MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
rudolf.krizak
Příspěvky: 23
Registrován: pát črc 01, 2011 1:37 pm
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: MINI 070, 075

#2026 Nový příspěvek od rudolf.krizak »

Zdar panové. Už jsem to tu psal jednou. Mám starý motor z miniho. Dneska jsem o něho zakompnul a hodil držku. Tak jestli ho někdo chce tak za 2500 je jeho. Je funkční. Když tak do SZ. dík Ruda

Dydi
Příspěvky: 54
Registrován: pon bře 21, 2011 6:20 am
Bydliště: Pardubice

Re: MINI 070, 075

#2027 Nový příspěvek od Dydi »

A je to tady...... :pohar: :typek:
po 6měsících od šroubečku vymyšleno díl po dílu vyrobeno, vymodleno......

MOJE BRUTÁLNÍ ROTAČNÍ BUBNOVÁ SEKAČKA

popis:
pohon je zajištěn přípojením na mini pohonou jednotku pro přední závěs drážkovou hřídelí která pohání kuželočelní převod ten otáčí osu z vodorovné na vertikální a vyvádí hřídel nahoru na bubnové rozvody, bubnové rozvody jsou rozvedeny řetězi, kolečky a napínaky na levý a pravý buben.

váha 60kg
jmenovité otáčky 2000min
záběr 1030mm (8nožů)
náklon +- 45°

zatím proběhly testy cca. 2h, po drobných změnách vše ok,
ale největší zkouška bude co nevidět (suším 4500m2)
Přílohy
Fotografie1938.jpg
Fotografie1937.jpg
Fotografie1936.jpg
Fotografie1935.jpg
Fotografie1934.jpg

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2028 Nový příspěvek od Tom »

Wow, parádní 8) Klobouk dolů. Jestli pak budeš mít video, určitě ho sem dej.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Jozik
Příspěvky: 18
Registrován: úte lis 22, 2011 11:00 am
Bydliště: Trencin

Re: MINI 070, 075

#2029 Nový příspěvek od Jozik »

na to ze je to doma robene to vyzera celkom fajn. Troska sa mi nepozdava ten retazovi prevod, kto vie co to spravi z dlhodobeho hladiska. Retaye sa vedia troska natahovat, a ked pri tak vysokych otackach spadne retaz, tak to moze narobit sarapatu. Treba hlavne dbat na bezpecnost.
Zaujimal by ma ale ten pohon, hlavne ten prevod rotacie z vertikalnej na horizontalnu os. Nedalo by sa to troska detailnejsie pofotit??
Zelam vela uspechov a hlavne vela uspesne pokosenej travi, drzim palec.

Dydi
Příspěvky: 54
Registrován: pon bře 21, 2011 6:20 am
Bydliště: Pardubice

Re: MINI 070, 075

#2030 Nový příspěvek od Dydi »

Jozik píše:na to ze je to doma robene to vyzera celkom fajn. Troska sa mi nepozdava ten retazovi prevod, kto vie co to spravi z dlhodobeho hladiska. Retaye sa vedia troska natahovat, a ked pri tak vysokych otackach spadne retaz, tak to moze narobit sarapatu. Treba hlavne dbat na bezpecnost.
Zaujimal by ma ale ten pohon, hlavne ten prevod rotacie z vertikalnej na horizontalnu os. Nedalo by sa to troska detailnejsie pofotit??
Zelam vela uspechov a hlavne vela uspesne pokosenej travi, drzim palec.
Řetězový převod jsem řešil aby nemohlo nastat že se mi potkají nože... taky mám trochu strach aby to neulítlo, ale je to zakrytované v 1,5mm silném nerezovém plechu ten to rozhodně neproletí

Ještě je v plánu udělat automatické napínání řetězu, ale zatím není čas.

