Soustruhy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10921 Nový příspěvek od ota »

Tak to je potvora! Mám tu dvě krabičky jen o fous vedle! Nemám na ně využití. Jsou to ale SPMX 0903. Ty máš uhel 7°a já 11°. Je to jen kousek. Nevím vůbec kde jsem je vzal ale jsou tu. Jinak používám SOMT 09 ty jsou v plátkovejch frézách.
No v sobotu je burza. Ale teď posledně jsem tam moc prodejců s destičkama nepotkal. Já jsem teď koupil z bazoše. Před chvílí jsem převedl peníze. Právě ty DCMT a do upichováku DGN. Za dobré ceny. 8)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10922 Nový příspěvek od Čárls »

No já desky na hliník běžně používám na ocel ale jen ty co maj radius od 0,8 vejš s menším posuvem a pod vodou vydrží nekutečně moc jen nemaj rády takový to škrtání o křivý čelo nebo černý povrch dělaj se s nima dobře tolerance pokud bereš mrňavou šponu
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

gugo
Příspěvky: 56
Registrován: stř bře 06, 2013 8:57 am
Bydliště: Orava

Re: Soustruhy

#10923 Nový příspěvek od gugo »

Taka otazka co mozem vycitat z vyrazeneho cisla na lozi sustruhu:11066-10750749 ?
7 mesiac 49rok?

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1901
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Soustruhy

#10924 Nový příspěvek od stanik84 »

Ota: to já vzal pár dní zpátky metrický záviťáky. Různý stoupání, měl i vnitřní. Asi šest krabiček. Koupil jsem nedávno ještě tvrdoměr Shore - německý Leipzig z roku 1940. Dělají je dodnes. Měří se tím tvrdost gumy (viz. to Sh 70 u o-kroužků). Původně jsem ho chtěl jen na poličku (chtěl pětikilo). A tyhle věci sbírám. Ale asi ho občas použiju.Pak opět nějaký krámy na brusky přibyly:-) .

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#10925 Nový příspěvek od Britt »

ota píše: úte srp 31, 2021 8:20 pm Tak to je potvora! Mám tu dvě krabičky jen o fous vedle! Nemám na ně využití. Jsou to ale SPMX 0903. Ty máš uhel 7°a já 11°. Je to jen kousek. Nevím vůbec kde jsem je vzal ale jsou tu. Jinak používám SOMT 09 ty jsou v plátkovejch frézách.
No v sobotu je burza. Ale teď posledně jsem tam moc prodejců s destičkama nepotkal. Já jsem teď koupil z bazoše. Před chvílí jsem převedl peníze. Právě ty DCMT a do upichováku DGN. Za dobré ceny. 8)
Na tu burzu se chystám, pokud nebude pršet. Pojedeš taky?
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10926 Nový příspěvek od ota »

Jardo ještě nevím jestli pojedu. Ve Zdeslavicích je traktoriáda. Chceme se synem jet. Záleží to na tom, jestli on sežene náhradníka do práce. Jinak by šel do práce a já jel na burzu. Když bude náhradník, jedeme na traktoriádu.
Závitový destičky jsem kupoval myslím z jara. Výrobce Planse tuším. Kápnul jsem na ně náhodou. Vzal jsem od 0,5 po 3 mm veškerou řadu po krabičce. Tedy vnější. Vnitřních dělám málo a nemám ani držák. Nejvíc dělám ty nerez trubky s G závitem. Tam jsem vzal tři krabičky od každého běhu co nejčastěji dělám. Cena byla super tuším 25 Kč/kus. Tak jsem napakoval. Včera jsem kouknul na bazoš ten inzerát tam už chvilku plave a objednal si další. To jsou ty DCMT a do upichováku. Znovu cena ucházející. Předtím mi psal pán že má a tam byla cena vysoká. Nemá cenu brát hned první nabídku. Však ono to vyplave za rozumnou cenu. Teď píšu do inzerátů jen rozumné nabídky. Volal mi pán že má na prodej trn na frézku. Znám ho, jezdí na burzu. Nechodím k němu. On vždycky napálí cenu jak raketu. A spustí ,,pane už ty věci neseženete, nikdo nic nemá, všechno je prodaný, tak připlaťte". No on tam jezdí aspoň 15 let a furt si vede svou. Že kolik dám za trn? No já pustil vyžší sumu a že 1000 Kč! A on pané za 1000 Kč jsou jen ty dva unášecí kameny na tom trnu! Ták to je má asi ze zlata! Však on časem vyplave jinej. A bylo po hovoru. Kvičel že tyhle věci nejsou, nebudou, všechny jsou už prodaný. Jak v tom stánku na burze. A lpřát je 15 let vozí. :smich:

