MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1681 Nový příspěvek od Tom »

Jozik píše:
Tom píše:Nejlepší by bylo vyrobit něco takového: http://www.zahrada.cz/forum/obrazek.php ... blasti=100 Bubny se dají sehnat, nějaký rám, klíňáky a jedem :)
Adhezi Mini nemá proto, že by měl malý záběr kol, ale protože je lehký. Na prototypu Miniho měli na každém kole vzadu 3 ks závaží, pak dávali jenom dva. Ten jeden pár závaží tomu chybí.



Jo jo, to som si uz pekne zblizka pokukal vsetky tie foto, mooc sa mi lubi, take nieco by som chcel spravit. Ram nie je problem pozvarat, pohon by tiez nebol problem, len najvecsi problem je zohnat tie bubny. Uz som si to aj zistoval u par predajcov, daju sa kupit komplet bubnove sety aj s loziskami, ale tak dat za jeden okolo 250 eur sa mi zdalo dost. Skusal som aj kukam nejake inzeratiky,kde by predavali nejaku starsiu bubnovku, ale na nic zaujimaveho som nenarazil.
Inak s tym zavazim to je sveta pravda, ten zadok je strasne lahky, zislo by sa tam nejake zavazie, ale problem je aj v tom, ze tie kolesa sa rychlo zakutru do zeme, preto by sa zisli este jedny, aby mali troska vecsi zaber, hlavne kde sa taha nieco tazke.
A ještě co je problém, tak pneumatiky. Pokud tam máte ty originální pneumatiky, jako tady má o příspěvek výš kolega Atrey, tak ony se lehce zalepí a pak už je to zahrabané hned. Lepší by byly standardní traktorové "ostré" šípy.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1682 Nový příspěvek od strafnik »

Po delší odmlce, máte někdo zkušenost se sazeči cibulové zeleniny? Dyk se kdys zmínil, že pro Vari se svého času nějaký dělal. Jelikož jsem ohlížel sazeč česneku přišlo mi to velmi podobné jako sazeč brambor. Vlastníte/používáte něco takového?

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1683 Nový příspěvek od strafnik »

Tady jsem našel ještě mini obrázek sazeče cibulovin pro Vari.
Přílohy
sazec-cibuloviny.PNG

Ferko
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 02, 2011 2:27 pm
Bydliště: Opava

Re: MINI 070, 075

#1684 Nový příspěvek od Ferko »

Zdravím. Prosím Vás ,nemáte někdo tuhle součástku na karburátor? Při sundávání hadičky na benzín jsem to ulomil. Pište na e-mail frantisek129@seznam.cz

Děkuji.
Přílohy
funkční motor -karburátor.JPG
kohoutek 009.jpg

Ferko
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 02, 2011 2:27 pm
Bydliště: Opava

Re: MINI 070, 075

#1685 Nový příspěvek od Ferko »

Tak už jsem sehnal náhradu za kohoutek. Byl jsem u soukromníka co dělá hydraulické hadice a ten mi potřebný díl s jemným závitem prodal. Hned jsem si na jeden konec nechal nalisovat hadičku.Druhý konec se nasadí na kohoutek u nádrže.

Honzo
Příspěvky: 110
Registrován: čtv zář 29, 2011 10:35 pm
Bydliště: Nymburk

Re: MINI 070, 075

#1686 Nový příspěvek od Honzo »

Tom píše:Nejlepší by bylo vyrobit něco takového: http://www.zahrada.cz/forum/obrazek.php ... blasti=100 Bubny se dají sehnat, nějaký rám, klíňáky a jedem :)
Adhezi Mini nemá proto, že by měl malý záběr kol, ale protože je lehký. Na prototypu Miniho měli na každém kole vzadu 3 ks závaží, pak dávali jenom dva. Ten jeden pár závaží tomu chybí.
Tiež rozmýšľam o výrobe bubnovej sekačky v predu pred mimim. Najlepšie asi poshanat staršiu sekačku a prerobiť na mimiho. Pozeram inzeratiky ale zatial nič. Ak by sa rozbehla máloseriová výroba tak beriem jeden ks.
Jano

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1687 Nový příspěvek od strafnik »

