Plasmová řezačka

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plasmová řezačka

#856 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som to Lidl čudo práve vďaka Kilerozovi dokrvavil až tak že už mám načatý aj horák :-/ Najviac mi chýbajú tie malé keramické krúžky. Trysky a elektrody som objednal rovno po 50ks. Čo z toho že to reže 6mm, keď ja som to kupoval preto lebo Kileroz s tým rezal 12mm :pohlavek: :pohlavek: Nesmiem druhý krát veriť reklame. :pohlavek:
Ale ak zbadám na bazoši nejaku 100A a viac tak ju beriem :typek:

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7888
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Plasmová řezačka

#857 Nový příspěvek od Chose11 »

Budu měnit celý ten hořák za jiný, něco pro mě Killeroz má nachystaný, tak uvidím jestli to bude lepší.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Plasmová řezačka

#858 Nový příspěvek od bourač »

Roman chceš vidět jak řežu Parxide hořákem 18mm? ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plasmová řezačka

#859 Nový příspěvek od oco13 »

Ano ale na 40A čínskych - to nie je v horáku ale v mašinke. A samozrejme aj v kyptavých rukách. :pohlavek: Nemôžme každý vedieť všetko. :-/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Plasmová řezačka

#860 Nový příspěvek od bourač »

Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
JakubG
Příspěvky: 94
Registrován: stř črc 19, 2017 10:53 pm
Bydliště: Biskupová

Re: Plasmová řezačka

#861 Nový příspěvek od JakubG »

Odporúčam si naštudovať návod na obsluhu a zistiť si rozdiely medzi priamym a nepriamym oblúkom. Dovolím si použiť ako príklad video. https://youtu.be/2xfRAUaMfsI?t=880
Priamy oblúk: https://youtu.be/2xfRAUaMfsI?t=201, https://youtu.be/2xfRAUaMfsI?t=697
Nepriamy oblúk: https://youtu.be/2xfRAUaMfsI?t=430, https://youtu.be/2xfRAUaMfsI?t=715

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plasmová řezačka

#862 Nový příspěvek od oco13 »

Tak ja sice pilotný oblúk nemám, ale mal som tam kovové pravítko o ktoré som oprel trysku a oblúk mi horel ešte skôr ako som bol na materiali čo som rezal. Hrubku pravítka som zvolil takú že ak keramikou idem po vrchu tak tryska je 2mm od materialu. 40A, 4Bary a 10mm to dalo 2 cm a potom mi to začalo vracať oblúk do horáku. Tak som si uvedomil že to nedám a zobral som karbinu, zase Lidl , ale tá to už dala. 8)
Odporúčam si naštudovať návod na obsluhu
Jakub v návode na obsluhu nie je ani slovo o priamom a nepriamom oblúku. a samozrejme že som ho čítal aj viac krát a išiel som krok po kroku, lebo kvoli tej platni som tú plazmu kupoval. Nedala ju :hm: tak ju rozrezali tam kde na to majú stroje a ja plazmu vytiahnem len sem tam keď sa mi nechce celú tabulu mordovať karbinou.
Ja netvrdím, že je zlá, len nie je na 10mm material.(trvale)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Plasmová řezačka

#863 Nový příspěvek od ota »

Oco mám opačnou zkušenost s tou tryskou. Když jsem zkusil vyrobit opěrku pod trysku, aby jela třeba 1,5 mm nad řezaným materiálem odpalovalo to trysku víc. Uplně ideál u mě je, tahnout trysku po materiálu. To mi tryska vydrží nejdýl. Když je nový čistý materiál a síla 3 mm je to jedno. Jede to uplně stejně. Ale jak vezmu něco rezatýho a třeba 8 mm tlustýho, tryska jedině po materiálu. Jinak když pojedu s mezerou, je za chvíli pryč. Musíš jet pomaleji, aby sťíhal odtékat ten matroš. Nebo odtékat, vyfukovat. U mě by 4 Atm byly hodně málo. Ideál je na 10 mm materiál 6 Atm. Pak to jede lepší. Málo vzduchu málo řezu. Vyzkoušeno. Řezal jsem 10 mm plechy na lžíce na bagr. Celkem v pohodě. Karbikem by to šlo taky. Ale tady jsem jel rádiusy a roviny tam moc nebylo. Šablonu z hliníku a tradá, paráda. Pak na drapák 5 mm plech a to byla pohodička. Připravil jsem si šablony a jel. Pak uklidil ,,na příště" šablony někam do regálu. No chvíli bych je asi zase hledal. :D

Uživatelský avatar
cajka5
Příspěvky: 89
Registrován: stř dub 29, 2015 6:09 pm
Bydliště: NO

Re: Plasmová řezačka

#864 Nový příspěvek od cajka5 »

Objednal som si tiez Lidl B2, nech sa naucim ako to funguje.
Neda niekto link, kde sa objednava vyhodne spotrebny material? Ten na e-shope lidl nebol.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Plasmová řezačka

#865 Nový příspěvek od bourač »

Lidl Plasma má hořák PT-31, to já sice mám ale používám minimálně. Trysky a elektrody který potřebuju stojí v česku 60 - 90Kč/ks.
To jsem podporovat nehodlal tak sem se zaregistroval na Alibabě a nechávám si posílat od číňana za 20Kč/ks.
A to si ještě vyberu průměr díry (což český hokynáři vůbec netuší že je víc rozměrů) a taky si vyberu kvalitu materiálu, hobby, poloprofi a profi.
Tech prodejců spotřebáku pro plasmy je na Alibabě spousta. Je potřeba to prozkoumat. Někteří maj sklady v Holandsku, pak je balíček doma za pár dnů.
S Číny, (made in PRC) nebo z Tchaiwanu, (made in china) to trvá dlouho (měsíc i déle).
Náhodný link:https://www.aliexpress.com/af/pt%25252d ... 0415213830
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
cajka5
Příspěvky: 89
Registrován: stř dub 29, 2015 6:09 pm
Bydliště: NO

Re: Plasmová řezačka

#866 Nový příspěvek od cajka5 »

Ako sa lesie rezu obluky a kruhy kruzidkom alebo sablonou?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Plasmová řezačka

#867 Nový příspěvek od ota »

Prosím přelož ten text. Nějak to nemůžu přečíst. Je dobré si příspěvek znovu přečíst a pak ho poslat. Nerozumím textu. Díky.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7888
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Plasmová řezačka

#868 Nový příspěvek od Chose11 »

Jak se lépe řežou kruhy a oblouky, kružítkem, nebo šablonou? Tak jsem to pochopil já.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Pavel
Příspěvky: 8274
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Plasmová řezačka

#869 Nový příspěvek od Pavel »

pouzivam oboje kruzidlo i sablony nekdy i podle cary co se udela kridou kdyz to nemusy byt presne

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Plasmová řezačka

#870 Nový příspěvek od ota »

Když si můžu vybrat, volím šablonu. Akorát musí být třeba od munule. Jinak je to kružítko rychleji připravený k použiťí. Ale šablonu stahnu svěrkou a jen si hlídám abych pěkně jel kolem. U kružítka se mi občas stane, že mi vyskočí hrot a jedu kousek jinam.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“