TZ-4K-14

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
ARBOR
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 14, 2011 1:22 pm
Bydliště: Bratislava

TZ-4K-14

#1 Nový příspěvek od ARBOR »

Dobrý deň môže mi niekto poradiť keď sa mi roztrhlo spojkové lanko? Namontoval som druhé a spojka nereaguje. Dá sa to ešte niekde doťahovať?

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ-4K-14

#2 Nový příspěvek od milstav1 »

ARBOR píše:Dobrý deň môže mi niekto poradiť keď sa mi roztrhlo spojkové lanko? Namontoval som druhé a spojka nereaguje. Dá sa to ešte niekde doťahovať?
A zahákl si ho dobře má pedál aspoň nějakej odpor ?

Uživatelský avatar
michal65
Příspěvky: 28
Registrován: stř zář 14, 2011 7:47 pm
Bydliště: Brno Venkov

Re: TZ-4K-14

#3 Nový příspěvek od michal65 »

vyšponovat co to jde. Ještě se zeptám jestli spojka je rozpojená stále nebo spojená?

ARBOR
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 14, 2011 1:22 pm
Bydliště: Bratislava

Re: TZ-4K-14

#4 Nový příspěvek od ARBOR »

keď naštartujem a chcem zaradiť rýchlosť tak to škrípe, teda je počuť ako sa trú o seba zuby a keď dám jednotku a idem a stláčam spojku nereaguje. Môžete mi napísať tel.č. zavolám vám

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ-4K-14

#5 Nový příspěvek od majo258 »

ahoj na lanku mas stelovacie sruby, mal si ich zasrubovane ked si spanoval lanko k pedalu?
ak nie, zasrubuj, napni lanko a dosteluj s tymi srubami. :-/

ARBOR
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 14, 2011 1:22 pm
Bydliště: Bratislava

Re: TZ-4K-14

#6 Nový příspěvek od ARBOR »

Ďakujem pekne za rady všetko som urobil podľa Vašich rád a mašinka opäť funguje. Ešte raz vďaka. 8)

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 248
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: TZ-4K-14

#7 Nový příspěvek od rimmerworld »

Zdravim, ja mam podobny problem, ak som v pohybe mam dvojku a chcem preradit do trojky, tak mi spojka zaskripe a hlavne to je pocut medzi trojkou a stvorkou.. Tak sa chcem opytat, spojka by mala zaberat niekde v spodnej polohe a lanko uplne napnute? Tiez sa chcem opytat, ci nema niekto fotku ako je upevneny bowden spojky pri pedaly, kedze ja mam len taky dorobeny paksament, ktory som zdedil po predchadzajucom majitelovi.

Uživatelský avatar
Jakubr
Příspěvky: 97
Registrován: úte srp 11, 2015 6:07 pm
Bydliště: Náchod

Re: TZ-4K-14

#8 Nový příspěvek od Jakubr »

To skripani pri razeni v pohybu stroje asi nebude spojkou,ale tim,ze prevodovka nema synchrony a pri prerazeni ti skrtnou o sebe zuby.u tk s rucnim plynem se radi za jizdy obtizneji,ale zaklad pri razeni nahoru je se rozjet,vyslapnout spojku,ubrat plyn,zaradit neutral,seslapnout spojku a zaradit vyssi stupen.dolu se radi s meziplynem.
Spojku vyzkousis nejlepe,kdyz stroj stoji.vyslapnes ji,2az3 sekundy pockas a mel by jit kvalt bez odporu a bez skrtani zubu.spojka musi zacit zabirat cca. Ve spodni polovine drahy pedalu.
Ano,lanko ma byt napnute,ale vzdy jen tak,aby spojka vypinala a na druhou stranu neprokluzovala....

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 248
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: TZ-4K-14

#9 Nový příspěvek od rimmerworld »

Tak skusim preradzovat takto.. Vdaka za odpoved 8)

Stiefall
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 17, 2019 6:27 pm
Bydliště: Snina

Re: TZ-4K-14

#10 Nový příspěvek od Stiefall »

Dobrý deň , som tu nový preto vás všetkých vopred zdravým,chcel by som sa opýtať iba že pri výmene spojkoveho lanká aj bowdenu sa mi strašne ťažko stlaca spojka skoro vôbec kde môže bit problém škrípe pedál lanko je napnuté akurát ,ale zaujímavosťou je že ak vytocime celý traktor do ľavá ide celkom ľahšie čím to môže bit mám starší traktor je to asi tk10 stve má to lebo pred tým išla ľahúčko vopred ďakujem za odpovede

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: TZ-4K-14

#11 Nový příspěvek od -Lycan- »

Bude to tým novým lankom treba namastit riadne lanko ide v bovdene tažko ked vytočiš ako pišeš tak v bovden sa upravi tak že lanko chodi lahučko naopak ak zatočiš do druhej strany takmer ju nevyšlapnes treba riadne namazať najlepšie grafitovy prašok abo sprey mal som to obdobne a hlavne nesmie mat prudke ohyby to kladie prišerny odpor
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Stiefall
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 17, 2019 6:27 pm
Bydliště: Snina

Re: TZ-4K-14

#12 Nový příspěvek od Stiefall »

Môžem tam dať nieaky olej ? A diky za info idem hneď NATO :)

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: TZ-4K-14

#13 Nový příspěvek od -Lycan- »

ako v lete a v teplych mesiacoch v pohode ale ak teplota klesa olej tuhne a straca mazacie vlasnosti takže može to kapičku pomoct ale moze aj zapricinovat zalepovanie co je presne opačny učinok kdežto grafit ten je prakticky masny za akejkolvek teploty ( skus si nastruhat klasicku tuhu ceruzky a zistiš na dotyk že je to masne a to je grafitovy prašok ak maš dost ceruziek moze to byt nudzove riešenie :D)
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“