Laďovo TZ 4K 14B

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#31 Nový příspěvek od Nelinář »

ITS píše:A možná si ty zemáky jednou zkusíš a zjistíš, že to stojí za prd. A pokud je máš ve svahu tak za mnoho prdů. A už do nich nikdy nepojedeš. Akorát si na ně narýhuješ a to můžeš mít kola jakkoli.
Ano i tato možnost se může uskutečnit, ale pokud nezkusím, neuvěřím, a s neúspěchy druhých se nenechám odradit. Vím že seženu pěkné zemáky za hubičku. Pokud s toho bude prd, nebudu muset kupovat krmné pro čuníky. Mám to jako koníček. S hasičinů sem sekl, včely ně letos zlikvidoval mor, do hospody nechodím, a pokud to nebudu dělat rukama a motyků, tak to za pokus stojí. A pokud nepudů zemáky, tak tam dám třeba rejži :smich: :smich: (Ala Babica)

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#32 Nový příspěvek od Nelinář »

Ikdyž jsem toho tady prohledal dost, Tak prosím jen mně doplňte kdybych náhodou něco přehlédl. Koupím- gufero 80x100x13 1ks, ložisko 6308, a 6210 po 1 ks, kroužek 60x50 1ks pojistný kroužek 40 1 ks, dál potom nějaký těsnící tmel, něco na odmaštění najdu doma, obložení vyvařím ve vodě se saponátem...............potom ještě bednu piva, kýbl kafe, karton cigaret, aby u toho nebylo smutno :smich: doufám, že sem na nic nezapoměl :smich:

ITS
Příspěvky: 6235
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#33 Nový příspěvek od ITS »

Vidím, že tady opět rozjedem TK portály "v přímém přenosu". Já hlasuji pro dvě gufera síly 10mm. A také důkladnou prohlídku, jestli buben není prasklý.
Měl jsi to potečené fest. Neteklo to i vrchem z dirky v nalévacím šroubu? To zjisti!

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#34 Nový příspěvek od Tom »

Asi jsi to vystihl dobře, karton cigaret bych vyměnil za rádio :smich: Segerovka, pokud bude OK, tak měnit nemusíš. U toho obložení uvidíš, jestli bude sjeté, tak budeš muset vyřešit i to obložení, ale to ti nalepí kdokoliv, kdo dělá obložení brzd a spojek. Za levněji, než se kupuje originál obložení. Mě se osvědčil na odmašťování Perchlor, a to i na obložení.... Čistý štěteček, naťupat do toho obložení ten perchlor, a než to úplně vyvětrá, tak kompresor, a tlakovým vzduchem to vyfoukat. Nevěřil jsem, vyzkoušel jsem, hleděl jsem, ale funguje :smich: Ten tlakový vzduch to z toho dobře dostane. Vlastně jsem si nechával přenýtovat obložení jen na zadek, to bylo ojeté, jinak předek jsem jen vyfoukal.
Jak to budeš přetěsňovat, tak jak sundáš portály, tak na levé straně je mezi převodovkou a portálem takový plech s guferem a na pravé straně je gufero v takovém kulatém odlitku. Sundat odlitky i plechy, odmastit styčné plochy a potřít tmelem, aby se nedostával olej z převodovky do portálu. A při sundávání nábojů držím palce, a přeju pevné nervy... Hlavně ne moc násilí, ať nesháníš nový náboj. Prý to rádo praská. Moje násilí to naštěstí přežilo (asi mám malé kladivo :smich: ). Jestli bude buben zevnitř dost rýhovaný, tak by možná stálo za to ho přejet na soustruhu :)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#35 Nový příspěvek od Nelinář »

nechtěl jsem to nějak prodlužovat, postup jsem chtěl zvolit- koupit-rozebrat -smontovat, ale dobrá, otočím postup- rozebrat koupit- a smontovat. Jinak nechcu to tady nějak zaplácávat tématem milionkrát probíraným, nejsu machanik, su enom klempíř, a takovou věc dělám prvně, ale nebojím sa teho. Těším sa na to, hlavně ať je už v cajku a možu s tým bez obav škrkat. vV lese mám pár vývratů, sůšek a už potřebuju makat, kór když mám od čtvrtku dovolenou... á propó, jaké by mělo mít označení to gufero o síle 10 mm, to je pro mně jaksi španělská vesnica.

ITS
Příspěvky: 6235
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#36 Nový příspěvek od ITS »

No místo 13 je tam10. Průměry stejné.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#37 Nový příspěvek od Nelinář »

ITS píše:No místo 13 je tam10. Průměry stejné.
Děkuju! 8)

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#38 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Tímhle si projde každý majitel TK - MT. Ale pak je na dlouho klid. Držím Ti palce ať se daří.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#39 Nový příspěvek od Nelinář »

K fotkám dolu ani nic neříkám, je mi z toho opravdu smutno..........ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#40 Nový příspěvek od Tom »

Jestli máš dobře napsanou kupní smlouvu, tak bych zavolal prodávajícímu, že buď vrátí část peněz nebo se to bude řešit jinak... Pokud smlouva není, tak nic no.... Rozložit, vyčistit, ložiska a gufera vyměnit, přetěsnit, nový olej.... :-/
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#41 Nový příspěvek od Nelinář »

smlouva je...nedávám tolika peněz každý den...

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#42 Nový příspěvek od Nelinář »

No, bečat nad rozlétým mlékém nebudu, přikoupím proplachový olej, pořádně to pročápu, dám nový olej, a na jaře vyměním olej znovu, snad to bude stačit. To velké ložisko na první fotce měnit asik nebudu, co myslíte půlit převodovku, nebo to jen propláchnout? Je určitě nesmysl měnit jen tuto stranu, že? chce to i tu druhou. na pátek mám přislíbené lisování ložisek, tak to vemu z jedné vody na čisto.

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#43 Nový příspěvek od jarynfira »

Tak to je síla :zapomel: .
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#44 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Tohleto znám moc dobře, měl jsem to velmi podobné a i když jsem měl kupní smlouvu, tak jsem se s prodávajícím po dobrém nedohodl a na soudy jsem neměl sílu. Stálo to výdaje navíc, ale určitě byly menší než výdaje na právníka. Toto je veliké poučení do budoucna, nyní už vím jak lépe napsat smlouvu. Soucítím s tebou a držím palce.

Uživatelský avatar
frgal
Příspěvky: 577
Registrován: úte lis 20, 2007 11:47 pm
Bydliště: Valašsko - u Vsetína

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#45 Nový příspěvek od frgal »

Nelinář píše:
frgal píše:Také sa připojuju ke gratulaci, hlavně ať dobře slůží. A toho převracání v kopci (jak píšeš v jiném tématu), bych sa moc nebál. Důležité je, dat mu pořádnů šířku a trochu rozmýšlat za volantem. Je to už chvílu, co jsem ho měl, ale slůžil dobře. Jeden rok jsem s ním u nás v hrbu pod "Filků" nachystal asi 20m dřeva, takže nějaký ten kopec zvládne.
Díky za přivítání. Filka to je v Polance?
Přesně tak.
Když vidím ty fotky vnitřku, tak je mě do beču. Ten prodávající by zasluhoval...
Myslím, že tě nemine výměna všech ložisek a gufer. Tyto věci kupuju na Vsetíně za Lídlem. Mají dobré ceny a jakékoliv rozměry.
Do portálů jsem dával dvě dvoubřité gufera, akorát si už nepamatuju šířku, 7 nebo 10mm, podle toho jak je hluboká polodrážka.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“