Pásová pila na kov

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pásová pila na kov

#901 Nový příspěvek od oco13 »

To je také s prepáčením na howno :pohlavek: Nemám ju kam postaviť tak musím riešiť prenosnú :-/ a zase 7 stoviek za prenosnú (pilana) už je kua dosť. :vztek:
Keď mi na to gazdiná dojde tak ma zabije, a zase aj keď nedojde , pri takto drahom náradí na japonca nenašetrím. Ja sa z toho picnem :pistol:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#902 Nový příspěvek od Atlan »

Na tych prenosnych dost trpia pasy, maly priemer kolies. Ale pri tvojom pouziti.....

Schavlne ci na nej budes v najblizom case rezatt?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pásová pila na kov

#903 Nový příspěvek od oco13 »

Tak pásovinu 50x15 dal aj Parkside (čo ma prekvapilo) a Holzman dal 12dier v kuse :D .
To máš ťažko :-/ ja to nekupujem na "každodenné" použitie, ja by som rád aby to ešte o 40 rokov mohli sem tam použiť moji vnuci. :smich:
Ak by som nebol lenivý a namontoval merač mth na traktory , tiež by tam neboli závratné čísla . Ja sa kludne priznám že to mám ako hračku :typek: Ako dieťa som mal Merkur a vláčiky a teraz mám dielňu a traktory 8) Ta ne? :friends:

Uživatelský avatar
fogeljet
Příspěvky: 189
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:08 pm
Bydliště: Nedaleko Trenčina

Re: Pásová pila na kov

#904 Nový příspěvek od fogeljet »

Gude man iny typ ako na odkaze konkretne MBS 115 A Podobna prome mam ju od 2007 a stale ide nic neprasklo narezala tony vsakovakeho zeleza. Zhorel motor mojou zasluhou nechal rezat a isiel prec zaseklo odrezok zastavilo pas aj motor po hodine smrad usmazilo motor nahradene simensom.1X vymena vypinaca uz by chcelo dalsi. Nedavno kupeny bomar stg 230/190rv 2001 zatial sklamanie keby nebol za hubicku ide dalej do sveta na profi stroj otrasne prevedenie jednoducho dorob doma.Nonius na uhly neexistuje,doraz na uhly sikmo na gulatinu,regulacia piestu bez akejkolvek stupnice, necitlive nastavenie klesania do rezu,na stitku natlacena dlzka pasu co je kratka atd.atd.Konstrukter sa moze hanbit toto pustit do sveta :pohlavek:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pásová pila na kov

#905 Nový příspěvek od ota »

Oco třeba to Gude moc neznám. Ale nedávno jsem si v kovošrotě dvě věci od Gude pořídil. :red: Valely se v hromadě ,,plechy". No již od minule jsem tušil, že budou jak vžy funkcní. Jedno je taková ta šavlová pila a druhé motor z elektrocentrály. Je to jen motor v rámu. Samolitr pila normálně funguje, asi někdo ztupil ten plátek, tak to vyhodil. Koupil jsem plátek novej a řeže jako hutě. Soused kouká, jak to řeže a prej dokonce svíťí ledka vpredu aby bylo vidět na řez i po tmě!
Motor má akorát ojebaný ty placičky ve startování. Vzal jsem vrtacku, nasadil ořech nalil benzin a nastartoval. Nechal jsem chvíli běžet a maká. Celkově jak říkal po vašem kamarád ,,bohovsky som sa obchal"! :D
Pila asi 40 Kč a motor asi do 200 Kč. Vaha x 10 Kč. No moji pomocníci od Gude poměr cena a užitek na 1 s hvězdičkou. 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pásová pila na kov

#906 Nový příspěvek od oco13 »

Oto ty ma s tým kovošrotom už štveš :friends: Vieš ako to bude vyzerať, keď gazdinej poviem, že sa sťahujeme kvoli kovošrotu??? :smich:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#907 Nový příspěvek od Ondras83 »

Proma maká
Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pásová pila na kov

#908 Nový příspěvek od ota »

