MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1621 Nový příspěvek od strafnik »

Ano, když to nepůjde jinak, Zdenka zlomím ať mě potrénuje :)

mirototh
Příspěvky: 180
Registrován: úte srp 02, 2011 9:41 pm
Bydliště: Jarok

Re: MINI 070, 075

#1622 Nový příspěvek od mirototh »

ahojte všetci pokúšal som sa tu dat nejaké foto zábery totiš to prerábam môjho miniho ten motor mi stále robyl problémy tak ho mením mám to nafotené ale neviem to tu dat stále mi to nejde musím sa spýtat múdrejšeho neni som odborník na takéto veci

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1623 Nový příspěvek od Tom »

mirototh píše:ahojte všetci pokúšal som sa tu dat nejaké foto zábery totiš to prerábam môjho miniho ten motor mi stále robyl problémy tak ho mením mám to nafotené ale neviem to tu dat stále mi to nejde musím sa spýtat múdrejšeho neni som odborník na takéto veci
Možná máš velké fotky. Pošli mi je na mail ( TomAgro@seznam.cz ) já ti je zmenším a vložím je tady. Jinak tady o vkládání fotek na forum diskuse: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =1&t=27937 :)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

atrey
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 10, 2011 11:52 pm
Bydliště: pezinok

Re: MINI 070, 075

#1624 Nový příspěvek od atrey »

Ahoj chlapi, poradíte?
postupne ozivujeme nasho minika, nejake veci som dokupil (pluh APO701, centralnu remenicu...) a uz by sa dalo zacat pracovat. Len nemam paku na hydrauliku, tu dlhu tak prosim o radu
z coho pasuje tisichran na paku hydrauliky? Ak sme to dobre zmerali, tak vnutorny 32 drazkovy fí 18mm, v drazke 20mm.
Vase cenne rady nam pomohli s brzdou, bola mastna jak sviňa a zadreta paka, ale teraz brzdi az flekuje (teda skoro :ano: )

A este toTapak:na strane 71 su tvoje super fotky noveho vyfuku. Mohol by si mi prosim poslat alebo zavesit sem rozmery stien a dier? Diky moc


Dík atrey

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1625 Nový příspěvek od Tom »

atrey píše:Ahoj chlapi, poradíte?
postupne ozivujeme nasho minika, nejake veci som dokupil (pluh APO701, centralnu remenicu...) a uz by sa dalo zacat pracovat. Len nemam paku na hydrauliku, tu dlhu tak prosim o radu
z coho pasuje tisichran na paku hydrauliky? Ak sme to dobre zmerali, tak vnutorny 32 drazkovy fí 18mm, v drazke 20mm.
Vase cenne rady nam pomohli s brzdou, bola mastna jak sviňa a zadreta paka, ale teraz brzdi az flekuje (teda skoro :ano: )

A este toTapak:na strane 71 su tvoje super fotky noveho vyfuku. Mohol by si mi prosim poslat alebo zavesit sem rozmery stien a dier? Diky moc


Dík atrey
Taky jsem řešil problém s pákou na hydrauliku. Několik odpolední jsem trávil na celkem velkém šroťáku a hledal alespoň podobné drážkování... Neúspěšně. Tak jsem to vyřešil tak, že jsem uřezal volantovou tyč ze Škody 120, vzal jsem i volant, volantovku jsem uřezal a navařil místo drážkování na originál páku hydrauliky na Miniho, volant jsem odřezal, nechal jenom ten střed s drážkováním a vyrobil "dlohou" páku podle originálu. Pokud si toto vlákno projdeš od začátku, tak bys to měl najít. Poznat to nejde vůbec. Funkčnost 100%.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1626 Nový příspěvek od Tom »

Dneska jsem vláčel na včelnici, tak jsem nafotil nějaké fotky. Projížďka cca 4 km tam a 4 zpět, tam cca 1,5 hod hrabání.
Přílohy
DSCN1295.JPG
DSCN1297.JPG
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

atrey
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 10, 2011 11:52 pm
Bydliště: pezinok

