Plasmová řezačka

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Plasmová řezačka

#871 Nový příspěvek od Pavel »

mladej koupil plazmu lidl neska ji honil na 5 a 8 plechu udelal celkem pres 2,5 metru rezu a vydrzela jedna elektrodaa jeste neco da kompresor 1 valec orlik to taky dal

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Plasmová řezačka

#872 Nový příspěvek od Ondras83 »

Tak je šikovnej, já neříkám, že je to krám, jen říkám, že mám volsovy ruce

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Plasmová řezačka

#873 Nový příspěvek od bourač »

Pavlova syna jsem viděl při práci. Mimořádně šikovný a technicky nadaný kluk. :ano:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Plasmová řezačka

#874 Nový příspěvek od ota »

Přesně jak říkáš Bourači. Taky jsem ho jednou potkal a čekali jsme na Pavla až přijde dom. Ukázal mi všechny věci co mají a podal mi vyčerpávající komentář z vlastní zkušenosti. A to jsem čuměl. Prakticky mě moc nepustil ani ke slovu. :smich: A to já se nebojím ,,pohovořit".

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Plasmová řezačka

#875 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Nechal jsem si udělat nové šablonky, ty staré už jsem měl moc jeté 😁 na velké průměry mám kružítko.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Plasmová řezačka

#876 Nový příspěvek od Ondras83 »

Dobrý nápad! to si necham taky udelat :)

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Plasmová řezačka

#877 Nový příspěvek od kenybz »

ještě sis tam mohl vypálit z venku po obvodu 3 středící zařezy do tvau V a jen bys to přiložil na orýsovaný plech
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plasmová řezačka

#878 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapi na Eshope Lidl vyskočil horák s pilotným oblúkom k ich plazme. Myslíte že sa to bude dať použiť aj so staršími typmi ktoré toto ešte v originale nemali?
https://www.lidl.sk/p/parkside-hadica-s ... p100342991
Alebo je potrebné aby bola nejaká elektronika navyše aj v krabici. :-/

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Plasmová řezačka

#879 Nový příspěvek od duchodce »

Mám ho taky ,zatím jsem s tím nic nezkoušel řerat. Mělo by to pracovat s tou řezačkou z Lídlu. Žádná další krabice k tomu není potřeba. Na internetu jsou videa.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Plasmová řezačka

#880 Nový příspěvek od Navarson »

Teď zrovna vejrám na lídlšop jak bacil do lékárny. Starší typ plazmy za 4tis (B2) novej typ s hořákem s pilotním obloukem (B3) za 3,8tis, a samostatnej hořák za 900,-. Jedinečná příležitost na nákup lídlovský plazmy B3, namísto plazmy B2 + hořáku s pilotem...úspora 1 100,- 8)
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Plasmová řezačka

#881 Nový příspěvek od bourač »

kuwa to je sofistikované řešení inspirované bastlířema na YT :smich:
Mám tuhle plasmu, první provedení tedy PPS40a. Věřím že k ní půjde připojit tento nejnovější řezák a že to bude mít pilotní oblouk.
Pochybnosti mám ale s dobou výdrže trysky.

Pro zahájení procesu řezání plasmou je nutné aby přeskočila jiskra mezi elektrodou v řezáku a řezaným materiálem.
To je obtížné, matroš musí být čistý, je to něco jako jiskra u zapalovací svíčky.

Pilotní oblouk hoří mezi elektrodou a tryskou. Pokud řezák s takto "ve vzduchu" hořícím obloukem přiblížím k matroši jiskra přeskočí na uzeměný matroš řádově snadněji než bez pilota. Proto byl pilot vynalezen - velmi snadné zapálení řezacího oblouku a zahájení práce.

Pilotní oblouk je u dospělých řezaček nízkého proudu, třeba jen několik amper - jinak se velmi rychle tryska s elektrodu opotřebuje.
Pokud se hořící pilotní oblouk přiblíží k materiálu (ukostřenému) a přeskočí jiskra, procesor v řezačce okamžitě vypne proud pro pilotní oblouk a zároveň spustí vysoké (dle nastavení) ampéry které vytvoří plasma a řeže to.

Z principu zapojení dle foto od oco13 je zřejmé že v té Lidl hračce žádný procesor s touto funkcí není.
Pilot tedy má ampéráž stejnou jako nastavený řezací proud a běží pořád, pilot do trysky + hlavní oblouk do materiálu.
To se trysce a elektrodě nemůže líbit moc dlouho. :tyty:
Kupte to někdo a vyskoušejte (zásoba spotřebáku nutná :evil: :vysmech: )
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plasmová řezačka

#882 Nový příspěvek od oco13 »

Už menej ako mne spotrebák vydržať nemôže- ja dám s jednou tryskou tak max meter 10mm materialu. Ak je to profil , že sú tam rohy tak aj ovela menej. Tu platí že plazmu mám rád, používam ju ale neviem to - choroba ORL. obe ruky lavé. :-/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Plasmová řezačka

#883 Nový příspěvek od bourač »

udělej si výlet do Hradce Králové, koncem týdne. Vezmi si pracovní hadry a boty.
Můžeš absolvovat kurz řezání plasmou - teorie i praxe. Profi čínskou 120A plasmou.
Dostaneš oběd, nocleh a možná i nějaký příspěvek na dopravu. ;-)
Práce spousta a nejsou lidi. :-/
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plasmová řezačka

#884 Nový příspěvek od oco13 »

To mi hovor - práve automotive znova naštartoval 4smenku, lebo fauvé škoda, suzuki aj jaguar sa míňajú ako teplé rožky a len oco13 to môže zachrániť :pistol:
Ale inak Hypertermom by sa naučil rezať aj šimpanz, umenie je niečo odrezať tou čínskou srandou. Pri nej mám pocit , že ešte aj elektriku máme z číny. :typek:
Ale reže, aby som jej nekrivdil. :pohlavek:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Plasmová řezačka

#885 Nový příspěvek od ota »

Oco nic si z toho nedělej. Já jsem tuhle pálil na ten drapák 4 ks takových profilů z 8 mm plocháče. Jedu už jetou tryskou. Dal jsem kousek a podfouklo mi to jako prase. Vyndám a dám novej komplet spotřebák mimo keramiky. A udělal jsem s ním zbytek. Kurva snad dřív jsem udělal kilometr řezu a pohoda a teď říznu a spotřebák v piče! :D No jestli se mi ty pačmáky třepou či co! Plech čistej hladkej.
Dneska jsem vzal na dvůr minibagr a budu u něho laborovat přídavné rameno místo lžíce. Abych se dostal s drapákem vejš. A vyhrabal jsem 10 mm plech z kterého budu pálit uchycení. Držel jsem v ruce jeklák budoucího ramena a v druhé papír a obkreslil si výpalek. Podle toho kartonového papíru vypálím 2 ks uchycení. Asi tam vrazím rovnou novej klobouček i tu elektrodu abych se s tím nepekloval. Koupil jsem si v lidlu 2 krabky spotřebáku. Pasuje mi na tu mojí plazmu taky. Koupil jsem ty delší bo se s tím líp jede okolo toho tlustýho papírovýho kartonu. 8)
Bourači Hradec občas jezdím do Weiglu s materiálem. Ale rovnou teď tu mám 500 kg práce, která spěchá. Stavil bych se na čučendu a pohovořit. Ale nedostanu se tam. Sice mi vlek stojí na dvorku, ale dodávka udělala koule pá, pá a upadla. Tak se asi nebude jezdit a teď jezdí kolega bo mám moc práce doma. :(

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“