MT8-050

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: MT8-050

#46 Nový příspěvek od _luky_ »

Tata píše:videl jsem tu širší variantu toho obraceče za TK, nechtěl bych to, po zkušenostech co ten obraceč delá s vari, maly průměr řemenic, volil bych obracak z mf nebo velký traktorový, stryc ma upravený za MT 8-132.2 velký traktorový který nenese v ramenech ale ma ho polonesený, ale volil bych radeji tu mf
Díky za info.
Sice jsem ten obraceč používal zatím jednu sezónu, ale nemůžu si stěžovat... Pravda, není to nejjednodušší, ale na půl hektaru louky to funguje. Lepší než hrábě, ale na větší plochy už chcem dvouosý malotraktor.
Máme už vymyšlený způsob, jak si udělat "redukci". Pokud se nám to povede, v létě se pochlubím.
..spíš mě teď nejvíc zajímá nákup traktoru - co ten posilovač nebo příručka?

Uživatelský avatar
Ferda
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 21, 2007 3:20 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MT8-050

#47 Nový příspěvek od Ferda »

Kukni na tyhle odkazy jsou na wisconsin-yukon. Je to sice pro yukon ale prechudce je mt8-050 a mt8-150. A na 050 jsem si servo dodelaval. http://files.wisconsincz.webnode.cz/200 ... 2-2008.pdf http://files.wisconsincz.webnode.cz/200 ... 08_452.pdf

Uživatelský avatar
Holder
Příspěvky: 1543
Registrován: úte říj 21, 2008 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MT8-050

#48 Nový příspěvek od Holder »

Na kolika hektarech Ferdo hospodaříš ty? Koukám,že na fotkách něco máš.

Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MT8-050

#49 Nový příspěvek od Blajda »

Ferda píše:Kukni na tyhle odkazy jsou na wisconsin-yukon. Je to sice pro yukon ale prechudce je mt8-050 a mt8-150. A na 050 jsem si servo dodelaval. http://files.wisconsincz.webnode.cz/200 ... 2-2008.pdf http://files.wisconsincz.webnode.cz/200 ... 08_452.pdf
Ten yukon to je čína?
Jak jste s tím spokojený?jak se starý, co se podělalo a tak?

Jaký máte ještě stroje?
Zetor 3011 a 6748

Uživatelský avatar
Ferda
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 21, 2007 3:20 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MT8-050

#50 Nový příspěvek od Ferda »

Toz obdelavame pres 4 ha. 050 je rok vyr. 92 ta je moje. Stryc ma Yukona rok. 02. Hospodarime spolu. Jsou to supr stroje na ktere nedame dopustit. Yukon je ceske vyroby. Dela to porad Wisconsin Prostejov (byvaly agrozet). Yukon do ted bez poruch a 050 tak asi jako kazdy traktor opotrebeni a unava materialu nic neni na veky ze..... :)

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: MT8-050

#51 Nový příspěvek od _luky_ »

Ferda píše:(...) A na 050 jsem si servo dodelaval. (...)
Na kolik to servo vyšlo? A dá se koupit (kde a za kolik) nebo to byla domácí výroba?

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: MT8-050

#52 Nový příspěvek od pirat »

Ferda píše:Toz obdelavame pres 4 ha. 050 je rok vyr. 92 ta je moje. Stryc ma Yukona rok. 02. Hospodarime spolu. Jsou to supr stroje na ktere nedame dopustit. Yukon je ceske vyroby. Dela to porad Wisconsin Prostejov (byvaly agrozet). Yukon do ted bez poruch a 050 tak asi jako kazdy traktor opotrebeni a unava materialu nic neni na veky ze..... :)
ten youkon ma jaky vykon 38hp?? a na jake prace ty traktory pouzivate ???
mohl by jsi napsat napr porovnani tech traktoru ??? i kdyz je tam velky vykonovy rozdil

Uživatelský avatar
flashbiker
Příspěvky: 112
Registrován: pát led 15, 2010 10:22 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MT8-050

#53 Nový příspěvek od flashbiker »

Zdravím, poprosil bych o radu.

