Pískovačka

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 613
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Pískovačka

#1 Nový příspěvek od Rad 5 »

Ahoj.
Snažil jsem se tady přečíst a dohledat ve starších tématech ale nenašel jsem...
Uvažuji, že bych si pořídil pískovačku, ale nevím jakou a po přečtení některých starších témat nevím zda to má smysl.

Chci něco na domácí žvejkání. Uvažuju o tom, že bych potřeboval opískovat disky u traktoru, ale tady v okolí jsou hrozně dlouhé čekací lhůty na opískování (třeba i přes tři týdny a poměrně daleko). Po tom co jsem si přečetl o mokrém a suchém pískování bych uvažoval o suché pískovačce.

Chci se zeptat, co používáte vy?
Co například takovéto pískovačky?
https://www.google.cz/search?q=p%C3%ADs ... 9&dpr=1.25

https://www.uni-max.cz/produkty/brousen ... GPEALw_wcB

Kdyby to fungovalo tak jak je ve videích, tak bych byl spokojen...
https://www.youtube.com/watch?v=mkwgr2pYOa4
https://www.youtube.com/watch?v=888hwOI7cQA
https://www.youtube.com/watch?v=eef0HO-loHo
Jak velký kompresor bych k tomu potřeboval?

Děkuji.

jean
Příspěvky: 3191
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Pískovačka

#2 Nový příspěvek od jean »

Ahoj, ja som kupoval pieskovačku pred mesiacom. Chcel som box. Kúpil som nejakú čínsku, plech je tenký, ale po zošrobovaní je to pevné dosť. Problém je pištol, čo k tomu dávajú. Vzduchu máme v systéme dosť, ale cez tú pištolku to jednoducho nepretlačí, tak to pieskuje jak keby sa tomu nechcelo. Čo som pozeral, tak tú trápnu pištolku majú aj boxy za 3000 euro. Takže je prakticky jedno, čo si kúpiš, len treba zohnať poriadnu pištol s veľkým prietokom. Ak niekto viete, kde to kúpiť, dajte odkaz.

jojo7011
Příspěvky: 1077
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Pískovačka

#3 Nový příspěvek od jojo7011 »

Pieskovanie je alchymia. Velmi draha alchymia ! Bude vas to stat velmi vela penazi a hlavne casu straveneho experimentovanim, kym dosiahnete dobry vysledok. Ziadne domace zvejkani neexistuje, bud to pieskuje, alebo nie. Alchymia kym zistite vhodne abrazivum, trysku, prierez hadice, vhodny kompresor ( najminimalnejsie minimum je 3 valec orlik so 7,5kW motorom a 300L vzdusnikom , bude to pieskovat, ale s prisernym trapenim ) atd. Velmi dlha a strastiplna cesta. Dajte si tie diely radsej opieskovat. Sice si pockate, ale zaplatite a mate pokoj. Zabudnite na videa na YT. Realita je uplne ina.

Fizz
Příspěvky: 8100
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pískovačka

#4 Nový příspěvek od Fizz »

Trysky jsem si koupil keramické, pistol vyrobil, sypu do toho písek křemičitý na spárování chodníků že stavebnin, jede jak pila, 7bar cca 400ltr za minutu.

Kotel mám z unimaxu.

Tento:

https://www.uni-max.cz/produkty/brousen ... -xh-osb-20
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Pískovačka

#5 Nový příspěvek od mufik »

Už jsi něco zaslechl o silikóze? Velmi nepříjemná zdravotní komplikace. Proto se pískování křemičitým pískem moc nedoporučuje. Pískovačku mám z unimax, docela dobrá, kabinka i ta "bezprašná". Trysky si vyrábím na soustruhu ze stabilky,trochu jiného tvaru než kupované keramiky (venturiho trubice), lepší usměrnění tryskacího média a pořizovací cena je minimální. Nechám zakalit, na domácí použití úplně stačí. Kompresor výtlak 10atm 620l/min úplně na hraně.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Pavel
Příspěvky: 8299
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Pískovačka

#6 Nový příspěvek od Pavel »

knam to nemas daleko je tu firma brokuje rafky a strika polyuretan zaklad a vrch taky dela origo barvy co mnel zetor leta sem tam delal kluci si to klidne i zujou

Fizz
Příspěvky: 8100
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pískovačka

#7 Nový příspěvek od Fizz »

