Pásová bruska.

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová bruska.

#136 Nový příspěvek od Britt »

Předělat to můžu vždycky, ale jak píše Karel, je tam minimální tah a viděl jsem na netu spoustu jiných a běhá jim to.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13198
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Pásová bruska.

#137 Nový příspěvek od Čárls »

Těším se na nějaký video ze zkušebního provozu Taky se mi pásová líbí ale není kam dát není místo :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

peb
Příspěvky: 83
Registrován: čtv říj 24, 2013 10:27 pm
Bydliště: Praha

Re: Pásová bruska.

#138 Nový příspěvek od peb »

Nerikam, ze to nebude fungovat. Me to jenom prislo jako drobna "kosmeticka nevyvazenost" k tem asi 15 ks sroubum mezi tema hlavnima platnama, coz bylo psano, ze jsou 10 mm. Jinak jak bylo zmineno ocividne to vychazi z projektu Sayber OSG, ktery je jako open source reseni, tzn. ze k tomu jsou veskere vykresy. Pravda ze original je v palcich.

Obrázek
Obrázek

Nejake drobne zmeny tam jsou, nicmene 80-90 % je puvodni - aneb najdi 3 rozdily :) Lehce jsem kouknul do dokumentace a instrukcim - nutno podotknout, ze to je cele koncipovane tak, aby na vyrobu stacila vrtacka, zavitnik, pilnik a mozna flexa - tedy bez soustruhu a frezky. Z toho vyplyvaji i ty zminene podlozky k rolnam, hridel je totiz sroub. Ono je to cele sroubovane (myslim tim original), to je ta nejvetsi zmena verze z bazose. Tam co jde, tak se zda, ze je zmeneno na svareni.

Ja to stavet nebudu, pisu to spise proto, kdyby nekdo mel zajem. Skoro jiste se nechaji udelat vypalky levneji, pripadne modifikovat, ci upravit - tipuji o 1500 Kc levneji. Vse je totiz v podstate jiz predpripravene.

Obrázek

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová bruska.

#139 Nový příspěvek od Britt »

Je to Sayber OSG a dával jsem tu odkaz na jejich video. Cenu neumím posoudit ale materál 10 a 15mm nebude nejlevnější a vypálení asi taky nebude za hubičku. Kdybych to měl pižlat fričkou, tak už mi dávno upadly pačmáky. Co je docela problém, jsou ty vypálené otvory pro závity, protože jsou dost tvrdé a vyštípal jsem na tom závitník. Jinak montáž je snadná a co bych chtěl dodat, tady nejsme v USA, kde si koupí řemenici a kladky v požadovaném rozměru za pár šupů, na rozdíl od nás.
Ještě to nemám hotové, ale už mi moc nechybí a zatím mohu říci, že se mi to moc líbí. Dělám si na tom drobné úpravy podle svých představ a místní kutilové to chtějí vidět v provozu a dost vážně uvažují o koupi.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová bruska.

#140 Nový příspěvek od Ondras83 »

Mě se tahle moc líbí (víc než ta rimeraka), ale 4tis z sbazaru se mi zdá dost. Zkusím tedy sehnat někde ty výkresy na vypálení.

Nedá se koupit plochá řemenice na motor se systémem taper lock?

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová bruska.

#141 Nový příspěvek od Britt »

Ondro, pošli mi do sz mejla. Plány mám.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

peb
Příspěvky: 83
Registrován: čtv říj 24, 2013 10:27 pm
Bydliště: Praha

Re: Pásová bruska.

#142 Nový příspěvek od peb »

Mozna jsem to blbe napsal, nemam proti tomu nic. Sice se mi nejake detaily nelibi, ale to je vedlesi a preji uspech a tesim se na video. Nicmene napr. cela ta spodni cast me prijde v te CZ uprave pomerne slusna, jednoducha a dost tuha. Takze rozhodne proc ne. Rozhodne bych nepredpokladal, ze by se to melo sudlat doma pilkou, to fakt ne. Ze jsou otvory po laseru zakalene, tak s tim se musi pocitat, resitelne to je.

