MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Salamala
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 12, 2015 10:42 pm
Bydliště: Nove Zamky

Re: MINI 070, 075

#3331 Nový příspěvek od Salamala »

Dakujem za radu. Oranie islo jak po masle. Aj ked hlbka len 15 cm (tiez som nevedel ako zvacsit hlbku) :chytry:
A dalsi problem hardy spojka roztrhnuta ( vydrzala 5 dni)

Coule
Příspěvky: 60
Registrován: sob kvě 11, 2013 1:42 pm
Bydliště: Hodonín

Re: MINI 070, 075

#3332 Nový příspěvek od Coule »

Zdravíčko vespolek, něměnil někdo v podslední době motor, jak a kde se dá nejlépe aktuálně pořídit náhrada za původní motor, tak aby seděl a fungoval. V neděli se ozvala rána a s motorem nejde otočit.
Díky za odpovědi. klidně SZ.

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: MINI 070, 075

#3333 Nový příspěvek od Stevo »

Co tak skusit trosku pohladat ?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: MINI 070, 075

#3334 Nový příspěvek od DYK »

Samozřejmě neznám stav motoru před závadou, ale asi ti praskla ojnice, uložení dole u kliky a pokud se teda nepodívala na světlo boží nebyla by na zvážení oprava?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

texi
Příspěvky: 310
Registrován: úte pro 04, 2012 6:08 pm
Bydliště: Chlumec n.C.

Re: MINI 070, 075

#3335 Nový příspěvek od texi »

Coule píše:Zdravíčko vespolek, něměnil někdo v podslední době motor, jak a kde se dá nejlépe aktuálně pořídit náhrada za původní motor, tak aby seděl a fungoval. V neděli se ozvala rána a s motorem nejde otočit.
Díky za odpovědi. klidně SZ.
Prosím Tě, popiš mi jak se choval motor těsně před závadou , jaká byla spotřeba motorového oleje v posledním čase ? Chtěl bych, zdali to jde, ušetřit svůj motor např. vyletění ojnice skrz blok a třeba s předstihem udělat GO. Dík za info.
MT8-070MINI motor BS11Hp I/C 1992
MFD-019 motor BS5Hp 1994

bully
Příspěvky: 7
Registrován: čtv říj 21, 2010 11:30 am

Re: MINI 070, 075

#3336 Nový příspěvek od bully »

Zdravim. Nemate tip na nejaky mulcovac pripojitrelny k mini 070? Rozmyslal som nad mulcovacom z mf70 do predneho zavesu, ale neviem, ci je kompatibilny. Neskusali ste niekto? Pripadne nieco ine kompatibilne? Pripadne nejaky kladivkovy, cepakovy mini mulcovac na zadny kardan?

Coule
Příspěvky: 60
Registrován: sob kvě 11, 2013 1:42 pm
Bydliště: Hodonín

Re: MINI 070, 075

#3337 Nový příspěvek od Coule »

texi píše:
Coule píše:Zdravíčko vespolek, něměnil někdo v podslední době motor, jak a kde se dá nejlépe aktuálně pořídit náhrada za původní motor, tak aby seděl a fungoval. V neděli se ozvala rána a s motorem nejde otočit.
Díky za odpovědi. klidně SZ.
Prosím Tě, popiš mi jak se choval motor těsně před závadou , jaká byla spotřeba motorového oleje v posledním čase ? Chtěl bych, zdali to jde, ušetřit svůj motor např. vyletění ojnice skrz blok a třeba s předstihem udělat GO. Dík za info.
MOtor jel před zastavení hodinu naprosto v pohodě, olej nežral, výkon na 100 procent., jen mi blbne regulátor a motor šel na volnoběh sem tam sám do otáček. Musím to rozdělat, ale teď není čas. Pak tady hodím fotky.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#3338 Nový příspěvek od Atlan »

Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

st04
Příspěvky: 32
Registrován: pát úno 12, 2010 12:42 pm

Re: MINI 070, 075

#3339 Nový příspěvek od st04 »

Zdravím, chcel by som sa spýtať či niekto má alebo skúšal dávať na predný záves príslušenstvo s MF 70 mulčovač, obracač....

