Prerábka ručného plynu na nožný

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZELENÁČ
Příspěvky: 260
Registrován: pát črc 15, 2011 8:15 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Prerábka ručného plynu na nožný

#46 Nový příspěvek od ZELENÁČ »

halbu píše:
ZELENÁČ píše:Marně tady prohledávám fotky a tahle je asi nejlepší. Pokud to chceš ze předu tak bych to musel vyblejsknout.
Já jsem nožní napojil na páčku na čerpadle kde byl původně ruční akorát ho mám vedený dopředu abych za ni tahal a ne tlačil jak to bylo. Páčku na čerpadle a tím pádel i nožní plyn vrací pružina no a ruční plyn mám táhlem z 6mm hlazenky které je prostrčené otvorem pro zajištění původního bovdenu. Do toho táhla vlestně tlačím ovládací pákou a dělá to takovej doraz o který se páčka na čerpadle zarazí a tím nastavuju volnoběh. Asi to zní složitě, ale je to jednoduché.
dalo by se prosím nafotit to táhlo z druhé strany (od baterky) aby byl vidět ten mechanizmus? 8)
Snad je tam něco vidět, tu hřídelku a podložky jsem použil ze staré úhlové převodovky křovinořezu. Mají drážkování, tak že se neprotáčí.

Obrázek Obrázek

Moulis2
Příspěvky: 75
Registrován: ned úno 08, 2015 7:44 pm
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Prerábka ručného plynu na nožný

#47 Nový příspěvek od Moulis2 »

tomo píše:co hoorite na tuto variantu nozneho plynu ?
Ahoj pride mi to jednoduche a zajimave chtel bych videt vice fotek dekuji treba náká plánek a z čeho je to vyrobené moc dekuji 8)

Moulis2
Příspěvky: 75
Registrován: ned úno 08, 2015 7:44 pm
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Prerábka ručného plynu na nožný

#48 Nový příspěvek od Moulis2 »

ZELENÁČ píše:
Grozo píše:
PETER+ píše:Je vôbec treba na TK-čku aj nožný plyn motor aj pri plných otáčkach má spotrebu nula-nič a na pravej nohe je brzda uzavierka mame TK po starom otcovi čiže má možno aj 40 rokov neviem ale to neriešime a nožný plyn nikdy nebolo potrebné traktor je lámací a nejak divne mi to prichodí. Samozrejme každe vylepšenie aj je to pre majitela potrebné beriem ako velké plus a s obdivom, len sa zamyslite či to naozaj treba.
když jsme měli TK, kolikrát jsem nadával proč to nemá nožní plyn... je to fakt třeba - obzvláště na některé práce.... než člověk poskládal ruky, tak jsem mnohdy sebral aj hlavičku ve vinohradě... v tom ručním plynu není citlivost....
Nejen že v ručním plynu není citlivost, ale podle mne je na běžnou jízdu skoro až životu nebezpečnej. Možná je to jen můj názor, ale když se člověk dostane do nějaké krizové situace tak většinou první co udělá tak je to, že zvedne nohu z plynu!
Třeba je to i tak trochu síla zvyku, protože před TK jsem měl dlouhá léta domaděl (samozřejmě s nožním plynem), ale s nožním plynem je to úplně jiná jízda. Ruční plyn byla hned první věc, kterou jsem na TK předělal.
Většinou TK používám na vožení dřeva, ale hned první jízdu do lesa jsem měl pocit že se s tím musím někde zabit. Při brzdění se buď muselo rukou ubrat plyn (ovšem ne moc aby to pak nechcíplo) jinak se člověk s přetlačoval s motorem a nebo sešlápnout spojku a spoléhat pouze na brzdy které mezi náma na TK nejsou žádná sláva.
Ještě teď mi běhá mráz po zádech když si vzpomenu jak při přibrzďování z kopce akorát šustily gumy po mokrym asfaltu a traktor jel furt stejně rychle. Teď skrátka zvednu nohu z plynu a i na čtverku to krásně brzdí motorem.
Ahoj mužeš zaslat fotku jak jsi to vymyslel ele vubec nnetušim jak na to dekuji

Moulis2
Příspěvky: 75
Registrován: ned úno 08, 2015 7:44 pm
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Prerábka ručného plynu na nožný

#49 Nový příspěvek od Moulis2 »

Martin-SVK
Zdara hele šálek prodáva celou plošinu i s plinovým pedálem? a jaká je cena!

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“