Plasmová řezačka

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Plasmová řezačka

#841 Nový příspěvek od ota »

No nevím jak kdo s tím vodivým, nevodivým. Mám tu pásy odstřižky z plechu. Třeba 2 mm silný plech a ten položím na pálený plát, vyrovnám dle potřeby přitáhnu svěrkou a jedu.
Ale jak jsem psal uplně nejlepší na tvary je ten hliník. Mám doma hromadu odstřižků a ty používám na výrobu tvarových šablon. Rovinu jedu podle plechu a tvary vystřihám z hliníku. Taky někdo dříve psal vystřihat nůžkama z tlustýho papíru. Jednou jsem to zkusil a chytlo mi to. Neosvědčilo se to.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Plasmová řezačka

#842 Nový příspěvek od bourač »

rovný řezy podle čehokoliv co se válí nejblíž + svěrka (svěrky)

díry 10 - 70mm podle přibodnutého kroužku (řezák uvnitř kroužku)
hodně děr? Kroužek ala ota přibodlý ke svěrce.

velký díry - překližka s dírou od vykružováku do dřeva, vydrží cca 10 použití než se opálí k nepotřebě.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Plasmová řezačka

#843 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Na díry jsem si udělal kružitko

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Plasmová řezačka

#844 Nový příspěvek od ota »

Jo taky mám na díry kružítko. Taky vlastní výroby. Celkem za chvíli vyrobené. To je dobrá vychytávka, dají se jím při rozměření pálit i různé radiusy, napojené na rovné řezy a tak. 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Plasmová řezačka

#845 Nový příspěvek od Ondras83 »

to nadseni z lidl plasmy vyprchalo, kdyz jsem na 10tce plotne zkurvnil 3 trisky...bud jsem levej, nebo nevim a nebo se seslo spousta faktoru... (rezal jsem na traktoru do slepy trubky a na max a potom to asi prskalo proti trisce)...no uvidim, co prijde z ty ciny a dystak rovnou objednavam dalsi, protoze toho na silny matrose je spotreba...ale kdyz jsem delal vanu na motor, plechy 1-1,5mm to byla paradicka! :)

trosku me i tak zajima ta 80A od choboly, co ma cenda, co to upali a jak to pak vypada...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plasmová řezačka

#846 Nový příspěvek od oco13 »

Ondro na bazoši chvílku bola 90A Formica, doteraz banujem, že som bol lakomý. :pohlavek: :pohlavek:

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Plasmová řezačka

#847 Nový příspěvek od Jaryn82 »

To je pak drahej řez :)

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Plasmová řezačka

#848 Nový příspěvek od Chose11 »

Ondro, najdi si na YouTube od Killeroze povídání o plazmě, je tam i návod jak s tím a nejčastější chyby. Jo a musíš se s tím naučit dělat, já s tím podobně bojoval a dá se to i s touhle od Lidlu.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Plasmová řezačka

#849 Nový příspěvek od cenda.t »

Tak já jsem zatím neměl potřebu ji "trápit" :typek: , pižlal jsem max. 6 mm a je to hodně o rukách a praxi :-/ . Když se mi zrovna netřásly ruce :typek: , tak to jelo jak nůž máslem... 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Plasmová řezačka

#850 Nový příspěvek od Ondras83 »

me nekdy sere, ze se mi zasekava ten horak na tom materialu a tim padem nejedu tou rukou krasne pravidelne a je to potom videt no a kdyz si tam dam ty kolecka, tak se stim zase nahovno jezdi podle sablony, to nikdy netrefim a udelam si ten vypalem jinych rozmeru, nezli chci

kileroze jsem sledoval, ale chtelo by to kazdy tyden s tim neco narezat, mame to doma cca 2 mesice a delal jsem s tim 3x, tam bude asi ten nejvetsi problem....to je jako se svarenim, za ty leta, ikdyz jsem samouk, udelam elektrodou stoupacku, ze se na to chodi chlapy z vesnice divat, takze to chce proste "mit to v ruce"

jaryn: potreboval jsem udelat cca 60mm diru do plotny a kdybych tu plasmu nemel, vrtal a piloval bych to asi 2 dny, tady to bylo i s tim kurvenim a vymenou spotrebaku za 10min...navic me nejak zacalo srat vrtani jinde, nez ve stojanovce, tak vzdycky jsem rad za jiny zpusob, nez vrtat nejaky "polohovy" diry a vsechno drzet rukama...takze me tech 10kc za ten spotrebak tolik nevadi

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Plasmová řezačka

#851 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Chápu že je to pro tebe pohodlnější, ale zničit 3 elektrody na 60mm díře to je jako dost a když to špatně šlo dovedu si představit jak ta dira vypadala, tak jsi určitě stejně musel díru doupravit. Spotrebák máš za luxusní cenu za 10kč to nesvedu.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Plasmová řezačka

#852 Nový příspěvek od Ondras83 »

Ona to byla slepá trubka a ten plasmat při proříznutí stříkal zpět.

A taky jsem s tím hořákem jel moc rychle, těch 10mm se nereze jak 1,5mm plech, moje chyba.

quote=Jaryn82 post_id=1700337 time=1618167881 user_id=5096]
..... Spotrebák máš za luxusní cenu za 10kč to nesvedu.
[/quote]
no konkrétně za 7,40kc tryska+elektroda

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Plasmová řezačka

#853 Nový příspěvek od bourač »

Ondras83 píše: ned dub 11, 2021 8:48 pm se mi zasekava ten horak na tom materialu
kileroz je hodnej, úpřímnej kluk. Mám pocit že se rozhodl živit příjmy z reklam. Nic proti. ;-)
Já se živím řezáním kovů. Složité tvary si nakreslím fixou a potom obtáhnu tenkým malým (ojetým) kotoučkem + 115flexa.
Pak teprve na to dobře vidím.
Abych úspěšně provedl řez plasmou omotám si přívod do řezáku okolo předloktí, jeden závit.
Pak mi hmotnost přívodu a jeho drhnutí a poskakování nedělá potíže. :ano:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Plasmová řezačka

#854 Nový příspěvek od Pavel »

bud si v matrosi udelej vrtakem nebo necim dirku at foukas do prazna nebo paleni zapaluj pod uhlem a pomalu stav vuci materialu at okuje odletuji mimo a ne proti elektrode

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Plasmová řezačka

#855 Nový příspěvek od Chose11 »

naučil jsem se pokaždý před řezáním očistit trysku mosazným kartáčem od toho černýho nánosu po řezání, asi to pomáhá, mám ten pocit
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“