Fizz
Příspěvky: 8364
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Soustruhy

#10927 Nový příspěvek od Fizz »

No vždyť má pravdu, prodá další nejsou, nebude s čím na burzu a bude doma sedět se starou :321: , neprodá musí znova aby zkusil prodat. :ano:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10928 Nový příspěvek od ota »

Ono s tou burzou. Soused jezdí asi 10 ruků prodávat. Vždycky si mne ruce jak prodal. Ale podle toho co nakládá toho tolik nebude jak on říká. Pořát nakládá ty stejný bedničky se s tejným zbožím. Opravdu by musel vyndat věci po kterejch je poptávka a bejt uplně super cena. Tam by prodal mrtě věcí. Ale už jsem tu mnohokrát psal o prodeji když vypráví. Má bedny a tam má napsáno ,,5 Kč, nebo 3Kč kus. Pak 10Kč kus. Už jsem ho pobídnul, sežeň si stolek. Spousta lidí se nechce jen ohnout k věcem aby se podívala a měla zájem. Další věc je všude si dej ceny. Jdu okolo prodejce a vídím že on má jeden sortiment věcí. Tedy ví co prodává a chce za to jistě nesmysl. Nemá tam ceny. Tak se ani neptám. Vyhledávám strejce co mají všehochuť a v rožku mají škatulku s vercajkem. Ti jsou nejlepší. Někdo jim doma strčí škatuly a hele prodej to. Kolik za to? nevím co kdo dá, rád se toho zbavím. Takhle jsem koupil překvapivě levné nové krásné věci. Stál dědko s talířema, hrnkama a na konci bedničku se stopkovejma frézama. Koukám všechny funglovky. Táži se co za ně? Dědko že nevím co dám. Já že stovku za kus. Dědko jasně je jich tam pět tak 500 Kč. Už jsem je lifroval do baťohu. Stopková fréza 40x125 mm stojí nová nesmysl. A spoustu dalších věcí.
Ale tihle co prodávají určité zaměření vercajk k těm ani nechodím. Nevědí kolik by si řekli. Oni tedy přesně vědí, ale nasasdí raketu. A chceš nechceš. A tenhle ten pán má ještě k tomu básničky. A pořát vozí plnej stůl a dodávku věcí. To chodím k jinému pánovi. Ten má velmi levné věci spíš takovou hrabárnu. Už se známe, vždycky k němu musím dorazit a třeba 700 -1000 Kč tam nechám. Ale tahnu baťoh co se vejde. Měl ostřené stopkové frézy za 40 Kč. Nebo destičky má po 10 Kč. A TK frézy podle toho kolik si vezmu. Vždycky udělá cenu. Minule když si vezmu 20 fréz tak budou za 25Kč/kus. 8)
Podle mě to na té burze není takovej hukot. Lidi chodí sem tam koupí. Ale je tam opravdu málo prodejců, kteří vyprodají stánek do mrtě. To jsem ještě neviděl.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#10929 Nový příspěvek od Britt »

Do mrtě neprodá nikdo, ale já pasu především po VBD a případně po nějakém vercajku. Minule jsem přitáhnul stovkovou univerzálku, předtím perfektní svěrák pod frézku, nějaké ty vrtáky. Chodím především k těm dvoum prodejcům, u jednoho jsme brali ty vodováhy a ten druhý je Čárlsův kolega a s tím se dá vždycky dohodnout na ceně. Jinak jsou to tam jeden zloděj vedle druhého. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10930 Nový příspěvek od ota »

