Pásová pila na kov

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pásová pila na kov

#871 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som čakal kedy sa tam objaví skladom

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Pásová pila na kov

#872 Nový příspěvek od Veteranista! »

Tak já pilu včera zkoušel.
Opruz byl(a asi ještě bude) doladit koncák, hlavně jsme pak zjistil, že je povolený doraz pily ve spodní poloze, takže jsme konták mohl ladit jak jsme chtěl.
Pás mám origo, ani jsem boční kryt nesundával, nějaká U.S.A. M42, nic mimo toho dorazu a spínače jsem neladil, jen prostě řezal, takže jsem zatím ani nezkoušel řezat a hýbat s úhly.
První řezy:
-hranol 60x60mm prořez 0,1mm(síla uřezaná 1.7mm), Roxta řezala jen jednu stranu
-hranol 60x60mm, prořez 0.09
-jackel 40x20x3, 2ks vedle sebe na plocho, prořez 0,03
-jackel 50x50x2, prořez 0.11
-trubka 76x3.5 prořez 0.2
Ale to dost pomalu, asi v reálu člověk bude chtít aby to šlo rychleji.
Píst hydrauliky nevypadá moc dobře, myslím, že brzdo poteče, ale asi vyčištění a přetěsnění snad nebude problém a pak to bude lepší. Co mi vadí je vůle v uchycení pístu, zvedneš a pila na té vůli o "kus" padne dolů. Co je nic moc je ovládání pístu a umístění vypínače(aspoň pro mě).
O víkendu budu určitě něco řezat, tak dám vědět, jak to jde, ale pořád tam mám ten nejlevnější pás, až odejde, tak mám v záloze Promu a pak asi půjdu do pásu Simonds.
Klidně se ptejte, úkolujte co mám oměřit, zkusit atd.
Otázka pro pilaře a svářeče, když řežete nerez, máte pás jen na nerez? nebo vše řežete jedním, lamelákem obrousíte a hotovo?

https://veteranista-mara.rajce.idnes.cz/ROXTA/
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová pila na kov

#873 Nový příspěvek od Britt »

Co se týká pásů, tak já je přehazuji jen na plné materiály nebo na profily. Rychlost řezání jsem vůbec neřešil. Nastavil jsem hydrauliku na pomalejší klesání při novém pásu, aby s zaběhla a už jsem to tak nechal, protože když jsem kvaltoval a vosolil to, tak mi padal pás. Mě doma nikdo nehoní a až to bude, tak to bude. Co si myslím že je znát, je to chlazení v plném materiálu, které určitě prodlužuje životnost pásu. Mám od Wikuse a jsem s nimi spokojen.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#874 Nový příspěvek od Atlan »

Tak si prehod remen aby to rychlejsie rezalo, beztak, zapnes rezanie 10s pozeras, a potom ides robit nieco ine.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pásová pila na kov

#875 Nový příspěvek od oco13 »

Roxta je už dlhšie nedostupná :-/ tak som našiel ešte jednoho číňana https://www.tocopotrebujes.sk/Pasova-pi ... d12335.htm
A ešte YT mi našlo značku Warco , to by mal byť angličan
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5PmLDTH6CjI&t=87s[/youtube]

Uživatelský avatar
fogeljet
Příspěvky: 189
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:08 pm
Bydliště: Nedaleko Trenčina

Re: Pásová pila na kov

#876 Nový příspěvek od fogeljet »

Bomar stg190g stal som sa majitelom tejto pili a nastal problem :vztek: potrebujem pomoc vie niekto aky dlhy pas tam ide v skutocnosti. Na stitku je napisane 2400x0,9x 19/20/ Objednal som nove 2 pasy a oni su kratke. Ten co pisal na stitek bol asi este ozraly po vykende a zasluzil by si :pohlavek: Premeral som dosle pasy 2400 spravne. premeral stary pas 2500 :vztek: Prenural internet uvadzane dlzky 2470 a 2400 Ku-va Poradte aka dlzka tam skutocne ide.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Pásová pila na kov

#877 Nový příspěvek od Čárls »

Stahni napínák na minimum a změř dýlku na kladkách pily pak na max a změř dýlku na kladkách pily a pravda je uprostřed
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#878 Nový příspěvek od Atlan »

oco13 píše: sob dub 10, 2021 10:37 pm Roxta je už dlhšie nedostupná :-/ tak som našiel ešte jednoho číňana https://www.tocopotrebujes.sk/Pasova-pi ... d12335.htm
A ešte YT mi našlo značku Warco , to by mal byť angličan
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5PmLDTH6CjI&t=87s[/youtube]
Jak nedostupna ved pisu na nete priemyselny dom ze je na ceste tj cca 1mesiac ocakam ze bude skladom, alebo si im snad pisal mail a vies nieco nove?