Moje info smerovalo k tomu, ze nabizene vypalky nemusi byt jedina cesta. Obzvlaste pokud by nekdo mel potrebu cokoliv upravit nebo modifikovat dle obrazu sveho (napr. dle pouziteho motoru, apod.), a to predevsim z duvodu toho, ze je k dispozici cela dokumentace - to je informace, ktera tu nebyla, tedy pro uplnost:

http://sayberosg.com/forum/viewforum.php?f=3

Co se ceny tyka, tak vychazim z vlastni zkusenosti za nekolik let a par stovek kg vypalku. Hodne hrube se necha kalkulovat co cena zeleza/kg, tak to same na laser. Tudiz pokud to bylo 35 kg, tak pri dnesnich cenach 38-40 Kc/kg, to vychazi na 2500-2800 Kc. Mam to jako hobby, takze neumim sundat DPH, kdo to stesti ma, tak tudiz jeste mene. A i laser by uz dneska sel asi sehnat i levneji.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13198
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Pásová bruska.

#143 Nový příspěvek od Čárls »

Chlapi pokud necháváte palit vypalky nenechávejte pro zavity a výstružníky pálit díry ale jen označit
U nás na tohle už taky přišli a vydržkoval to nastrojařský Když se s tím pálením začínalo těšili se co uspoří No a co uspořili na vrtání vyházeli za zavitníky a výstružníky
Nyní jen označí díry nevím jak to dělají ale je tam jako od dulčiku a velice přesně
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová bruska.

#144 Nový příspěvek od Britt »

Karle, já vybírat nemohl a tak to jeden závitník odsral.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13198
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Pásová bruska.

#145 Nový příspěvek od Čárls »

Chápu to je pak jasný Chlapi taky zkoušeli jednorázový tz strojní (gotvalďák ) pak spirálový jjednorázový a nakonec co nesnáší sada Nejlíp to šlo sadou ale taky nic moc :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová bruska.

#146 Nový příspěvek od Britt »

Já mám jenom sadové a dvojka se poroučela. Naštěstí jsem měl jinou, ale ta je tupá, tak jsem se nadřel jako Bulhar. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová bruska.

#147 Nový příspěvek od Ondras83 »

Peb: našel jsem, kde stáhnout. Vše pasuje na pás 50x2000? Někde jsem našel 3 velikosti pásua nevím, jestli je to ve výkresech nějak řešeno. Metrické výkresy se asi stáhnout nedají?

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová bruska.

#148 Nový příspěvek od Britt »

V metrice to asi neseženeš. Já jsem nakoupil pásy 50x2000, kus za 47Kč.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová bruska.

#149 Nový příspěvek od Ondras83 »

Výkresy jsou na tyto rozměry
2" x 60" (50 mm x 1525 mm)
2" x 72" (50 mm x 1828 mm)
2" x 78.75" (50 mm x 2000 mm

peb
Příspěvky: 83
Registrován: čtv říj 24, 2013 10:27 pm
Bydliště: Praha

Re: Pásová bruska.

#150 Nový příspěvek od peb »

Uprimne receno, ta zakalena vrstva je vicemene povrchova, ale je. Ale jako u vseho - bude zalezet na typu a vykonu laseru. Pouzivam 2 zpusoby - mensi dira s naslednym prevrtanim a u otvoru mensich nez cca 80 % tloustky materialu nechavam vygravirovat kriz a dulcikem to majznu rucne nasledne. Nicmene diky za tip, neni duvod aby ten dulek nesel udelat rovnou. Akorat neco mam v priprave, tak poptam a doufam zkusim stesti pridanim dalsi vrstvy. Nenapada me jiny zpusob, nez snizeni/rizeni vykonu. Forek bude na/o kolik, ale to zase netrapi me :)

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“