Lukasovo TK

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: Lukasovo TK

#31 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Vidím kupu udělané práce 8) , ale kupu před Tebou !
Hele ten pístní kroužek mi něco připomíná. Buď se v tom motoru někdo hrabal před Tebou a nasadil píst naopak (to byl taky můj případ), nebo je ten kroužek prasknutý. Určitě by neměla mezera na pístních kroužcích směřovat ani do sání ani do výfuku! Tak jako tak bych Ti doporučil ten píst vytáhnout a mrknout jak to vypadá.

kroutil80
Příspěvky: 209
Registrován: pát říj 30, 2015 10:21 pm
Bydliště: Hrochov

Re: Lukasovo TK

#32 Nový příspěvek od kroutil80 »

Díky za upozornění, právěže jsem se díval na tvoje vlákno jak to vlastně má být..Každopádně mám v plánu válec shazovat a měnit těsnění takže určitě na to mrknu.. Včera jsem vypouštěl olej z převodovky, oddělal jsem si okýnko a našel jsem tam matku.. celou dobu jsem přemýšlel kde se tam vzala, dnes jsem se postil do přetěsnění pravého portálu( budu dělatsamo jiné i ten druhý) a jak jsem oddělal litinové víčko tak jsem zjistil že je to matka co jistí planetové kolo diferenciálu..A při demontáži startéru na mě čekalo toto.. přikládám foto.. :) Obrázekscreen shot windows 7 Obrázekupload gambar Obrázekimage hosting 10mb limit

davidgsf
Příspěvky: 255
Registrován: pát bře 18, 2011 7:32 pm
Bydliště: Vamberk

Re: Lukasovo TK

#33 Nový příspěvek od davidgsf »

Kdyz uz jsi tak daleko, tak sundej motor a venec otoc 8)

kroutil80
Příspěvky: 209
Registrován: pát říj 30, 2015 10:21 pm
Bydliště: Hrochov

Re: Lukasovo TK

#34 Nový příspěvek od kroutil80 »

Dá se tomu říct pokrok :smich: :smich: Mám přetěsněné přední portály,vyměněné nevyhovující ložiska..Zadní skříň přetěsněná, vyměněná nevyhovující ložiska, přetěsněné portály, vyměněné pouzdra v diferenciálu přední i zadní.. Zadek po go.. Po dlouhé době už i spojeno.. Takže menší pokrok.. Ještě na zadek hodit blatníky a to co tam patří a ok.. ještě menší opravy na přední části a mělo by to být ceklově ok.. bude se moct vyzkoušet co a jak :D :D Obrázekscreen shot on pc Obrázekupload pic

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: Lukasovo TK

#35 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Opravdu pěkně udělaná oprava ! 8) 8) 8) Ten ozubený věnec na setrváku otoč. Taky jsem to tak udělal a měl jsem klid. Před tím mi to X-krát zabíralo při startu naprázdno.

kroutil80
Příspěvky: 209
Registrován: pát říj 30, 2015 10:21 pm
Bydliště: Hrochov

Re: Lukasovo TK

#36 Nový příspěvek od kroutil80 »

Další kroky a další zajimavé věci :shock: Věnec jsem otočil..zadek jsem trochu doskládal a naplnil olejem a další pro mě nevysvětlitelná otázka prolíná mi portál né že by prostě někde mezi těsněním ale přímo portál, je tam někde dirka, která nejde vubec vidět a pouští olej ven..No docela mě to zaskočilo a přemýšlím jak to dat do pořádku.. Pár možností je.. Dalo by se to zavařit nebo by se to mohlo potřít tekutým kovem a nebo nějakou samořezku nebo něco na ten způsob, jináč mě nic jiného nanapadá.. :( Obrázekphoto uploading Obrázekadult image sharing

Vedra
Příspěvky: 1421
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Lukasovo TK

#37 Nový příspěvek od Vedra »

