Pásová bruska.

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Pásová bruska.

#181 Nový příspěvek od mastnacek »

To mas recht, nekdo by se moh nazlobit. Na pasovce i na vodnim finisuju zlehka, takze jehla se da nehtem strhnout. Nekdy se udela tvrdsi, ale to prisuzuju nic moc vystupni kontrole ve fabrice.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová bruska.

#182 Nový příspěvek od Britt »

Dneska jsem se pustil do výroby držáků stolku a takhle by to mělo ve finále vypadat.

Obrázek
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová bruska.

#183 Nový příspěvek od fajlla »

Taky sem to video shlédl a stolek vypadá pěkně a účelně.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová bruska.

#184 Nový příspěvek od Britt »

Mě se to také líbí. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

peb
Příspěvky: 83
Registrován: čtv říj 24, 2013 10:27 pm
Bydliště: Praha

Re: Pásová bruska.

#185 Nový příspěvek od peb »

Nevim, jak je to videt v tom videu na youtube - asi ano - na tech tycich ma drazky a v drzacich srouby s kulickou a asi pruzinou, pokud si dobre vybavuji. Takze klasicke uhly 0/45, resp. 90 nemusi nastavovat, to mi prislo jako pomerne elegantni reseni.

Lehce off-topic zprava: v tydnu jsem byl pro nejake veci v Polsku, protoze jsem to uz od pondeli tusil problemy, tak jsem si jeste rychle nechal poslal motory. Brano z Promotor, konkretne MS 90S-2 B14. PLN pod 6 CZK, nepocital jsem, ale vcetne dobirky a Fedexu do druheho dne pod 2.000 CZK. To jenom pro info, jako overeny mozny zdroj.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová bruska.

#186 Nový příspěvek od Britt »

Taky se mi líbilo, to orientační nastavení úhlů, ale stejně je lepší si to ověřit. Jediné, na co jsem u nás nikde nenarazil, jsou ty aretační šrouby s kuličkou. Pokusím se o výrobu, ale zatím vůbec netuším, jak to dopadne. Teprve paj bych frézoval drážky na hřídele.
Ten odkaz na motory je super, protože já jsem sehnal jetý motor přes bazoš a není to ono a uvažuji o jiném.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Pásová bruska.

#187 Nový příspěvek od mastnacek »

Ty polsky motory jsem videl v odkaze z tohodle vlakna, chvali je tam a doporucuje.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pásová bruska.

#188 Nový příspěvek od ota »

Jardo jestli scháníš levně nový elektromotor zkus fi. Elprim. Kupoval jsem tam elektromotor 7,5 kW k soustruhu a nevěřil jsem, jak může být pohyblivá cena stejného motoru u více prodejců. Elprim měl za 15 000 Kč a Mohelnice za 35 000 Kč naprosto stejný typ a ůpravy na něm. A ta Mohelnice dodací lhůta 6 neděl a Elprim ve středu objednáno a v pondělí byl motor u mě. Komunikace na 1☆.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová bruska.

#189 Nový příspěvek od Britt »

Díky za tip, vítám každou radu. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

peb
Příspěvky: 83
Registrován: čtv říj 24, 2013 10:27 pm
Bydliště: Praha

Re: Pásová bruska.

#190 Nový příspěvek od peb »

To mas muj obdiv, tim se urcite pri cene 1$ zabyvat nebudu a necham vydelat cinske soudruhy. Cinskych veci se nebojim, nekupuji to nejlevnejsi, koukam na hodnoceni a jeste vice na pocet objednani, malokdy jsem se netrefil. Jinak se to necha najit pod jmenem napr. "Spring Ball Plunger", viz to co mam ted treba v kosiku:

https://www.aliexpress.com/item/32989129166.html

Jeste doplneni k motorum: komunikace perfektni, nechavam si posilat po Polsku a pote vyzvedavam v depu, nicmene mi nabizeli poslani i do CZ - nekde kolem 400 Kc - takze i to je moznost. Nevim, jaky je mezinarodni limit, ale po Polsku tusim 31 kg - jenom pro zajimavost: 2 ks mnou zminenych = 30.5 kg, takze vyuzite akorat jedno postovne, to potesi :) I pres soucasna opatreni se zda, ze se do Polska bude nechat LEGALNE dostat. Pokud na nej nepospichas, tak ti ho muzu privezt. Jenom neumim v tento okamzik rict kdy, cekam az se mi neco vyrobi na zakazku - tipuji 3-4 tydny.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12958
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Pásová bruska.

#191 Nový příspěvek od Čárls »

Na vyrobě těch šroubu vubec nic není potřebuješ ložisko a kuličky z něj pruměr podle šroubu
Třeba na 8 šroub je potřeba 5 kulička a vrták 5 provrtáš červa do 2/3 pruměru kuličky pak si vytočíš kužílek na nejtování a kus plocháče do kterýho zašroubuješ červa
Na šroubu se dělá uhel cca 30 stupňů° měřeno od čela zašroubuješ červa nandáš koul a zabouchneš kužílkem to je celé
Pokud získaš grif a seřídíš soustruh za hodinku jich máš tak 50 napráskanejch aj se zatemlováním :friends:
Ps Musí se makat :321:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Pásová bruska.

#192 Nový příspěvek od vitex »


Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12958
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Pásová bruska.

#193 Nový příspěvek od Čárls »

Víťo pruměrně minimalně kilo za M12 stavěcí šroub s kuličkou :pistol:
To jedině pokud nemáš soustruh doma a starý ložisko v zasobě 12stavěcí šroub je za 8 Kč max a pár minut práce která doma muže být jen zábava Obzvlášť pro Jardu hračičku na detaily 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

peb
Příspěvky: 83
Registrován: čtv říj 24, 2013 10:27 pm
Bydliště: Praha

Re: Pásová bruska.

#194 Nový příspěvek od peb »

Akorat, ze ti v tom popisu chybi jeste ta pruzina. Predstava, ze bych to mel nejdrive shanet a jeste to zkouset delat, tak to pri tech 4 ks, ktere jsou potreba a soucasnemu kurzu <22 CZK/USD, necham rad 85 CZK Cinanovi :)

Obrázek

Jak to bylo popsano, tak si to dokazu predstavit, s tou pruzinou uz poradne ne. Konkretne ten okamzik, kdy je potreba udelat ten pertl a podle kulicky to stezi pujde, kdyz se zatlaci proti pruzine. Resp. tak aby to bylo na tech 50 ks stejne a opakovatelne. Udelat jde vsechno, alespon se to leckdy a leckde tvrdi :) Rad se priucim, alespon v teoreticke rovine, treba to nekdy zkusim.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Pásová bruska.

#195 Nový příspěvek od vitex »

Je třeba hledat dál.Existují i bez pružiny,jak píše Čárls o domácí výrobě,ale já Vám to dohledávat nebudu.A jsou za hubičku.Nesmíš být zhnilej a otevřít pouze první odkaz a zrovna na odpružené. :tyty:

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“