MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
pepa_11
Příspěvky: 205
Registrován: stř led 06, 2010 12:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#1876 Nový příspěvek od pepa_11 »


atrey
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 10, 2011 11:52 pm
Bydliště: pezinok

Re: MINI 070, 075

#1877 Nový příspěvek od atrey »

ahoj, tak to tu pekne ozilo a zas som z vasej polemiky mozno trocha mudrejsi. Objednal som si ten Wiltec ale z plodnej komunikacie s uzivatelom Vlom som dospel k nazoru, ze asi objednavku zrusim a pockam na vas nazor. Tento motor http://translate.google.sk/translate?hl ... md%3Dimvns sa mi pozdaval najviac, ale co ked ho robia len ako Q2 teda 25mm. Mate niekto s podobnou upravou ciny na Q1 - 25,4mm prakticke skusenosti?
Stoji to za namahu, alebo zhanat len Q1 hriadel. A nakoniec: pochopil som spravne, ze Q1 je vzdy 25,4 a Q2 je 25mm?
Diky, andrej
=ap=

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1878 Nový příspěvek od Tom »

Kotis: Kontaktuj pana Karafiáta z Kroměříže a kup rovnou i ty hardyspojky. Je to v sobě v návaznosti (silenbloky a hardyspojky), tudíž když bude jedno "vyčvachtané", tak odejte i druhé.
Atrey: To, že nesedí hřídel nevadí, vyrob na nový hřídel novou přírubu (se třemi otvory, na kterou se šroubuje hardyspojka a máš klid ;-)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

karelda
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 09, 2012 3:14 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: MINI 070, 075

#1879 Nový příspěvek od karelda »

Ještě jednou k motorům....
Stejně musíme koupit motor který je pro nás cenově dostupný
i na úkor kvality.Objednal jsem si Berlana , tak mi držte palce. :)

atrey
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 10, 2011 11:52 pm
Bydliště: pezinok

Re: MINI 070, 075

#1880 Nový příspěvek od atrey »

Tom píše:Kotis: Kontaktuj pana Karafiáta z Kroměříže a kup rovnou i ty hardyspojky. Je to v sobě v návaznosti (silenbloky a hardyspojky), tudíž když bude jedno "vyčvachtané", tak odejte i druhé.
Atrey: To, že nesedí hřídel nevadí, vyrob na nový hřídel novou přírubu (se třemi otvory, na kterou se šroubuje hardyspojka a máš klid ;-)
Tom, diky za nazor, hardy spojky som kupil nove, Strafnik mi to pomohol sprostredkovat tam u vas na severe Moravy ked som bol kupit aj pasivny kypric, zaco mu tiez patri este raz dik. Hlavne aj pre to, ze hoci sme si pred tym par krat pisali, bol som pre neho stale cudzi clovek z fora a Strafnik nevahal a zakazku za mna uhradil a cakal, ci pre to vobec pridem. Takze obdivuhodne a Strafniku aj touto cestou este raz diky. Mimochodom z Vas Moravakov mam vzdy tento dobry pocit spolupatricnosti a dovery :friends: a tak to ma byt. Mame tam u vas hodne kamaradu a mame vas radi 8). Tiez kolega Vlom mi venoval niekolko SZ a objasnil mi spustu otazok a dobre sme si pokecali.

Takze hardy mam, spojkovy kotuc v pripade potreby do foroty tiez, objednavku potvrdzujem uhradenim 349,-€ aj s dopravou a cakam co mi postak privezie.

Chlapi ahoj, nech sa dari!
=ap=

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#1881 Nový příspěvek od Atlan »

karelda píše:Ještě jednou k motorům....
Stejně musíme koupit motor který je pro nás cenově dostupný
i na úkor kvality.Objednal jsem si Berlana , tak mi držte palce. :)
toho silnejsieho so starterom ? Tu na fore ich par už je.....
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Ruda94
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 12, 2011 9:48 pm
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: MINI 070, 075

#1882 Nový příspěvek od Ruda94 »

http://stroje.bazos.cz/inzerat/14975850 ... n-11Hp.php

Pánové kdyby někdo chtěl je ještě na prodej . Budu dávat nový silnější. Uvidím jestli nakonec z toho Fiata - nějak se mi to rozleželo v hlavě a a si by to nebyl krok správným směrem . Kámoš má doma pokaženého traktora z maufílda nebo tak nějak je tam to samé jak jsou wiltecky atd 13 Hp - říkal že se toho chce zbavit. Jinak co se týče motoru - je plně funkční akorát se tam musí spravit startování otázka pul hodiny práce a seřídit karburátor. Je to jeden s těch prvních motoru co se tam instaloval z roku 87. Na to jak je starý má i dobrý kompres ale už jde vidět že není ve formě - podle mě by stačilo překroužkovat a přetěsnit hlavu. Pište volejte - chci se toho zbavit.