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#3340 Nový příspěvek od Tom »

Já vím, že tady je hodně stránek v tom vláknu... ale kdo si dal tu práci a pročetl si to, tak se nemusí ptát a na vše si odpoví, respektive "vše" se tady už řešilo. Pasivní nářadí sedí, tam není problém. U aktivního nevím, jestli sedí drážkování hřídele. Pokud ne, tak by se musela vzít hřídel z MF, upravit ji a vložit ji místo té původní. Otáčky vývoďáku budou velmi podobné MF, takže tam bych strach neměl.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Flydali
Příspěvky: 244
Registrován: čtv čer 27, 2013 8:27 pm
Bydliště: okr. Kyjov

Re: MINI 070, 075

#3341 Nový příspěvek od Flydali »

... vitajte fšichni,... předminulý víkend byli u mě doma dva chlapíci se podívat na sazeč v akci. Někde jsem prodrbal vaše číslo na mobil :-/ . Ozvěte se mě na SZ .... :friends:

bully
Příspěvky: 7
Registrován: čtv říj 21, 2010 11:30 am

Re: MINI 070, 075

#3342 Nový příspěvek od bully »

Tom píše:Já vím, že tady je hodně stránek v tom vláknu... ale kdo si dal tu práci a pročetl si to, tak se nemusí ptát a na vše si odpoví, respektive "vše" se tady už řešilo. Pasivní nářadí sedí, tam není problém. U aktivního nevím, jestli sedí drážkování hřídele. Pokud ne, tak by se musela vzít hřídel z MF, upravit ji a vložit ji místo té původní. Otáčky vývoďáku budou velmi podobné MF, takže tam bych strach neměl.

Ahoj Tom. Precitaj si vzdy svoj prispevok pred tym, ako ho odosles. Lebo potom sa to tu plni nezmyslami a ja tiez musim zaplnat forum nezmyslom s odpovedou pre teba s nulovym informacnym prinosom!!!
Ked padne otazka o aktivnom zariadeni z MF70 na predny zaves Miniho a ty zadelis, ze treba citat forum, lebo "vse se tady uz resilo" a teda nepytat sa a v tej istej vete povies, ze nevies ci sedi drazkovanie, znamena to, ze: 1. Necitas forum ked to nevies, 2. Neriesilo sa to resp. nedoriesilo, 3. Nepamatas si.
Ja som forum precital cele a viem, ze otazka uz niekde bola, ale nepamatam si, ze by padla jasna odpoved a teda myslim, ze neboli relevantne odpovede, prave tak, ako je aj ta tvoja!

Tak som to chcel znovu rozbehnut, ci nahodou niekto medzi casom neskusil, nezistil, alebo niekto novy neprisiel, co skusenost ci vedomost uz nejaku ma. Okrem toho som sa pytal aj na cepakovy na zadny kardan. Video jedno je, ale info nemam. Okrem toho sa prerabaju rotavatory na mulcovace, ale ja o tom viac neviem...

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#3343 Nový příspěvek od Tom »

Tak podívej se... než se tady někdo zeptá, tak je logické, aby se prve podíval.... já na to forum chodím už 8 roků, a fakt si nemůžu pamatovat, co kde bylo a nebylo. V dalším odstavci jsem dal jasný návod, jak to zjistit, případně jak to upravit. Držák sedí a ta drážkovaná hřídel je v tomto případě úplně ten nejmenší problém. Ale nedělá mi problém se příště na jakýkoliv postřeh, radu, informaci a cokoliv jiného vysrat. Tak jak to píšu. Tohle forum mě hodně naučilo a jsem rád, když pomůžu někomu i já. Ale když o to někdo nestojí, doprošovat se nemusím. Pro mě toto vlákno skončilo... budu se zde chovat pouze jako moderátor a mazat příspěvky, které nejsou k tématu. Pro mě za mě :-/
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Flydali
Příspěvky: 244
Registrován: čtv čer 27, 2013 8:27 pm
Bydliště: okr. Kyjov

Re: MINI 070, 075

#3344 Nový příspěvek od Flydali »

... vitajte fšichni, ... zde je odkaz na letošní sadbu brambor miníkem a sazečem, kdo bude mít zájem, tak se mrkněte ...
https://www.youtube.com/watch?v=GBNwB-vucLQ

pepa_11
Příspěvky: 205
Registrován: stř led 06, 2010 12:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#3345 Nový příspěvek od pepa_11 »

st04 píše:Zdravím, chcel by som sa spýtať či niekto má alebo skúšal dávať na predný záves príslušenstvo s MF 70 mulčovač, obracač....
Pokud vím, používám na MINI čelní lištu z UNI. Tak mi to bylo doporučeno a také to tak funguje. Jak vyplývá z následujícího odkazu, nářadí z MFky na na přední náhon MINI nepůjde.
Pročti si následující odkaz: http://www.mt7-uni.4fan.cz/index.php?ar ... uni-a-mf70

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“