MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2281 Nový příspěvek od Tom »

Nevadí, hlavně že jsme se dobrali správného výsledku 8)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

happy
Příspěvky: 27
Registrován: pát zář 14, 2012 9:38 am
Bydliště: kroměříž

Re: MINI 070, 075

#2282 Nový příspěvek od happy »

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Přeji dobrý večer všem minikařům, mám dotaz, pro vypnutí talíře spojky musím vyvynout opravdu velkou sílu. Myslím, že takhle ztuha to jít nemá. Chod talíře je max. 5 mm. Koupil jsem u pana Karafiáta nové pružinky, jelikož na staré spojce byly jen 3 kusy a každá jiná, tak nevím, jestli nejsou moc silné. Prosím nezměřil byste mi někdo průměr, délku, a počet závitů pružinek? Popřípadě poradil kde je chyba?
Děkuji

happy
Příspěvky: 27
Registrován: pát zář 14, 2012 9:38 am
Bydliště: kroměříž

Re: MINI 070, 075

#2283 Nový příspěvek od happy »

Problém se spojkou vyřešen :jazyk: člověk se poučí z chyb, nejhorší na tom je, že ze svých. Po asi desátém rozdělání spojky jsem si všimnul, že mi ta ovládací vidlice drhne o matice od šroubů, kterými je spojena převodovka s rámem.

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2284 Nový příspěvek od strafnik »

Pouhý oznam..... web o Mini, původně umístěný na doméně ic.cz je přestěhován na adresu http://www.mt8-mini.4fan.cz/ a to z funkčních důvodů. :)

stewinko136
Příspěvky: 64
Registrován: pon led 23, 2012 5:49 pm
Bydliště: zilina

Re: MINI 070, 075

#2285 Nový příspěvek od stewinko136 »

cawte chlapi.chcem sa spytat kolko cca vazia zelezne kolesa na miniho aj so skobami???cca?????? dakujem

atrey
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 10, 2011 11:52 pm
Bydliště: pezinok

Re: MINI 070, 075

#2286 Nový příspěvek od atrey »

stewinko136 píše:cawte chlapi.chcem sa spytat kolko cca vazia zelezne kolesa na miniho aj so skobami???cca?????? dakujem
ahoj, podla letaku 43,5kg atrey
Přílohy
111.jpg

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2287 Nový příspěvek od Tom »

Nebude to hmotnost i s kolama?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

stewinko136
Příspěvky: 64
Registrován: pon led 23, 2012 5:49 pm
Bydliště: zilina

Re: MINI 070, 075

#2288 Nový příspěvek od stewinko136 »

Tom píše:Nebude to hmotnost i s kolama?
myslim si ze asi aj s kolesami.dakujem andrej.ako inak funguje mini?mam hydrojednotku za 70e na ruke rozmyslam ci to zobrat do nahrady,co vy nato?

mirototh
Příspěvky: 180
Registrován: úte srp 02, 2011 9:41 pm
Bydliště: Jarok

Re: MINI 070, 075

#2289 Nový příspěvek od mirototh »

Ja mám doma robené a sú pevné a dobré vyskúšané a jedno môže vážit tak 10-12 kg ale to tak podla odhadu .

atrey
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 10, 2011 11:52 pm
Bydliště: pezinok

Re: MINI 070, 075

#2290 Nový příspěvek od atrey »

stewinko136 píše:
Tom píše:Nebude to hmotnost i s kolama?
myslim si ze asi aj s kolesami.dakujem andrej.ako inak funguje mini?mam hydrojednotku za 70e na ruke rozmyslam ci to zobrat do nahrady,co vy nato?
Ahojte, vsetko najlepsie k Stefanovi a radostne posviatky. Nedalo mi to a odvazili sme tie ocelove kolesa a vaha uvedena na letaku je len za tie orebne. Jedno kolo=cca 20kg (necelych) a zvysok bayoko 3kg su stifty a sroby. Ked som to viezol vlakom z Kromeriza tak som to odhadoval na 50, ale tolko zas nemaju. Co planujes Stewinko s tou vahou? Ci len tak kolko zavazia pridaju tie kola?
Moj Mini zvladol orbu lepsie ako som cakal, krasne zaklapaval brazdu, na videu som potom videl ako brazda zhltla cely agatovy kolik. Dal som CD s videami a foto Strafnikovi, tak ked mu vyjde cas mozno nejake pouzitelne zavesi na svoje stranky o mini. Na jednom z nich je ten kolik vidiet. A vlastne som navleky ani nevybalil. Mozno na jar ked bude viac vlahy.
Pluh az do chvile, kym som ho neurval pri jednom zabudnutom koreni po starej jabloni makal bez chyby. Zvarili sme ho, ale uz to nie je ono a tak budeme na buduci rok laborovat s nastavenim.Bol som nedavno u jedneho servisaka na tie male motory co tam davame ako cinsku nahradu za Hondu a dostal som par cennych rad a ked bude zaujem rad sa podelim. Posielam foto pooranej zazimovanej zahradky aj vinohradu. Majte so dobre. =ap=
Přílohy
DSC_0931.jpg
DSC_1021.JPG
DSC_0934 (2).jpg