Potřít tekutým kovem nebude těsnit vždycky je třeba udělat nějakou drážku/díru ať se má ten tekutý kov do čeho chytit. Nejdřív to odrbej dráťákem ať je vidět o co jde.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3188
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Lukasovo TK

#38 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Nebál by som sa zalepiť to tekutým kovom, bežne tým v práci lepíme póry pri výrobe nových prevodoviek do kvalitných áut nemenovanej značky. Aj keď v našom prípade je obal prevodovky z hliníkovej zliatiny. Používame nato značku LOCTITE. Samozrejme by som to predtým dobre očistil, do živého..
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Lukasovo TK

#39 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

A to vôbec môže takto presakovať olej cez nejaké póry alebo prasklinu, ktorú ani nie je vidieť? Veď olej v prevodovke nie je úplne riedky. Ja mám tiež stále mastný ľavý predný portál, keď traktor dlhšie stojí, tak je mastný aj bubon zo spodu, gufero som tam menil už možno 3-krát od kedy máme traktor, no myslím si, že mám už zbehané to púzdro čo je nalisované na bubne a preto tečie olej.

Uživatelský avatar
ondrejb
Příspěvky: 322
Registrován: čtv pro 11, 2008 1:37 am
Bydliště: SR/RS

Re: Lukasovo TK

#40 Nový příspěvek od ondrejb »

Jožo Kovalčík píše:A to vôbec môže takto presakovať olej cez nejaké póry alebo prasklinu, ktorú ani nie je vidieť? Veď olej v prevodovke nie je úplne riedky. Ja mám tiež stále mastný ľavý predný portál, keď traktor dlhšie stojí, tak je mastný aj bubon zo spodu, gufero som tam menil už možno 3-krát od kedy máme traktor, no myslím si, že mám už zbehané to púzdro čo je nalisované na bubne a preto tečie olej.
Keď je mastný bubon od spodu tak ti /asi/tlačí olej z prevodovky do portálu cez prasknutý medený krúžok diferenciálu! A keďže sa tam nahromadí viac oleja ako treba/2,5dcl/ tak ti tečie cez ložisko na čeluste.
Taká bola moja skúsenosť!
tz07354-puzdro diferenciálu.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Lukasovo TK

#41 Nový příspěvek od Nelinář »

Pořádný kus práce 8) také sem byl rád když sem všecko přetěsnil a přeložiskoval, sice ně předníma portálama pořád propůšťá olej, ale už sem to psal že to vyřeším tak jak to tady popisoval ITS. A s tů prasklinků- radši bych to znovu shodil, a podíval sa na to zevnitřu, jestli sa nepřehlédla neaká mikroprdlina Ať sa daří 8)

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Lukasovo TK

#42 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Medený krúžok by nemal byť prasknutý alebo aspoň dúfam, že nie je pretože som ho menil predminulú zimu, keď bol prasknutý ten starý krúžok, olej z prevodovky tiekol do portálu a z portálu vytekal von cez nalievací otvor portálu, lebo tá zátka je dutá a krížom cez hlavičku prevŕtaná, mne vytekal olej odtiaľ.

halbu
Příspěvky: 114
Registrován: úte úno 19, 2013 6:44 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Lukasovo TK

#43 Nový příspěvek od halbu »

buben od oleje povrchu je o kroužek za půlměsíci.
na paknách -gufero/ futro
TZ4K14K
PON 25A, NSN-10, ŽT-152, ARS-103, AZM 101
Prodám AZM 101

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Lukasovo TK

#44 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Ale ktoré futro teraz myslíš, to na bubne alebo to medené na poloose? Ja musím mať zodrané to púzdro na bubne a preto tečie olej, ale neviem ako odstrániť nejak šetrne to púzdro z bubna.
halbu píše:buben od oleje povrchu je o kroužek za půlměsíci.
na paknách -gufero/ futro

ITS
Příspěvky: 6276
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Lukasovo TK

#45 Nový příspěvek od ITS »

Já jsem na něm nahřál švajcem červený flek a zatloukl za něj šroubovák.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“