K té čelní bubnovce: původně se dělala sériově, je to vlastně doposud vyráběný univerzál k mnoha malotraktorům podobné velikosti jako Mini. Nicméně se zjistilo, že v čelní agregaci pro vzduchem chlazené motory není vhodná, jelikož přes veškeré krytování zanášela žebra válců a docházelo k přehřívání motoru. Nyní je ve výrobě pouze nesená varianta, viz obr. Zkušenosti a foto zde ve vlánku vystavil Zdenek. Lze se inspirovat pro domaděl....
Přílohy
Sekacka_ZT -100_11.jpg

Jozik
Příspěvky: 18
Registrován: úte lis 22, 2011 11:00 am
Bydliště: Trencin

Re: MINI 070, 075

#1688 Nový příspěvek od Jozik »

Zdravim vas, spravit tu bubnovku na miniho doma nie je take jednoduche, uz dost dlho nad tym rozmyslam, uz som si aj nieco nakreslil, papier znesie vsetko, ale realita je troska ina. S tym zanasanim motra je to vcelku logicke, ale predsa len napredu je ta kosacka najidealnejsia.
Chcel by som sa zaroven spytat ci nahodou niekto nemae na predaj zadne kolesa na miniho, rad by som kupil, pripadne ci nahodou niekto nepredavate aj tie ocelove kolesa co sa pouzivaju pri orani, tie by som tiez rad kupil. Vdaka.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1689 Nový příspěvek od Tom »

Jozik píše:Zdravim vas, spravit tu bubnovku na miniho doma nie je take jednoduche, uz dost dlho nad tym rozmyslam, uz som si aj nieco nakreslil, papier znesie vsetko, ale realita je troska ina. S tym zanasanim motra je to vcelku logicke, ale predsa len napredu je ta kosacka najidealnejsia.
Chcel by som sa zaroven spytat ci nahodou niekto nemae na predaj zadne kolesa na miniho, rad by som kupil, pripadne ci nahodou niekto nepredavate aj tie ocelove kolesa co sa pouzivaju pri orani, tie by som tiez rad kupil. Vdaka.
Dobře, už mě to přestává bavit... tento měsíc to tady píšu už potřetí. Kola se dají koupit v prostějovské firmě TIP, která vyrábí frézy Robot. Jinak jdou kola sehnat špatně, toto je nejjednodušší a nejlevnější varianta.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1690 Nový příspěvek od strafnik »

Ještě bych chtěl připomenout zkušenosti majitelů přední kosy. Není to moc praktické, jelikož si jezdíte po pokosené trávě. Pokud má být využita jako pícnina, není to moc optimální. A jak se zdá není tato sestava do komplikovaných prostor - na kličkování mezi stromy. Na sečení velkých ploch bych dal přednost zadní bubnovce, viz předchozí příspěvek. A souhlasím s Tomem, stojí za přečtení tohle vlákno, většinou je velmi podnětné. Je ovšem smutné, že pomalu skomírá, že by ubývali lidé, kteří dokumentují činnost tohoto unikátního traktůrku s nářadím? :(

atrey
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 10, 2011 11:52 pm
Bydliště: pezinok

Re: MINI 070, 075

#1691 Nový příspěvek od atrey »

Nazdar Tom, Strafnik, administratori,
ja som tiez jeden z tych, ktorí sa za pomoci vasich skusenosti ucia a zonamuju s tymto strojom. Asi by to malo byt adresovane administratorom ale predsa: ak by bola tato stranka trochu organizacne inak riesena, mozno by sme sa my laici tolko nevypytovali na veci ktore sa tu uz riesili. Na niektorych inych forach je tlacidlo zobrazit celu diskusiu a vytlacim si do vlaku cele vlakno (pripadne do pdf). My tu dnes mame113 stran, ale ak aj viem kde priblizne riesite konkretny problem tak sa tam preklikavam po troch strankach jak taky lolo. Pripadne aj tlacidlo "prejdi na stranku" by sa hodilo, ked viem ze problem je napriklad na str. 55. Mozno to tu nejak aj funguje ale nevidim ze ako. Takze majte s nami trochu strpenia ak sa pytame na veci ktore sme prehliadli.
Inak som aj Strafnikovi pisal ze sem chodim pre rozumy velmi rad, lebo je to tu seriozny pokec ktory dufam kazdeho seriozneho zaujemcu o poznatky o MINIho trochu posuvaju dopredu. Trochu dost. Bez debilnych poznamok "tiezodbornikov".
Takze diky a vydrzte to s nami, kazdy sme raz boli novymi majitelmi tohto stroja.
A za seba slubujem, ze ak sa naucim s minikom pracovat v oblasti na ktoru som si ho zohnal (vinice), tak sa o prakticke skusenosti s vami vsetkymi velice rad podelim. Je to tak Strafniku?
Andrej
=ap=
Naposledy upravil(a) atrey dne stř lis 30, 2011 9:31 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ferencc
Příspěvky: 195
Registrován: sob dub 30, 2011 9:55 pm
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#1692 Nový příspěvek od ferencc »

