Soustruhy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10936 Nový příspěvek od Čárls »

O materialu radši nemluvím to sou takový sračkx z čeho se nyní dělá až bys brečel 11523 se mi nedávno drobila jak litina prostě běs co se týká kvality co byla kdysi
O rourách nemluvím to co děláme vály se už berou jen silnostěný aby se vubec dalo stočit a bylo to kulatý jak má bejt No dovyvažovat takový vál je taky docela utrpení kolikrát tam musíme cpát metr 40 kulatiny aby se staticky vyvážil No kam ten svět spěje :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#10937 Nový příspěvek od Britt »

Teď točím jeden z výpalků od Pavla, když dělají nové disky. Nevím co to je, ale je to tvrdý jak štolverk a když zaberu víc jak milimetr, tak už lítají jiskry a mašina nadskakuje, protože je tam zářez od vypalování
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10938 Nový příspěvek od Čárls »

Menší otáčky vodu a kudlu s VBD s co největším rádiusem ideal na to je s 1,2 na špičce Na výpalky musíš pomalu ten povrch je ztvrdlý zde neplatí vysoká řezná rychlost spíš menší a podepři to kobylou ať netrpí vřeteno Jaký to máš pruměr vypalku ? Odhaduji cca 200 ,na to stačí do 100 otáček 8) Až se zbavíš ty tvrdý šlupky pujde to normálně soustružit
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10939 Nový příspěvek od ota »

No jak dělám ty hřídele, ty jsou 630 mm dlouhý a je to 110 mm kulatina. Kolikrát odeberu pár špon a některá se prohne jak luk a začne to čochtat. Musím to kolikrát podkládat papírkama v čelistech během práce. Aby to brusič vůbec srovnal. To nikdy nebejvalo. Vždycky to bylo jako fík.
Trubka má trošku flíček pod ložiskem. Ale jen malinkatej. Po osoustružení kouknu do díry a je tam vidět elipsa vnitřního průměru. Taky dřív ta trubka běžela sama jen jsem ji strčil do mašiny a nikdy nerovnal. Z povrchu odtáčím kila materiálu a ze vnitř to jen lížu. A to dřív byl ze vnitř třeba 5 mm odtočit. teď do 3 mm a rozměr je furt stejnej. Tadyhle ty trubky jsou ale náhražka. Tak to se dalo čekat že to bude hnůj. Lezou z toho struny jako prase. Minule jsem to dělal stejně a padaly céčka. No jedna strana hotová. Pokračování příště. Teď jsem to doklidil. Chci ještě zítra odvézt špony, nasadit na disky ty kola na ještěrku. Pak na předoperační vyšetření a pak k tatíkovi nejdou mu zavírat vrata. Znáte to, je to potřeba hned! Takže to zítra okoukneme, připravím co bude potřeba opravit a v neděli tam pojedu to opravit. Tatík to potřebuje hned. Sice ta vrátnice šmatlá asi 3 roky. Ale teď je to třeba. :vysmech: Ještě než nastoupím do nemocnice. No v pondělí bych chtěl dojet do lesa. Ještě tam mám snošíno hromadu dřeva tak to odvézt. A pak pauza. Pan bratr volal kdy zase můžu začít makat. prej tak za tejden se do toho zase dáš jo? Pošlu ti tam dost materiálu, aby jsi nezahálel! Vždyť máš u stropu kočku na zvedání a ty jen budeš držet páčky a kolečka. No a já jen domluv si to s manželkou ta bude teď můj pracovní tiskovej mluvčí! :smich:
U těch výpalku záleží co je to za matroš, čím je to řezaný. Kolikrát to jde nahovno a je to bláto a je to třeba z plazmy. Nebo dělám takový kola jako od lokomotyvy a ty jsou pálený plazmou a je to 60 mm tlustej matroš. Jde to jako po másle. Jiskry když lítaj to nic neznamená. To je běžný. Okoušu to většinou ošklivou destičkou nabroušenou v ruce s vělkým radiusem. To když je tupá, tak ji přelíznu a na tyhle učely ještě ujde. Mám plnou škatuly těhle. Je škoda si zjebat pěknou destičku. Většinou to jde tou naostřenou v pohodě obrat.

Pavel
Příspěvky: 8352
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Soustruhy

#10940 Nový příspěvek od Pavel »

jardo ja to obrabel bezne pouzival sem platky s negativnim uhlem

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#10941 Nový příspěvek od Britt »

Některé jdou obrábět naprosto v pohodě a tenhle prostě ne. Průměr 140, 100 ot/min, posuv 0,05, záběr 1mm a mám to opřený koněm. Jak zaberu víc nebo přidám posuv, už to hoří. Tu tvrdou vrstvu jsem už slíznul a je to přád stejný. No co, nejedu v ůkole, tak to bude trvat o chvíli déle. Jsem zvědavej, jak to půjde vrtat.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10942 Nový příspěvek od ota »