Potřebuju koupit nějaký komunál stroj na odklízení sněhu(fréza), solení(rozmetadlo) a v létě na sekání klasický(žací) a taky vysoký trávy(mulčovač). Koukám neustále na nejaky inzeráty ojetých malotraktoru. Nemuzu za to dat majlant, nejdriv sem uvazoval o nejakem Japonci - Kubota, Iseki nebo i starsi John Deere, ale kazdej za to chce i po 10 a vice letech strasny penize. Tak zvazuju i MT8-050 s kabinou (predpokladam, ze je s topenim). Vim, že na to dostanu vsechnno potrebny prislusenstvi, trochu me ale zarazi ten vykon do 20k a 2 valcovy motor. Dle vasich zkusenosti - je ten dvouvalec kultivovanej a vykon kolem tech 15k staci nebo je lepsi koupit neco s motorem 3 valec a vykonem pres 20 k. A je tenhle stroj spolehlivy?

Diky moc za radu a tolerantní pristup k mym dotazum :) jsem malotraktorista v plenkach
pražák s láskou k traktorům; Fendt Favorit 924 Vario, JD 4310
http://www.sluzby-levne.cz

Uživatelský avatar
naftak
Příspěvky: 188
Registrován: stř dub 15, 2009 1:00 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MT8-050

#54 Nový příspěvek od naftak »

Zdravim

Vcera som stal pri malotraktore MT8-050. Na palubovej doske mal otackomer s ukazovatelom poctu motohodin. Chcel by som sa spytat tych co tento stroj maju - ten otackomer je aktivny tj. na pristoji vidiet otacky motora?
Ak ano ako je to riesene? Mam tento motor na inom malotraktore. Rad by som si tam tento ukazovateľ doplnil ak je to mozne.
Viete mi to prosim vysvetlit resp opisat?
Dakujem.
p.s. (predpokladam že na ukazovateľ počtu motohodin idu dva káble, ale ako je riešené sledovanie otacok... :shock:

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: MT8-050

#55 Nový příspěvek od FandaP »

naftak píše:Zdravim

Vcera som stal pri malotraktor MT8-050. Na palubovej doske mal otackomer s ukazovatelom poctu motohodin. Chcel by som sa spytat tych co tento stroj maju - ten otackomer je aktivny tj. na pristoji vidiet otacky motora?
Ak ano ako je to riesene? Mam tento motor na inom malotraktore. Rad by som si tam tento ukazovateľ doplnil ak je to mozne.
Viete mi to prosim vysvetlit resp opisat?
Dakujem.
p.s. (predpokladam že na ukazovateľ počtu motohodin idu dva káble, ale ako je riešené sledovanie otacok... :shock:
Žádné dva kabely, ale klasický náhon z převodovky. Takže když je vyšláplá spojka, tak neukazuje.

adammurarik
Příspěvky: 916
Registrován: úte úno 16, 2010 7:49 pm
Bydliště: lednica

Re: MT8-050

#56 Nový příspěvek od adammurarik »

Nazdarte mam taky dotaz ohladom diskov na tatru 805 viem ze to neni na toto vlakno ale mam pneu 7.5-16 a chcel by som 10.0-15.3 ale aby mi to pasovalo na tatru cize presne take ako su na prvej strane.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MT8-050

#57 Nový příspěvek od Tom »

Chtěl jsem se zeptat, MT8 má vývoďák v závislosti převodové nebo motorové?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: MT8-050

#58 Nový příspěvek od _luky_ »

Tom píše:Chtěl jsem se zeptat, MT8 má vývoďák v závislosti převodové nebo motorové?
Motorové - s volbou 540/1000ot. Pokud tedy mluvíme o typech MT8-050 až 151 a Yukon

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MT8-050

#59 Nový příspěvek od Tom »

_luky_ píše:
Tom píše:Chtěl jsem se zeptat, MT8 má vývoďák v závislosti převodové nebo motorové?
Motorové - s volbou 540/1000ot. Pokud tedy mluvíme o typech MT8-050 až 151 a Yukon
Díky. Teď se mi šiklo jedno MTčko, s lesnickou nástavbou, několik let to stojí, dělalo to v lese, takže nic moc, uvidíme, kolik za to majitel bude chtít. Přemýšlel jsem, že bych si k tomu postavil vlečku s hnací nápravou s výměnýma nástavbama - sklopka a klaničák. Ale jelikož to má motorovou závislost, tak tenhle nápad padá...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MT8-050

#60 Nový příspěvek od PULDrapalik »

A jakej v tom je motor?

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“