MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
mirototh
Příspěvky: 180
Registrován: úte srp 02, 2011 9:41 pm
Bydliště: Jarok

Re: MINI 070, 075

#1741 Nový příspěvek od mirototh »

Áno motor je trabík lahká úprava a má to silu má to tak upravené aj kamarát viac rokov a beží mu to výborne
a trabant motor je tiež vzducháč dá sa povedat bezúdržbový dnes som ešte vyrobil pluhy na sadenie zemiakov
ešte treba vyrobit vyorávač a pod. a na traktorík urobím klasickú hydrauliku a potom aj dopredu radlicu
ktorú mám doma org. len ju namontovat ale postupne.

karelda
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 09, 2012 3:14 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: MINI 070, 075

#1742 Nový příspěvek od karelda »

Dost dobrý 8)

Uživatelský avatar
Ruda94
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 12, 2011 9:48 pm
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: MINI 070, 075

#1743 Nový příspěvek od Ruda94 »

Zdar chlapi přidávám fotky z rekonstrukce :-D - dneska jsem začal a doufám že brzo skončím - budu dávat nový motor s fiat 126p - měl by se tam vlézt .
http://rudolfkrizak.rajce.idnes.cz/Rekonstrukce/

mirototh
Příspěvky: 180
Registrován: úte srp 02, 2011 9:41 pm
Bydliště: Jarok

Re: MINI 070, 075

#1744 Nový příspěvek od mirototh »

Uvažoval som aj ja nad takým motorom len ten je dost široký nemeral som to ale tak sa mi to zdalo a preto som dal z trabanta tokto to má už dost prerobené trabant je menší namá olojovu vanu žiadne ventile akrátka jednoduchí ale som zvedavý jak to bude vyzerat s 126-ku držím palce !!!!

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1745 Nový příspěvek od Tom »

Ruda94 píše:Zdar chlapi přidávám fotky z rekonstrukce :-D - dneska jsem začal a doufám že brzo skončím - budu dávat nový motor s fiat 126p - měl by se tam vlézt .
http://rudolfkrizak.rajce.idnes.cz/Rekonstrukce/
No, nevím jestli je to vhodná volba. Když jsem měl domaděl, a chtěl jsem tam dát motor z malucha (traboše jsem nechtěl), tak mě od toho odrazovali, že to není dobrý motor do traktoru. Chlazení tam dej z traboše (celý ventilátor) je to menší a účinnější. Kdyžtak prolez tady na foru Doma dělané traktory 4x2 (bude to pakárna, ale pár lidí to má pěkně udělané). Nebo najdi téma Tomův Haťan, tam by mohl být nějaké odkaz na někoho, kdo ten motor měl. A nebo napiš uživateli Toretovi, on měl v domadělu jednu dobu motor z malucha, tudíž by mohl mít nějaké fotky, jak to tam měli udělané.
Nicméně tu přestavbu budu pozorně sledovat...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
SERDA
Příspěvky: 805
Registrován: sob lis 29, 2008 6:16 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#1746 Nový příspěvek od SERDA »

To si neumim rozměrově představit ,přesto přeji co nejmín problemů a samozřejmě jsem zvědav jak to dopadne.
Serda

Uživatelský avatar
Ruda94
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 12, 2011 9:48 pm
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: MINI 070, 075

#1747 Nový příspěvek od Ruda94 »

Tak motor z traboše tam nechci dát kvuli tomu že je i větší jak ten z malucha a hlavně je to 2Takt takže míchání oileje s benzínem . motor z malucha je i víc do stran když sse sněj odstrojí všcchno co je na víc tak je docela malý na delku je stejně dlouhý jak orygo motor - ten je ještě funkční ale běhá už skoro 25 let . nedávno jsem strhl závit na svíčce ale vložka je tak nešikovně udělaná že zakrývá celé jiskřiště a myslím že se změnil i kompresní poměr. Jo a ještě k tomu maluchovi - on je to takový ďáblík - nevím jak traboš ale u malucha jdou oba dva písty nahoru zároveň akorát, že jeden pálí a druhý vyfukuje - to z motoru činí takovou poskakujicí žábu. Doufám že bude všecko ok - při nejhorším dám zpět původní motor ale ten je o polovinu slabší . co si budem říkat 26 Hp je rozíl oproti 11.

Uživatelský avatar
Ruda94
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 12, 2011 9:48 pm
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: MINI 070, 075

#1748 Nový příspěvek od Ruda94 »

mirototh píše:Uvažoval som aj ja nad takým motorom len ten je dost široký nemeral som to ale tak sa mi to zdalo a preto som dal z trabanta tokto to má už dost prerobené trabant je menší namá olojovu vanu žiadne ventile akrátka jednoduchí ale som zvedavý jak to bude vyzerat s 126-ku držím palce !!!!
Ale pořád to je dvoutakt a dost masivní konstrukce - kostrukce tohoto motoru vychází s poválečné doby(to se ještě na materiálu nešetřilo) - a taky spotřeba je někde jinde

Uživatelský avatar
Ruda94
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 12, 2011 9:48 pm
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: MINI 070, 075

#1749 Nový příspěvek od Ruda94 »

Jinak jsem viděl malucha s motorem s Hajabuzy 1200 ccm a docela pila - stačilo uděla převodovku 1:3 a šlo by to i na miniho - byly by tam vlastně i 2 převodovky.

