MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
atrey
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 10, 2011 11:52 pm
Bydliště: pezinok

Re: MINI 070, 075

#2221 Nový příspěvek od atrey »

rudolf.krizak píše:
happy píše:pro rudolf.krizak:
prosim, mam takový dotaz, taky uvažuji o motoru od berlanu, jak jste upravili unašeč na hřídeli motoru, když je originál 25,4 a berlan má 25 mm?
tak já to nijak neupravoval u motoru je i klínek a ten unašeč hardis spojky je trošku skosený - takže jak to dotahneš tak to drží jinač jsem nezaregistroval nějakou větší vůli . Jo ale kdyby ti to nedalo spát tak roztřihni nějaký sprej nebo voňavku a ten plech je cca 0,2mm takže potom ti to udělá těch 25,4 mm. ...:-D
my sme vyrobili nový unášač 25,4mm, aj kvôli posunu Wilteca dopredu o nejakých 33mm (aj Wiltec je 25,0mm). Pozri http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... start=1950
snímka 12,13,14 na strane 131. Ale vraj aj plechovka od koly alebo piva je 0,2mm tak jak pise rudolf.kriziak
Ja startujem len na svihel, chova sa rovnako ako pise Atlan. Takže na baterku ak nechyti hned, nepokracuj v startovaní, ale preruš, a prípadne zmeň polohu sytiča ako pri ručnom štarte- A hlavne aby bol svihel pri ručnom štartovaní v zabere od zaciatku (predpätie lanka v ruke), lebo si odfajčíš ten švihel aj s navijakom. Žiadna hrubá sila, pekne pianko, ako keď hádžeš lietajúci tanier
atrey

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#2222 Nový příspěvek od Atlan »

O rucnom startovani doporucujem precitan nejake state o vari a podobne, najprv treba pomaly tahat az kym neucitime kompresiu v zlom pripade tsa bude musiet otocit kluka 3krat a az tak pride do kompresie v tedy treba zatiahnut rychlejsie a hned naskoci.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

cyklobike
Příspěvky: 24
Registrován: pon lis 01, 2010 5:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#2223 Nový příspěvek od cyklobike »

Tak k tomu ručnímu startování , můžu jen potvrdit,mám Wiltec 16PS a už mi ta rukojet startování několikrát vylítla z ruky až mi to udělalo promáčkliny v tom kovovým krytu motoru.Někdy se toho pak už bojím!!!!To budu muset teda to startování asi chodit trénovat.

mirototh
Příspěvky: 180
Registrován: úte srp 02, 2011 9:41 pm
Bydliště: Jarok

Re: MINI 070, 075

#2224 Nový příspěvek od mirototh »

Srdečne vás pozdravujem mini tratoristi čítam vaše radosti aj starosti s traktoríkmi ja som ešte nejak takto rok namontoval do mojeho minika motor z trabantíka zatial velká spokojnost kúpil so si org. pluh čiže na trojke orba v pohode trošku pridat aide to ako gula ....

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2225 Nový příspěvek od Tom »

Pánové, nemá někdo z Vás náhodou navíc 2 ks těch originál Mini šípáků?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#2226 Nový příspěvek od Atlan »

Je to nutne okrem toho ze stoja za... Nechces dat radsej nieco univerzalne co zozenies, ale tusim ze to niekto bude mat kto vymenil za klasicke sipy uz to naspet neda.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2227 Nový příspěvek od Tom »

Atlan píše:Je to nutne okrem toho ze stoja za... Nechces dat radsej nieco univerzalne co zozenies, ale tusim ze to niekto bude mat kto vymenil za klasicke sipy uz to naspet neda.
Taky v to doufám. Mám to na vlečku s poháněnou nápravou, to, že nemají takový záběr jako standardní šípy vím, ale zase tak neničí trávník a je to lepší než nějaké drapáky.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

mirototh
Příspěvky: 180
Registrován: úte srp 02, 2011 9:41 pm
Bydliště: Jarok

Re: MINI 070, 075

#2228 Nový příspěvek od mirototh »

Ja mám tiez len org.poradte aké sú lepšie hlavne kôli tomu záberu príp. ak tam vojdu širšie aký rozmer ?