Re: MINI 070, 075

#1627 Nový příspěvek od atrey »

Tom píše:
atrey píše:Ahoj chlapi, poradíte?
postupne ozivujeme nasho minika, ... ... Len nemam paku na hydrauliku, tu dlhu tak prosim o radu
z coho pasuje tisichran na paku hydrauliky? Ak sme to dobre zmerali, tak vnutorny 32 drazkovy fí 18mm, v drazke 20mm.
Dík atrey
Taky jsem řešil problém s pákou na hydrauliku. Několik odpolední jsem trávil na celkem velkém šroťáku a hledal alespoň podobné drážkování... Neúspěšně. Tak jsem to vyřešil tak, že jsem uřezal volantovou tyč ze Škody 120, vzal jsem i volant, volantovku jsem uřezal a navařil místo drážkování na originál páku hydrauliky na Miniho, volant jsem odřezal, nechal jenom ten střed s drážkováním a vyrobil "dlohou" páku podle originálu. Pokud si toto vlákno projdeš od začátku, tak bys to měl najít. Poznat to nejde vůbec. Funkčnost 100%.
Tom dakujem za super typ 8) , cez tyzden vyrazime na srotak. atrey

Tapak
Příspěvky: 83
Registrován: pon črc 26, 2010 7:16 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#1628 Nový příspěvek od Tapak »

Atrey Výfuk byl vyroben podle origo fuku z nerezového plechu 2mm.Tak že jsem origo rozebral změřil přepážky spočítal dírky a jejich průměry a kamarád mi to svařil dohromady.Zítra můžu oměřit vnější rozměry,ale je to podle origo akorát ne zaoblené nýbrž hranaté.

S pozdravem
Tapak

atrey
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 10, 2011 11:52 pm
Bydliště: pezinok

Re: MINI 070, 075

#1629 Nový příspěvek od atrey »

Tom píše: Taky jsem řešil problém s pákou na hydrauliku. Několik odpolední jsem trávil na celkem velkém šroťáku a hledal alespoň podobné drážkování... Neúspěšně. Tak jsem to vyřešil tak, že...
...čti výš.... :nakres: :nakres:
Tom
Tapak píše:Atrey Výfuk byl vyroben podle origo fuku z nerezového plechu 2mm.Tak že jsem origo rozebral změřil :nakres: :nakres: přepážky spočítal dírky a jejich průměry a kamarád mi to svařil dohromady.Zítra můžu oměřit vnější rozměry,ale je to podle origo akorát ne zaoblené nýbrž hranaté.
S pozdravem
Tapak
Chlapi, dik, dik, dik 8) :) 8) .
Tapaku, uz sa neviem dockat na tie aspon vonkajsie miery, videl si moj "vyfuk", len ta hola trubka. Ale mam nejaku motorovu kosacku - stvorkolku, ani neviem typ (asi zn. AL-KO? :-/ ). Vyfuk z nej by bol slaby?
Pripadne nema niekto z vas nefunkcny I/C motor B&S a ozelel by fuk?
Přílohy
DSC06605.jpg

Soptikgsx
Příspěvky: 16
Registrován: úte říj 26, 2010 3:55 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#1630 Nový příspěvek od Soptikgsx »

Zdravím,
po utržení ojnice mám spoustu náhradních dílů... ;-)
Ale je to na mini 075...
Soptik.

Tapak
Příspěvky: 83
Registrován: pon črc 26, 2010 7:16 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#1631 Nový příspěvek od Tapak »

Atrey Vnější rozměry výfuku jsou 250 x 100 x 100mm.

Zdarec Tapak

atrey
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 10, 2011 11:52 pm
Bydliště: pezinok

Re: MINI 070, 075

#1632 Nový příspěvek od atrey »

Tapak píše:Atrey Vnější rozměry výfuku jsou 250 x 100 x 100mm.

