Plasmová řezačka

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Plasmová řezačka

#1006 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak je pravda že v sobotu semtam i sprchlo a nějaké věci jsem pálil ikdyž bylo venku mokro. Garáž dokořán, mohl ten kompresor tahat vlhký vzduch. Ale odlučovač na plazmě suchý... Dám ještě jeden na výstup z kompresoru, nový klobouk, elektrodu, trysku a pokud se to bude opakovat půjde to z domu.
Já ju pořídil abych mohl rozpálit kdejaký zgarb. Speciálně kvůli tomu jsem kupoval s kompresorem uvnitř. Že to donesu na místo, natáhnu prodlužku a upálím třeba ze starého vleku bočnicu.
Jirko může být, určitě trysku a elektrodu jsem tím doondil, na vodítku okuje byly. Ale dal jsem novou trysku a elektrodu. Vodítko jsem očistil a plazma jela jedna báseň.
Je možné že ten klobouk byl už načatý a pak už to bylo jen otázka času kdy dojde úplně. Neva. Chybama se člověk učí. Odpoledne se stavím u choboly, snad se mi nepodlomí kolena z ceny. Mám objednanou nějakou sadu trysek a elektrod z Číny, uvidím co to bude zač.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Plasmová řezačka

#1007 Nový příspěvek od Zetor15 »

Tak ono s tim palenim sikmo na zacatku je to pri rucnim paleni lepsi ale nemuze to byt zas az tak destruktivni cnc horak taky propaluje treba 8mm kolmo ten se neumi naklonit alespon ne teda na vedsine masin.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Plasmová řezačka

#1008 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Tak dnes jsem na přání zákazníka zničil 6 disků z Kačka, rs a nějakyho fenda síla materiálu cca 10 a 12mm dal jsem to na jednu elektrodu a ještě není zničená 😉
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Pavel
Příspěvky: 8282
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Plasmová řezačka

#1009 Nový příspěvek od Pavel »

Co sem se takhle na předělával rafku

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“