Res napis vyrobcovi, ked predavaju take drahe stroje budu vediet aj dlzku pasu.
Tu na stitku pisu 2480
https://www.auktionshuset.dk/en/auction ... -stg-190-g
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pásová pila na kov

#879 Nový příspěvek od oco13 »

Atlan píše: ned dub 11, 2021 11:45 am
Jak nedostupna ved pisu na nete priemyselny dom ze je na ceste tj cca 1mesiac ocakam ze bude skladom, alebo si im snad pisal mail a vies nieco nove?

Nepísal som - buď tam zavolám alebo kúpim niečo iné. :typek:

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Pásová pila na kov

#880 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tak sa vám pochválim, tiež sme kúpili pásovú pílu Proma PPK 115U. Prišla ešte vo štvrtok, ale až cez víkend bol čas ju spojazdniť :) . Už prebehla aj skúška, tak dúfam nám bude dobrým pomocníkom.
ObrázekObrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pásová pila na kov

#881 Nový příspěvek od oco13 »

Daj nejakú recenziu , Učko je bez tej hydrauliky? To je jediné čo sa dá do 500eur teraz kúpiť.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#882 Nový příspěvek od Ondras83 »

ja ji mam, reze dobre, pas neco vydrzel, ael potom prasknul, je tam ted wikus...pila nepodrezava, rezal jsem s tim jekly ruzny tloustky i profily (kdyz jsme delali tu brachovu karu za kubotu)...

kde beru zelezo, maji pilouse a je to fik fik, tady to oproti tomu dost trva (ale na tom pilousu je taky 2x takovej pas a pila je krava, s valeckovou drahou, to bych domu nechtel) ...kazdopadne jsem rad, ze ji mame a klidne bych si ji koupil znovu (ikdyz treba ta roxta je vice vybavena za mene penez)...takze bych sel mozna do ty roxty

jinak co koukam na ty fotky roxty od veteranisty, tak provedeni ty pily je asi uplne stejny jako ta proma

jinak na ty prome bych nekdy potreboval ten sverak na klicku, je tam jen excentr a nekdy se mi stalo, kdyz jsem potreboval seridit delsi kus, aby byl krasne rovne a podlozit ho pacholetem (nebo pachole sestelovat na presnou vysku) tak to ten sverak neudrzel, to jsem si rikal, ze by byl asi lepsi ten na kliku, jinak ten excentr docela funguje

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Pásová pila na kov

#883 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Oco, akú recenziu by si chcel? Odrezal som dnes dva krát pásovinu asi 40x5mm :smich:
Inak to podľa mňa vyzerá celkom dobre, za tú cenu. Kúpil som ju na fermat.sk . Trochu som sa potrápil s montážou, ale nič ťažké, dokonca aj návod v slovenčine bol 8). A skúšal som aj vôľu ramena v dolnej polohe, to je bez vôle... ale je to fungl-nové.
U nás ju asi nezoderieme, stroje u nás pracujú iba príležitostne, občas. A áno, je bez hydrauliky...
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pásová pila na kov

#884 Nový příspěvek od oco13 »

No tie vôle som myslel a či si niečo nastavovalna vodítkach pásu. Pýtam sa preto, lebo v recenziach na Holzmana každý píše čo všetko musel robiť ešte pred prvým rezom.
Ja som dnes prvý krát vrtal práve Holzmanom. Výkon dobrý , len sa neulakomte na LAVÉ vrtáky s valcovou stopkou. Ja som ich nakúpil, lebo boli lacné a hlavička ich neudrží, lebo sa vrtá "povolovacími" otáčkami.
Vidíš a hajzlík gugl mi fermat vo vyhladávaní neukázal. :vztek:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#885 Nový příspěvek od Atlan »

Ale U nema hydrauliku.....
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“