MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
VladoKE
Příspěvky: 60
Registrován: sob zář 26, 2009 7:12 pm
Bydliště: Košice

Re: MINI 070, 075

#3781 Nový příspěvek od VladoKE »

pepák 8)
Chytené sú na skrutkách čo držia závažia?
MT8-070 (1991) s motorom BS VANGUARD 13 HP (2009)

pepák
Příspěvky: 19
Registrován: stř lis 02, 2016 12:09 am
Bydliště: Heřmanův Městec

Re: MINI 070, 075

#3782 Nový příspěvek od pepák »

VladoKE píše:pepák 8)
Chytené sú na skrutkách čo držia závažia?
Správně, jedno závaží sundám a místo něj dám orební kolo. Je skoro stejně těžký jako jedno závaží. V sobotu jsem oral zahradu s těžší půdou a jen jednou jsem zapnul uzávěrku. Možná by to šlo udělat i tak že by se částečně navrtaly větším průměrem díry v vnějších závaží a do nich se zasunuly trubičky od orebních kol. Jinak je tam málo místa, mě ty svorníky koukaj na dvě matice a tak jeden závit.

pepák
Příspěvky: 19
Registrován: stř lis 02, 2016 12:09 am
Bydliště: Heřmanův Městec

Re: MINI 070, 075

#3783 Nový příspěvek od pepák »

[quote="juraje"]Caute,
Stal som sa majitelom miniho a potreboval by som poradit.

1. nikde na motore som nenasiel cislo motora, viete poradit aky to je, pripadne poslat, alebo kde stiahnem nejake manualy?
2. trosku som nazrel do neho a jedna pruzina ma uz vydratu podlozku, co vsetko doporucujete pomenit?

Prevodovku som zatial neriesil, iba som si vsimol ze sa tazko radi 3jka. Ked dam dokopi motor pozriem sa aj na nu.
Vdaka vopred za kazdu radu.

Juraj.

Obrázek


Na 99,9 % máš motor mode 256 177, type 0015-01, code 96....
Pokuď tam není číslo vyražený tak byl přinýtovaný štítek na tom červeným plechu nad startováním.
Zbyly ti tam jen dírky.

cz7asm
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 05, 2016 9:03 pm
Bydliště: Olomouc

Re: MINI 070, 075

#3784 Nový příspěvek od cz7asm »

Zdravím,
nejsem si jistý, jestli sem patří i inzerce miníků, ale zrovna prodávám toho svého a napadlo mě, že sem hodím inzerát.

https://www.sbazar.cz/P.Buchta/detail/2 ... or-mt8-070

juraje
Příspěvky: 5
Registrován: pon říj 17, 2016 9:33 am
Bydliště: Nitra

Re: MINI 070, 075

#3785 Nový příspěvek od juraje »

Vdaka Pepak, ja som nasiel 256422, vyzera identicky, tvoje cislo som nenasiel na stranke podpory tak neviem.
Uz som ho zdemontoval, teraz uz len zohnat niekoho kto mi vybrusi ten ventil a sedlo.

Este sa chcem spytat:
1. ci je mala sanca zohnat medzinapravovu bubnovu kosacku AZR130?
2. je mozne z nadze demontovat vypustnu trubku v ktorej je zasrobovany filter s ventilom? Filter s uzatvaracim ventilom sa mi podarilo odskrutkovat. Nejde mi ale povolit ten kusok trubky hned od nadrze a nechcem to odtrhnut. Nadrz sa potom neda vybrat z toho skeletu, alebo ju fakt treba vypacit? Videl som tu nejake fotky ze to mal niekto demontovane. Je z vnutra hrdzava a uvazoval som o vystriekani alebo pozinku.
3. Tiez som si vsimol ze je strhnuty zavit na 19tke skrutke, na prirube s perom hned od hriadela motora co ide na hardy spojku. Co sa s tym da spravit?
4. skrtiaca klapka tesne pri motore ma volu cca 0.5mm moze mi to robit problem? alebo radsej vymenit to tesniace puzdro?

Vdaka za rady :)

Caute.

https://postimg.cc/image/sr68s66bv

Obrázek

Uživatelský avatar
boyten
Příspěvky: 561
Registrován: ned led 20, 2013 8:26 pm
Bydliště: Bulhary
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#3786 Nový příspěvek od boyten »

cz7asm: inzerce miniků sem nepatří, ale ve Tvém případě patří do sekce Obsah fóra » Inzerce » Inzerce z www což by mělo být zde http://www.nasetraktory.eu/forum/viewforum.php?f=19 Chtěl jsem Ti to tam přehodit, ale vzhledem k tomu, že je to Tvůj první příspěvěk zde na foru a že nereaguješ na SZ tak se do toho nebudu míchat.

juraje: k Tvému bodu 1. mezinápravová sekačka se dá určitě sehnat jenom není bubnová :-D Pokud mi pošleš do SZ tvůj mail, napíšu Ti proč ji mám, proč ji nechci, proč se jí chci zbavit, za kolik se jí chci zbavit ....