Zdarec Tapak
Tapku dik este raz. Soptik naznacil, ze by ev. pustil vyfuk zo svojej 075, ale pripravime sa aj na variantB. Diery a tvar si okopcime z tvojich fotiek.
Maj sa, atrey

atrey
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 10, 2011 11:52 pm
Bydliště: pezinok

Re: MINI 070, 075

#1633 Nový příspěvek od atrey »

Tom píše:Taky jsem řešil problém s pákou na hydrauliku. ... Tak jsem to vyřešil tak, že jsem uřezal volantovou tyč ze Škody 120, vzal jsem i volant, volantovku jsem uřezal a navařil místo drážkování na originál páku hydrauliky na Miniho, volant jsem odřezal, nechal jenom ten střed s drážkováním a vyrobil "dlohou" páku podle originálu. ... Funkčnost 100%.
Ahoj Tom: hydraulika uz slape na volantovke z asi 1203, je tam mensi 1000hran ale kuzel, tak je to OK. Dlzku sme dali 530mm ale zda sa mi to daleko od ruky. Videl som ze niekto ma tu paku zalomenu, asi je to praktickejsie mat ju po ruke na konci brazdy ked potrebujem vidiet na pluh a dociahnut aj na paku. :-/ Odpoved mi da asi az prax v poli.

Motor pradie ako macka, ale len kym ma v karbci benzin. Uz ste to tu riesili, musim najst na ktorej strane. Neskusal niekto pridvihnut nadrz kvoli vyske karburatora? Pod volantom je placu dost ale staci prevarit konzoly kapotaze alebo to nepojde potom okapotovat vobec? (Kapoty su este u povodneho majitela).

Ahojme, atrey

pavel14
Příspěvky: 1
Registrován: sob lis 12, 2011 11:52 am
Bydliště: vysočina

Re: MINI 070, 075

#1634 Nový příspěvek od pavel14 »

Zdravím malotraktoristi, už v červnu jsem si tohle téma celý pročet a od té doby ho sleduju. A mini se mi zamlouvá čím dál více, akorát si nejsem moc jistý, zda by pro mě měl mini cenu :(
Asi 4x do roka suším pozemek o výměře něco přes 2000m2 a zahradu 1500m2, kde jsou ale stromy a další překážky. V současnosti to seču bubnovkou perla, to by až tak nevadilo ale spíš mi jde o obracení sena a odvoz domů.
Dál mám asi 100-120m2 velký záhonek, tak na podzim zorat a na jaře připravit. Možná bych s miníkem zkusil i brambory...
Myslíte, že by pro mě měl miník význam? Na kolik by mě asi vyšel miník v provozu schopném stavu + nějaký obraceč, pluh, rotavátor a vlečka.

Díky Pavel.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1635 Nový příspěvek od Tom »

pavel14 píše:Zdravím malotraktoristi, už v červnu jsem si tohle téma celý pročet a od té doby ho sleduju. A mini se mi zamlouvá čím dál více, akorát si nejsem moc jistý, zda by pro mě měl mini cenu :(
Asi 4x do roka suším pozemek o výměře něco přes 2000m2 a zahradu 1500m2, kde jsou ale stromy a další překážky. V současnosti to seču bubnovkou perla, to by až tak nevadilo ale spíš mi jde o obracení sena a odvoz domů.
Dál mám asi 100-120m2 velký záhonek, tak na podzim zorat a na jaře připravit. Možná bych s miníkem zkusil i brambory...
Myslíte, že by pro mě měl miník význam? Na kolik by mě asi vyšel miník v provozu schopném stavu + nějaký obraceč, pluh, rotavátor a vlečka.

Díky Pavel.
Jestli nemáš zahradu ve svahu, tak ti bohatě stačí Vari, příslušenství je bohatší, a celkově se s tím lépe dělá. Toť názor člověka který Miniho má a používá ho spíš ve svahu než na rovině. Cenově tě ta Varina s veškerým příslušenstvím vyjde na polovinu, a hlavně se to příslušenství pořád vyrábí.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“