moja RABA 15

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
BorecTK
Příspěvky: 149
Registrován: pon črc 04, 2011 2:35 pm
Bydliště: Vranov nad Toplov

Re: moja RABA 15

#76 Nový příspěvek od BorecTK »

zdravim vas tak konečne som rozobral lavy portal aby som zistil únik oleja brzdový bubon je dobrý bez prasklín poloosa je dobrá bez rýh poloos nechodi hore dole nejak extra veľa na aj tak by ložisko už asi trebalo vymeniť akurat poloosa sa hybe da sa vysunuť a zasunuť asi o 1mm neviem či to je v poriadku a ešte mi tečie olej z prevodovky do portálu mohli by ste mi poradiť čo je potrebné vymeniť? stačí ked vymením len to púzdro v portále aj ložisko?
Traktorista bez traktora je ako ryba bez vody :D

BorecTK
Příspěvky: 149
Registrován: pon črc 04, 2011 2:35 pm
Bydliště: Vranov nad Toplov

Re: moja RABA 15

#77 Nový příspěvek od BorecTK »

zvláštne je ešte to že ked som sa pozeral na portál ked bol ešte kompletný tak vyzeralo to tak že tečie olej z brzdového bubna no ked som stiahol bubon dole tak zvnútra bol pekný čistý suchý akurát zvonku bol od oleja môže ešte odnekial unikať olej niekde vedľa bubna?
Traktorista bez traktora je ako ryba bez vody :D

Uživatelský avatar
ondrejb
Příspěvky: 322
Registrován: čtv pro 11, 2008 1:37 am
Bydliště: SR/RS

Re: moja RABA 15

#78 Nový příspěvek od ondrejb »

BorecTK píše:zvláštne je ešte to že ked som sa pozeral na portál ked bol ešte kompletný tak vyzeralo to tak že tečie olej z brzdového bubna no ked som stiahol bubon dole tak zvnútra bol pekný čistý suchý akurát zvonku bol od oleja môže ešte odnekial unikať olej niekde vedľa bubna?
Ahoj!
Už som to tu niekde písal-ja som mal prasklinu na bubne tam kde je vyfrézovaná drážka na pero.Zistil som to až na tretí pokus -pod lupou-a to doslova!

BorecTK
Příspěvky: 149
Registrován: pon črc 04, 2011 2:35 pm
Bydliště: Vranov nad Toplov

Re: moja RABA 15

#79 Nový příspěvek od BorecTK »

no tak bubon som prezeral poriadne ako si povedal a nič som nevidel ale možno som zistil príčinu mal som povolený portál tamade tiekol olej bolo to vidno tak dufam že už konečne neuvidim olej pod traktorom ale aj tak dik za rady 8)
Traktorista bez traktora je ako ryba bez vody :D

BorecTK
Příspěvky: 149
Registrován: pon črc 04, 2011 2:35 pm
Bydliště: Vranov nad Toplov

Re: moja RABA 15

#80 Nový příspěvek od BorecTK »

zdravim stale mi tečie ten ľavy predny portal čital som že ľava polovica TK je inak konštruovana a preto sa pytam či sa da vybrať portal bez rozobratia prevodovky? dik
Traktorista bez traktora je ako ryba bez vody :D

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: moja RABA 15

#81 Nový příspěvek od Tom »

Jde to. Mezi portálem a převodovkou je takový plech, ve kterém je gufero. Jak to budeš skládat, tak přilep tmelem ten plech k převodovce a k portálu, aby ti pod ním neprolínal olej.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

BorecTK
Příspěvky: 149
Registrován: pon črc 04, 2011 2:35 pm
Bydliště: Vranov nad Toplov

Re: moja RABA 15

#82 Nový příspěvek od BorecTK »

Zdravim vas po dlhej dobe a mam na vas prosbu o rady stale riešim problem s hlučnou prevodovkou na 3. a 4. prevodovom stupni ložiska v obidvoch portaloch som vymenil aj na hruške a diferenciale medzera medzi zubami hrušky a diferencialu je nastavena takže diferak hučať nemôže a teraz babo raď čo ďalej :vztek: mam počiť že na vine bude revers pretože ak paku na revers zasuniem do neutralnej polohy tak hluk z prevodovky čiastočne zmizne mohly by ste mi povedať v čom by mohla byť chyba?
Traktorista bez traktora je ako ryba bez vody :D

BorecTK
Příspěvky: 149
Registrován: pon črc 04, 2011 2:35 pm
Bydliště: Vranov nad Toplov

Re: moja RABA 15

#83 Nový příspěvek od BorecTK »

Tak ako nikto sa nestretol s takymto problemom?
Traktorista bez traktora je ako ryba bez vody :D

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“