Tak tu mám jednu specialitku zase. Dvě trubky, je to domeček ložiska. Polotovar má asi 40 kg a hotovej kus bude mít 16,8 kg. :smich: Jen z průměru odtáčím 18 mm v délce 233 mm. Pak jsou uvnitř ložiskové díry a na gufera. Jakési H7 a N7 a také K7. No a hlavní věc, potřeba aby to zítra na ráno bylo hotové! :D Já nevím, kam ten šéf na ty termíny chodí! Materiál přivezl ve 12 hodin. Myslím že budu dělat kus celej den. A zítra lítám po doktorech. Tak to bude až to bude. Zase je teď nějakej blázinec. Dělám věci narychlo, berou mi to pod rukama.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10931 Nový příspěvek od Čárls »

gugo píše: úte srp 31, 2021 9:18 pm Taka otazka co mozem vycitat z vyrazeneho cisla na lozi sustruhu:11066-10750749 ?
7 mesiac 49rok?
Jen výrobní číslo soustruhu a serie pokud se nemýlím Rok výroby byl vždy na štítku aj pokud byla generálka bylo tam navíc i datum generálky
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1901
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Soustruhy

#10932 Nový příspěvek od stanik84 »

Ota : tohle byly Sandviky. Mám to jen na chromovaný zušlechtěný tyče. Jinak jedu kotoučovýma kudlama. Mám jich cca metrák. :vysmech: . Od 0,35 myslím do 5 mm stoupání. Vnitřní, vnější i ty hřebínkový.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10933 Nový příspěvek od ota »

Teď jsem tu lamentoval před kafíčkem. Nasadil jsem druhou trubku. Už jak to přivezl tak to bylo vidět. Byl to konec trubky. Samozřejmě to je švestka jako prase. Povrch vyjde v pohodě, ale v díře mám jen 3 mm přídavek. A když jsem protáčel kousek otvoru pro špunt byla tam ploška. Jak kdyby mě šéf slyšel jak nadávám tak volal. No povídám mu, to ťi zase pohledaly ty nejhorší hovna po skladu. A on hochu není na výběr. Tu 6m dlouhou trubku dovezli až z Olomouce. Nikde nemají skladem. A to je ještě jinej rozměr než minule. Ta co by byla potřeba není nikde skladem. No však ty hřídelky co jsem dělal teď v týdnu taky nejsou z nástrojovky, ale z 15. Nástrojovka 19 není nikde skladem v průměru 30 mm. Poptal a nikdo nemá, ani náhradu. Jen v jedné firmě měli tu 15 v průměru 30 mm. Je to jedno, jde to na indukční kalení. Ale matroš není. A nějakej lepší už vůbec. :(

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10934 Nový příspěvek od ota »

Jo těch kotoučovejch taky pár mám. Jednou jsem byl na ,,hrabárně" u Jakuba v Benešově. Má občas inzerát na bazoši. Jak to bývá, tahnu škatuly kotoučů. Nad regálem bylo ,,na kila". Dovleču to k ponku s váhou. Klučina to šoup na váhu a pak cosi namačkal na kalkulačce a vyřkl sumu. Cože, tolik sebou ani nemám. Kolik za ty kotouče? A on 500 Kč/kg! No tak kotouče pojďte spátky do regálu.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#10935 Nový příspěvek od Britt »

Jo panáčku, sehnat opravdu kulatou trubku je v dnešní době dost scifi a to nemluvím o materiálu, z kterého je dělají. Na kudlu se to maže jak houno na kšandy a udělat slušný povrch je celkem umění, co ti budu povídat.
Zrovna dneska jsem potřeboval plocháč 30x60mm. Když jsem ho začal frézovat, zjistil jsem, že je do banánu a ještě do vrtule a měl jsem co dělat, abych se vešel do rozměrů. Katastrofa, co se dneska prodává.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“