TZ 4 K 14 Erťák

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

TZ 4 K 14 Erťák

#1 Nový příspěvek od martin z »

Ahoj,zdravím TKáčkáře.Tak jsem zakoupil jednoho starýho dědka TZ4K14F z roku 84 a ještě jsem se ani nesvezl už opravuju.V zadní převodovce byl asi litr asfaltu (alespoň to tak teklo) a v přední asi o půl litru víc,(ten přede mnou byl vyloženě fanda TK). Nemám žádnou příručku a tak všechno hledám tady a i když je tu celkem dost rad nikde jsem nenašel jak sundat brzd. bubny. Zkoušel jsem je odpáčit ale to dřív ohnu ty krycí kšilty,poraďte někdo Díky.Ahoj.
P.S. brzdy mám samozřejmě volné,lehce se otáčí.

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: brzdové bubny

#2 Nový příspěvek od pepa36 »

odmontuj všechny šrouby a pak to musíš stahnout stahovákem nevím jak to je na tkčku jestli tam pod těmi dvěma plechy není ještě segerka

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: brzdové bubny

#3 Nový příspěvek od majo258 »

ahoj
ak si odmontoval tie polmesiaciky z bubna a vybral si gumicku, tak ak nejde lahko, potom uz len stahovak ako pise pepo. moje zisli dost lahko.

tk14
Příspěvky: 1295
Registrován: stř pro 03, 2008 7:44 pm
Bydliště: Buda 4,okr.Kutná Hor

Re: brzdové bubny

#4 Nový příspěvek od tk14 »

zkus lehce poklepat kladívkem,někdy pomůže jakoby odlehne

tk14
Příspěvky: 1295
Registrován: stř pro 03, 2008 7:44 pm
Bydliště: Buda 4,okr.Kutná Hor

Re: brzdové bubny

#5 Nový příspěvek od tk14 »

zkus poklepat kladívkem,někdy odlehnou

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: brzdové bubny

#6 Nový příspěvek od martin z »

Ahoj borci, brzdy jsem zatím nedělal ale našel jsem tu na to rady kterých jsem si včera nevšiml.Je toho tady nějak moc.Dneska jsem jel poprvé do lesa na dřevo abych se s tím trochu sžil a všechno šlapalo až jsem měl radost jak jsem dobře koupil.Ta mě ale přešla když jsem zastavil to jsem se totiž teprve všiml že olej který jsem včera nalil do př.převodovky se mi valí guferem okolo vývodu pro kardan a to docela dost. Dá se vyměnit nějak jednodušeji nebo se to musí úplně rozpůlit?Díky za info.

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: brzdové bubny

#7 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Odděláš celou zadní desku,tři matice a pod tim je na 2 šrouby takový trojúhelník odšroubuješ,vydloubeš gufero a narazíš nové

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: brzdové bubny

#8 Nový příspěvek od martin z »

Děkuju,bude ode mě velká drzost když se ještě zeptám na rozměr toho gufera?Nikde to složitě nehledej možná to půjde přečíst na tom co tam je. Lepší asi bude dát tam nějaký dvoubřitý, mám jen strach jestli tam není velký vakl,aby to nebylo ještě na výměnu ložiska, v tý převodovce byl opravdu pěknej hnus,a ještě ho tam bylo hodně málo jen asi 1,5l. Díky ahoj.

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: brzdové bubny

#9 Nový příspěvek od PULDrapalik »

vlákno-návod na obsluhu Tk

Uživatelský avatar
Romantk
Příspěvky: 285
Registrován: pon úno 02, 2009 7:53 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: brzdové bubny

#10 Nový příspěvek od Romantk »

martin z píše:Děkuju,bude ode mě velká drzost když se ještě zeptám na rozměr toho gufera?Nikde to složitě nehledej možná to půjde přečíst na tom co tam je. Lepší asi bude dát tam nějaký dvoubřitý, mám jen strach jestli tam není velký vakl,aby to nebylo ještě na výměnu ložiska, v tý převodovce byl opravdu pěknej hnus,a ještě ho tam bylo hodně málo jen asi 1,5l. Díky ahoj.
40x52x7 GP

Uživatelský avatar
Japa
Příspěvky: 854
Registrován: čtv srp 27, 2009 2:01 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: brzdové bubny

#11 Nový příspěvek od Japa »

Já jen mám takovou technickou poznámku, jestli tady náhodou nedošlo k mýlce.
Martin z, já jsem pochopil, že olej ti vytéká kolem výstupu z přední převodovky, je to tak?
V případě že ano, "příčného dělení" traktoru se v tomto případě nevyhneš. Gufero, jehož rozměr napsal Romantk je i v tomto případě stejné.

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: brzdové bubny

#12 Nový příspěvek od martin z »

Ahoj TKčkáři,děkuju za všechny rady, ano jedná se opravdu o přední převodovku ale pokud je to ,,jen" těch 5 šroubů tak to snad nebude až takový problém. Díky ještě jednou.ahoj.

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: brzdové bubny

#13 Nový příspěvek od majo258 »

martin z píše:Ahoj TKčkáři,děkuju za všechny rady, ano jedná se opravdu o přední převodovku ale pokud je to ,,jen" těch 5 šroubů tak to snad nebude až takový problém. Díky ještě jednou.ahoj.
ahoj
nie len tak ahoj, ak predna prevodovka tak ozaj musis traktor rozpojit, neni to az take zlozite, predok je tazsi, si ho podloz a ked odpojis klb od prevodovky a ostatne kratke serepeticky, tak zadok potiahnes aby si sa dostal k prirube, das dole ten trojuholnik a vymenis simering, len aby to bolo len v tom, pohyb s hriadelou ci niesu vytrepane aj loziska, potom uz len rozobrat prevodovku. :-/ 8)
nech netreba a nech sa dari. :friends: 8)

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: brzdové bubny

#14 Nový příspěvek od martin z »

Nazdar pánové,tak jsem vyměnil gufera a O kroužky v brzd.bubnech.Byl jsem překvapen jak jsou u stroje který jezdí poměrně malou rychlostí brzdy masivní a přitom to s bržděním není žádná sláva.Teď sbírám odvahu na přetěsnění toho kardanu což nepůjde už tak snadno.Jak mažete kříže kardanky? Na náklaďáku bývala na každém maznička ale tady není nic.Dík za info.

Uživatelský avatar
PRAKTIK
Příspěvky: 673
Registrován: stř čer 02, 2010 7:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: brzdové bubny

#15 Nový příspěvek od PRAKTIK »

Určite tam maznice su ak ich nemaš tak ti chibaju dobre sa pozri :ano:

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“