převod rotace je dvouma kuželočelníma převody(velké a malé kolo 1:2,5) je to celé zavařené v převodové skříny. Nafotit to nemohu, ale mrkni se na výkres
Přílohy
Výrobní2.JPG

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#2031 Nový příspěvek od Atlan »

Dufam ze tam mas strizny kolik niekde...lebo ked sa niec osprajcne aby to neodniesol nahon s mimika..... niekde nieco musi povolit... ina pekne 8) budem sa inspirovat. :friends:
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2032 Nový příspěvek od Tom »

Atlan píše:Dufam ze tam mas strizny kolik niekde...lebo ked sa niec osprajcne aby to neodniesol nahon s mimika..... niekde nieco musi povolit... ina pekne 8) budem sa inspirovat. :friends:
O náhon od Miniho bych strach neměl, je to celé na klíňákách, takže podklouzne klíňák buď na předku nebo klíňák, který sloužík zapínání náhonu.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2033 Nový příspěvek od strafnik »

Taky se tu pochválím ;-) Někde Dyk prohlásil, že není moc malotraktorů co se brambor nedotknou, zvlášť jak jsou po kolena.... však se ohnou.... Dnes jsem to prubnul a ještě to jde, ohly se....
Přílohy
Hotovo...
Hotovo...
Jak to vypadá ze sedadla...
Jak to vypadá ze sedadla...
Výška...
Výška...
Výška...
Výška...
Výška...
Výška...
První řádek, prvotní nastavení, další řádky větší rozteč disků
První řádek, prvotní nastavení, další řádky větší rozteč disků
Lehly si...
Lehly si...
Výška...
Výška...

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2034 Nový příspěvek od strafnik »

A další vychytávka.... rajčata pod střechou sice neplesniví ale je třeba je zalévat. 40l jedna zálivka, to jest 40 konví.... máme přeci Miniho...
Přílohy
DSC05963.JPG
DSC05962.JPG

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2035 Nový příspěvek od Tom »

Pavle, pěkný 8) S tou výškou v bramborách jsme na to byli podobně, akorát jsem neměl odvahu do toho s tím vjet... Tím, že jsem loni školkařovi nadával, že brambory stály za prd, tak jsem nechtěl nic riskovat, aby to letos nebylo ještě horší, takže jsem se trápil s okopávačkou, jinak bych už stál s prosíkem a něčím dobrým u branky a chtěl si půjčit ty tvoje talíře :smich:
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2036 Nový příspěvek od strafnik »

Myslím, že další proorávačka nehrozí :) příště už se neohnou.

Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: MINI 070, 075

#2037 Nový příspěvek od Kuba »

Ty disky vypadají dobře a pěkně to proorává. Z čeho jsou?

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2038 Nový příspěvek od Tom »

Kuba píše:Ty disky vypadají dobře a pěkně to proorává. Z čeho jsou?
Originální sestava na pěstování brambor za Miniho, označená jako APB 157.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
frantamrazik
Příspěvky: 78
Registrován: pát kvě 20, 2011 11:27 am
Bydliště: Křemže

Re: MINI 070, 075

#2039 Nový příspěvek od frantamrazik »

Čau pánové,koukám že tu je hodně lidí přihlášenejch asi všude prší jako u nás a nedá se venku nic tvořit.Tuhle jsem si vytvořil takový malý vylepšení na přesun materiálu po dvorečkách.
Fotografie0734-600.jpg
Fotografie0735-600.jpg
Fotografie0736-600.jpg

Uživatelský avatar
frantamrazik
Příspěvky: 78
Registrován: pát kvě 20, 2011 11:27 am
Bydliště: Křemže

Re: MINI 070, 075

#2040 Nový příspěvek od frantamrazik »

Jo a ještě jsem zapoměl jeden,original je k tomu takový dvojkolečko s ručkou ale když je vozíček moc těžkej a je to do kopečka tak proč si nepomoct malou technikou.
Fotografie0520-600.jpg
Fotografie0518-600.jpg

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“