Laďovo TZ 4K 14B

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#61 Nový příspěvek od Nelinář »

Nelinář píše:
Tom píše:Nic.... vytáhneš ji z diferáku. Diferák zůstane na svém místě, nemusíš se bát. Taky jsem ten problém řešil, a v pohodě... Ten litinový kruh jak vyťukneš, tak ho taky nezapoměň přilepit tmelem, aby ti pod ním nešel olej z převodovky do portálu.
8) 8) 8) 8) děkuju moc, to bych jaksi neudělal. 8) 8)
Moc dobrá rada, tak sem sa aspoň dostal na ten sajrajt co zbyl v převodovce, všecko sem pořádně vybral, pročistil zárožákem, přes stříkačku s naftů pořádně pročistil, a teď už nemosím tolik uvažovat nad tím proplachováním té převodovky. Už tam potom prostě naleju pp 80+ tam přidám vazelínu ánulku.(stejně to vidím tak, že to poteče guferem co jde s kardanem do zadu) a na jaře to vyměním znovu.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3189
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#62 Nový příspěvek od Ursus 73 »

(stejně to vidím tak, že to poteče guferem co jde s kardanem do zadu) a na jaře to vyměním znovu.
Tak táto oprava bude aj mňa čakať, tiež nám to na našej 14-ke tade tečie :( Potom to pekne pofoť a popíš, určite sa to viacerým zíde :friends:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#63 Nový příspěvek od Tom »

Na té druhé straně jsi ty plechy ve kterých jsou gufera přilepil? Psal jsem to sice už na začátku, že je to vhodné, ať to neděláš za chvilku znovu...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5591
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#64 Nový příspěvek od thovt »

PP 44 je olej jako A00 vazelina, vazelinu bych nemichal s olejem, A00 je spis na mazani cepu, naprav, kluzna loziska, pomalu bezne prevodovky. Nevhodna pro kulickova loziska pro vysoko otackove, u prevodky ktera se na vstupu otaci kolem 2000 ot/min je dnes nevhodna, jsou lepsi maziva.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#65 Nový příspěvek od Nelinář »

Tom píše:Na té druhé straně jsi ty plechy ve kterých jsou gufera přilepil? Psal jsem to sice už na začátku, že je to vhodné, ať to neděláš za chvilku znovu...
nějak jsem nepochopil co jsem měl přilepit, nu což, opakování je matka moudrosti, a když to poteče, budu vědět kama. Bohužel to asi bude daň za to, že nejsu úplně v těchto věcech zběhlý. Uvidíme. Jak jsem psal, podařilo sa ně vybral tu sračku co tam zůstala. teď už to vypadá celkem k světu, co vy na to? Aj uzávěrka už chodí dobře. Ráno zkusím nalét náplně. tak snad to vyjde a nepoteče to hned. Neak ně zbylo moc ložisek, tož idu studovat dílensků příručku, jestli sa budů dat použit aji na zadní portály.
ObrázekObrázek
Pro srovnání jedna malá škaredá vzpomínka Obrázek

ITS
Příspěvky: 6276
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#66 Nový příspěvek od ITS »

Tos vyčistil nádherně. Na doleštění by pasovalo tam tím portálem poslat hnízdo čerstvě vylezených králíků. Ti by to zaleštili do lesku. Ven by si jich musela zavolat mama. A olízat. :D
Tom myslel zalepit ten poďobaný plech, ve kterém drží malé gufero co jede po té misce vedle toho nového bronzového futra.

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#67 Nový příspěvek od jarynfira »

Já myslím, že by to chtělo proplach. Ten sajrajt byl ve všech ložiscích .....
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#68 Nový příspěvek od Nelinář »

ITS píše:Tos vyčistil nádherně. Na doleštění by pasovalo tam tím portálem poslat hnízdo čerstvě vylezených králíků. Ti by to zaleštili do lesku. Ven by si jich musela zavolat mama. A olízat. :D
Tom myslel zalepit ten poďobaný plech, ve kterém drží malé gufero co jede po té misce vedle toho nového bronzového futra.
Kurde šak mycačkárna je vedle, ti chlupáčí ňa nenapadli. :D Jo a když sem potom pátral zpátky v paměti, který pléšek to byl tož ně to došlo, ale už je to, no, Stejně ňa to čeká aji v zadu, bo jak to pár dní stálo, tož je kalužka aj pod zadním kolem. Jinak teď sem to doskládal, hodil na kola, dolél náplně, vypálil výfuk, byla tam vrstva tak 1,5 cm,karbonu, vyčistil jsem ten malý plstěný filtřík na motorový olej.
Další plán je takový 1, vyměnit motorový olej,
2, vyčistit vzduchový filtr
3, pročíst vlákna a zjistit s kama objednáváte brzdové obložení- ale tuším že nekde v Uherském Brodě
4, promazat všecky maznice co na stroji sů
5, a teda snaď nekdy mezi tým sa aj projet :)

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#69 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Kupa práce za Tebou a ještě něco před Tebou, tak ať se daří ! 8)

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#70 Nový příspěvek od Nelinář »

jáááj, toš dneska jsem jel pro sůšku do lesa. koníken jsme to vytáhli pěkně na plac, nařezat, naložit, trůfnul jsem si aj přes hlavní silnicu. Protože je tk po nemoci, tak jsem mu naložil enom taků malů furku, že ně bylo aji hamba, ale co, hlavně že je to doma. Obrázek

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#71 Nový příspěvek od Nelinář »

Eště sem zapoměl jednu takovů malů otázečku, chlapi prosím vás, co majů tyto stroje radši- točit motor, a jet na nižší kvalt, nebo malilililililinko potrápit a jet na vyšší stupeň. De mi o to, že u pár lidí tady z fora jsem četl postesk, že jim tékáčko netáhne po rovince na čtyřku, mám to k baráku do mírného kopečka a jak jsem dneska jel s tů vlečiců naloženů, tak jsem tam fíknul tu čtverku, a cca 5 metrů, to vypadalo, tak že sa aj bude malinko dusit, ale pak sa pěkně rozdýchal a jel jak loď. Doufám že je to náznak teho, že aspoň motor je dobrý. Vím že s tým mosím naškrkať móc kilásků, než sa s tým zžiju, ale ať sa něco nenaučím špatně, a zbytečně něco nezkundím (není sprosté slovo, používajů ho aji na hradě) :typek: Díky za rady...

ITS
Příspěvky: 6276
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#72 Nový příspěvek od ITS »

Dvoutakt bych točil víc.
Hlavně olej v motoru kontroluj skoro každý den.

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#73 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Než se motor ohřeje tak jezdím lehce tak na 1/2 plynu, ale jak je už zahřátý tak mu krátkodobě do kopce klidně naložím na plno. Normálně na 1/2 - 3/4 plynu.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#74 Nový příspěvek od Tom »

Ten dvoutakt je hodně pružný, takže nějaké krátkodobé přetížení mu nevadí. Vyšší otáčky jsou lepší, protože se lépe spaluje mazací olej a neukládá se ve výfuku. Na čtverku je nejhorší se rozjet, pak už to nějak jede.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#75 Nový příspěvek od Nelinář »

tož dneska pokus o orbu, ale skončilo to neúspěchem, buď je dost mokro, nebo je to mezi volantem a sedákem, prvních 5 metrů celkem ok, ale pak jsem narazil na mokřejší místo a už sem hrabal, pluh je asik moc lehký, jak jsem jel s kopečka tak to enom hladilo. Je taky možné že to prostě louku nepooře. Nevím no, nechám to na posouzení od skušených oráčů. :-/
ObrázekObrázekObrázek

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“