Předevčírem jsem "oral" s miniboyem. Byl jsem k tomu donucen okolnostmi. Nejdříve jsem byl línej dojet s 050kou těch 10 kiláků, potom sem měl rýmečku, a naráz bylo zamrzlé. Zem byla tak cca 5-7 cm zvrchu promrzlá. Vzal jsem si na to Vari pluh.... nedodělal jsem to protože to bylo tak zmrzlé, že mi začali lítat šrouby co drží pluh, ale jakž takž jsem to skoro dodělal a dneska koupil už né šrouby klasické, ale dám tam imbusy, mají prej větší pevnost tak uvidím. Místy to nepřevracelo ale spíš to jen odsunovalo takové zmrzlé kusy do boku ..... Ale jak říká děda, lepší na podzim blbě zrýpat, jak na jaře dobře zorat.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Terra/Vari + MINI + spousta krámů k tomu všemu :-D. _____ Zde fotky Terra. _____ Zde fotky MINI. _____ Moje vlákno o MiniBoyovi.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4582
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#3787 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj Boyten,
Prosím podel sa o svoje skúsenosti s medzinápravovou kosačkou tu na fóre. Velmi ma to zaujíma, lebo som sa po nejakých obzeral. U vás na morave boli dve napredaj, len som vtedy nemohol.....
Na kosenie mám záhradný traktorík tiež 11HP, ale už odchádza, preto zvažujem zohnať tú medzinápravovú kosačku.
Ale teraz neviem :shock: , tak asi budem opravovať zahradný traktor....ale tam odchádza motor aj prevodovka :'( tak asi Minika dovybavím......fakt neviem čo je lepšie. Napíš prosím sem na fórum, alebo do SZ tvoje skúsenosti. ďakujem :friends:

Uživatelský avatar
boyten
Příspěvky: 561
Registrován: ned led 20, 2013 8:26 pm
Bydliště: Bulhary
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#3788 Nový příspěvek od boyten »

Ahojky Peter768. Zkušenosti s mezinápravovou sekačkou nemám žádné (nebo vlastně jen tu prvotní) protože: Když se podíváš na fotku tak dole uprostřed ten černý čtverec je uchycení sekačky na traktůrek. Takže pokud chceš používat sekačku tak musíš vzadu oddělat z bloku převodovky/rozvodovky všechno co se týká trojbodu a MÍSTO toho dáš to uchycení sekačky. Ty dlouhé tyčky potom vedou dopředu před zadní kola a ta červená konstrukce se přidělá na podlahu (musí se udělat díry tam kde máš nohy) a přes páku se to zvedá např. když chceš někam přejet. Když jsem byl pro traktůrek tak jsem se po cestě stavil i pro tu sekačku, jenže v té době jsem to nevěděl, že se to musí předělávat. Vzhledem k tomu, že toho mám na sekání asi tak 4,5-5arů a nechce se mi to pořád předělávat, tak jsem koupil klasickou sekačku s pojezdem. Přeci jenom využití mám asi tak 95% "zemědělství" a vozík. Ta sekačka je "komunál" takže dopředu zametací kartáč nebo radlici na sníh, zvedlou sekačku a za traktůrkem vozík je v pohodě.

Viděl jsem to někde v inzerci i předělané jako za traktůrkem. Beru to jako parádní a lepší řešení. Bohužel nemám možnosti to takto upravit. Dále si myslím, že i se sekačkou jako mezinápravovou je to na trávník s co nejméně překážkami. já mám ty cca 4ary jako vlastně "sad" (jsou tam stromy) a možnosti rejdu miniho si myslím nejsou tak optimální aby se s tím dalo sekat okolo stromů, jasně 2 stromy nějak objedeš ale když jich je tam 8 tak už tě to se.. A to jsem taky před koupí netušil neřešil .......

To jsou asi tak dva důvody proč mám sekačku a nepoužívám ......

