MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
BeranekCZ
Příspěvky: 35
Registrován: ned dub 18, 2021 11:12 am
Bydliště: Pardubice

Re: MINI 070, 075

#4756 Nový příspěvek od BeranekCZ »

Diky za informace. Stitek resim kvuli tatkovi. Chtel by si zjistit, jak je to s minim a provozem na silnici. Chtel by si s nim jednou za cas odvezt bioodpad. Originalní údaje asi nikdo nedohledá. Prodejce od kterého to máme to dovezl před 3 roky ze slovenska. Ale ani nevíme zda je možné to nějak na silnici dostat. Když k tomu není žádný techničák. Pokud má někdo info, tak se může podělit. Ať už sem nebo do soukromé zprávy.

K tomu držáku kapoty... díky za foto. Teď už vím, že tam chybí ten kov co byl na kapotě v tom laminátu. Takže proto to tam není.
K závaží... díky za tip. Nějak mě vůbec nenapadlo, že by to šlo dát odlít. Ale tipuji, že si zatím vystačíme se 2. Navíc myslím, že tam mají být 3 stejné a jedno trochu odlišné (to nemáme).

Fotky určitě udělám. Až bude lepší počasí. Asi budou časem i nahé fotky. Protože ho budeme muset odstrojit. Musíme zkusit seštelovat tu kulisu a řemen k náhonu. Je tam nějaký nový (nebo krátky) a náhon nejde pořádně zaaretovat a taky se točí ikdyž je páka ve vypnuté poloze. Taky se pod zadkem objevila nějaká ta kapka oleje. A uzávěrku jsme ještě nezkoušeli zapnout. A jako nejdůležitější věc je nutné sehnat nový klakson...někdo ho vyhodil :D

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4757 Nový příspěvek od BourakBob »

Beranku na silnici to dostaneš ale je s tím papírovaní. Taky bych to rád vyřešil ale já to mám asi 100m k bioodpadu a jinak budu jezdit po zahradě tak mě to nějak netlačí.
https://dum.bazos.cz/inzerat/134116540/ ... -mt-08.php
Původní majitel tohoto miníka to řešil někde v tomto foru tak mu zkus zavolat a uvidíš (nevím jestli je to stejný člověk jako ho teď prodává). Musí se to něják otypovat a vzít to přes stanici STK a pak ti asi vystaví techničák nevím přesně.
Ale řešilo se tu že na silnici můžeš pokud to máš pojištěný což jsem sám zjištoval přes kolegyni. A je to tak že pojistku ti udělají, a policajti kdyžtak přivrou oko. V případě nehody ale pojišťovna nic nekryje a vše si zacvakáš takže pojištění na prd. :vztek:

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4758 Nový příspěvek od BourakBob »

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... start=3870

tady se to řešilo měl jsem čas to dohledat

Blesk007
Příspěvky: 481
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4759 Nový příspěvek od Blesk007 »

Já papíry neřeším, jezdím výhradně po svém a když potřebuji někam do vsi, tak ať mi všichni vlezou na záda :) a na čtyřku by mě s oktávkou na poli stejně nedostali :)

BeranekCZ
Příspěvky: 35
Registrován: ned dub 18, 2021 11:12 am
Bydliště: Pardubice

Re: MINI 070, 075

#4760 Nový příspěvek od BeranekCZ »

My to mame na prd. Bydlime na hlavni silnici kde je i celkem provoz. A k tomu bio-odkladisti te je skrze celou vesnici a vetsinou po te hlavni. Kdyby se dalo po par metreh uhnout nekam stranou, tak to taky neresime. Ale predpokladam, ze se na to tatka taky vykasle a radsi to bude vozit autem. Prijde mi to i rychlejsi ..jen to pro nej nema to kouzlo :D. Na vari si taky chvili platil to pojisteni, ale uz neplati. Takze to bylo jen pocatecni nadseni.

EDIT: resil nekdo box za minika? NEco takoveho? https://www.mamtechnika.cz/trb-100-tran ... x-sire-1-m jde mi to, zda nekdo uz resil jake rozmery jsou idealni atd. Pripadne jine zkusenosti a poznatky.

Blesk007
Příspěvky: 481
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4761 Nový příspěvek od Blesk007 »

Beránku, hele ten box je dobrý, ale udělal bych to co nejlehčí a objem záleží na náplni. Rotavátor mám cca 115 kilo a dost vzadu a když je nahoře a zaberu na 3, tak mi bez závaží přední kolečka trochu vyskočí. Když ho posuneš tak, aby byl co nejblíž za zadními koly a použiješ nějaké závaží, viděl bych to celkově tak na 150-170 kilčo i s boxem pro pohodlnou jízdu. Je to ale odhad, třeba někdo napíše a pošle data z praxe. Mám jen takovou desku s rantlem a v zimě jsem tu na tom vozil kameny. Když jsem tam dal kolem 200 kilo placáků, tak jsem utrhnul vidle z osy (respektive to vahadlo napravo, ale bylo to mizerně provařené a podrezlé). Tak jsem to provařil pořádně a pak na tom vozil tak kolem 170 kilo odhadem a dobrý. Můj diesel má cca 54 kilo, což je cca 20 navíc oproti benzíňákům, tak závaží moc nepoužívám. Takže tak. čus

