Gola sada - vyber

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě kvalitní gola sady

#46 Nový příspěvek od kenybz »

jo nešťastné pogumování...
ono je to totiž EPDM a nebo TPE a ani jeden materiál neodolává oleji
uplně nejhorší je když to ještě naboptna a lepí bleee takový šrubová když pak vemeš do ruky a jenom ta rozleptaná jakože guma uplně čvachtá :vztek:
stará tona měla rukojeť s polyuretanu a tomu olej nevadí.
Mám jednu malou sadu od extoolu stála pětistovku za 10 let žádný problém ale myslím si že už to tak kvalitní nebude
samozřejmě od würtha mám sad několik je to solidní kvalita ale cena je vyšší rozhodně to ale neni mercedes mezi nářadím stará tona taky dobré a i ty staré ořechy sem tam prasknou ono to neni na povolovaní nakrev zarostlých šroubů na to jsou kované kalené ořechy co jsou k rázovým utahovákům.
z nové tony máme v práci akorát novou ráčnu no funguje dobře ale ručka lepí
staré tona ráčny se dají opravit když víte jak nato zatím se mě nestalo že by nějaká ze šrotu opravit nešla a to jich mám asi šest a ostatní co dovleču tak opravím a někomu věnuju
postupně jsem si zešrotu nanosil ořechy a k tomu doplnil opravenou ráčnu stejného původu a tu sadu používám nejčastějc würth jenom v nedělu :D nebo když nemám třeba 26-ku ořech nebo nějaký jiný rozměr ...
ale existuje ještě jedna firma ploberger do práce jsem bral malou sadu takovou i s bitama inbusama torxama a oříšky 3-14 stála tuším 850 a ještě dal obchoďák slevu
dokonce jsem od nich bral i šrubováky pro seřiziovače a další nářadí a ono je to docela kvalitní...
když je v akci šrubovák za 30,- sice malý ale co s ním povolím a on se vůbec nebrání a nevymačkává :shock:
o tu je odkaz na ten ploberger
http://shop.ploberger.cz/Akce/Akce/Sada ... ute-1.html

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3808
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě kvalitní gola sady

#47 Nový příspěvek od exot »

Takovych 7-8 let mam golu od proteca (sestihrane orechy+ torxove orechy) vyjma praskle krabice na ni nemohu rict kriveko slova .
Tenorat stala asi 2 litry v akci ma par vychytavek (vroubkovane orechy, samojistne racny) a ctyrhran nahore na sroubovaku)delam s ni kazdy tyden nekolik hodin.Strhnul jsem jen nejaky maly imbusovy bit jinak orechy jsem pouzil i na razovem utahovaku kde jsem pred tim rozerval nekolik orechu od tony.
Klidne bych ji koupil znova.

Ona ta legendarnost Tony vychazi do jiste miry i z toho že sveho času tu nic jineho nebylo.

Ps :na vetsi věci jsem koupil 3/4 golu a nenusim mordovat 1/2 golu je tady o tom vlakno. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... gola+3%2F4
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Olpik
Příspěvky: 375
Registrován: pát bře 13, 2009 11:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Koupě kvalitní gola sady

#48 Nový příspěvek od Olpik »

V praci mame toto kdo jednou zkusi uz jinou nekoupi . Uz jenom takova vychytávka jako jsou naradlovane prodlouzeni a ořechy oceníš při mastnych rukách. Kvalita prumyslove naradi 8), tri racny, množství bitu oceníš hlavne na aute proste je tam vse :) az do torxu 70. :shock: Takze srovnávej
https://www.kapu.cz/gola-sada-ks-tools- ... 179-dilna/

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3808
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě kvalitní gola sady

#49 Nový příspěvek od exot »

Myslim ze nemlich to samy ma v nabidce extool ale i spoustu jinych firem v zasade bych se tohohle nebal
Co bych temhle golam vytknul je jen nestasne reseni orechu na imbusy tyhle vymenne neni problem utrhnout na tohle byly ty s klasicke mnohem lepsi

ps:jak často se komu podari roztrhnout ořech?
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

ITS
Příspěvky: 6273
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Koupě kvalitní gola sady

#50 Nový příspěvek od ITS »

Exot to trefil - největší slabinou je absence imbusových ořechů. Ty se musejí koupit zvlášť. Jinak si myslím, že všechny goly jsou stejné. Hlavní na co se dívám, je typ ráčny. Musí mít tu malou přehazovací páčku. Pokud má na přehození směru to kolečko nahoře, tak tu nechci.

peyrak
Příspěvky: 1258
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Koupě kvalitní gola sady

#51 Nový příspěvek od peyrak »

