Martinův TK

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: Martinův TK

#856 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Díky, sny si občas musíme splnit :) . Taky to byl před 6-ti lety můj sen a splnil se mi ! :)

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: Martinův TK

#857 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Tak aby se neřeklo že přes svátky nic nedělám, tak jsem si nakreslil bednu , kterou bych si chtěl vyrobit. Velikostně ani velká ani malá :) .
Obrázek

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Martinův TK

#858 Nový příspěvek od Metracek »

Pěknej nákres 8) v čem to kreslíš?

halbu
Příspěvky: 114
Registrován: úte úno 19, 2013 6:44 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Martinův TK

#859 Nový příspěvek od halbu »

tipuji ACAD nebo Inventor :)
TZ4K14K
PON 25A, NSN-10, ŽT-152, ARS-103, AZM 101
Prodám AZM 101

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: Martinův TK

#860 Nový příspěvek od Martin_TDi »

je to ProEngineer 3D

JardaCNC
Příspěvky: 2358
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Martinův TK

#861 Nový příspěvek od JardaCNC »

Nákres pěkný , ale nevím co v tom chceš vozit. Pokud hlínu, písek apod. budiž , ale nepočítej s tím , že ji jen tak nabereš - tu hlínu apod. Pokud ano lžíci bez hydraul. 3 bodu nezaklopíš a budeš to za sebou ztrácet. Pokud to budeš chtít na převoz ovoce, zeleniny , brambor na sadění apod. tak tam zase nedáš 3 zelené bedny vedle sebe. Bedna má cca. 60x40cm. Ty to máš 1115 x 597.5mm vnitřkem. 3 bedny tam vedle sebe nevlezou.
Moje rada:
1. Rozšiř bednu na 1200mm vnitřkem (ne venkem).
2. Malinko (o 5 až 10mm) ji vnitřkem protáhni.
3. Pokud tam chceš převážet sypký mater. , udělej vzadu odklopné čelo , které po nabrání něčeho shodíš a zabráníš vysípání toho něčeho.
4. To čelo by mělo být vysoké aspon 250mm aby ti podrželo i 2 řadu bedýnek v bedně.
Viz moje vlákno:
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 72&t=64381

Jo ta moje bedna vyšla z 1ks tabule 1000x2000mm. Ten pomocný rám bych udělal slabší - mě stačili ze zbytků plechu ohnuté úhelníky "L" a otvory pro 3 bod co nejblíže stěně bedny. Pak je bedna více méně samonosná. Rám bych tam dělal pokud by jsi ji chtěl vyklápěcí , ale to by zas byl úplně jiný rám.

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: Martinův TK

#862 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Bednu uvažuju používat jak na dřevo v lese - probírky, tak na sypké materiály spolu s hydraulickým 3.bodem, takže s tím počítám. Vidíš, na zelené bedny jsem nemyslel, to je dobrý postřeh ! Rozšíření o pár cm není problém. Čelo bude taky asi časem, ale tím že chci používat hydraulický 3.bod tak to snad nebude až tak nezbytně nutné. Viděl jsem různé bedny za traktor, některé byly relativně bez výztuh, ale byly ze silného plechu tl. 4,-6 mm, ale takový materiál je pro mě špatně zpracovatelný - řezáním separexem. To 2-2,5mm mi lehce cvakne kámoš na nůžkách.

JardaCNC
Příspěvky: 2358
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Martinův TK

#863 Nový příspěvek od JardaCNC »

Mam to z 3mm plechu. Ty vystuhy me pri vareni trochu prohly ten plech , ale po zatizeni se to srovna. Takovy predpjaty nosnik :vysmech: :D . Takze to tak ani nevadi. Vaha cca. 60 kg. Na fotkach je jeste nenatrena a bez hydr. 3 bodu. Jinak velky pomocnik na prevoz do cca 1km s nakladem cca. 350-400kg. Ikdyz do kopecka kolikrat po zadnich a ridit jen smer. brzdami. Samo po polni ceste.
Jo ten zadni uhel - spici mas moc tupi uhel. To moc do hliny nepujde. A jeste nemas moc nizko spodni 2 body? Ramena ti tak klesnou dolu? A na 3 bodu udelej vic otvoru po cca 50mm. V provozu pak poznas ,ktery ti pak vic vyhovuje.

