Svářecí technika

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

MAGNUM 200 K

#7021 Nový příspěvek od petr laz »

Ahoj muze nekdo pomoci MAGNUM 200 K co2 praskl nam plast. drzi motor posunu dratu je na tele svarecky potrebuji vedet kdo to vyrabe tohle cokol kupovano 2016
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: MAGNUM 200 K

#7022 Nový příspěvek od Sadra17 »

tady by spíš pomohla fotka podavače 8)
malej traktorista v malým traktoru

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Svářecí technika

#7023 Nový příspěvek od petr laz »

dnes se podarilo neco zjistit plast se samostatne nedodava pouze cele byla nam navrhnutu prestavba. https://elektrospaw.webnode.cz/products ... erter-mma/ cocko vypada skoro stejne
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Svářecí technika

#7024 Nový příspěvek od ota »

Tak jedna větší profi svářečka. nebo spíš TIG. Sice prodávající píše, že ,,funkčnost neznáma" Třeba ji jen neumí nastavit, nebo správně použít. Nebo je tam nějaký problém. Jak říkal muj šéf ,,pane elektrikář vezměte si vadasku a přijďte sem, nefunguje mi počítač" :smich: tak je to třeba nějaká prkoťina, nebo můlže být funkční kdo ví. Cena 10 000 Kč. No jednou zobrazeno, tedy zčerstva.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1343708 ... incoln.php

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Svářecí technika

#7025 Nový příspěvek od bourač »

funkčnost neznámá bych napsal do inzerátu kdybych měl od opraváře zprávu že je v prdeli to a to a že předběžná cena opravy bude 20tisKč.
Jinak Lincoln je seriozní USA značka. Aparáty tohoto výrobce se moc neporouchávají...
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#7026 Nový příspěvek od kenybz »

dospělé AC/DC tigovadlo + elektroda. nahoře ta bednička to je vodní chlazení dá se použít klidně i na cočko
paměti to asi nemá a to je škoda. Vypadá to velice zachovale a jestli je funkční tak kauf jak swiňa
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Svářecí technika

#7027 Nový příspěvek od duchodce »

Nemáte někdo svářečku Omicron Gama 1500L HF ? Uvažuji o její koupi . Potřebuji jak sváření MMA hlavně pevnostní stoupačky 2,5 elektrodou,tak Tig ,jemnější práce s malými proudy, ne hliník.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Svářecí technika

#7028 Nový příspěvek od duchodce »

Nemá nikdo s omicronem ,třeba i tím bez HF nějakou zkušenost ? Na vebu ani tady zrovna o tomhle typu žádné praktické zkušenosti nejsou, kromě u Kileroze . A i tam to je jen popis .
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9048
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Svářecí technika

#7029 Nový příspěvek od Sniper »

duchodce: zkus zavolat do svarmetal Skotnice.
Na ně mám dobré reference, měli by umět poradit.
Já osobně si vybral Omicron Gama 190L,cenově jsou na tom stejně, parametry rozdílně, což mě překvapilo.
Tak ať dobře pořídíš 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#7030 Nový příspěvek od exot »

Pokud netrvas na OMI popremýslej o BWIG 180 .Je to sice cina ale ani v nejmensim si na ni nemuzu stezovat.(to co po ni chces v poho dává).
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Svářecí technika

#7031 Nový příspěvek od duchodce »

Když já jsem nenašel na Berlan žádné reference a hlavně jsem nesehnal pozáruční servis - nebo neumím hledat . Omicron je sice "Česká" firma s výrobou v Číně, ale je tu dlouhodobě etablovaná a pozáruční servis je na vícero místech. Ale dík za radu.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#7032 Nový příspěvek od Ondras83 »

Bwig180 mam taky, co chces vedet?

Tig funguje vyborne, pro me jako zacatecnika je to zase dalsi moznost, jak se osamostatnit

MMA jsem s tim svarel cca 2 roky (predtim jsem mel omicorn gama 160, ten jsem prodal brachovi a nechal si jen toho berlana, protoze na 2 svarecky jsem u sebe v kumbalku nemel misto), na MMA to nema vymozenosti tipu Hotstart, antistick atd, ale i tak jsem si s tim v pohodě poradil (svarecak v podstate nemam, jsem samouk), svarel jsem EB121 Esab a E7018 Bohler

mam ji do ted a uz ji pouzivam pouze na TIG, protoze jsem dokoupil Ideal 212LCD a ta ma ruzny ficury i na MMA, tak to zkousim ted tim :)...

jediny, co jsem u toho Berlana udelal je, ze jsem si dal 4m kabely a lepsi kleste na konstru, mam ho nekolik let, koupil jsem na aukru jako ze vracene zbozi (4500,-) a musim rict, ze pohoda! :) Nebal bych si to koupit znovu a jeslti s tigem nemas vetsi zkusenosti, asi bych ani vice nezli tech 5tis investovat nechtel :), na TIG to ma HF zapalovani, puls, mikropuls, dohorivani oblouku - predfuk asi zadny, dofuk cca 3-4vteriny pevne nastaveny (nejak jsem to nemeril)

ten hotstart a antistick tady Atlan ma schemata, jak to dodelat.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#7033 Nový příspěvek od elbarto »

VilemSinek píše: pát dub 16, 2021 11:07 am Ahoj chlapi, kdyby někoho zajímaly alternativy, tak doporučuju kouknut na tenhle článek: https://www.svarecikukla.cz/blog/tig-wi ... lektrodou/
... Vildo ... pěknej pokus, ale když to trolíš po 10 forech, tak budeš už krapet provařenej ...

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#7034 Nový příspěvek od kenybz »

asi dělá sám sobě propagaci kuklič jeden
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Svářecí technika

#7035 Nový příspěvek od bourač »

To je Honza s Jakubem, přečet jsem ten článek o Tigu do poloviny, pak se mi udělalo špatně.
Kritiku rozvíjet nebudu, kdo nevaří stejně by nechápal a kdo vaří tak to vidí sám.
Všechno špatně ale tak krásný vedoucí e-shopu bych vydělat dal. :vysmech:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“