RYOBI ONE +

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 830
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: RYOBI ONE +

#61 Nový příspěvek od Navarson »

V Kauflandu maj neorigoš aku 6Ah do One+ za necelých 1200,- peněz/ks. Tak jsem dvě vzal, uvidím kolik maj v sobě šťávy. Poznám to na vyžínači kolem stromků, ten žere proud jak kyselina. Mám rok starou originál 5Ah, tak udělám jakýs-takýs málo objektivní srovnání. :ano:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

other-side II
Příspěvky: 1423
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: RYOBI ONE +

#62 Nový příspěvek od other-side II »

soused kupuje DeWalt aku a přes redukci tím honí Ryobi, prý jsou DeWalt aku levnější, nevím, kupuju originál v Bauhau

pilu vezmu aku Stihl, cca 10 peněz, takže dobrý
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Sadra17
Příspěvky: 6160
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: RYOBI ONE +

#63 Nový příspěvek od Sadra17 »

Fizz píše: pát dub 19, 2024 7:40 pm kazdpadne jak rika chobot, protože je to hned a nic neni zasvineny.
hlavně to chce kvalitní koncovku co padne na maznici a nepustí nic kolem 8) dekalamitka se dá udržet čistá relativně snadno
malej traktorista v malým traktoru

Fizz
Příspěvky: 8122
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: RYOBI ONE +

#64 Nový příspěvek od Fizz »

Mam koncovku dražší než dekalamitku. U některé techniky jsi prostě rád že to nějak nasadis.

Nehledě na to že ne všechny mazničky jsou jako nové čisté rovné v ideálním místě úhlu atd.

Klidně mužem polemizovat. Je dost mozny že mam levý ruky. Je dost možný že z dekalamitku to sviní opačným koncem jen mě. Každopádně po koupi aku lisu me sralo akorát že jsem si ho nekoupil mnohem dřív.

Chápu že na dvě kartuše za rok si to nekoupíš. Nechápu ake smysl, přesvědčovat někoho kdo ji má a hojně používá (dnes 2kartuse), že je to zbytečný a lepší pumpovat. Stejně jako mám aku kompresor nebo aku startovací zdroj.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Tomas6
Příspěvky: 5489
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: RYOBI ONE +

#65 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nikdo nikoho nepřesvědčuje. Jen jsem se zeptal jaký důvod je mít aku. A napsal že si bohaté vystačím s obyčejnou. A že mají jednu nevýhodu. Nic víc. Když budu mazat tak jak ty s chobotkem, klidně se nechám přesvědčit o výhodě aku. Nemám tolik harapáků abych o ní musel přemýšlet. Díval jsem se na cenu dewalta, na to mám baterky a levněj jak za 7 plus mínus koupit nejde. Vím o spoustě jiných věcech co bych za ty peníze potřeboval a neležely by mi 364 dnů z roku ve skříni.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

fikejz
Příspěvky: 6387
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: RYOBI ONE +

#66 Nový příspěvek od fikejz »

Dekalamitku mám na to svoje mazání pneumatickou Guide. Ona v ní byla v sadě tedy i ruční, ale tu jsem nikdy nepoužil. Mažu tedy jen traktor, lis a Fellu, takže vše pře použitím a pak po. Co se aku nářadí týká tak DeWalt už mi po včerejšku nesmí do baráku. :vztek:

Vrtal jsem a závitoval osm dírek se závitem M5 do jeklu silného 4mm a už druhá vrtačka téhle firmy to má odbyté! Když zmáčknu spoušť na plný výkon roztočí se a za pár vteřin zdechne. A to i zcela bez zátěže! Na půl až tři čtvrtě jede furt. Ta první pro změnu vycucla baterku co v sobě měla i když se nepoužávala. Když se do ní dá baterie nabitá tak normálně funguje, akorát brzda nejde -je slyšet jen rachtání, jak se snaží zapadnout na své místo, ale to je všechno. Nesmí se ovšem v ní nechat baterka, protože když zhasne ta ledka na rukojeti už nefunguje. Už se ani nehne. Musí se pak vyndat baterka, dát do jiného strojku, protočit jej a po vložení baterie z5 se už zase ten krám točí! Podle souseda, celkem zdatného elektrotechnika, je v řiti něco v řídící elektronice v rukojeti. Jenže to je celé zalité do plastu a v době, kdy jsem to řešil to stálo víc jak půl nové vrtačky. Ještě tedy zkusím nechat poskládat ze dvou jednu. Jestli to nepůjde tak co půjde prodat prodám. Třeba baterky mám čtyři - dvě pětky a dvě 2Ah.

No a už to nemusím psát do tématu "co zlého se vám dneska přihodilo" ;-)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

andre.marek
Příspěvky: 665
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: RYOBI ONE +

#67 Nový příspěvek od andre.marek »

Fizz píše: pát dub 19, 2024 9:20 pm Mam koncovku dražší než dekalamitku. U některé techniky jsi prostě rád že to nějak nasadis.
Nemáš někde odkaz? S koncovkami pořád bojuju.

A právě uvažuji už nějaký pátek o aku lisu, takže jsi mě dost nahlodal... :D (už jsem se přesvědčoval že to nepotřebuju).

Fizz
Příspěvky: 8122
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: RYOBI ONE +

#68 Nový příspěvek od Fizz »

Mám takovou černou s klestinou uvladanou manuálně. Je na dekalamitce která se záhadně aktuálně schovala. Stála tehda snad 6stovek.

Co mam Aku už jsem ji nepoužil.


Safelock Mato?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

chobotek
Příspěvky: 10801
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: RYOBI ONE +

#69 Nový příspěvek od chobotek »

Tohle? Vypadá to docela dobře, objednám.
https://www.youtube.com/watch?v=TCHKWsBpbMw
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Fizz
Příspěvky: 8122
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: RYOBI ONE +

#70 Nový příspěvek od Fizz »

Jojo
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Tomas6
Příspěvky: 5489
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: RYOBI ONE +

#71 Nový příspěvek od Tomas6 »

Mám taky. Možná nějakou kopii ale funguje to spolehlivě. No jsou místa kde jsem si musel pořídit prachobyčejnou žduchačku. Páč tam nešel nasadit ani obyčejný konec
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

andre.marek
Příspěvky: 665
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: RYOBI ONE +

#72 Nový příspěvek od andre.marek »

Mám tuhle Groz - https://www.tbepox.cz/groz-mazaci-spojk ... avit-m10x1 ale je dost široká a nedostane se úplně všude, pak musím používat klasické na šroubovací utáhnutí a to mě fakt nebaví se s tím trápit. Buď nedrží, nebo pak nejde sundat a nechci to škubat silou a ničit tak mazničku...
Samozřejmě jsou místa, kde nevleze tenhle "automat" na výšku, pak je potřeba opět vzít klasiku.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“