stewinko136
Příspěvky: 64
Registrován: pon led 23, 2012 5:49 pm
Bydliště: zilina

Re: MINI 070, 075

#2291 Nový příspěvek od stewinko136 »

atrey píše:
stewinko136 píše:
Tom píše:Nebude to hmotnost i s kolama?
myslim si ze asi aj s kolesami.dakujem andrej.ako inak funguje mini?mam hydrojednotku za 70e na ruke rozmyslam ci to zobrat do nahrady,co vy nato?
Ahojte, vsetko najlepsie k Stefanovi a radostne posviatky. Nedalo mi to a odvazili sme tie ocelove kolesa a vaha uvedena na letaku je len za tie orebne. Jedno kolo=cca 20kg (necelych) a zvysok bayoko 3kg su stifty a sroby. Ked som to viezol vlakom z Kromeriza tak som to odhadoval na 50, ale tolko zas nemaju. Co planujes Stewinko s tou vahou? Ci len tak kolko zavazia pridaju tie kola?
Moj Mini zvladol orbu lepsie ako som cakal, krasne zaklapaval brazdu, na videu som potom videl ako brazda zhltla cely agatovy kolik. Dal som CD s videami a foto Strafnikovi, tak ked mu vyjde cas mozno nejake pouzitelne zavesi na svoje stranky o mini. Na jednom z nich je ten kolik vidiet. A vlastne som navleky ani nevybalil. Mozno na jar ked bude viac vlahy.
Pluh az do chvile, kym som ho neurval pri jednom zabudnutom koreni po starej jabloni makal bez chyby. Zvarili sme ho, ale uz to nie je ono a tak budeme na buduci rok laborovat s nastavenim.Bol som nedavno u jedneho servisaka na tie male motory co tam davame ako cinsku nahradu za Hondu a dostal som par cennych rad a ked bude zaujem rad sa podelim. Posielam foto pooranej zazimovanej zahradky aj vinohradu. Majte so dobre. =ap=
ahoj.co take ti poradil???ma aj nejake nahradne diely?ja by som potreboval manualne startovanie,lebo mne sa rozpadlo.ked som volal do hodny mi povedali ze okolo 5000sk.za to je skoro druhy motor

Uživatelský avatar
vlom
Příspěvky: 21
Registrován: úte črc 27, 2010 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#2292 Nový příspěvek od vlom »

ahoj.co take ti poradil???ma aj nejake nahradne diely?ja by som potreboval manualne startovanie,lebo mne sa rozpadlo.ked som volal do hodny mi povedali ze okolo 5000sk.za to je skoro druhy motor[/quote]

To strartování se mi rozsypalo taky. Honda není charita :) Objednal jsem si kompletní startér z http://www.vse-pro-pily.cz/znacka/pro-honda/ za necelých 500,- Kč. Ona moje čína je věrnou kopií Honda GX 390. Startér sedí perfektně a cena ujde (originál to taky nebude).

