MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#841 Nový příspěvek od strafnik »

Dnes jsem testoval "novou radlici". Původní majitel vyrobil jakési zajimavé "vylepšení" - stavění šroubem. Má to něco do sebe, nicméně jen potud, je-li potřeba násilně přitlačit na podložku, nenechat to na gravitaci :) Jinak je to fatal eror, páč je-li třeba změnit plynule výšku radlice, tak to nejde :( Předělám to na origo.
Přílohy
7570262_2.jpg

Soptikgsx
Příspěvky: 16
Registrován: úte říj 26, 2010 3:55 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#842 Nový příspěvek od Soptikgsx »

Zdravím,
u mého malotraktůrku MT8 075 - mini se mi vysypal motor - přetrhla se ojnice a prorazila blok motoru. Protože mi to nikdo neopraví, tak se ptám majitelů: Jaký motor tam osadit? Ta kapota je dosti omezující. Určitě nejsem první, komu se to stalo, tak poraďte... ;-)
Díky.
Soptik.

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#843 Nový příspěvek od strafnik »

Tož mám tu torzo motoru, jestli chceš za 500 je tvůj :) A jestli chceš novou zástavbu, jukni pár stránek zpět osadil jsem Vanguard V twin 22HP Musel jsem vyřezat kapotáž, ale není to taková hrůza, spíš mám omezení s přední hydraulikou a předním kardanem, motor je kapku širší.

Soptikgsx
Příspěvky: 16
Registrován: úte říj 26, 2010 3:55 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#844 Nový příspěvek od Soptikgsx »

Torzo mě asi nevytrhne... ;-). Co je to torzo???
Díky za info o Tvém motoru, juknu na to. Mám nabídku na jednoválec Vanguard 13HP, který by tam měl také pasovat. Jak jsi řešil nádrž? Z motoru jsi ji oddělal a napojil na tu na traktoru? Šlo to lehce?
Dík.
S.

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#845 Nový příspěvek od strafnik »

Ten motor nebyl vybaven nádrží, o to větší má filtr vzduchu, Mini 075 má zinkovanou nádrž, nevidím tedy důvod ji nepoužívat. Torzo je míněno, že není kompletní karburátor, není tam svíčka a výfuk. Možná má slabou kompresi, ale to nemohu posoudit, prý neměl výkon. Výhoda je že nemá rozbitý blok ani zlámanou kliku a je to origo BS 11,5HP.

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1464
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: MINI 070, 075

#846 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, možná bych koupil ty motory od vás obou.

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#847 Nový příspěvek od strafnik »

Tož Drtikole, napiš SZ jestli budeš mít zájem :)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#848 Nový příspěvek od Tom »

Tak mě už Mini zase nejede viz. viewtopic.php?f=6&t=23197 Neuměli by jste mi někdo pomoct? Díky.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#849 Nový příspěvek od strafnik »

Tome, trochu mě děsíš, zítra jedu do Kozmic, chci nechat seřídit motor, mám to vůbec dělat?

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#850 Nový příspěvek od Tom »

strafnik píše:Tome, trochu mě děsíš, zítra jedu do Kozmic, chci nechat seřídit motor, mám to vůbec dělat?
Abych ti řekl pravdu, nevím. Na jednu stranu mě Krupa sere jenom co se na ten traktor podívám, ale na druhou je to zas jediný člověk poblíž, co tomu rozumí. Spíš bych to řešil tak, že bych se s ním domluvil, abych mohl být u té opravy přítomný. Asi to tak udělám, podívám se jak se to dělá, abych si to mohl příště opravit sám.
Zkusit to můžeš, ale :-/
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: MINI 070, 075

#851 Nový příspěvek od romus145 »

Tom píše:
strafnik píše:Tome, trochu mě děsíš, zítra jedu do Kozmic, chci nechat seřídit motor, mám to vůbec dělat?
Abych ti řekl pravdu, nevím. Na jednu stranu mě Krupa sere jenom co se na ten traktor podívám, ale na druhou je to zas jediný člověk poblíž, co tomu rozumí. Spíš bych to řešil tak, že bych se s ním domluvil, abych mohl být u té opravy přítomný. Asi to tak udělám, podívám se jak se to dělá, abych si to mohl příště opravit sám.
Zkusit to můžeš, ale :-/
dobrá taktika, to je nejlepší
Věrný člen agresorů.com

Uživatelský avatar
Poupic
Příspěvky: 904
Registrován: pát říj 31, 2008 5:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#852 Nový příspěvek od Poupic »

Nemáte někdo šajnu kolik má hodnotu te původní motor co se dával do miniho (BS 11hp) v plně funkčním stavu?

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: MINI 070, 075

#853 Nový příspěvek od romus145 »

ty rozebíráš minih nebo co?
Věrný člen agresorů.com

Uživatelský avatar
Poupic
Příspěvky: 904
Registrován: pát říj 31, 2008 5:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#854 Nový příspěvek od Poupic »

nn ale ptám se jen tak libyl by se mi v tom motor od hondy.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#855 Nový příspěvek od Tom »

Poupic píše:nn ale ptám se jen tak libyl by se mi v tom motor od hondy.
Po tom, jak mě neustále sere motor BaS, tak se taky poohlížím po něčem novém. A BaS to už určitě nebude. Jaký motor jsis vybral? Mě by se tam líbil GX 360, má to 11,5 HP http://www.hondastroje.cz/katalog-produ ... x-390.html
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“