Ferko
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 02, 2011 2:27 pm
Bydliště: Opava

Re: MINI 070, 075

#1883 Nový příspěvek od Ferko »

Dával jsem motory od Wiltecu 16 ps a od první minuty šlapaly . Jeden jsem měl na drtičce větví tři roky a kdykoli jsem přišel tak stačilo 2-3 krát potáhnout a jel. Hřídel jsem měl 25.4 mm . Tyto motory jsem po čase kupoval znovu a tam měli chybičku- špatná pružinka na karburátoru. Naštěstí jsem měl jiné pružinky a tak jsem je vyměnil a motory jely v pohodě. Chyba ve výrobě nebo při montáži -použili špatný druh pružin.
Taky se dají použít motory z Aukra BERLAN 13 ps . Ty 4 desetinky se dají nahradit plíškem ustřiženým z plechovky třeba od šlehačky ve spreji . Ustřihnete plech na šířku hřídele a hřídel obtočíte . Tam ,kde je klínek to ustřihnete a pak krouživým pohybem nasadíte ten díl ,co drží hardyspojku. Potom naklepnete klínek do drážky a drží to jak z výroby. Kdo je puntičkář, ten si nechá vyrobit nový díl.

Ferko
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 02, 2011 2:27 pm
Bydliště: Opava

Re: MINI 070, 075

#1884 Nový příspěvek od Ferko »

Než kupovat za 28 tis . novou Hondu tak to radši co 4roky číňana a starý nechat na náhradní díly.

Uživatelský avatar
Ruda94
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 12, 2011 9:48 pm
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: MINI 070, 075

#1885 Nový příspěvek od Ruda94 »

Ferko píše:Dával jsem motory od Wiltecu 16 ps a od první minuty šlapaly . Jeden jsem měl na drtičce větví tři roky a kdykoli jsem přišel tak stačilo 2-3 krát potáhnout a jel. Hřídel jsem měl 25.4 mm . Tyto motory jsem po čase kupoval znovu a tam měli chybičku- špatná pružinka na karburátoru. Naštěstí jsem měl jiné pružinky a tak jsem je vyměnil a motory jely v pohodě. Chyba ve výrobě nebo při montáži -použili špatný druh pružin.
Taky se dají použít motory z Aukra BERLAN 13 ps . Ty 4 desetinky se dají nahradit plíškem ustřiženým z plechovky třeba od šlehačky ve spreji . Ustřihnete plech na šířku hřídele a hřídel obtočíte . Tam ,kde je klínek to ustřihnete a pak krouživým pohybem nasadíte ten díl ,co drží hardyspojku. Potom naklepnete klínek do drážky a drží to jak z výroby. Kdo je puntičkář, ten si nechá vyrobit nový díl.
Jo odkaz na ty motory jsem tu už dával - vypadají jako slušná kopie - uvidím jestli klapne ten motor od kamaráda . Jestli né tak ten berln. Ale škoda že to má jenom 13 Hp - bych chtěl aspoň těch 16 Hp. Ale to bude trhat hardys sojky..

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#1886 Nový příspěvek od Atlan »

Neboj 13 je dost skor je problem to preniest na zem ved uvidis.... Ten traktor aj tak nije na taky motor stavany.... Tak ze tobude akurat dost...
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1887 Nový příspěvek od strafnik »

Jak to tak sleduji, aby po těch rekonstrukcích to byl ještě Mini, alespoň v základním obrysu.... Jinak mám ve svém motor 22HP dvouválec a není problém :) . Obvykle se používá 16HP Vanguard V twin. To je tak optimum. Do 070ky pasuje dost dobře, do 075ky už hůř, musí se prořezat kapotáž.

stewinko136
Příspěvky: 64
Registrován: pon led 23, 2012 5:49 pm
Bydliště: zilina

Re: MINI 070, 075

#1888 Nový příspěvek od stewinko136 »

ja ma wiltec 16hp a zatial pohoda.ako sa spravas k motor tak aj on ti potom sluzi.na zaciatok som mu dal olej 1/L12 euro!stary BS11hp by mi fungoval dalsich 20 rokov keby robili ine uchytenie vyfuku,vytrhlo mi to hlavu!

karelda
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 09, 2012 3:14 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: MINI 070, 075

#1889 Nový příspěvek od karelda »

Atlan píše:
karelda píše:Ještě jednou k motorům....
Stejně musíme koupit motor který je pro nás cenově dostupný
i na úkor kvality.Objednal jsem si Berlana , tak mi držte palce. :)
toho silnejsieho so starterom ? Tu na fore ich par už je.....
Ano. Má mít 13 koníků...

lopezik
Příspěvky: 38
Registrován: čtv zář 10, 2009 9:03 pm
Bydliště: Karviná

Re: MINI 070, 075

#1890 Nový příspěvek od lopezik »

zdravim panove potřeboval bych poradit.známý ma mt8 070a jede mu to jen na sitic a ja nevim jak mu udelat ovládání plynem jelikož mu to fungovalo do té doby než se začal vtom vrtat a ted mu to jede jen na sytič a ja bych potřeboval nejaky planek nebo foto jak to udělat aby to jelo na ruční plyn protože z toho co jsem videl tak mi to nejde nejak do hlavy.prosím váás o nejake foto karburatoru a ručního plynoveho lanka jestli někdo doma máte.předem moc díík za radu

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“