autogen (kyslík + acetylen)- naplnění

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Sender
Příspěvky: 391
Registrován: ned dub 10, 2011 11:52 am
Bydliště: Třebíč

Re: autogen (kyslík + acetylen)- naplnění

#91 Nový příspěvek od Sender »

Měnit bez nájmu to pořád ještě jde.
Jsou lidi,co to mění i v Polsku.

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: autogen (kyslík + acetylen)- naplnění

#92 Nový příspěvek od Jakub »

Měnit možná jo. Ale nevím, jestli by někdo vyměnil i takovou starou 150 bar modrou kyslíkovou:
Obrázek
No a do Polska s jednou flaškou jezdit nebudu, to by někdo musel jezdit jednou za čas s vícema...
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Sender
Příspěvky: 391
Registrován: ned dub 10, 2011 11:52 am
Bydliště: Třebíč

Re: autogen (kyslík + acetylen)- naplnění

#93 Nový příspěvek od Sender »

Ten člověk z čech možná i tuhle.Co vím,tak neřeší nic,mění kus za kus.
Jinak v Polsku je asi třeba koupit flašku a pak se platí jen váměny,případně tlakovou zkoušku.Celkově je to tam údajně podstatně levnější.

Sender
Příspěvky: 391
Registrován: ned dub 10, 2011 11:52 am
Bydliště: Třebíč

Re: autogen (kyslík + acetylen)- naplnění

#94 Nový příspěvek od Sender »

Mitabajs> Zdravím,nejsi pod stejným nickem na svarfóru ? Psal jsi mi 12.1.2014 mail -chtěl jsem odpovědět,ale server mě domítl.Máš to nastavený schválně,nebo plnou schránbku ?

Uživatelský avatar
Mitabajs
Příspěvky: 496
Registrován: pon zář 10, 2012 9:32 pm
Bydliště: Louny

Re: autogen (kyslík + acetylen)- naplnění

#95 Nový příspěvek od Mitabajs »

SZ

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: autogen (kyslík + acetylen)- naplnění

#96 Nový příspěvek od radas »

tak dneska úspěšná výměna kysl. starý typ + acet. dovoz naložení , složení příjemná obsluha :smich: díky všem zůčastněným 8)

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: autogen (kyslík + acetylen)- naplnění

#97 Nový příspěvek od FandaP »

JIRKA1 píše:CHlapi kupoval sem před rokem a půl autogenni láhve výměnou,láhve měli propadlou tl.zkoušku,nebyl žadný problém,akorát si připočítal na ceně,láhve mi přivezl až domů,za dopravu si počítal 300-záleží asi na ujetých km,ten chlapík měnil snad i veškeré plyny co se týče sváření ale nevím jestli toto telefoní číslo ještě platí,kdyžtak bych vám ho poslal sz

Ahoj, potřeboval bych kontakt. Díky.

pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: autogen (kyslík + acetylen)- naplnění

#98 Nový příspěvek od pidi »

Teď jsem bral od jednoho chlápka 3 láhve: kyslík 600,- Kč, acetylén 2.000,- Kč a argon 2.000,- Kč vše 40L tlak 150 Mpa. Ovšem musel jsem legalizovat propadlé láhve, což stálo 1.000,-Kč/Ks. Pokud už je láhev ale hodně stará, tak jak u mé argonovky, tak jsem platil 1.500,- Kč za ověření, zda se může ještě používat. Po měsíci mi však láhev vrátil, že už je na nic a tak jsem ji už vyhodil. Proto jsem od něho koupil za 3.000,- Kč s tlakovkou a mám pokud budu měnit u něho na 10 let vystaráno. SIce jsem vynaložil hodně financí, ale asi není jiná možnost, než jít legálni cestou.

honzahonza
Příspěvky: 3
Registrován: pát pro 05, 2014 6:03 pm
Bydliště: Ostrava

Re: autogen (kyslík + acetylen)- naplnění

#99 Nový příspěvek od honzahonza »

Ahoj, nevím, jestli v Polsku někde plní Linde láhve, ale dnes jsem odvezl starou a 20 let propadlou kyslík. láhev 150 atm. a výměnou za polskou mě to stálo: 40 Zlotych kyslíková náplň a 80 Zlotych revize, kterou mám do 2019 roku. Je tam u těch láhví jiný závit, tak se musí udělat redukce, ale za tu cenu není co řešit a za další, vymění to komukoli a nedělají drahoty. Nejsem profesionální svářeč tak je to pro mně asi nejlepší cesta. Honza

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: autogen (kyslík + acetylen)- naplnění

#100 Nový příspěvek od P.S. »

To si mohl lahve vyměnit u Linde bez nájmu. Je tam jen příplatek cca 400kč právě na tlakovou zkoušku. Nemusel by si dělat redukci. Myslím si, když je lahev na kyslík,tak budou závity pasovat.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: autogen (kyslík + acetylen)- naplnění

#101 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Já teda nevím, ale já beru kyslík taky od linde mnoho let a bez nájmu a kodu na lahvy, ani hovno. brával jsem i acetilén, ale pro drahotu jak nájmu , tak náplně jsem přešel na propan, a je po problémech. Na to moje letování mosazej a ohřívání to bohatě stačí.

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: autogen (kyslík + acetylen)- naplnění

#102 Nový příspěvek od P.S. »

Tak se zeptej až tam pojedeš.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: autogen (kyslík + acetylen)- naplnění

#103 Nový příspěvek od zetorak jirka »

No právě, že jsem se ptal, mám tu eště jednu soupravu, starší bez kodu a bez nájmu, a vůbec nechtěl o tom ani slyšet. Ale myslím si, že to bude v lidech, někde to jde , někde nejde. Ale jde mi o prd, teď jsou kyslíky v novejch větších lahvích, ty starý už stahujou, a tu mám na dlouho.

honzahonza
Příspěvky: 3
Registrován: pát pro 05, 2014 6:03 pm
Bydliště: Ostrava

Re: autogen (kyslík + acetylen)- naplnění

#104 Nový příspěvek od honzahonza »

Právě nikde jsem nenašel možnost bez pronájmu a k tomu jsem měl propadlé láhve, tak Polsko bylo pro mně nejschůdnější cesta a kyslík za 40 Zlotych není co řešit. Tak bych dal 1000 kč jen za revizi a tak to mám za 800 kč plyn i s revizi. Měli tam i argonové láhve a vypadaly stejně jak ty kyslíkové i se stejným závitem, ale na tlak 250 atm. Když jsem se ptal, jestli by mi nenaplnili tu svou kyslíkovou kyslíkem, tak řekli, že ji naplní, ale stejně tam přemontují ventil a dají ten polský. Pokud by měl někdo zájem tak tady jsou na ně stránky, ale je lepší tam zavolat, mě emailem neodpověděli, tak jsem tam radši zajel přímo. http://www.zumi.pl/1335520,Handel_Detal ... firma.html Honza

Uživatelský avatar
jirkasbk
Příspěvky: 575
Registrován: ned lis 01, 2009 7:48 pm
Bydliště: Blansko

Re: autogen (kyslík + acetylen)- naplnění

#105 Nový příspěvek od jirkasbk »

a co na hranicich?na tesine stoji vecne celni sluzba nase a na vrchu polska nemaji problem s prevozem plynu v osobaku?a jak je to s adr a oznacenim vozidla?2flase muzou jeste bez oranzovych ceduli? mluvis o flaskach z technoplinu??40zlt je super cena a kolik stoji acetylen?diky za info

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“