Obrázek
Terra/Vari + MINI + spousta krámů k tomu všemu :-D. _____ Zde fotky Terra. _____ Zde fotky MINI. _____ Moje vlákno o MiniBoyovi.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4582
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#3789 Nový příspěvek od Peter768 »

Veeeľmi pekne Ti ďakujem za objasnenie ohľadom tej kosačky. To si radšej opravím motor a možno aj prevodovku na záhradnom trajtoríku. Je síce starší od miníka, ale po prečítaní tvojho príspevku mám v tom úplne jasno, a idem opravovať, aby bol na jar pripravený kosiť 1500m2 :(

Uživatelský avatar
VladoKE
Příspěvky: 60
Registrován: sob zář 26, 2009 7:12 pm
Bydliště: Košice

Re: MINI 070, 075

#3790 Nový příspěvek od VladoKE »

Tá páka na ovládanie zdvíhania kosačky sa tam namontuje raz a už sa dole nedáva.
Nevadí pri orbe ani ničom inom.
Nasadenie kosačky je záležitosť pár minút, = 2 skrutky tiahla vzadu, 2 vpredu a nastavenie napnutia klinového remeňa = tiež 2 skrutky.
Používal som často, je to mulčovacia kosačka, ide aj cez krtince a pekne všetko zrovnáva. Dá sa nastaviť výška kosenia.
Ja som svoju vylepšil potom na bubnový typ, kde každý bubon má 4 nože.
MT8-070 (1991) s motorom BS VANGUARD 13 HP (2009)

texi
Příspěvky: 310
Registrován: úte pro 04, 2012 6:08 pm
Bydliště: Chlumec n.C.

Re: MINI 070, 075

#3791 Nový příspěvek od texi »

Chlapci potřeboval bych radu : vyplatí se a upotřebí se vyrobit do zadního závěsu paletizační vidle ? Máte s nimi u tohoto traktůrku zkušenosti ? Zvládne to ruční hydraulika ? Kolika kg zátěž ? Díky za vaše názory.
MT8-070MINI motor BS11Hp I/C 1992
MFD-019 motor BS5Hp 1994

Uživatelský avatar
boyten
Příspěvky: 561
Registrován: ned led 20, 2013 8:26 pm
Bydliště: Bulhary
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#3792 Nový příspěvek od boyten »

Ahoj texi :-D Paletizační vidle já nevyužiji vůbec na nic, za mně je to totálně k ničemu, takže se to nevyplatí a určitě to neupotřebím, jenom by to někde leželo. -> No prostě jaká otázka taková odpověď.............. Na druhou stranu kdo má všechno co potřebuje na paletách si nedovede představit svůj život bez paletizačních vidlí. I tak si myslím, že dát toto na něco jako miník je k ničemu, protože na europaletě za miníkem si myslím, že bude sto kilo moc, musel by jsi dovažovat hodně předek a to se někde časem ukáže. Vycházím z toho, že rotavátor má tuším cca 100 kg a když do mírného kopečku na 3.rychl. stupeň rychlejš pustím spojku miník už má předek ve vzduchu......... Ale osobní zkušenost nemám je to jenom můj názor :-D
Terra/Vari + MINI + spousta krámů k tomu všemu :-D. _____ Zde fotky Terra. _____ Zde fotky MINI. _____ Moje vlákno o MiniBoyovi.

texi
Příspěvky: 310
Registrován: úte pro 04, 2012 6:08 pm
Bydliště: Chlumec n.C.

Re: MINI 070, 075

#3793 Nový příspěvek od texi »

Ahoj Boytene - díky za názor.
MT8-070MINI motor BS11Hp I/C 1992
MFD-019 motor BS5Hp 1994

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: MINI 070, 075

#3794 Nový příspěvek od Stevo »

Tiež môžem potvrdiť, to, čo píše boyten. Vzhľadom na veľkosť a hmotnosť miníka, je už len uvažovanie o vidlách somarina. Nejde ani o hydrauliku, ale o to abys nebol na zadných a nato naozaj stačí metrák. Ak odrátaš hmotnosť palety a vidlí zostane ti to, čo dvihneš na dvakrát ručne. A to ešte nehovorím o ťažisku bremena.Keď som používal lopatu do trojbodu mini bol na zadných dosť často, stačilo nabrať fúrik zeminy. Nakoniec som odtrhol skrutky uchytenia hydrauliky a vystužoval som ohnuté uchytenie trojbodu.

texi
Příspěvky: 310
Registrován: úte pro 04, 2012 6:08 pm
Bydliště: Chlumec n.C.

Re: MINI 070, 075

#3795 Nový příspěvek od texi »

Tímto děkuji i za názor do Močenoka Stevovi , ale např. tady https://www.youtube.com/watch?v=Bl1ozi-BRCs Igor starší naloží do lžíce i 250kg . Pravda je ,že má o něco těžší motor než já a ten náklad je co nejblíže k zadním kolům. Takže jestli je to somarina :-/
MT8-070MINI motor BS11Hp I/C 1992
MFD-019 motor BS5Hp 1994

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“