Ohrubováno, ďírky připravený na čisto. Vyfoukáno ventylátorem na správnou teplotu. Chodím tu a furt něco hledám! Tolik krámů kvůli pár trubkám! 4 hlavy v permanenci, tři Supita pro Víťu ,,Šupita" :D Johanzonky v placu, tři mikrometry. A do všeho hromada špon. Až budu vidět, že dokončuju mám volat šéfa. Jestli bude ještě jedna trubka, nebo ne. Musí domluvit s Němcem, jestli fakt chce tu rezervní sadu půlky stroje nebo ne. Tak jsem si k tomu přivstal. Tolik krámů kvúli pár trubkám. Jdu si cucnout cvrka, aby mi to šlo od ruky. Ty řesný míry na Supita.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#10943 Nový příspěvek od Britt »

Ta kudlička je parádní, ale mě by asi převrátila mašinu. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10944 Nový příspěvek od ota »

Neboj, nepřevrátila. Ale nevešla by se Ti do nožovky. Já ji tam mám uplně na fous a možná že je trošku mimo osu. Ale jinak to nejde. Musel bych ji odfrézovat. Ale je to původně vyvrtávací tyč a je to kurva štolverk. Hoževnatá, kam se serou držáky destiček. Ale zase je tuhá vcelku. Frézoval jsem ji od spodu a z vrchu. Ale prácička. Akorát jednu destičku dám hrubovací a pak dávám dokončovací. Protože má kolem málo místa a když to hrubuju, narvou se špony za držák a kolem něj. Vždycky tady lamentuju, zastavuje mi to mašinu, jak to drhne. Včera jsem si říkal, že by bylo na čase vyrobit nějakej festovní držák a do něj buďto kudličku nasazovat, nebo si udělat držák. Jednou starej oslák jsem držel v ruce na burze u toho chlápka z Děčína takovej držák. Sice byl dokolečka ožvejkanej ale sedlo pro destičku v cajku. Měl to v šuplíku 40Kč/kus. Proč já to tenkrát nevzal, nenapadlo mě to. Teď si to musím napsat, až příště pojedu abych měl lejstro. Navařil bych to na kus čtyřhranu a kudla jak vyšitá.
K téhle tyči jsou měnitelný předky. Mám tu asi 4 ks ale všechny stejný, nebo horší na čtvereček nakoso. Je k tomu předek na CNMG destičku a je dobře postavenej. Už jsem myslím 2x psal na inzeráty a pokaždý byl prodanej, nebo jen s celou tyčí za nesmysl. Ten by jistě šel lepší. Ale hrabu s tím hromady špon a jde takhle jak je 163 mm daleko. Maslím, že jsem s ním hrabal 200 mm už. Mám tu kudly ještě delší, s letovaným plátkem. Ale drkne to šponku a je po. Proto raději s destičkou touhle tyčí.
Chtěl bych si pořídit něco na DNMG 15 to tady mám stranovej nůž a destička jde pak na hrubovačku použít do vnitřního držáku. Ale zatím jsem nic nepotkal. Bylo by to samozřejmě na tyhle průměry, třeba od 100 mm vejš.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1901
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Soustruhy

#10945 Nový příspěvek od stanik84 »

Dělali jich víc velikostí, změř průměr. toho nástavce, něco vyhrabu. Jsou i nástavce na kruhový radeko - vyvrtávání. Pak na DNMG atd. Pak se domluvíme po SZ, nic za to nechci. Nekšeftuju s krámama :vysmech:

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10946 Nový příspěvek od Čárls »

Oto kus 4hranu třeba padesátky odfrézovat aby se vešel do nožovky a pak vyvrtat díru zvrchu závity nad tou dírou a máš parádní upinání sijen na ten jeden nůž ale kudla bude ve středu Mám takle řešeny skoro všechny nože do díry jen vezmu nastavím si hloubku díry a upnu držák do nožovky mohu soustružit Je pravda kudla je vynešená mimo nožovku ale není problém Měl sem to už na 18 tam byl problém dostat 32 držáky na střed nevycházelo to o fous ale s držákem pohoda 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20611
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruhy

#10947 Nový příspěvek od vitex »

Subita Oto a koncové měrky,né Johansonky.A ten mikrometr ve svěráku je taky špica. :friends: :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10948 Nový příspěvek od ota »

Jo jo klucí musíte se ještě učit improvizovat. Mám tu tolik krámů kolem těch trubek že už nevím kde co pořádně leží. Zjistil jsem, že i 7 hlav na nože je málo! Musel jsem vyndat oblíbenej nůž z hlavy a dát tam s R 5. Co si navymejšlejí pičovin.
Ve 14:30 nakonec dovezl ještě jednu trubku. Kdyby byla kdykoli si pro ní přijedou. I v noci. Tak dělám. Ale dýl jak do 21 hodin tady nechci bejt. Asi zítra navečer až se setmí to budu dodělávat. Aby pak neměli hoňku. Myslel jsem, že si před tou operací vezmu aspoň 2 dni starý loňský dovolený. A asi nebude čas. V pondělí mám dělat ještě pár věcí. :(

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10949 Nový příspěvek od ota »

Dorazil soused a myslel na mě při svejch pochůzkách. Dostal jsem zase Ježíška v létě. Prej mám tu v pánvičce něco pečenýho. :wink:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20611
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruhy

#10950 Nový příspěvek od vitex »

Pěkná pečeně. 8)

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“