho žebra z venčí deklu a všech zevnitř deklu , jinak nebude místo pro řadící segment. Krok je 15 mm .

Dále je třeba zvážit všechna pro a proti já bych do toho už znova nešel a je třeba zvážit na co to budeš používat. Já to mám hlavně na vyprošťování, tahání jednotlivých těžkých stromu z míst kde to traktor bez navijáku nevytáhne a spíš jen okrajově do lesa. Samozřejmě mě to neživí je to spíš na usnadnění práce.

Pokud bych to měl prvotně do lesa a třeba i na při výdělek tak bych do V3S a ZILA nešel. Oba mají velký převodový poměr V3S 1:15 a ZIL 1: 30 což dává velikou tažnou sílu. U V3S jsem to spočítal že ve spojení s traktorem např 5611 co máme my je teoretická tažná síla někde okolo 90 KN (pro rejpaly pouze teoretická) ,
což v lese nikdo asi nevyužije. Velkou nevýhodou je rychlost navíjeni V3S, tovární naviják má převod cca 1:6
což znamená že V3S je 2,5x pomalejší než tovární naviják .

Já bych osobně V3S naviják prodal a koupil 1" řetězová kola : 1" Z 10 stojí 77 Kč bez DPH
1" Z 60 stojí 2751 Kč bez DPH
vše na http://www.chiaravalli.cz/intro.htm .
A udělat to jako to má tovární IGLAND nebo BYSTROŇ, atd. Vše už pak záleží jen na fantazii dotyčného, dle mě to dá méně práce a užitná hodnota je větší.

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 618
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Naviják

#774 Nový příspěvek od Rad 5 »

Dík za rady. Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli je u V3S navijáku nutné dělat brzdu, nebo tam stačí ten šnekový převod proti nechtěnému odvíjení??

JH
Příspěvky: 339
Registrován: čtv led 03, 2008 11:09 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Naviják

#775 Nový příspěvek od JH »

V3S naviják není samosvorný , tudíž je zapotřebí originál brzda a nebo rohatka.

Uživatelský avatar
FERO 873
Příspěvky: 2145
Registrován: stř říj 22, 2008 4:18 pm
Bydliště: Bystričany
Kontaktovat uživatele:

Re: Naviják

#776 Nový příspěvek od FERO 873 »

Máte ešte niekto fotky upravy V3S navijaku na samoodvíjanie Ďakujem

Uživatelský avatar
super 50 sk
Příspěvky: 656
Registrován: ned úno 01, 2009 5:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Naviják

#777 Nový příspěvek od super 50 sk »

na fore su super navijaky z E512 ja som mal kedysi retazovy na Z25A nesmel som ani pridavat plyn trhalo 10mm lano tak som tam dal 14mm bol silny jednoduchy material ma vysiel 2000sk teraz staviam z E512 koncak som kupil za 3000sk .Vela ludi tu pise kade co ale navijak v3s alebo zil snek ma stratu 40 percent a tahanie dreva po lese za sebou cez snek keby mal ten navijak ruky tak!!!! :vztek: nato ma byt na navijaku rohatka aby netrpel prevod vid tun 40 :obchod:inspirujte sa a vylepsujte jenoduche veci v jednoduchosti je dokonalost

Uživatelský avatar
super 50 sk
Příspěvky: 656
Registrován: ned úno 01, 2009 5:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Naviják

#778 Nový příspěvek od super 50 sk »

Morhoun6945 píše:zdar !
pozritre si moj... tiez z v3s doma prerobeny...
zapoj si ten prepad z toho hydromotora moze ho to roztrhat

Uživatelský avatar
stano 4011
Příspěvky: 1157
Registrován: ned črc 22, 2007 9:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Naviják

#779 Nový příspěvek od stano 4011 »

pridaj nejake foto tvojho stroja , a ako bude riesene zapinanie navyjania

Uživatelský avatar
super 50 sk
Příspěvky: 656
Registrován: ned úno 01, 2009 5:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Naviják

#780 Nový příspěvek od super 50 sk »

mal som Z25 ale nesla hydraulika a vykon som potreboval vecsi tak som ho predal teraz mam Z35 ale fotky Z25 mam
Přílohy
DSC00364.JPG
DSC00363.JPG
DSC00362.JPG
DSC00360.JPG

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“