Oco sedej do džímsy a už startuj!! Za 2000 Kč? Ten motor napasuješ jinej a co by bylo horší opravíš porychtuješ. Tak dělej je to 6x zobrazeno!!
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1351125 ... a-pila.php

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pásová pila na kov

#909 Nový příspěvek od oco13 »

Sice super a diky :friends: ale Matelkovi policemani ma nepustia ani z okresu nieto ešte k bratom za rieku Moravu. Včera som išiel do roboty a zastavili ma. Na otázku prečo idem do práce som nedokázal odpovedať. :pistol:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#910 Nový příspěvek od Atlan »

Splasil som si stojan na reflektor z nemocnice. Fajny tazky, pochromavana tycka, proste chutovka. Zeto skratim a bude polohovatelny stojan k pile a vrtacke. No poviem vam namontovaal som na to reflektro a pouzivam to na stavbe. Super vec.
Takze stale nemam ten stojan, tak vevsinou rezanie na pasovke vyzera tak, ze flexou odrezem s pridavkom a na pasovke urezem na presno :D
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pásová pila na kov

#911 Nový příspěvek od oco13 »

Atlan - ja všetky podpery režem na mieru cirkulárom z dreva čo sa povaluje po dvore.

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Pásová pila na kov

#912 Nový příspěvek od mufik »

A k čemu by byla pásová pila když už máš ověřenou technologii dělení materiálu?
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pásová pila na kov

#913 Nový příspěvek od oco13 »

Aby som vreckové minul na niečo čo aj dáva zmysel pre budúcnosť. :typek: Z 300 eurového dochodku si už vela náradia nekúpim, tak sa predzásobujem.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pásová pila na kov

#914 Nový příspěvek od ota »

Mám válečkovou dráhu u pásovky. Nejdřív co jsem přivezl pásovku a dal ji do dílny vyrobil jsem si stojan, opěru. Někdo tomu říká ,,pachole". Z jeklu jsem si svařil trojnožku a jekl v jeklu a na konci váleček. Štoub na stavění vejšky. Paráda. Pak jsem v kontejneru našel pogumované válečky. No to by bylo na pásovku! Přeříznul jsem je napůl a udělal vložky, nalisoval dovnitř a na soustruhu stočil. Dělal jsem jako vždycky díly na rámy na výtahy. Ty jsou z 80 uček. Dovezli mi várku a už se mi to zdálo divný. Volám šéfovi a heleď ty učka jsou vylehčený UPE. No tak to je blbě, mají to být klasický pruřez U. Tak to nedělej dovezeme ty správný. Zůstalo mi to tady ležet. Tak jsem to zpracoval na tu válečkovou trať. Mám 4 válečky a délku tratě asi 2m. Když mám delší materiál strčím tam tu podpěru. Ta trať je ještě jako regál na materiál. Momentálně regál nafutrovanej plnej železa. To aby byl stabilní. Samozřejmostí jsou stavěcí šrouby na vyrovnání k pásovce, při zašroubování šroubů dosedne na kolečka na pojíždění po dílně. To pro případ stěhování věcí v dílně. No paráda! Položím a řežu. Netřeba nic rovnat, podkládat, schánět. No když s pásovkou řežu 300 ks nemá cenu se crcat s podpěrou. Teď v týdnu jsem zrovna asi 320 ks řezal. Položím si vedle řezaného další, a jen rozřežu a pak posunu další kus a jedu dál. Celý den při soustružení.
Vedle pily mám plastovej kýbl od fasádní barvy. Do toho padají pilinky. Na kýblu mám pastovou přepravku. Vejškově uplně akorát. Takovou tu černou malou. V marketech v nich vozí třeba zeleninu a pak je vyhazují. Sebral jsem si jednu v marketu v tom vozíku co je na prodejně s krabicema. Byla tam i ta přepravka. Do ní mi padají kusy. Dírkama v ní propadávají pilinky. Občas to vyberu, vysypu. Dám spátky a jedu dál.
Bez toho to nejde.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#915 Nový příspěvek od Ondras83 »

Tak co ta roxta? Řeže rovně?

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“