Asi 10 let mám tuto, tehdy stála asi 3500Kč, zatím se mi z toho nic nepovedlo zničit, rádlované ořechy má taky, ořechy běžně používám i na pneu a aku rázovým utahováku, jen jsem ztratil jeden torxovej bit, kufr má panty alá ohnutej plast, odešly asi za 3 roky, pojistky taky, našrouboval jsem na to kovový panty i packy, používám skoro denně. V práci máme nějakou Stanley, ráčny už jsou po smrti, ořechy reznou ale držej.

kulevaros
Příspěvky: 1479
Registrován: úte bře 19, 2013 8:55 am
Bydliště: Zlín

Re: Koupě kvalitní gola sady

#52 Nový příspěvek od kulevaros »

http://www.naradi-hrebec.cz/cz/e-shop/7 ... 09510.html
Ja mam toto je super a odpada mi nejaka cinska posrana rukojet.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20608
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Koupě kvalitní gola sady

#53 Nový příspěvek od vitex »

Kamarádi,doporučujete pěkné i nepěkné věci(jak kdo).Je třeba jít o nějaký level výše,pokud chcete mít nářadí na věky.Zkuste se odpíchnout od fy.Bondhus a pod.A poté můžete ze svých nároků nepatrně slevit. :)

Uživatelský avatar
U Kořínků
Příspěvky: 322
Registrován: ned čer 02, 2013 6:01 pm
Bydliště: Otíkov u Domažlic
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě kvalitní gola sady

#54 Nový příspěvek od U Kořínků »

Tak Vám, chlapci, děkuji. Prolezl jsem všechny odkazy, vyguglil recenze a aspoň vím co v sadě nechci či nepotřebuji. Imbus a torx jsem koupil extra sady, tak je nepotřebuji, Bity mám u aku, taky nepotřebuji, oček mám za těch pár let taky slušnou sadu, ale očkoploché klíče je docela problem. Takže upřednostním gola 1/4 a 1/2 s hromadou ořechů a očkoplochý klíče včetně 15,16, 18. Mám u baráku grand voyagera, bez těchto velikostí bych byl v pasti. ořechy na svíčky mám také extra....no nic jdu pokračovat v gůglení...

peyrak
Příspěvky: 1258
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Koupě kvalitní gola sady

#55 Nový příspěvek od peyrak »

mám haldu věcí Bondhus, sady imbusů i torxů L i T, sadu šroubováků a vím že dělaj ořechy, ale ráčny asi ne a určitě nemaj celou sadu, ale jako je to určitě nedostižný nářadí

Uživatelský avatar
U Kořínků
Příspěvky: 322
Registrován: ned čer 02, 2013 6:01 pm
Bydliště: Otíkov u Domažlic
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě kvalitní gola sady

#56 Nový příspěvek od U Kořínků »

Bondhus je OK..ale nedělají to co bych chtěl....nemáte někdo zkušenost s Mannesmannem???

http://gola-sady.heureka.cz/mannesmann- ... ecifikace/#

http://gola-sady.heureka.cz/yato-gola-s ... 7/#section


asi tak...

samotář
Příspěvky: 79
Registrován: pon srp 08, 2016 11:50 am
Bydliště: Brno

Re: Koupě kvalitní gola sady

#57 Nový příspěvek od samotář »

Pokud bych mohl doporučit ve vyšší cenové relaci tak Bahco (většinou v akci bývá cena o 20% levnější). Ještě malé upřesnění k Toně opravdu většina jejich produktů se nyní vyrábí v ásii, ale v Toně se vyrábí pro francouzký Facom.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20608
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Koupě kvalitní gola sady

#58 Nový příspěvek od vitex »

Bahco je jedno z velmi kvalitních nářadí ale momenťák od Facomu 1000Nm jsem už 3x reklamoval.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě kvalitní gola sady

#59 Nový příspěvek od kenybz »

dám sem fotku malé sady od plobergra bez ní bych byl dneska v pérdeli
jinak u menších sad kde je jakoby navíc hromada bitů tak to většinou stojí zaprd ale tato se zdá zatím bezproblémů
fotka je trochu rozmazaná snad to nebude vadit
Obrázek

peyrak
Příspěvky: 1258
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Koupě kvalitní gola sady

#60 Nový příspěvek od peyrak »

ještě jsem si vzpomněl na tento exemplář ve své dílně, jen ta ráčna je potřeba hodně promazávat, protože není moc dobře utěsněná, používám při montáži kabelových lávek na závěsy ze závitových tyčí, dělají víc velikostí, do 13, do 17 a do 34, možná ještě jiné

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“