Tapak
Příspěvky: 83
Registrován: pon črc 26, 2010 7:16 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#1750 Nový příspěvek od Tapak »

Zdar Rudo

Nechci tě od malucha zrazovat,ale ty vibrace jsou opravdu velké.Jinak motor super.Kamarád ho má v domadělu a právě kvůli vibracím už pokukuje po něčem jiném.Zkoušel je ukrotit hodně tvrdými silentbloky a pak mu praskl blok(měl ještě jeden na nahrádní díly).Opravdu si to nedovedu představit v minikovi(To z něj vytřese duši)Co takle diesel od wildtecu?Ten je výkonově slabší jak origo,ale ten krouťák má.

Hodně zdaru
Tapak

Uživatelský avatar
Ruda94
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 12, 2011 9:48 pm
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: MINI 070, 075

#1751 Nový příspěvek od Ruda94 »

Tapak píše:Zdar Rudo

Nechci tě od malucha zrazovat,ale ty vibrace jsou opravdu velké.Jinak motor super.Kamarád ho má v domadělu a právě kvůli vibracím už pokukuje po něčem jiném.Zkoušel je ukrotit hodně tvrdými silentbloky a pak mu praskl blok(měl ještě jeden na nahrádní díly).Opravdu si to nedovedu představit v minikovi(To z něj vytřese duši)Co takle diesel od wildtecu?Ten je výkonově slabší jak origo,ale ten krouťák má.

Hodně zdaru
Tapak

No právě ty vibrace jsou jedina velká potíž - v originál maluchovi je motor na pružinách takže to když tak zkusím nějak udělat - co se týče to ho dýslového wildteca tak je dosti drahý - motor z malucha mám za 1000Kč se vším :-D

mirototh
Příspěvky: 180
Registrován: úte srp 02, 2011 9:41 pm
Bydliště: Jarok

Re: MINI 070, 075

#1752 Nový příspěvek od mirototh »

Ahojte páni ,je tu diskusia o motoroch ja som dal toho trabíka kamoš to má už asi 5 rokov jazdí mu to dez problémov jednak je to vzducháč a nie je velký môžeš ho mat naštartovaný len takna mieste a neprehreje sa je pravda že je to dvojtakt ale zase jednoduchí dá sa povedat dezúdržbový motor ,rozmýšlal som aj ja na malucha ale to žesa strašne trasie to ma odradilo mal som aj také auto dalej so uvažoval na tico len tam to chladenie a riadacia jednotka a už to komplykuje keby bol nejaký malý diesel hladký ale zase chladenie a pod.ale treba skúsit .

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1753 Nový příspěvek od Tom »

Rudo, dej ten motor na tuhé pružiny a tu hřídel s hardyspojkama nahraď normálním kardanem s kloubama. Jinak se s těma hardyspojkama brzo rozluč...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Ruda94
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 12, 2011 9:48 pm
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: MINI 070, 075

#1754 Nový příspěvek od Ruda94 »

Tom píše:Rudo, dej ten motor na tuhé pružiny a tu hřídel s hardyspojkama nahraď normálním kardanem s kloubama. Jinak se s těma hardyspojkama brzo rozluč...
to mi je jasné že ta hřídel nevydrží ale zatím nemám co tam dát - skusím prošmějdit bazoš a aukro jestli se tam něco nenajde - uvažoval jsem o kloubech co jsou od volantu k řízení , ale ty by to nemuseli vydržet -přece jenom má to 1000 krát větší otáčky- ten motor.

Uživatelský avatar
Ruda94
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 12, 2011 9:48 pm
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: MINI 070, 075

#1755 Nový příspěvek od Ruda94 »

mirototh píše:Ahojte páni ,je tu diskusia o motoroch ja som dal toho trabíka kamoš to má už asi 5 rokov jazdí mu to dez problémov jednak je to vzducháč a nie je velký môžeš ho mat naštartovaný len takna mieste a neprehreje sa je pravda že je to dvojtakt ale zase jednoduchí dá sa povedat dezúdržbový motor ,rozmýšlal som aj ja na malucha ale to žesa strašne trasie to ma odradilo mal som aj také auto dalej so uvažoval na tico len tam to chladenie a riadacia jednotka a už to komplykuje keby bol nejaký malý diesel hladký ale zase chladenie a pod.ale treba skúsit .
Tak jistě že jednodušší motor bude na údržbu levnější a méně náročný ale jak jsem psal je to dvoutakt a je větší a mi se nechce nijak výrazně měnit vzhled miniho :-D

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“