Mazací lis u TZ-4K 14

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
šroufek
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 29, 2012 12:16 pm
Bydliště: třebíčsko

Re: Mazací lis u TZ-4K 14

#16 Nový příspěvek od šroufek »

Zdar mistři, mám dotaz k mazacímu lisu.Mám ho rozebraný a nevím jestli v otvoru k připojení trubičky k odsávání z klikové skříně patří kulička nebo ne.

Uživatelský avatar
Davleo
Příspěvky: 219
Registrován: pon bře 04, 2013 9:46 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Mazací lis u TZ-4K 14

#17 Nový příspěvek od Davleo »

Hele jsem přesvědčený že nepatří, sice už je to rok, co jsem to měl rozebraný naposled, ale nic takového si nevybavuju. Jediná kulička/kuličky - podle verze provedení - by měla být nad pístkem/pístky jako axiální ložisko...

jozef86
Příspěvky: 51
Registrován: úte říj 22, 2013 4:32 pm
Bydliště: D.Orešany

Re: Mazací lis u TZ-4K 14

#18 Nový příspěvek od jozef86 »

Zdravím,zohňal som motor1D90TA z centrály.pred štartovaním som chcel zistiť či maže lis,ale som zistil že ten môj má štyri vývody na ktoré sa dajú namontovať holendrové skrutky M8x1.Pri pohľade na motor
z predu ,po ľavej strane je vývod na sitkový filter,pohľad z čela je vývod na plstený filter,na pravej strane
je mazanie valca.tak sú aj tvarované trubky na mazanie.Čo ma prekvapilo,je ďalší vývod z čerpadla-4-tý
ten je vzadu na čerpadle,medzi čerpadlom a sitkovým filtrom.Keď som mal čerpadlo vonku a skúšal vrtačkou točiť v smere hodinových rúk, čerpadlo bolo hadičkami napojené na jednotlivé akože filtre a výtlak,tak hadička ktora bola napojená na tento vývod sala olej z pokusnej nádržky.Podotýkam,že na čerpadle nie je žiadny štítok ktorým by bol známy typ čerpadla na porovnanie s originálom.Vie niekto kam
patrí napojiť tento vývod ? Má niekto stýmto problémom nejaké skúsenosti ? Ďakujem za vyriešenie problému a za odpoveď !!!
Jozef

chorche80
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 20, 2016 7:52 am
Bydliště: Svitavy

Re: Mazací lis u TZ-4K 14

#19 Nový příspěvek od chorche80 »

resim problem s olejovim cerpadlem, cerpadlo mi tlaci olej pouze jednim vyvodem (do trubicky k valci) do trubicky co vede podle obrazku v odkazu filcovemu filtru mi olej nejde

kde hledat zavadu problem

danke za rady

http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view

halbu
Příspěvky: 114
Registrován: úte úno 19, 2013 6:44 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Mazací lis u TZ-4K 14

#20 Nový příspěvek od halbu »

jak dlouho jsi měl tk nastartovaný? On ten olej musi prve stýc pod kliku do sítka pak do lisu a přes plstěný zpátky do předního víka.
TZ4K14K
PON 25A, NSN-10, ŽT-152, ARS-103, AZM 101
Prodám AZM 101

chorche80
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 20, 2016 7:52 am
Bydliště: Svitavy

Re: Mazací lis u TZ-4K 14

#21 Nový příspěvek od chorche80 »

nastarotovany chvilku bylo, kdyz odsroubuju dve trubicky z cerpadla to kterych se ma tlacit olej tal jedna je porad sucha a druha je trochu od oleje ale ted se nevitlaci az k pistu

Uživatelský avatar
Davleo
Příspěvky: 219
Registrován: pon bře 04, 2013 9:46 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Mazací lis u TZ-4K 14

#22 Nový příspěvek od Davleo »

Pokud jsi to vevnitr slozil spravne, tak cerpadlo se na trubky zapojit spatne snad ani neda. Cerpadel bylo vic provedeni a tezko takhle posoudit, jake mas zrovna ty.
Obecne: jeden pistek slouzi pouze jako odsavaci, v nekterych provedenich cerpadel se u nej ani nedal nastavovat zdvih stavecim sroubem. Ten pak tlaci olej k olejovemu filtru.
Mnohem podstatnejsi je ten druhy vytlacny pistek, ktery tlaci olej k pistu. To je ten, ktery nema privod oleje trubkou, ten si nasava primo z prostoru cerpadla. Ten se nastavuje stavecim sroubem na urcite mnozstvi dodavky oleje, uz jsem to tu nekde driv popisoval, nepamatuju si z hlavy kolik to je. To je podstatne. Pistky se navzajem nemaji zamenovat. Plus vyzkouset to musis s plne zaplavenym cerpadlem o oleji a tocenim na spravnou stranu. Na rychlosti otaceni nezalezi, za urcity pocet otacek musi natlacit urcite mnozstvi oleje...viz forum, uz se to tu mockrat resilo.

Vedra
Příspěvky: 1421
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Mazací lis u TZ-4K 14

#23 Nový příspěvek od Vedra »

Vidím tam červený silikon jseš si jistý že to není přicpané nejakým cuckem?

chorche80
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 20, 2016 7:52 am
Bydliště: Svitavy

Re: Mazací lis u TZ-4K 14

#24 Nový příspěvek od chorche80 »

ta fotka neni moje ale prisel sem na to ze je tam strzeny zavit na jednoum z tech sroubku co to drzi pohromade, a to cerpadlo se jakoby otvira a myslim si ze to ntlaci olej tam kam ma ale nezerou zpet do vany

Trdlo
Příspěvky: 90
Registrován: pon zář 25, 2017 5:39 pm
Bydliště: Lípnik

Re: Mazací lis u TZ-4K 14

#25 Nový příspěvek od Trdlo »

mněl nekdo nové čerpadlo olejové neboli mazaci lis mně se trošku kouše jeto spravně kdiž je noví

donkomposto
Příspěvky: 190
Registrován: stř říj 21, 2009 1:23 pm

Re: Mazací lis u TZ-4K 14

#26 Nový příspěvek od donkomposto »

Když jsem generálkoval motor, tak jsem namontoval fungl nový mazazí lis (nikoli repasovaný), koupen přímo u p.Šálka a nijak nedrhnul.

Trdlo
Příspěvky: 90
Registrován: pon zář 25, 2017 5:39 pm
Bydliště: Lípnik

Re: Mazací lis u TZ-4K 14

#27 Nový příspěvek od Trdlo »

dnes jsem tam by dělato ta kulička stou pružinkou

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“