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2229 Nový příspěvek od Tom »

Širší tam moc nevejdou, kvůli páky pumpování hydrauliky. Musel bys tam dát nějaké podložky. Nejlepší jsou klasické "ostré" šípy, jaké vyrábí třeba Mitas. A co je úplně nejlepší, tak pořádné závaží. Problém je ho sehnat, na každou stranu by se ale jeden kus závaží ještě hodil.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

mirototh
Příspěvky: 180
Registrován: úte srp 02, 2011 9:41 pm
Bydliště: Jarok

Re: MINI 070, 075

#2230 Nový příspěvek od mirototh »

Mám poorané len dost to šmýkalo a uvažujem či vyrobyt prídavné kovové hlavne na orbu alebo stačí ostré šípove ako píšeš novéšípove sú tu za 48 eur rozmer 6,5/75-14 len neviem či je to dobrý rozmer a vždy si radšej nechá poradit.

pepa_11
Příspěvky: 205
Registrován: stř led 06, 2010 12:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#2231 Nový příspěvek od pepa_11 »

6,5/75-14 4PR TS-02
6,5 palce je šířka pneumatiky, 75 je profilové číslo udávající procento výšky pneumatiky od ráfku ze šířky pneumatiky (tj. 75% z 6,5").
14 je průměr ráfku v palcích.
4PR je počet pláten a TS-02 je typ vzorku pneumatiky.

atrey
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 10, 2011 11:52 pm
Bydliště: pezinok

Re: MINI 070, 075

#2232 Nový příspěvek od atrey »

mirototh píše:Mám poorané len dost to šmýkalo a uvažujem či vyrobyt prídavné kovové hlavne na orbu alebo stačí ostré šípove ako píšeš novéšípove sú ...
Ahoj :potlesk: :potlesk:
ja som oral cez vikend ten moj vinohrad v PK. Cely vinohrad ten krpec pooral bez ztraty desitky. Makal jak o zivot a za sobotu a nedelu mam 5x250m riadky z oboch stran po tri brazdy sprava-zlava priorane (celkom teda 7500m brazdu). Urcite bude co zlepsovat, ale zatial mi staci, ze to funguje, az som sam prekvapeny. Poda dost vlhka, ilo-hlina plus kamene aj 12-15cm, na boty mierne lepiva.
Pluh na zaciatku brazdy na doraz na dno , vyrovnat plaz vodorovne na TBZ; stlpik pluhu kolmo na dno brazdy, postupne s hydraulikou jemne prizdvihnut na hranu adhezie a jedeme durch a - podotykam - bez orebnych kolies.Nastavene cca na 5-10m useku. Rychlost dva, kvoli krivym kmienikom. Pripadne samozahrabavacie sklony riesim jemnym - po mm - pridvihnutim pluhu a ked nastane trakcia, jemne rychlym kratkym pohybom paky uvolnenia hydrauliky opat pluh o 1-2 cm hlbsie do brazdy.

Druhu brazdu nastavit stlpik pluhu s nastavitelnou vzperou (roubkem) kolmo na dno brazdy a jedem cestou necestou, polem nepolem... :makarena: :makarena: :makarena: :makarena: :makarena: ... na trojke rovnakou procedurou nastavenia trakcie 250m bez problemov.

Zatial som musel prestavovat kolmicu stlpika pri pravej a lavej radlici, ale to je detail (malo by byt jedno nastavenie na obe strany). Orbove kolesa su zabalene pod pristreskom, budeme skusat aj ine pozemky (u rodicov a v zahrade), tak uvidime ci budu potrebne. Skoda ze uz sem nejde zavesit fotky.

Pneu mam prestarnute, zhanam tiez sipaky ale tento rozmer je dost drahy, tak neskor. (bral by som tak cca 25€ za kus), dajte niekto link, ked natrafite.

stewinko136
Příspěvky: 64
Registrován: pon led 23, 2012 5:49 pm
Bydliště: zilina

Re: MINI 070, 075

#2233 Nový příspěvek od stewinko136 »

Tom píše:Širší tam moc nevejdou, kvůli páky pumpování hydrauliky. Musel bys tam dát nějaké podložky. Nejlepší jsou klasické "ostré" šípy, jaké vyrábí třeba Mitas. A co je úplně nejlepší, tak pořádné závaží. Problém je ho sehnat, na každou stranu by se ale jeden kus závaží ještě hodil.
ja som kupil mitas a pridal som zavazie cca25kg na koleso a parada.uzavierka pri orani nie je potrebna

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2234 Nový příspěvek od Tom »

Pánové, mohl by mi prosím někdo změřit obvod těch originálních Miníkovských kol? Přes střed vzorku. Děkuji :)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Tapak
Příspěvky: 83
Registrován: pon črc 26, 2010 7:16 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#2235 Nový příspěvek od Tapak »

Tom píše:Pánové, mohl by mi prosím někdo změřit obvod těch originálních Miníkovských kol? Přes střed vzorku. Děkuji :)
TOME tak jsem to dnes změřil provázkem(jedno kolo na heveru),přes střed šípu 1940 mm.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“