Venku v masce, navíc osobně jsem otryskal asi 3tazny zařízení, protože to bylo akutní, jinak to řeším externě. Rozhodně nemám potrebu dělat vše, a tryskání padá do věcí nechci vubec, až na drobnosti kde hrozí zkurveni dané veci což nechcu vic než nechci tryskat.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 613
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Pískovačka

#8 Nový příspěvek od Rad 5 »

Diky za info. Na prvni pohled to vse vypada nejak jednoduseji…
Asi se do teto technologie nebudu poustet a necham si to udelat…

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20994
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pískovačka

#9 Nový příspěvek od ota »

Tuhle věc mám tak nějak ,,depozitně" rozjetou. Posbíral jsem pár postřehů a už i krámů kolem toho. Zatím mi schází komlresor, tlaková nádoba a písek. Pískovačku už mám doma. A to dospělou. Protože jsem zjistil, že ty čučky co jsou v odkazech, to je tak pro děti. Známej provozuje dospělou pískovačku. Pískoval mi kdysi pluh. Jenže jak to bývá, nemá na to čas. Zadruhé si musím půjčit dopravní prostředek, je 35 km ode mě. Další problém je, že to po opískování nesmí zmoknout. Takže dopravit nejlíp zabalené. Balte třeba 5 tunu valník.
Základ je kompresor. Na opravdu dobré pískování je dobrý šroubák. A to třeba ten s motorem Zetor, Deutz. Aby dával od 2000 l/min. A k tomu pískovačka. Aby měla obsah nádoby. A nemuselo se furt přihazovat abrazivo. Ten známej má Tatrovku kompresor. Dospělou pískovačku a nad ní násypku. Když dojde písek, dosype z násypky. Je dobré pískovat aspoň v provizorním boxu s podlahou. Písek sbírat a používat vícekrát. Pozná se to, když písek práší a jde to pomalu, je už rozbitej a je třeba vyměnit. Tohle je návod na pískování které ubejvá. Odsejpá to a bere to všechno. Pěkně načisto. Jinak ty pískovačky v odkazech to je jak píšu bída. Když bych chtěl opískovat šasi vleku bude to očistec. Kámoš povídal, valník tak 10 hodin práce aby to opravdu bylo. Ten kompresor slupne za těch 10 hodin kolem 60l nafty. Víceméně jede pořát. Tohle pískování je nutné mít na to kombinézu a kuklu. K tomu externí přívod vzduchu. To je základní věc. Bez toho to nelze dělat.
Napodzim jsem prošvihnul šroubák s 3 válcovou Kubotou za 4000 Kč. Jen stál v hořící dílně. Měl jedno kolo ohořelí a spečený filtry. Jinak nic, ani nafta v nádrži nechytla. Ale zeptal jsem se druhej jestli a za kolik je k mání. :( Soused se zeptal první a už jsme ho vezli k němu.

Uživatelský avatar
honza650
Příspěvky: 223
Registrován: úte bře 23, 2010 12:30 pm
Bydliště: Železný Brod

Re: Pískovačka

#10 Nový příspěvek od honza650 »

zkoušel jsi Desmo v Lomnici? měli tam brokovačku a ty disky z traktoru by se tam určo vešly, jinak v Bělohradě v Depragu jsou taky docela vstřícní, ale jen menší věci
Zetor 25A ( v neustálé rekonvalescenci ) https://mnojo.rajce.idnes.cz/Zetor_25/

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 613
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Pískovačka

#11 Nový příspěvek od Rad 5 »

Ještě jsem to nikde nezkoušel.
Jen jsem netušil, co přesně tahle technologie obnáší a vzhledem k tomu, že se chci dát do renovace několika strojů, tak jsem přemýšlel, zda si něco takového nepořídit.
Když ale čtu jak to je, tak to radši někam dovezu a počkám si na to.
Pokud ale víte kdo pískuje Libereckém kraji, nebo okres Jičín, Mladá Boleslav, apod. Rád se tam zeptám.
Děkuji.

Pavel
Příspěvky: 8299
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Pískovačka

#12 Nový příspěvek od Pavel »

umne si byl ne meril sys ten zdvich mas to kousek za mb

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8648
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Pískovačka

#13 Nový příspěvek od bourač »

tento pátek 2.2.2024 v odpoledních hodinách budu ve městě Varnsdorf pískovat dospělou pískovačkou (skafandr, kukla).
Můžu pro :friends: opískovat nějaké drobnosti.
Případně o víkendu za úplatu i něco většího, mobilní aparát je k dispozici pouze do soboty.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“