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4762 Nový příspěvek od BourakBob »

chlapi nemáte někdo zkušenost jak šikovně vymyslet bržděný vozík? Mám vozík po dědovi bržděný ale pákou. Nepředělával jste někdo podobný vozík na automaticky bržděný? Přemýšlel jsem že prostě páku přemístím někam k traktoru a budu zapojovat lanko.. ale příjde mi to nekomfortní..
Nevím ale jak by fungovala brzda při couvání? :zapomel:

Blesk007
Příspěvky: 481
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4763 Nový příspěvek od Blesk007 »

Bouráku, hele to nebude sranda. Na to jsou nájezdové brzdy a i to není žádná sranda udržet v chodu, tak aby to dělalo co má. Nová stojí minimálně 5000 ale spíš víc, na bazoši jsou teď nějaké inzeráty mezi 1000-3000 ale to ještě neznamená, že to rozchodíš. Navíc to většinou blbne při couvání a pak je to k vzteku. Jak má děda řešené ty brzdy na vozíku? Lanovody a nebo táhly? A páku má s rohatkou a nebo se fixuje nějak "přes úvrať"? - třeba by se to dalo udělat tak, že by sis přidal jednu páku (třeba i demontovatelnou a nebo sklápěcí) abys na ní dosáhl z traktoru a za jízdy z kopce si mohl přibržďovat. Pošli fotku (nejlíp se zapojeným vlekem), třeba na něco přijdeme :) čau

šindy
Příspěvky: 41
Registrován: pon dub 15, 2013 7:42 pm
Bydliště: Brno

Re: MINI 070, 075

#4764 Nový příspěvek od šindy »

Ahoj, tak opět musím pro radu. Motor jsem rozebral vyčistil od usazeného karbonu, změřil vůle (sání 0,15; výfuk 0,25) a zabrousil ventily. Dal nový plovák a plovákovou komoru. Dnes jsem dal motor zpět do miniho a absolutně nic se nezměnilo. Stálé to fluše množství benzínu z karburátoru do sání. Už fakt nevím po čem jít, musí to být něco s karburátorem ale absolutně nevím co. Přikládám pár fotek a video co to dělá.
https://www.youtube.com/watch?v=Y7QeWzMXtbI

Obrázek

Obrázek

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4765 Nový příspěvek od BourakBob »

Vozík se mi ještě nepodařilo přivézt z vedlejší vesnice. Fotka bude snad o víkendu. Jinak je tam zubatka a lanovody propojený s bubny. Původně to měl k varině. Takze paka byla u sedacky

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4766 Nový příspěvek od BourakBob »

Chlapi neřešili jste někdo elektroistalaci něják jednoduše bez altíku? Měl jsem gelovku tenkrát v motorce a led žárovky aby to moc nežralo ale hnalo to jen přední a zadní světlo.
Za předpokladu že bych měl led žárovky na MTčku plus na vozíku myslíte že bude nějáká větší baterie stačit aby to utáhla? Respektive tak velká aby se mě vydala pod sedlo bez úprav :-/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4767 Nový příspěvek od Atlan »

Bud domontovat nabijacie cievky do motora ak sa da. Alebo tam dat altik bez vrtule. Pripadne tvoja moznost, dat tam akupack z lidla 20V je lacny za 20E mas nabijacku a baterku. A maly 3A menic na 12V. Blbovzdorne jednoduche. Na nejake schopne ledziarovky by ti to malo svietit 2h v kuse to by ti malo stacit.

Osobne sa mi to nepaci pad najdilezitejsie vyuzitie baterky je na startovanie motora, teda ak niesi opica a bavi ta zoskakovat a startovat x krat rucne.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Blesk007
Příspěvky: 481
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4768 Nový příspěvek od Blesk007 »

Bobe, a jsi si opravdu jistý že v tom motoru ty cívky nejsou? Minimálně tam bude zapalovací a možná jsou osazené i ty na elektroinstalaci/nabíjení. Trochu si to vygůgli, jak to v tom motoru vypadá, podle čísla najdeš celý rozkres a seznam dílů, včetně typu starteru. Pokud máš setrvák s věncem, tak to nebude takový kumšt ho tam dodělat a pokud ne, tak snad bude mít na věnec přípravu. S elektrikou je to to samé, pokud cívky nejsou instalované, tak tam nepochybně půjdou domontovat. Maximálně se můžže stát, že tam bude ten správný prostor a nebudou vyvrtané díry a vyřezané závity. Pak musíš opatrně, abys neprojel s vrtákem kam nemáš :) Kdyžtak hoď na rajče lepší fotky odkrytého motoru + štítek. čau

Hospodar86
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 08, 2019 11:02 am
Bydliště: Bratislava

Re: MINI 070, 075

#4769 Nový příspěvek od Hospodar86 »

Ahoj, ja mam rovnaky problem. Podla akeho navodu si rozoberal karburator?
------------
MINI - 070

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4418
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4770 Nový příspěvek od Peter768 »

Šindy ako si skúšal tesnosť ventilov? Ved to fúka jak....

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“