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: Martinův TK

#864 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Ta sila toho plechu a vyztužení je právě důležité, myslím si že festovním jaklem a nic nezkazím - aspoň to něco vydrží.
Jinak tu špici nych mohl udělat s ostřejší úhlem aby líp nabírala hlínu. Spodní fixační body jsem měřil, ramena se dostanou osově na 90mm. Těch více otvorů nahoře pro uchycení je dobrý postřeh, Díky za rady. 8)

freeman
Příspěvky: 761
Registrován: pát úno 19, 2010 7:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: Martinův TK

#865 Nový příspěvek od freeman »

Já jsem udělal na tý bedně dole panty a nahoře západku. Když chci vyklopit, tak zatáhnu za páku, západka se uvolní a bedna se vyklopí. Když chci zase zpátky zajistit, tak musím spustit bednu až dolů a ona se sama zajistí. Mám to z 8mm materiálu spodek a bočnice 6mm Váha cca 50kg a hrnu s tím hlínu, kameny, prostě všechno. Nemám to tak hezký, jako to budeš mít ty, ale tenkrát jsem to svařil z toho so dům dal a moje jediný nářadí byla flexa vrtačka a svářečka. A funguje to do teď . Je to levnější varianta pro ty kdo nemá hydraulický třetí bod https://postimg.cc/image/qao4s0btt/

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Martinův TK

#866 Nový příspěvek od Tom »

freeman píše:Já jsem udělal na tý bedně dole panty a nahoře západku. Když chci vyklopit, tak zatáhnu za páku, západka se uvolní a bedna se vyklopí. Když chci zase zpátky zajistit, tak musím spustit bednu až dolů a ona se sama zajistí. Mám to z 8mm materiálu spodek a bočnice 6mm Váha cca 50kg a hrnu s tím hlínu, kameny, prostě všechno. Nemám to tak hezký, jako to budeš mít ty, ale tenkrát jsem to svařil z toho so dům dal a moje jediný nářadí byla flexa vrtačka a svářečka. A funguje to do teď . Je to levnější varianta pro ty kdo nemá hydraulický třetí bod https://postimg.cc/image/qao4s0btt/
No, to je sice super, měl jsem takovou bednu za TK, když jsem neměl možnost hydraulického třetího bodu. Ale z toho super nápadu se nakonec stala celkem "protivná" práce s tímhle systémem. Takže pokud je možnost hydraulického třetího bodu, tak za mě vhodně vykoumat jeho délku, umístění atd. aby se dal co nejefektněji využít a používat na vyklápění ten třetí bod. Vytáhnout třetí bod, zvednout ramena a ono to z té bedny určitě vypadne.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: Martinův TK

#867 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Dneska namontován vánoční dárek od rodičů - pracovní světla. :) Zatím jen uchycení. Ještě natahat dráty.
Obrázek

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: Martinův TK

#868 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Chlapi,netušíte na co je ten tahový vypínač na fotce? Ani podle schématu jsem na to nepřišel ale je zapojený - jsou do něj kabely.
Obrázek

Uživatelský avatar
Vinea 30Hp Comfort
Příspěvky: 3585
Registrován: pát úno 13, 2009 2:52 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Martinův TK

#869 Nový příspěvek od Vinea 30Hp Comfort »

Zkus změřit v zásuvce jestli nemáš zapojenou mlhovku na vlek,jinak nevím :-/
ZETOR 5211

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: Martinův TK

#870 Nový příspěvek od Martin_TDi »

OK, zkusím to . Zadní mlhovka by to mohla teoreticky být. Díky ta tip ! 8)

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“