Ten traktor od niekaľ poznám ... stou bubnobkou :vysmech:

No čo sa kosenia týka kosil som sňou 2x a je to na velké plochy jak stvorené kosil com kocku cca 1000m2 a kosil som ju dookola tak že nakoniec som vlastne vytvoril z trávy akoby bludisko... len som točil stále do jednej strany bez zastavenia. pokosené cca do 10min. Samozrejme že to bolo na rovine už som sňou kosil aj cca 14% svah aj to sa dá no treba jazdiť pomalšie a hlavne opatrne. Ja som ju tiež zháňal na predok ale myslím že by sa s pánmi zo ŽT dalo dohodnúť pri požiadavke na prednú, myslím že by ju vyrobili. no už je tam problém ovládania zdvihu zas by to chcelo niečo ako je vzadu trojbod aby mala pevné ukotvenie a zdvýhateľné pretože keď si predstavíte že dáte ešte 1m pred traktor pri nízkej polohe by to zavadzalo pri preprave.

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1693 Nový příspěvek od strafnik »

Dovolil jsem si použít tvou fotku, jelikož byla nejnázornější, mám i jiné, třeba od Zdenka, který o ni napsal před časem podrobnou referenci. Nemáš ještě další fotky? Třeba i s jiným nářadím v akci s Minim?

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1694 Nový příspěvek od Tom »

To Atrey: Napiš Chavierovi (hlavní admin), v pravém horním rohu fora je talčítko "členové", on je hned první, tak mu napiš SZ (soukromá zpráva), co by se s tím dalo dělat. Jak ti odepíše, tak se ti to objeví naopak v levém horním rohu, pod logem nasetraktory.cz, že máš novou zprávu. Jinak hodně informací je na webovkách, které má pod každým svým příspěvkem kolega Strafnik :)
Je rozdíl, když se něco řeší na straně 20 a pak na straně 80, než když se něco řeší dvakrát na straně 102 a potřetí na straně 103... :-/
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Jozik
Příspěvky: 18
Registrován: úte lis 22, 2011 11:00 am
Bydliště: Trencin

Re: MINI 070, 075

#1695 Nový příspěvek od Jozik »

Tom píše:
Jozik píše:Zdravim vas, spravit tu bubnovku na miniho doma nie je take jednoduche, uz dost dlho nad tym rozmyslam, uz som si aj nieco nakreslil, papier znesie vsetko, ale realita je troska ina. S tym zanasanim motra je to vcelku logicke, ale predsa len napredu je ta kosacka najidealnejsia.
Chcel by som sa zaroven spytat ci nahodou niekto nemae na predaj zadne kolesa na miniho, rad by som kupil, pripadne ci nahodou niekto nepredavate aj tie ocelove kolesa co sa pouzivaju pri orani, tie by som tiez rad kupil. Vdaka.
Dobře, už mě to přestává bavit... tento měsíc to tady píšu už potřetí. Kola se dají koupit v prostějovské firmě TIP, která vyrábí frézy Robot. Jinak jdou kola sehnat špatně, toto je nejjednodušší a nejlevnější varianta.
Prosim prepac, ospravedlnujem sa, cital som to tu aj predtym, aj tvoj prispevok, ja som to myslel tak, ze ci nahodou niekto nepredava tieto kolesa, cize uz pouzite, nakolko niesom nijaky extra velky hospodar, tak sa mi neoplati vrazat nejake velke investicie do miniho, proste som chcel informacne vediet kolko by ma tieto kolesa vysli, ze by ich ponukol niekto kto sa ich zbavit za nejaky rozumny peniaz. Takze este raz sa ospravedlnujem

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“