MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2236 Nový příspěvek od Tom »

Tapak píše:
Tom píše:Pánové, mohl by mi prosím někdo změřit obvod těch originálních Miníkovských kol? Přes střed vzorku. Děkuji :)
TOME tak jsem to dnes změřil provázkem(jedno kolo na heveru),přes střed šípu 1940 mm.
Mockrát děkuji ;-)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

slavinko
Příspěvky: 27
Registrován: čtv led 14, 2010 1:26 pm
Bydliště: Vranov n/T

Re: MINI 070, 075

#2237 Nový příspěvek od slavinko »

Neviete niekto, či sa dá kúpiť a prípadne kde, plastový kryt na predné svetlo a smerovky súčasne?

A ešte jeden dotaz. Nemáte niekto skúsenosť s "dvojákom" pluhom za mini?

Ďakujem.
MINI 070 - mini je mini, ale predsa maxi.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2238 Nový příspěvek od Tom »

Kryt se koupit nedá. Nejlepší řešení je koupit kousek plexiskla, nahřívat a opatrně ohýbat do požadovaného rádiusu a pak oříznout do požadovaného tvaru. Žárovky do blinkrů dát oranžové, a tím to končí.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

mirototh
Příspěvky: 180
Registrován: úte srp 02, 2011 9:41 pm
Bydliště: Jarok

Re: MINI 070, 075

#2239 Nový příspěvek od mirototh »

slavinko čo chceš vediet o dvojaku momentálne ho mám doma ,ale nieje noj ja mám org. jednorák obracák a ten robí ovela lepšie obracá zem ak by sa chcel pozriet alebo nevie čo len odkial si ?

slavinko
Příspěvky: 27
Registrován: čtv led 14, 2010 1:26 pm
Bydliště: Vranov n/T

Re: MINI 070, 075

#2240 Nový příspěvek od slavinko »

mirototh píše:slavinko čo chceš vediet o dvojaku momentálne ho mám doma ,ale nieje noj ja mám org. jednorák obracák a ten robí ovela lepšie obracá zem ak by sa chcel pozriet alebo nevie čo len odkial si ?
Zvažujem vyhotoviť dvoják za mini. Chcem vedieť, či to mini zvládne alebo sa radšej zamerať na ten originál a zohnať si taký. Teraz cez zimu budem mať traktor, ale bez náradia. Pomaly si zháňam náradie a ten pluh by som chcel dvoják. Nevieš umiestniť nejaké foto? Skúšal si s ním orať? Som z východného Slovenska.
MINI 070 - mini je mini, ale predsa maxi.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2241 Nový příspěvek od Tom »

U miniho nejde tak o sílu jako o to, že je lehký, a na ten dvoják nemá hlavně co se hmotnosti týče. Sežeň buď originál nebo obracák z PF 62.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2242 Nový příspěvek od strafnik »

Souhlasím s Tomem, opravdu je lehký. Nicméně upozorňuji, že pro Miniho byl sériově vyráběn dvouradličný pluh PJ2x180.
Jeho katalogový list se v tomto vlákně již objevil a rovněž v inzerci je vzácně možno ho zahlédnout. Zajimavé by bylo získat zkušenost nějakého majitele. Myslím, že v písčitých půdách by orba s tímto pluhem byla možná.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#2243 Nový příspěvek od Atlan »

Podla mna to bude chciet dotazit zqdok este nejakym zavazim a mozno nutnost neustalej uzavierky
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2244 Nový příspěvek od Tom »

Na neustálou uzávěrku stačí kus gumy a tu páčku přitáhnout třeba k pantu sedadla. Dotížit to jsem laboroval celo dobu, co jsem Miniho měl. Problém je, že vzhledem k "chartné" konstrukci to můžeš dotížit akorát v kolech, takže kromě originálního závaží připadá v úvahu nějaká domácí výroba, závaží z předních kol na RS 09 nebo Zetor 3011. Ve všech případech ale to závaží bude mimo kolo, a když se ti s tím povede zapadnout, tak si to na to závaží sedne, a je to v prčicíh. Leda na to závaží navařit packy, to by pak byl nezmar 8)
Jinak z těhle variant můžu doporučit toho eresa (závaží na každou stranu je ze dvou půlek a každá půlka má 20 kg), kdyby ho někdo chtěl, tak ho mám, vyměnil bych ho za originál závaží na TK.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

slavinko
Příspěvky: 27
Registrován: čtv led 14, 2010 1:26 pm
Bydliště: Vranov n/T

Re: MINI 070, 075

#2245 Nový příspěvek od slavinko »

Ohľadom toho zaťaženia zadnej nápravy a pluha dvojáka. Nebude stačiť dvojmontáž a prípadne nejaké to závažie? Spomínaný pluh PJ 2x180, nemáte s ním niekto skúsenosti? Inak ďakujem všetkým za pomoc.
MINI 070 - mini je mini, ale predsa maxi.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2246 Nový příspěvek od Tom »

Dvojmontáž není na orbu vhodná, nevejdeš se s ní do brázdy. A žádné valné zlepšení to nebude :( To spíš už ty orebné návleky.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#2247 Nový příspěvek od Antony30011 »

Neblázni s Mini a dvojákem. Na to si kup pořádnej traktor! Mně hrabe s dvojákem 2x25 Vinea a to má 1400kg a 50hp... když sou sračky musím zapínat uzávěrku. Aby to Mini utáhlo musel by si orat písek!

stewinko136
Příspěvky: 64
Registrován: pon led 23, 2012 5:49 pm
Bydliště: zilina

Re: MINI 070, 075

#2248 Nový příspěvek od stewinko136 »

Antony30011 píše:Neblázni s Mini a dvojákem. Na to si kup pořádnej traktor! Mně hrabe s dvojákem 2x25 Vinea a to má 1400kg a 50hp... když sou sračky musím zapínat uzávěrku. Aby to Mini utáhlo musel by si orat písek!
da sa,ale ked je tvrda zem tak si ani netrhne..mi mame v pohode tak sa da na 3-jke v pohode orat,ale iiba na rovine.jedno pole mame v kopci tak tam iba s obracakom

mirototh
Příspěvky: 180
Registrován: úte srp 02, 2011 9:41 pm
Bydliště: Jarok

Re: MINI 070, 075

#2249 Nový příspěvek od mirototh »

kamarát má ten dvojak a orie s tým zharadu aj vinohrady a slúži mu to už viac rokov aj ja som s tým oral vlani ale teraz mám nový jedno obracák org. ale ten lepšie obracá zem a určite aj lahšie to ide

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#2250 Nový příspěvek od Atlan »

Antony, dvojak za mimiho ma hlbku 18cm a tvoj 25 nie a to je rozdiel a pode ani nehovorim.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“