Moje zkušenosti s čínou nic moc! Vydržela dvě sezóny a pak motor začal nepříjemně hučet. Vyměnil jsem ložiska na vyvažovací hřídeli a byl klid. Jenomže jsem zjistil velkou axiální vůli na klikové hřídeli, což bylo asi od začátku. Mám pocit, že se to projevovalo občasným zaseknutím motoru, což nebylo zadření, ale při startování se někdy projevil velký odpor. Při razantnějším trhnutí se starter rozsypal. Je fakt, že MINI musel makat (převážně orba), ale od motoru jsem očekával víc, asi jsem měl smůlu. Je po sezóně, MINI odpočívá v garáži a já přemýšlím co dál. Honda GX 390 má základní cenu 28.000,- Kč, Briggs Stratton se starterem 30.000,- Kč + tablet zdarma!!! GO číny smysl nemá, tak nevím :( MINI se osvědčil a plně mi vyhovuje. Asi budu šetřit a vrátím tam Briggse.

atrey
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 10, 2011 11:52 pm
Bydliště: pezinok

Re: MINI 070, 075

#2293 Nový příspěvek od atrey »

K tomu starovaniu: u mna je rozdiel ci startujem uplne studeny, alebo len pred chvilu chciply. Vzdy ale plati, ze ziadne prudke pohyby, uz som to tu raz pisal. Nechyti napoprpve? Neva. Napodruhé alebo aj napotretie ale chyti. Hlavne sa pohram so syticom. Rada od servisaka: nikdy sa nechytaj karburatora, dokial to chyta aspon na treti krat. Jak ho rozladis, tak len servis.
To Vlom: GO tychto nasich smejdov neprichadza do uvahy. Da sa spravit, ale vyjde na 14 000,-czk, cca 500€. Takze za to by bolo jeden a pol noveho. Zaklad je dostatok a kvalitneho oleja.Az po nalievacie hrdlo Rovnica „lacny motor:drahy olej“. Takze na jar olej vymenim za novy, aj ked odmakal len niekolko desiatok mh. Asi kupim to pocitadlo mh, lebo netusim kolko bol v prevadzke. Servisak este hovoril, ze tieto(lacne) motory este vyvidel zadrete, ale urvana ojnica a vyvaleny bok su pravidelny nasledok nizkej hladiny oleja. Dolezite hlavne pri orbe ked sme nakloneni ze pomaly vypadneme zo sedla.
Ja mam pocit z mojho motora, ze moc zere paliva. Ale kym maka tak mu to tolerujem.A ked sme orali, tiez sa mi zvuk nepacil, dufam ze je to len pocit a nie predzvest zavady (nakoniec to bolo malo benzinu a kuckal ako by sa chcel zadriet). Dufam, ze mi vydrzi viac ako dve sezony. Poznanie tejto dilemy pride na Vianoce. Buduce Vianoce. Cau
PS: ani ja som stareho Brigsa este nezahodil

Uživatelský avatar
vlom
Příspěvky: 21
Registrován: úte črc 27, 2010 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#2294 Nový příspěvek od vlom »

Co píše atrey o startování je svatá pravda, vztek ale dokáže divy. Olej jsem dával kvalitní a hlídal jsem si ho. Ten náklon MINIho mě nenapadl, to může být u motorů stabiláků problém, mám rád hlubokou brázdu, takže náklon je fakt veliký. Oral jsem minimálně dvě hodiny v kuse a měl jsem na uších dobrý chrániče. Když jsem je sundal, tak jsem se divil jaký zvuk motor má. Nicméně ty ložiska na vyvažovací hřídeli (5202) drahý nejsou a výměna je snadná. Stačí stáhnout hardy spojku a oddělat zadní víko a vše je krásně přístupné. Dobrá rada je, nesahat na nic jinýho, hlavně ne na mechanizmus a táhlo omezovače otáček - jinak se budete divit (zkušenost). Samozřejmě správně vrátit hřídel podle vyražených důlků, zakrytovat a je hotovo. Myslím si, že axiální vůle hřídele může být ten můj problém. Při vyšroubované svíčce se motor krásně protáčí, jakmile svíčku zašroubuji, klade starter velký odpor. Když se podaří motor nastartovat, má klidný chod, ale při volnoběhu se umí zaseknout, nezadře se. Uvítám radu.
Původního Briggse jsem se zbavil, nezbývá, než uvažovat nad http://www.e-zahrada.cz/motory/horizont ... ektro.html

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#2295 Nový příspěvek od Atlan »

Rozhod ten motor cely, neexistuje ze nezistis co tomu je a skontroluj volu na ventiloch (drieku)ci sa nahodou nezasekavaju.... Neviem ci tam nahodou neidu loziska s volou C3 ale v navode o tom nepisu, jedine este nejako poskodene kolesa ak niesu plastove....

A ber to tak ze aj honda moze mat zly kus motora.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“