Hydraulické řízení na MT8-050

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#106 Nový příspěvek od Milhauss »

Nemůže to být třeba jen zavzdušněné nebo tak něco?? Hoď foto montáže a info o komponentech co jsi použil,taky předělávám a nemohu to dát do kupy :friends: Díky

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#107 Nový příspěvek od JardaHor »

Zdravím přátele,

mám prosbu na odborníka přes hydrauliku na traktoře MT8-050.
Jelikož jsem měl převodovku řízení na GO, tak jsem se rozhodl dle místních rad, obrázků a všech možných po internetu k přestavbě hydraulického řízení na mé MT8-050.
Co se týká pístnice, tak to jsme s otcem zvládli bez problémů, ale zapojení orsty do obvodu mě potrápilo a s výsledkem nejsem spokojen.
Bohužel se neumím spokojit s vysledkem po 3 týdnech různého přepojování hadic. Problém je řízení, čelní nakladač dohromady a koncové polohy.

Nemá tady někdo zkušenosti se zapojením orsty do obvodu + používání čel. nakladače v praxi a zároveň měřil někdo tlaky v obvodu manometrem. Buď mi bouchne někde hadice, ale funguje to (vysoký tlak), nebo to bude mít omezený tlak a výkon rozvaděče (v krajních polohách to moc nefunguje).

PS: děkuji všem z obrázky montáže, pomohlo to.

Díky za odborné rady JH

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2606
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#108 Nový příspěvek od krajan »

no to mas jednoduche

bud das dve cerpadla , alebo das prioritny ventil.

Je tu este jedno , ale to je take nie velmi koser , ale funguje , a sice ze odpad z orsty zapojis na vstup rozvadzaca . Akurat , asi budes musiet , mat orstu , co to vydrzi a tlak budes musiet znizit .
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#109 Nový příspěvek od JardaHor »

Zdravím,

díky za zprávu, taky jsem k tomuto došel, doufal jsem v nějaký zázrak.

Tak nechám to zapojení jak píšeš (už to tak mám) a smířím se s tím, že když jsou kola na doraz, tak se pohyb nakladače omezí. Dal jsem tam pojistný ventil a uvidíme co to bude dělat.

Můžu se zeptat jak moc má správně brzdit? Koupil jsem traktor a nikdy jsem na jiném neseděl.
Ruční brzda funguje celkem pěkně, nemá dlouhý chod asi 20-30stupňů a drží.
Za to nožní funguje, tak že traktor brzdí v podstatě těsně před podlahou, ale trochu brzdí a nic se zvláštního neděje.
Spojka také vypíná, ale až také těsně před podlahou.
Je to normální stav, nebo se mám pustit do generálky brzd a seřízení spojky?
Chci tahat 2 tuny dřeva z lesa na podvalu a mám to trochu z kopce do vesnice.

Poslední dotaz:
přihlašoval někdo poslední dobou MT8 na značky, ptal jsem se na úřadě a říkali mi, že žádný problém, ale na STK se tváří, že mi STK sice udělají na žádost zákazníka ale bude to zbytečné, protože mi to nikdo nepřihlásí. A to bych chtěl přihlásit i můj ANS 151.
Budu jezdit kolem policajtů, tak bych chtěl být vklidu. S kartou si myslím, že je to do prvního zastavení, nebo pojistné události.

PS: neopravoval někdo tu přívěsovou brzdu (spojku na ANS151), spojku na traktoru nemám někdo ji amputoval a zaslepil.

Díky JH

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#110 Nový příspěvek od jiriSBS »

Ještě je tady jedno řešení a to dělič proudu.Rozděluje tok oleje na dva proudy,prioritní na řízení a zbytek do rozváděče.

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#111 Nový příspěvek od JardaHor »

To ano ale já mám orstu 80 (byla nejlevnější) a ta má doporučený průtok 7-10l, čerpadlo 11,7l při 1500ot, tak stejně na rozvaděč v podstatě nic nezbyde.
Dnes to mám tak, že řízení funguje a v dorazech mi plná lžíce stojí, prázdná jede pomalu.
No jo nemůže být vše ideální, ale už to jdu zadělat, mám to 4 týdny rozebraný a 5 x jsem to různě přepojoval bez výsledku.

Prosím nemá někdo námět na proti závaží vzadu na rychlozávěs 103. Chtěl bych vyrobit takovou kombinaci závaží a navijáku do lesa (vytahování). Mám volné 4 silniční obrubníky, tak je nějak přidělám dozadu. Tak kdyby měl někdo něco už vyrobené abych nemusel nic vymýšlet.
Nebo nemá někdo volný lesnický naviják za MT8, po kůrovcové kalamitě.

plus prosím o informaci jak Vám MT8-050 brzdí, nebo kdy je čas na generálku brzd? Má smysl kontrolovat odvzdušnění, nebo výměnu brzdovky?

