reduktor yukon

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Jeňór
Příspěvky: 218
Registrován: úte kvě 17, 2016 7:44 pm
Bydliště: Vyškov

reduktor yukon

#1 Nový příspěvek od Jeňór »

Dobrý večer, na yukonu nám pořád vybublava olej z reduktoru přes plnici vičko co je u nádrže,hlavně ted v zimě ,jak je olej ztuhlý.Víčko je pruchozi-ta dírka,olej tam je pp90 nalite po kontrolni šroub.Furt je potečeny motor už mě to štve.Mam zkusit nalit něco řidšího,třeba pp80?

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5591
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: reduktor yukon

#2 Nový příspěvek od thovt »

Reduktor má kontrolní šroub který určuje hladinu oleje. Vše je popsáno v manualu který je veřejný stačí trochu hledat.

Jeňór
Příspěvky: 218
Registrován: úte kvě 17, 2016 7:44 pm
Bydliště: Vyškov

Re: reduktor yukon

#3 Nový příspěvek od Jeňór »

O kontrolním šrobu vim,když ho vyšrubuju olej pomalu přeteče přes hranu diry,takže hladina oleja je v pořadku.Nevim ale proč to furt bublá ven,vždyt to horní vičko je celkem daleko od oleja.

Uživatelský avatar
dvoracek.a
Příspěvky: 265
Registrován: čtv led 09, 2014 9:34 pm
Bydliště: Libeř

Re: reduktor yukon

#4 Nový příspěvek od dvoracek.a »

taky mám ten samý problém... taky mě napadl řidší olej.
jednou za čas to prostě vyhází, nevidím žádnou souvislost s teplotou i zatížením traktoru. Teť o víkendu mám zas poblitý olejem a to bylo 5 stupňů a štěkovali jsme (cca 1400ot.) a když jsem oral na podzim bylo i -5 a bylo to vpohodě (1800 až 2000ot.)
docela by mě to zajímalo čím to je protože ta hadice na nalívání je docela dlouhá :)

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: reduktor yukon

#5 Nový příspěvek od Milhauss »

A co zkusit servis wisconsin,občas tam volám,když něco potřebuji vědět,i kvůli pajdě jsem tam občas volal

Jeňór
Příspěvky: 218
Registrován: úte kvě 17, 2016 7:44 pm
Bydliště: Vyškov

Re: reduktor yukon

#6 Nový příspěvek od Jeňór »

Do wisconsinu sem kvůli tomu volal někdy před pul rokem.Servisak mě řekl že ta hadička je stočená do smyčky a že se to može chovat jako sifon,at tu hadičku narovnam a mělo by to byt dobrý.Tak sem ju narovnal,tyden dobrý a pak to zas bublalo.Pak už sem tam nevolal.Taky to dělá jen občas.Bez ohledu na otáčky či teplotu.

Jeňór
Příspěvky: 218
Registrován: úte kvě 17, 2016 7:44 pm
Bydliště: Vyškov

Re: reduktor yukon

#7 Nový příspěvek od Jeňór »

Zdravím,tak olej si vesele vybublává dál.Dal jsem delší hadicu, průhledno,a stačí půl hodky mět nastartovaný a vidím jak olej pomaly leze navrch až po víčko,kde pak teče po motoru až na zem.
Zkošel jsem různy druhy olejů aji co se dávajo ted do aut 75w90,75w80, do DSG převodovek,ATFdo automatů, ale všecko bublá ven.Mám to z práce zadarmo.
Oleja tam leju po ten kontrolní šrob. 0,3l podle návodu. Už mě to fakt štve :vztek: nikde nic neukapne,ale od tehoto je potečená půlka traktora.
Asi to dopadne tak,že tam někde pověsím flašu od teho oleja a hadičku pichnu do teho at to aspoň teče dovnitřku a né po taktoru.
Už fakt nevím co stem. :-/

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5591
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: reduktor yukon

#8 Nový příspěvek od thovt »

Ahoj vlož sem fotky, kudy to plníš(plnící otvor) , kde to kontroluješ(kontrolní otvor).

V reduktoru by měl být spíše řidky oleje aby vytvářel olejovou mlhu aby se namazali ložiska.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5591
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: reduktor yukon

#9 Nový příspěvek od thovt »

Obrázek

Jeňór
Příspěvky: 218
Registrován: úte kvě 17, 2016 7:44 pm
Bydliště: Vyškov

Re: reduktor yukon

#10 Nový příspěvek od Jeňór »

Ahoj k počitaču sem se dostal až ted .Hladinu oleja mám po spodní hranu teho kontrolního šrobu poz.32 a vybublává to přes to nalívací víčko poz.30

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: reduktor yukon

#11 Nový příspěvek od Milhauss »

Teď nevím jak to tam je,ale neměla by ta plastová zátka těsnit?? Mě to nic zatím nedělá

Jeňór
Příspěvky: 218
Registrován: úte kvě 17, 2016 7:44 pm
Bydliště: Vyškov

Re: reduktor yukon

#12 Nový příspěvek od Jeňór »

Ta plastová zátka má právě dírku na odvzdušnění,stejně jak převodovka,nebo přední náprava,protože při provozu olej pění.A je potřeba to odfoknot.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: reduktor yukon

#13 Nový příspěvek od Milhauss »

Jojo to je pravda,dírka tam je,dýchat to musí. Tak kde by byl problém

Jeňór
Příspěvky: 218
Registrován: úte kvě 17, 2016 7:44 pm
Bydliště: Vyškov

Re: reduktor yukon

#14 Nový příspěvek od Jeňór »

To by mě taky zajímalo. Hladina oleja je daleko od té odvdušnovací hadičky,jestli to vyhazuje to spodní ozub.kolo, nevím.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5591
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: reduktor yukon

#15 Nový příspěvek od thovt »

Spodní kolo nabírá olej, soukolí rozstřikuje.

Tak tam dej korkový špunt do něj udelaj otvor na hadičku a sběrnou nadobku kterou někde upevníš máš hotovo.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“