Díky JH

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#112 Nový příspěvek od GeorG9 »

Závaží jednoduše z toho co máš doma, jako např Antony...
Obrázek Obrázek

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... start=2760

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#113 Nový příspěvek od JardaHor »

děkuji, můžu se zeptat jaky U profil je vhodný na závěs a jak je vyřešeno to zajištění.
Páč nemám zatím žádné originální nářadí, tak jsem to nikdy neviděl.

Ještě dotaz kolik otáček má volant na Winea do plného rejdu u orig. serva?

díky JH

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#114 Nový příspěvek od jiriSBS »

Spotřeba oleje u orbitrolu 7-11lt/min je výrobcem nadsazená,"80" Vg- 80ccm na otáčku,když uděláš 60 otáček volantu /min,tak potřebuješ 4,8lt/min,ale to nemáš šanci udělat při nakladání ,při běžném nakladání budeš potřebovat cca 3lt/min(9x od rejdu do rejdu),takže na nákladač zbývá 8lt/min a stím se už nákladat dá.Příklad-kombajn E-512 měl čerpadlo 10lt/min-orstu 80 -rozváděč,který ovládál celý kombajna běhalo to bez větších problému,takže ,když to Tobě nejde,tak tam máš někde chybu.

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#115 Nový příspěvek od JardaHor »

ono to jde celkem dobře, ale jak je rozvaděč nebo orsta v koncovém bodě, tak orsta jde ztěžka, nebo naložená lžice jde velmi pomalu.
Věřím, že kdo nemá nakladač sem tam cukne závěsem, tak tento problém ho nikdy nepotká, ale když potřebuju nakládat na malém prostoru, tzn. kola pořad na doraz a zvedat plnou lžíci, tak je to trochu nepříjemný.

Byl bych rád, kdyby se mi ozval nějaký majitel MT8-050 se servem a nakladačem, jak mu to maká a jak to zapojil, použil.

Díky JH

Uživatelský avatar
matto
Příspěvky: 727
Registrován: pát zář 28, 2007 11:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#116 Nový příspěvek od matto »

a nemas prilis velky orbitrol? da sa vymenit aj vykonejsie cerpadlo .... pripadne hydraulicky ovladac z MT8 150 no ale to bude asi palka

ja ked som to mal na 050tke s celnym, tak samozrejme ked som tocil volantom tak celny nesiel vobec alebo len pomalsie
TRAC MT8-151.32
ex TRAC MT8-050 , ZETOR 7245 , MT8-132.32 , TZ-4K-14

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#117 Nový příspěvek od JardaHor »

ano orbitol je velký, ale problém je max. průtok a sčítání tlaků.
Originál čerpadlo jsem zjistil, že běží do finále (max. tlak 60-70Mpa). Sehnal jsem to nejsilnější čerpadlo co bylo 11,7l a 220MPa. Dneska to mám přes pojišťovák nastavený na 200Mpa a celkem to funguje. Je potřeba si dávat pozor na koncové dorazy nakladače a volantu.
Ideální řešení dvojité čerpadlo.

Nyní mám další problém - zadní přípojku hydrauliky s max. průtokem a tlakem min.170Mpa, bez zavislosti na rozvaděči ( max. tlak 125Mpa).
Díky

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15945
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#118 Nový příspěvek od oco13 »

Na klbaku velkosti MTčka mám na odpad Orsty zapojený trojsekčný rozvádzač a krmím to len obyčajným servom z osobáku (málo litrov aj tlaku) Doteraz no problem a to nosím vzadu aj vežu z ručnej zdvižky. Samozrejme ak chcem robiť s rozvádzačom aj krútiť volantom tak orsta mi ztuhne, ale dá sa na to zvyknúť.
Na druhom traktore kde mám čelák som na riadenie urobil samostatný okruh celkom oddelený od hydrauliky. Len tam má hydraulika 5 okruhov , takže už som tam nechcel vešať aj riadenie.

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#119 Nový příspěvek od jiriSBS »

Je vidět,že tady mastíš hydrauliku bez" ladu a skladu",aby se dalo poradit,tak je nutné dát nějaké technické iformace,ale ta tady nejsou. 1)typ orbitrolu(data ze štítku ve spodu dávkovací jednotky), 2)velikost pístu řízení(průměr pístu-vnitřní,zdvih)
3)provozní tlak při zdvihu max. hmotností ve lžici, čelního nákladače(max.dovolené zatížení ve lžici a měřit tlak při zvedání).
Tlaky okolo 20 MPa se použivají u vykonnostních hydraulik,u běžného taktoru ,by se měly pohybovat max.16 MPa,na tak vysoké tlaky není stavěna většina orbitrolu,hadice pístnice a čerpadlo je zbytečně zatěžováno,snižuje se životnost systému.

Borin
Příspěvky: 276
Registrován: sob led 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#120 Nový příspěvek od Borin »

Zdravím, potrebuju radu, známému dělám hydraulické řízení, vše po mechanické stránce vypadá ok, ale aby to zatacelo, tak musím rvát za volant oběma rukama... Píst má průměr tyče 22mm a vysuv 10cm, orbitrol je ospf 80ls s prioritním ventilem...

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“